Gjithçka rreth basteve Golf

Golfi është një sport që pëlqehet në mbarë botën dhe ka një ndjekës jashtëzakonisht besnik si nga meshkujt ashtu edhe nga femrat, pavarësisht nga mosha. Nuk është loja e parë për të cilën do të mendoni të bëni bast, por është një sport çuditërisht i popullarizuar për të fituar para. Loja i ka rrënjët në Skocinë e shekullit të 15-të, megjithëse qytetërimet e tjera të lashta janë gjetur se kanë luajtur një lojë të ngjashme që në shekullin e parë para Krishtit.

Librat e sportit në mbarë botën ofrojnë golfin, veçanërisht turnetë PGA, si një opsion popullor bastesh. Ndërsa bastet sportive vazhdojnë të rriten në tregje të reja si Shtetet e Bashkuara, popullariteti i golfit do të rritet vetëm pasi më shumë njerëz zbulojnë pezullimin e basteve në një turne konkurrues.

Gjithçka rreth basteve Golf
Flag

Libërbërësit më të mirë Golf

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus GolfDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Bonus Golf100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus GolfDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Kur lojtarët kërkojnë për basteshkruesi më i mirë në internet ata mund të supozojnë se kompanitë më të vjetra janë më të njohurat. Në fund të fundit, këto firma do të kenë ofruar baste të besueshme online për shumë vite. Megjithatë, ka një sërë projektesh premtuese që janë krijuar vetëm kohët e fundit. Një prej tyre është Wazamba, një degë e Araxio Development NV Kjo kompani është e mirënjohur për zotërimin e një numri të madh të markave të njohura të lojërave. Ajo themeloi Wazamba në mënyrë që të kthejë bastet në tregun sportiv.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Nomini është një librari në internet që doli në skenë në vitin 2019. Faqja operohet nga Rabidi NV, ndërsa i përket gjithashtu kolektivit të njohur të lojërave të fatit Soft2Bet. Nomini ka numrin e licencës Curacao 8048/JAZ2016-064. Zyra e operatorit të sitit ndodhet në Nikosia, Qipro. Fillimisht, Nomini ishte fokusuar në ofrimin e përdoruesve të saj me lojëra argëtuese kazino. Megjithatë, tani është zgjeruar në fushën e basteve sportive.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Bonus GolfDeri në 300 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike

  BetVictor është një emër i njohur në industrinë e basteve sportive. E themeluar në vitin 1946, kompania filloi nga William Chandler dhe aktualisht drejtohet nga Andreas Meinrad, CEO.

  Bonus GolfDeri në $500 + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  I lançuar në vitin 2018, Kazino LibraBet po grumbullon një pjesë të konsiderueshme të tregut të librave sportiv nga basteshkruesit më të mirë në internet. Si një e preferuar në mesin e bastorëve të përditshëm të internetit, platforma njihet ndërkombëtarisht për opsionet e saj të basteve sportive në internet dhe bastet live online për turne dhe gara sportive. Popullariteti i tij në rritje është i dukshëm nga rishikimet në internet me 8/10 yje.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Malina Casino, dhe simotra e saj e internetit Malina Sports, ofron veprime të gjera bastesh duke përdorur softuerët kryesorë të industrisë, si NetEnt, iSoftBet dhe Quickspin. Që nga viti 2017, platforma po tërheq bastore që shijojnë kombinimin e eksitimit të kazinosë në internet dhe basteve sportive. Malina po afron entuziastët e lojërave nga të gjitha kombësitë duke ofruar opsione dhe gjuhë të ndryshme pagese. Duke operuar nën një licencë Curacao, numër 8048/JAZ, faqja e internetit është në pronësi të Araxio Development NV Duke arritur lojtarë në të gjithë botën, Malina vazhdon të sjellë oferta konkurruese në treg.

  Bonus GolfDeri në 200 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes

  Mr.play është një ofrues i basteve në internet që ofron një zgjidhje mbresëlënëse për bastet moderne. Ai është i bazuar në Maltë me një licencë të lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). Ai u bashkëthemelua nga Hannan Greenberg, veteranë të tjerë të iGaming dhe ekipi i Aspire Global.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme

  Betfinal u krijua në 2013 si një platformë e lojërave të fatit në internet. Libri i sporteve dhe kazinoja janë dy ofertat kryesore nga operatori. Ofrohen gjithashtu një numër i madh shanse të tjera joshëse bastesh.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus GolfKërkoni 300% bonusin tuaj të depozitës së parë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Si libri i ri sportiv në ueb, N1 Bet u sjell entuziastëve të sportit një mori opsionesh bastesh, të cilat rivalizojnë basteshkruesit më të mirë në internet. Që nga viti 2021, basteli sportiv ofron një avantazh konkurrues në bastet online duke ofruar një listë të gjerë të mundësive të basteve sportive në internet. Platforma është e licencuar në Curacao dhe operohet nga Dama NV, e cila siguron që lojtarët të bastojnë në një mjedis të rregulluar rreptësisht.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7

  SilverPlay është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, SilverPlay është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus GolfMerrni bonusin tuaj të depozitës 200%.
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Konkurse
  • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Konkurse
  • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

  ThunderPick është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, ThunderPick është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Arlekin Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus Golf100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Fresh Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Fresh Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Bonus GolfDeri në 100% + 500 rrotullime falas
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Jet Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jet Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     1Bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1Bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus GolfDeri në 600 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë

      Jupi Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jupi Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

      Shfaq më pakShfaq më shumë
      Shfaq më pak
      Shfaq më shumë

       PalmSlots Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, PalmSlots Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

       Shfaq më pakShfaq më shumë
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë

        1goodbet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1goodbet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

        Shfaq më pakShfaq më shumë
        Shfaq më pak
        Shfaq më shumë

         Justbit është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Justbit është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë

          FreshBet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, FreshBet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

          Shfaq më pakShfaq më shumë
          Shfaq më pak
          Shfaq më shumë

           Slotimo është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Slotimo është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • 150% bonus mirëseardhjeje
           • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • 150% bonus mirëseardhjeje
           • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

           VTBET88 është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, VTBET88 është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Verifikimi i shpejtë
           • Mbështetje 24 orëshe
           • Programi i gjerë i bonusit
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Verifikimi i shpejtë
           • Mbështetje 24 orëshe
           • Programi i gjerë i bonusit

           IZZI Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, IZZI Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Bonus Golf100% deri në 150 €
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Opsione të shumta pagese
           • Mbështetje 24/7 e disponueshme
           • Shumëllojshmëri lojërash
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Opsione të shumta pagese
           • Mbështetje 24/7 e disponueshme
           • Shumëllojshmëri lojërash

           Ndërsa bota e lojërave të fatit vazhdon të zgjerohet, disa hyrje të reja krijojnë përvoja të shkëlqyera për bastorët. Një nga këto platforma bastesh është Zotabet, një libër sportiv miqësor ndaj kriptove, i zotëruar dhe i drejtuar nga Hollycorn NV. Përveç të qenit një rezervist miqësor ndaj kriptove, bastorët mund të shijojnë pagesa pa probleme dhe një përvojë pa vonesa. Zotabet përmban një sasi mbresëlënëse sportesh dhe esporte nga një treg global, duke u dhënë bastorëve opsione të shumta. Ka një aplikacion të dedikuar celular që lejon lojtarët celularë të bastojnë ekskluzivisht në të gjitha ngjarjet sportive pa shumë sherr.

           Bonus GolfBonus i mirëseardhjes 100% deri në 150 €
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Baste sportive dhe esports
           • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
           • Bonus bujar i mirëseardhjes
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Baste sportive dhe esports
           • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
           • Bonus bujar i mirëseardhjes

           Viti 2022 ishte një vit i frytshëm për komunitetin e lojërave të fatit, duke krijuar shumë site lojërash fati. Një nga këto platforma është Betibet, një kompani në pronësi të Dama NV dhe e regjistruar nën autoritetin e lojërave të Curacao. Bookie është i hapur për bastorët në mbarë botën që të bashkohen në argëtim dhe të fitojnë monedha ndërsa janë në të. Kjo platformë e basteve të kriptove u mundëson bastuesve të luajnë dhe të fitojnë duke përdorur monedha kripto ose fiat.

           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Bonuset javore
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Në dispozicion bastet sportive
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Bonuset javore
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Në dispozicion bastet sportive

           Cetus Games është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Cetus Games është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Bonus Golf100% deri në 500 dollarë
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Mënyrat lokale të pagesës
           • Mbështetje për klientët 24/7
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Mënyrat lokale të pagesës
           • Mbështetje për klientët 24/7

           bet O bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, bet O bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
           • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
           • Dizajn miqësor për celularin
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
           • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
           • Dizajn miqësor për celularin

           Librat sportive ndërkombëtare po shfaqen pothuajse çdo ditë. Në përleshje, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një nëse nuk ngrihen më lart. Një nga prezantuesit që bëhet popullor në botën e lojërave të fatit është një institucion i vitit 2020 i quajtur Rolletto.

           Bonus Golf100% deri në 500 € + 200 rrotullime falas
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Mijëra lojëra
           • Baste sportive dhe esports
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Mijëra lojëra
           • Baste sportive dhe esports

           Bastet sportive janë një nga aktivitetet e lojërave të fatit që fitoi vazhdimisht tërheqje në mbarë botën dhe faqet e lojërave të fatit po hapen vazhdimisht për të përmirësuar përvojën. Një nga faqet e basteve që përpiqet të ofrojë një gamë të plotë shërbimesh është Bankonbet. Bankonbet është një platformë bastesh e vitit 2022 në pronësi të Rabidi NV, një kompani lojrash me më shumë se 15 faqe lojrash online. Bankonbet ofron një libër sportiv të pasur dhe të gjerë dhe kazino online për lojtarë nga vende të ndryshme.

           Bonus GolfDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Mbështetje e bisedës live 24/7
           • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
           • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Mbështetje e bisedës live 24/7
           • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
           • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

           Richy është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Richy është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Bonus GolfPaketa e mirëseardhjes 350% deri në 850€
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Sportet e disponueshme
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Turneu është për të fituar
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Sportet e disponueshme
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Turneu është për të fituar

           BetHeat është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, BetHeat është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

           Bonus GolfBast javor falas në tenis
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Temë e butë
           • Kazino fituese e çmimeve
           • Lojëra elektronike ekskluzive
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Temë e butë
           • Kazino fituese e çmimeve
           • Lojëra elektronike ekskluzive

           Megjithëse zoti Green filloi të ofrojë baste sportive vetëm në pranverën e vitit 2016, kompania tashmë ka arritur një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, veçanërisht atyre në vendet evropiane. Për t'u ofruar konsumatorëve një përvojë bastesh më të individualizuar, operatori i basteve ka krijuar një partneritet me zhvilluesin e softuerit Kambi, i cili ndodhet në Maltë.

           Bonus GolfBast Falas për Anëtarët e Rinj
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Marka më e mirë
           • Libri historik sportiv
           • Tërheqje të pakufizuara
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Marka më e mirë
           • Libri historik sportiv
           • Tërheqje të pakufizuara

           Me një histori që daton që nga viti 1934, William Hills ka dëshmuar një zgjerim të konsiderueshëm në industrinë e lojrave. Përveç jetëgjatësisë së tyre, është e pabesueshme se si ata kanë qëndruar në vijën e parë gjatë gjithë kësaj kohe.

           Bonus GolfDeri në 20 € + Rritja e Energjisë
           Shfaq më pakShfaq më shumë
           • Libri sportiv
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Promovime të shpeshta
           Shfaq më pak
           Shfaq më shumë
           • Libri sportiv
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Promovime të shpeshta

           EnergyCasino është një kazino në internet që përmban qindra lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës. Është anëtare e Bashkimit Evropian dhe ka licenca të lëshuara nga UKGC (Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar) dhe MGA (Autoriteti i Kumarit të Maltës). Baza e saj është në Maltë, dhe ndërsa operon shumë në vend, ajo ka lirinë për të kryer operacione jashtë MB dhe në zona të tjera të botës.

           Shfaq më shumë
           Shfaq më pak
           Faqet më të mira të basteve sportive në internet për Golf

           Faqet më të mira të basteve sportive në internet për Golf

           I gëzuar në mbarë botën, golfi ka një ndjekës tepër besnik, pavarësisht nga mosha apo gjinia. Ndërsa golfi mund të mos jetë sporti i parë që të vjen në mendje në lidhje me bastet, vendosja e basteve është mjaft popullore.

           Që daton në Skocinë e shekullit të 15-të, golfi ka fituar famë botërore. Është zbuluar se qytetërimet e lashta luanin një sport të krahasueshëm që në shekullin e parë para Krishtit. Megjithatë, golfi është po aq i përhapur sot sa ka qenë ndonjëherë, veçanërisht në tregun e basteve sportive.

           Librat sportive në internet në mbarë botën përfshijnë golfin, veçanërisht turnetë PGA, si një zgjedhje e famshme bastesh. Dhe ndërsa bastet sportive rriten në tregje të reja, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, popullariteti i golfit do të rritet vetëm pasi më shumë individë zbulojnë eksitimin e bast në një turne konkurrues.

           Faqet më të mira të basteve sportive në internet për Golf
           Çfarë është bastet e golfit?

           Çfarë është bastet e golfit?

           Bastet e golfit me gjasë filluan me fillimin e lojës. Është një sport i thjeshtë për të vendosur baste, veçanërisht midis dy lojtarëve në një ndeshje. Ndonëse nuk ka një datë të caktuar kur kanë filluar bastet në golf, mund të supozohet në mënyrë të arsyeshme se bastet për këtë sport filluan kur u krijua loja.

           Në vitin 2019, PGA Tour përqafoi bastet sportive, një kontrast i fortë me ligat e tjera sportive profesionale, dhe që atëherë, golfi ka qenë një nga bastet sportive më të njohura në SH.B.A.

           Në ditët e sotme, golfi është i përhapur, veçanërisht kur bëhet fjalë për bastet sportive. Librat e rëndësishëm të sporteve të golfit në internet paraqesin baste golfi, por faqe si FanDuel dhe DraftKings ofrojnë Sporte Fantasy Daily për golf. Sot, ka akses më të madh në transmetimet e turneut në transmetim dhe pranim edhe më i arritshëm për vendosjen e basteve.

           Çfarë është bastet e golfit?
           Si të bastni në Golf

           Si të bastni në Golf

           Bastet në golf në internet janë zhvilluar që kur u prezantua fillimisht. Ka shumë lloje bastesh në dispozicion, duke përfshirë fituesit e turneut. Ky stil është i popullarizuar në mesin e bastorëve që kërkojnë një pagesë të madhe. Ekzaminimi i performancës së lojtarëve të golfit në fusha specifike ose në kushte të ndryshme moti mund të ndihmojë në ngushtimin e zgjedhjeve të basteve.

           Lloje të tjera bastesh si ndeshjet e lojtarëve të golfit lejojnë bastuesit të vënë bast se kush do të ketë një raund ose turne më të suksesshëm midis dy lojtarëve të barabartë të barabartë. Përveç kësaj, ka baste mbështetëse për lojtarët e golfit. Çfarë është kjo?

           Bastet mbështetëse janë jashtëzakonisht të njohura në sportet e mëdha, duke përfshirë basketbollin dhe futbollin. Ndërsa golfi vazhdon të fitojë popullaritet, ka kuptim vetëm ta sjellësh atë në bastet e sportit.

           Me bastet mbështetëse të golfit, bastorët mund të vënë bast për numrin e zogjve që një lojtar golfi bën çdo raund, lojtari i kombësisë më të mirë ose lojtari më i lartë majtas.

           Si të bastni në Golf
           Kuptimi i gjasave të basteve të golfit

           Kuptimi i gjasave të basteve të golfit

           Faktorë të ndryshëm vendosin për golfin shanset e basteve. Së pari, çdo kurs luan ndryshe, duke ndikuar në mënyrën se si një lojtar i caktuar performon në lojë. Për shembull, nëse një fushë e caktuar ka zarzavate sfiduese, lojtarët me performancë më të mirë mund të kenë shanse më të shkurtra.

           Për shembull, nëse një fushë tjetër ka rrugë më të gjata, mund të ketë shanse më të shkurtra për lojtarët që mund ta drejtojnë topin në distanca të largëta.

           Meqenëse golfi është një lojë në natyrë, moti ndikon në lojtarët dhe performancat. Po kështu, lojtarët e golfit luftojnë vazhdimisht dëmtimet e bezdisshme për shkak të çift rrotullues të vendosur në trupat e tyre. Një lojtar golfi që kthehet nga lëndimi mund të duket si një vlerë, por mjaft shpesh, ata mund të jenë të ndryshkur në turneun e parë prapa.

           Shanset për një ndeshje golfi ose 2 topa, siç përmenden në disa libra sportive të golfit, rrjedhin nga performanca e fundit dhe performanca e kaluar në këtë fushë. Megjithatë, shanset e ndeshjeve mund të jenë shumë të rënda, pasi disa lojtarë me renditje të lartë shpesh do të jenë favoritët e basteve, ndërsa fusha do të ketë shanse jashtëzakonisht të gjata për të fituar.

           Kuptimi i gjasave të basteve të golfit
           Llojet e basteve të golfit

           Llojet e basteve të golfit

           Fituesi i turneut

           E thënë thjesht, në golf, bastet në linjën e turneut janë bast se kush do ta fitojë turneun. Ndryshe nga sportet ekipore, bastorët duhet të zgjedhin fituesin nga një listë me mbi njëqind lojtarë, pasi shumica e turneve të golfit janë çdo burrë apo grua për vete. Shpërblimi për zgjedhjen e saktë të kampionit është përgjithësisht i lartë.

           Fituesi i ndeshjes

           Bastorët mund të vënë një bast se kush do të fitojë për ndeshjet (ose grupimet) lojtar kundër lojtarit. Për shembull, nëse linjë parash ka Tiger Woods në +180 dhe Phil Mickelson në -110, Mickelson është lojtari i favorizuar dhe lojtari që vë bast duhet të vë bast 110 dollarë për të fituar 100 dollarë. Nëse një bast vendos një bast 100 dollarësh në Tiger Woods dhe ai arrin një fitore, ai që vë bast do të fitojë 180 dollarë.

           Drejtuesit e raundit

           Bastorët gjithashtu mund të vënë bast se kush do të jetë lider në fund të një raundi. Për shembull, një bast mund të vë bast mbi Justin Thomas për të fituar raundin e parë të Masters.

           Më pas, shanset për raundet e tjera do të jenë të disponueshme pasi të përfundojë dita e lojës. Bastet për një lider raundi shpesh janë të paparashikuara, por nëse një lojtar e di se një lojtar gjithmonë bën mirë në raundin e parë të një turneu, mund të jetë një bast i konsiderueshëm.

           Kombësia lojtar golfi

           Një bast kombësie është kur një lojtar vë bast se një lojtar nga një vend ose rajon i caktuar do të fitojë ose që një lojtar i caktuar do të jetë lojtari më i mirë nga një vend ose rajon. Për shembull, një bast mund të vë bast Jason Day duke qenë lojtari më i mirë australian në Masters. Nëse ai mund të gjithë lojtarët e tjerë australianë, basti do ta fitojë bastin.

           Parlays

           Një bast paraprak është kur një bast vendos një bast për rezultate të shumta që do të ndodhin dhe ka nevojë që të gjitha rezultatet të caktohen me saktësi për të fituar. Për shembull, nëse një lojtar bast vë 100 dollarë për Tiger Woods duke mposhtur Phil Mickleson dhe Brooks Koepka duke rrahur Justin Thomas në US Open, atyre do t'u duhen të dyja situatat për të luajtur për të pasur sukses në bastin e parë.

           Duke pasur parasysh që një lojtar duhet të jetë i saktë në çdo rezultat në bastin total, bastet e para janë një stil më sfidues i basteve të golfit, por ofrojnë shpërblime më të mëdha.

           Futures

           A besoni se SHBA do të rimarrë Kupën Ryder? Pastaj, mund të vendosni një bast të së ardhmes mbi të. Nëse shanset janë +300 tani dhe ju vini bast 100 dollarë, skuadra amerikane që fiton Kupën Ryder do t'ju merrte 300 dollarë. Është e rëndësishme të theksohet se kontratat e së ardhmes ofrohen shumë përpara çdo ngjarjeje.

           Baste mbështetëse

           Bastet mbështetëse janë baste shtesë të lidhura me rezultate të qarta në një turne (rekuizita turneu) ose me performancën e lojtarit (propozime lojtarësh). A mendoni se Dustin Johnson do të shënojë më së miri në raundin e dytë të US Open?

           Epo, mund të vini bast për këtë. A do të fitojë Masters një diferencë prej vetëm tre goditjesh? Mund të vish bast edhe për këtë. Të njohura gjerësisht si baste argëtuese, bastet mbështetëse janë zakonisht të disponueshme për pothuajse çdo gjë që lidhet me lojën.

           Llojet e basteve të golfit
           Kërkoni një faqe me opsione të shkëlqyera bastesh të golfit live

           Kërkoni një faqe me opsione të shkëlqyera bastesh të golfit live

           Bastet e drejtpërdrejta janë aftësia për të vënë bast në një ndeshje siç ndodh. Shanset janë të përfshira dhe do të përditësohen gjatë gjithë turneut bazuar në veprimin në zhvillim. Kështu, për shembull, nëse, pas vrimës së pestë, Tiger duket premtues dhe në epërsi, do t'i duhej një bastuesi që të vendoste para mbi të për të fituar turneun dhe për të korrur shpërblimet.

           Turnetë kryesore të golfit

           1. Mjeshtrit
           2. Kampionati i Hapur
           3. US Open
           4. Kampionati PGA
           5. Kampionati i Lojtarëve
           6. Memorial
           7. Kampionati i Turneut
           8. Ftesa e Arnold Palmerit
           9. WGC-Fedex St. Jude Ftesa
           10. Kupa Ryder
           Kërkoni një faqe me opsione të shkëlqyera bastesh të golfit live
           Mos vini bast në Hype

           Mos vini bast në Hype

           Për shkak se bastet e golfit në internet janë gjerësisht të njohura, është e lehtë për një lojtar që të bastojë bastet e një tjetri më të mirë, duke besuar se duhet t'i dinë të gjitha gjërat nëse janë duke vënë baste për këtë sport. Megjithatë, nuk është gjithmonë kështu.

           Është e rëndësishme që bastorët të fitojnë njohuritë e tyre për lojën dhe ndeshjen aktuale dhe të mos ndjekin atë që mund të spekulojë turma. Vetëm për shkak se turma mund të brohorasë një emër nuk do të thotë se kush do ta fitojë ndeshjen.

           Mos vini bast në Hype
           Gabimet e zakonshme në bastet e golfit

           Gabimet e zakonshme në bastet e golfit

           Bast vetëm në të preferuarat

           Në kulmin e tij, bastet për Tiger ishin një gjë e sigurt. Megjithatë, sot, shumica e turneve janë të hapura, dhe shqetësimet janë standarde. Bastorët duhet të hulumtojnë lojtarët dhe performancën e tyre të kaluar përpara se të vendosin një bast. Të preferuarat mund të ndryshojnë shpejt nga java në javë. Gjeni lojtarë të rinj që kanë një shans të shkëlqyeshëm për të fituar, por ende nuk janë ndjekur gjerësisht.

           Duke mos u fokusuar në kurs

           Paraqitja e kursit luan një rol të rëndësishëm në përcaktimin se kush do të performojë në mënyrë të shkëlqyer dhe kush do të ngecë. Nëse pikat e forta të një lojtari përputhen me kursin, një bast do të ketë një shans shumë më të shëndoshë për të mbizotëruar një bast.

           Për shembull, nëse një fushë e hapur ka vozitje të gjata, një lojtar që vë bast duhet të zgjedhë një lojtar që mund ta arrijë atë në fushë. Nëse ka zarzavate të vështira, një bast duhet të zgjedhë një lojtar që shkëlqen në vënien.

           Keqmenaxhimi i bankrollit tuaj

           Para se të vendosni bastin e parë, lini mënjanë para për bankrollin tuaj. Mënyra më e shpejtë për të humbur atë bankroll është keqmenaxhimi i tij. Mos ndiqni humbjet (bast më shumë se zakonisht) për të kompensuar një humbje. Është e rëndësishme të mos bëhesh i pangopur nëse shkon në një seri fitoresh.

           Marrëveshje kryesore

           • Merrni parasysh të gjitha llojet e basteve
           • Kushtojini vëmendje motit
           • Mbani një sy performancën e kaluar dhe të tashme të secilit lojtar
           Gabimet e zakonshme në bastet e golfit

           Mos i humb këto oferta me bonus

           1xBet
           1xBet
           100 dollarë
           Metodat e depozitimit
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Merr bonusin1xBet komento
           Betwinner
           Betwinner
           100 €
           Merr bonusinBetwinner komento
           22BET
           22BET
           300 dollarë
           Metodat e depozitimit
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Merr bonusin22BET komento
           Close