Udhëzues gjithëpërfshirës i pagesave për faqet e basteve 2024

Në bastet në internet, zgjedhja e librit të duhur sportiv dhe kërkimi i shanset janë jetike. Por edhe më kritike është zgjedhja e një mënyre të përshtatshme pagese. Metodat e besueshme të pagesës u lejojnë bastorëve të tërheqin dhe depozitojnë fonde shpejt, lehtë dhe në mënyrë të sigurt.

Fatmirësisht, shumica e librave sportiv ligjorë janë të mbushur me metoda të ndryshme bankare për të zgjedhur. Megjithatë, sasia e madhe e alternativave mund të jetë dërrmuese për duart e gjelbra. Pra, hidhini një sy metodave tona të vlerësuara të pagesës për bast më poshtë dhe gjeni atë që është më e përshtatshme për ju.

Neteller

Neteller është një mënyrë pagese që është shumë e popullarizuar në mbarë botën. Kjo mënyrë pagese është shumë e besueshme midis tregtarëve dhe basteve njësoj dhe është e përputhshme me shumicën e faqeve të basteve në mbarë botën. Neteller është shumë i popullarizuar në mesin e kazinove online dhe faqeve të basteve sportive si një metodë depozitimi të sigurt, dhe shumë lojtarë e përdorin këtë shërbim për të depozituar dhe tërhequr paratë e tyre.

Shfaq më shumë
Jeton

Operatorët e basteve sportive online janë të përkushtuar të ofrojnë listën më të mirë të metodave bankare në faqet e tyre të arkës. Nga ana tjetër, tifozët e basteve sportive në internet po kërkojnë kuleta elektronike të besueshme për të plotësuar llogaritë e tyre të basteve. Jeton është një nga gjeneratat më të reja të kuletave elektronike dhe është relativisht i lehtë për t'u përdorur. Ai bashkon shpikjet e avancuara të pagesave për të krijuar zgjidhje të përshtatshme dhe të arritshme.

Shfaq më shumë
Visa

Visa ka qenë prej kohësh një nga zgjedhjet kryesore kur bëhet fjalë për shërbimet e pagesave kudo në botë. Ato ndihmojnë miliona klientë të përpunojnë miliarda transaksione çdo vit pasi pothuajse të gjitha faqet e internetit e pranojnë Visa-n si një metodë pagese - duke përfshirë faqet e basteve.

Shfaq më shumë
MasterCard

Mastercard ka qenë gjithmonë një zgjedhje popullore kur bëhet fjalë për financimin e llogarive të basteve. Shumica e faqeve të basteve kanë opsione të shumta depozitash, por kartat e debitit dhe të kreditit janë gjithmonë më të njohurat dhe më të pranuara - si Mastercard. Disa institucione financiare ende mbajnë ose ndalojnë transaksionet gabimisht, kështu që opsionet rezervë kur përdorni Mastercard janë gjithmonë mirë që të keni për çdo rast.

Shfaq më shumë
Skrill

Skrill është një metodë pagese që është shumë e popullarizuar në mesin e bastorëve dhe faqeve të basteve njësoj. Skrill u themelua në vitin 2001 dhe që atëherë është rritur në popullaritet. Sot, shumë faqe bastesh në internet pranojnë Skrill, pasi është një nga zgjidhjet më të mira të pagesave për baste. Kur zgjedh një sajt për të bastuar, është e rëndësishme që bastorët të zgjedhin një krijues bastesh që pranon opsionin e tyre të preferuar të pagesës.

Shfaq më shumë
Google Pay

Në ditët e sotme, sistemet e pagesave në internet priren të lulëzojnë si kurrë më parë, dhe kjo, në një masë më të madhe, për shkak të lojërave të fatit në internet. Dhe ndërsa disa nga këto sisteme ndezin dyshime kur bëhet fjalë për sigurinë dhe sigurinë, ka nga ato që janë shumë të sigurta dhe Google Pay, i njohur gjithashtu si GPay, është një prej tyre.

Shfaq më shumë
MuchBetter

Portofoli elektronik i vlerësuar me çmime, MuchBetter, është një shërbim ndërkombëtar, por është më i popullarizuar në Evropë. Aktualisht është i disponueshëm në mbi 180 kombe dhe territore dhe përdoret në dhjetëra site bastesh sportive. Së fundmi, ajo tërhoqi vëmendje të jashtëzakonshme pas integrimit të kodeve dinamike CVV në të gjitha pagesat me karta. Portofoli elektronik funksionon si një metodë e pavarur e pagesës dixhitale, ose mund të inkorporohet në një portofol tjetër elektronik, kartë krediti ose kartë debiti.

Shfaq më shumë
PayPal

Duke qenë rreth e rrotull për më shumë se 20 vjet, Paypal është një nga - nëse jo metodat më të njohura të pagesës për njerëzit në të gjithë botën. Ky sistem elektronik financiar është një zgjidhje e thjeshtë dhe e lehtë për t'u përdorur për këdo që dëshiron një mënyrë të sigurt dhe të sigurt për të depozituar, tërhequr dhe transferuar para online. Sot, më shumë se 30 milionë tregtarë përdorin PayPal, dhe shumë prej tyre janë faqe bastesh. Ky opsion pagese është i lehtë për t'u përdorur, i sigurt dhe shumica e kazinove dhe faqeve të basteve sportive në internet ofrojnë PayPal si një metodë depozitimi dhe tërheqjeje.

Shfaq më shumë

American Express

Opsionet e pagesës të disponueshme për bastorët në 2024
2023-11-17

Opsionet e pagesës të disponueshme për bastorët në 2024

Në të kaluarën, bankingu online u përball me shumë skepticizëm për shkak të rasteve të vjedhjes së të dhënave, mashtrimit dhe hakerimit në hapësirën online. Megjithatë, me përparime të rëndësishme në zgjidhjet e transferimit të parave, banka bankare në internet është bërë një mënyrë e lehtë, e shpejtë dhe e besueshme e transferimit të fondeve. Që nga 2024 , ajo është shfaqur si një metodë e preferuar pagese në shumë industri, veçanërisht në bastet sportive. Metodat e pagesës online kanë kontribuar ndjeshëm në rritjen e këtyre industrive.

3 bonuset kryesore të mirëseardhjes së basteve sportive për pagesat me Visa/Mastercard
2023-08-02

3 bonuset kryesore të mirëseardhjes së basteve sportive për pagesat me Visa/Mastercard

Kur kërkoni një libër sportiv për t'u bashkuar, është jetike të merrni parasysh opsionet e pagesës dhe ofertat e mirëseardhjes në dispozicion. Fatmirësisht, shumica e bastebërësve ofrojnë pagesa me kartë debiti/kredi përmes Mastercard ose Visa. Edhe më mirë, ju do të merrni një bonus libër sportiv pasi të keni depozituar fonde dhe, në disa raste, të bëni bastin tuaj të parë aktual të parave.

William Hill Bans Kartën e Kreditit në Irlandë
2022-06-01

William Hill Bans Kartën e Kreditit në Irlandë

Në Irlandë, përdorimi i kartave të kreditit në lojërat e fatit nuk është saktësisht i jashtëligjshëm, por vazhdimisht është dekurajuar. Megjithatë, hetime të shumta kanë treguar se si disa bastesh në internet vazhdojnë të mbështesin bastet e kartave të kreditit nëpërmjet aplikacioneve të tyre. Disa nga ata që thuhet se shmangin bastet e kartave të kreditit janë në gjendje ta bëjnë këtë përmes aplikacioneve të tilla si Revolut dhe Apple Pay.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Cilat janë mënyrat më të sigurta të pagesës së basteve?

Cilat janë mënyrat më të sigurta të pagesës së basteve?

Metodat më të njohura përfshijnë kartat e kreditit/debitit, transfertat bankare dhe opsionet e portofolit elektronik si PayPal Skrill, Neteller, etj. Disa libra sportive madje lejojnë bastorët të financojnë dhe të tërheqin pagesat nëpërmjet kriptovalutat si Bitcoin, Litecoin, Dogecoin dhe më shumë.

Por, përpara se të zgjidhni metodat e depozitimit të bastebërësve, është jetike të siguroheni se është e mbrojtur nga një bllokim sigurie, veçanërisht në rastin e kuletave elektronike. Në këtë rast, metoda e bankingut online duhet të jetë e koduar SSL për të siguruar mbrojtje gjatë gjithë kohës së të dhënave jetike financiare.

Gjithashtu, një mënyrë pagese e sigurt e basteve online duhet të licencohet nga një institucion financiar i njohur. Seksioni tjetër diskuton më shumë për këtë koncept.

Cilat janë mënyrat më të sigurta të pagesës së basteve?
Si të zgjidhni një metodë bankare për bast

Si të zgjidhni një metodë bankare për bast

Për shkak se bastet në internet përfshijnë para të vërteta, është thelbësore të siguroheni që një mënyrë pagese të shënojë të gjitha kutitë për të shijuar një përvojë të qetë bankare. Më poshtë janë disa ide që duhen mbajtur mend kur zgjidhni një metodë bankare të basteve në internet:

Mbrojtje dhe siguri: Një mënyrë e besueshme pagese duhet të licencohet nga një institucion financiar ligjor për ta shqyrtuar atë. Për shembull, PayPal dhe Skrill kanë licenca nga Departamenti i Shërbimeve Financiare të Shtetit të Nju Jorkut. Nga ana tjetër, FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare) rregullon Neteller. Pra, bëni transaksione vetëm me shërbime pagesash të licencuara dhe të koduara me SSL.

Kohëzgjatja e transaksionit: Sot, depozitat në librat më të mirë të sporteve në internet janë pothuajse të menjëhershme. Megjithatë, gjërat mund të jenë të ndryshme kur merrni para. Një shembull i mirë janë kartat e kreditit/debitit të cilat lejojnë depozitime të menjëhershme, por tërheqjet mund të zgjasin deri në 5 ditë pune. Gjithashtu, transfertat bankare mund të marrin pak kohë për të përpunuar pagesat. Prandaj, zgjidhni metodën më të shpejtë bankare për të shmangur çdo zhgënjim dhe vonesë.

Tarifa e transaksionit: Këtu është një fushë tjetër ku transfertat bankare dhe kartat e debitit/kreditit mbeten prapa kuletave elektronike. Metodat e bankingut në internet shpesh marrin një komision të vogël për të lehtësuar transfertat, ndryshe nga transfertat bankare që ngarkojnë tarifa të majme. Për shembull, shumica e kuletave elektronike nuk do të paguajnë asgjë për të depozituar fonde në një llogari bastesh. Mos harroni, megjithatë, se kostot ndryshojnë, në varësi të metodës bankare.

Bonuset e pagesës: Shumica e librave sportiv ofrojnë bonuse keto dite. Edhe më mirë, bastorët mund të marrin një shpërblim nga mbajtësi i basteve për depozitimin duke përdorur metoda specifike. Prandaj, është e mençur të vizitoni faqen e depozitave dhe të mësoni se çfarë ofrohet. Sidoqoftë, mos zgjidhni një metodë që fiton një bonus depozite ndërsa ngarkoni tarifa të mëdha transaksioni.

Mbështetje: Ndonjëherë, një prezantues sportiv mund të përpunojë me sukses fitimet, vetëm për të ngecur diku në sistemin e mënyrës së pagesës. Kjo mund të jetë për shkak të verifikimit jo të plotë të ID-së ose çështjeve të tjera teknike. Por me një ekip mbështetës të përgjegjshëm, këto çështje zgjidhen shpejt. Mbështetja duhet të jetë e arritshme përmes bisedës së drejtpërdrejtë, megjithëse mbështetja me email dhe telefon do të jetë e mundur.

Disponueshmëria: Së fundi, është thelbësore të përcaktoni nëse mënyra e pagesës është e disponueshme ligjërisht në vendin tuaj përpara se të depozitoni para. Për ta ditur këtë, vizitoni faqen e kushteve dhe kushteve të mënyrës së pagesës për të njohur të gjitha vendet e pranueshme. Mos harroni, disa lejojnë vetëm depozita në disa vende.

Si të zgjidhni një metodë bankare për bast
Si të bëni një depozitë

Si të bëni një depozitë

Depozitimi i parave në një libër sportiv mund të duket i thjeshtë për një fillestar. Opsionet si Neteller, PayPal, Paysafecard, Skrill dhe kriptovalutat janë të zakonshme në shumicën e rezervistëve.

Megjithatë, ndonjëherë depozitat mund të bien. Edhe më keq, shumica e lojtarëve të rinj thjesht nuk dinë të transferojnë fonde në llogaritë e tyre të basteve. Por mos u shqetësoni sepse gjithçka është mjaft e thjeshtë me udhëzuesin e duhur. Ndiqni këto hapa:

Krijo një llogari bastesh sportive duke plotësuar formularin elektronik të dhënë. Informacioni i kërkuar mund të përfshijë emrin, adresën, numrin e telefonit, emailin dhe të tjera. Mos harroni të mos jepni detaje të rreme, pasi kjo mund të jetë e kushtueshme gjatë tërheqjeve.

Pas hapjes me sukses të një llogarie, disa libra sportive mund t'u kërkojnë bastorëve që ta aktivizojnë atë duke futur një kod. Kodi zakonisht dërgohet në emailin ose numrin e telefonit të dhënë.

Pasi llogaria të konfigurohet me sukses, vizitoni faqen e pagesave të librit sportiv, zgjidhni një mënyrë pagese të sigurt dhe lidhni një llogari bankare. Tani bëni një depozitë. Në shumicën e rasteve, një bonus mirëseardhjeje do të kreditohet menjëherë në llogarinë e basteve së bashku me paratë e depozituara.

A mund të refuzohet një kartë krediti nga libralidhësi? Po, edhe pse nuk është tërësisht faji i lojtarit apo i titullarit. Në disa vende, kumari me karta krediti është i paligjshëm.

Një shembull i mirë është në MB, ku UKGC ndaloi kumarin me karta krediti vitin e kaluar. Ndërsa arsyet për ta bërë këtë janë të paqarta, shumica e rezervistëve të licencuar nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të pajtohen. Por ajo që ata nuk e dinë është se bankat me kuletat elektronike janë edhe shumë më të shpejta.

Si të bëni një depozitë
Si të luani kumar në internet me PayPal

Si të luani kumar në internet me PayPal

Kur bëhet fjalë për opsionet më të mira të pagesës së basteve në internet, pak mund të përputhen me PayPal-in për sa i përket popullaritetit. Kjo sepse bastet online me PayPal lejojnë depozitat dhe tërheqjet e menjëhershme, në varësi të operatorit të librit sportiv.

Gjithashtu, PayPal është padyshim metoda më e sigurt e bankingut në internet atje. Kompania përdor kriptimin shumë të rëndësishëm SSL (Secure Socket Layer) për të mbrojtur informacionin e përdoruesit dhe fondet nga mashtruesit në internet. Nuk është as për t'u habitur që PayPal vetëm bashkohet me libralidhës të besueshëm në internet.

Thënë kështu, mënyra më e lehtë për të financuar një llogari bastesh sportive përmes PayPal është duke përdorur një bilanc ekzistues. Por nëse nuk ka asnjë, vazhdoni të financoni llogarinë duke klikuar Portofolin > Transferoni para dhe më pas shtoni para në bilancin tuaj të PayPal nëpërmjet një llogarie bankare.

Përdoruesit madje mund të financojnë bilancin e tyre në PayPal përmes një llogarie tjetër PayPal. Sido që të jetë, shuma do të reflektohet menjëherë.

Vini re, megjithatë, se PayPal ngarkon një tarifë prej 2.9% për të depozituar para duke përdorur një kartë debiti/kredi. Gjithashtu, bastet online me PayPal nuk janë të pranueshme në shumicën e shteteve në SHBA. Plus, disa rezervistë përjashtojnë depozitat e PayPal nga promovimet e bonusit.

Tani kjo është një arsye tjetër e fortë për të lexuar me kujdes faqen e kushteve dhe kushteve të bonusit të mirëseardhjes përpara se të depozitoni ndonjë gjë.

Si të luani kumar në internet me PayPal
Si të bëni një tërheqje

Si të bëni një tërheqje

Kur bëhet fjalë për marrjen e parave të sigurta, të gjitha librat sportive legale funksionojnë në mënyrë të ngjashme.

Me pak fjalë, kjo do të thotë që të gjithë bastorët duhet t'i nënshtrohen një procesi KYC (Njih klientin tënd) përpara se të bëjnë tërheqjet e tyre të para. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pasi ky proces është mjaft i drejtpërdrejtë dhe i shpejtë.

Libri i sportit do të kërkojë dokumente jetike, të tilla si një letërnjoftim/pasaportë me fotografi të lëshuar nga qeveria dhe një faturë të fundit të shërbimeve ose kopje të deklaratës bankare. Në rastin e një faturë të shërbimeve, dokumenti duhet të tregojë qartë emrin dhe adresën e shtëpisë së bastit.

Gjithashtu, shumica e librave sportiv do të kërkojnë një faturë komunale jo më të vjetër se gjashtë muaj nga data e kërkuar. Dhe një gjë tjetër, disa mund të planifikojnë një bisedë me video për të konstatuar se lojtari është pronari aktual i llogarisë.

Pasi faqja e basteve të ketë pranuar dokumentet dhe të verifikojë ID-në e bastit, tërheqjet tani mund të përpunohen shpejt. Megjithatë, vini re se disa faqe bastesh mund të kërkojnë që bastorët të përdorin të njëjtën metodë bankare për të bërë depozita dhe tërheqje.

Gjithashtu, kohëzgjatja e transaksionit dhe tarifat ndryshojnë, në varësi të faqes së basteve dhe mënyrës së pagesës.

Si të bëni një tërheqje
Opsionet më të mira bankare për bastet online

Opsionet më të mira bankare për bastet online

Duke supozuar se sapo keni hapur një llogari bastesh dhe jeni gati të bëni një depozitë. Ndërsa kjo tingëllon mjaft e drejtpërdrejtë, zgjedhja e metodës më të mirë të pagesës mund të jetë një sfidë befasuese. Për fat të mirë, nuk ka mungesë të metodave bankare në Librat më të mira sportive në 2022.

Pra, nëse jeni në një situatë të tillë, mos u shqetësoni sepse ekspertët në BettingRanker ju kanë mbuluar. Kjo faqe liston metodat më të njohura dhe më të besueshme bankare për çdo bastvënës online atje.

Por përpara se të vlerësohen dhe miratohen në këtë faqe, ekspertët shpenzojnë kohë për secilën metodë bankare të basteve online. Gjithashtu, ata mbledhin sa më shumë informacion për përvojën e lojtarit të jetë e mundur.

Ekipi përbëhet nga lojtarë me përvojë sportive, të cilët e dinë saktësisht se çfarë të kërkojnë në një mënyrë pagese bastesh. Ata punojnë pa u lodhur për t'ju dhënë rishikimet më të plota të opsioneve të pagesës së basteve.

Opsionet më të mira bankare për bastet online
Si i shqyrtojmë opsionet e pagesës

Si i shqyrtojmë opsionet e pagesës

Pa humbur shumë kohë, më poshtë janë disa kuti zgjedhjeje që duhet të shënoni një metodë pagese përpara se të konsiderohet për shqyrtim në BettingRanker:

  • Aksesueshmëria: Të gjitha opsionet bankare të shqyrtuara në këtë faqe janë të disponueshme në shumicën e juridiksioneve të basteve sportive. Gjithashtu, janë marrë në konsideratë detaje të tjera teknike si monedha e pranuar dhe gjuhët funksionale.
  • Siguria: Siguria e parave është e një rëndësie të madhe për çdo lojtar serioz sportiv. Si të tilla, të gjitha metodat bankare të shqyrtuara këtu kanë certifikata SSL (Secure Socket Layer) dhe licencim nga autoritetet ligjore financiare.
  • Popullariteti midis ofruesve: Për të ndarë grurin nga byku, ekipi bën gjithçka për të zgjedhur me dorë opsionet më të përdorura në shumicën e faqeve të internetit të basteve në internet. Siç mund ta dini tashmë, opsionet më të njohura bankare janë gjithashtu më të sigurtat dhe më të përballueshmet.
  • Mbështetja e klientit: Nëse lind një problem, opsioni i pagesës duhet të jetë në gjendje ta zgjidhë atë sa më shpejt që të jetë e mundur. Prandaj, ekipi mori në konsideratë faktorë si reagimi i mbështetjes, gjuha, mekanizmat dhe kënaqësia e bastuesit.
  • Shpejtësia e transaksionit: Të gjithë bastorët janë të lumtur kur fitimet e tyre paguhen sa më shpejt që të jetë e mundur. Gjithashtu, depozitat duhet të pasqyrohen menjëherë në llogarinë e bastit pasi të kreditohen. Për këto arsye, ekipi shqyrton vetëm opsionet më të shpejta dhe më të besueshme të pagesës. Nuk ka nevojë të përdorni një metodë bankare që kërkon më shumë se një javë për të paguar.
  • Tarifa e transaksionit: Çdo cent që merr metoda bankare nga tërheqjet dhe depozitat e lojtarëve llogaritet. Pra, sigurohuni që metoda bankare që zgjidhni të përpunojë pagesat me tarifa të përballueshme ashtu si ajo e renditur këtu.
  • Shqyrtime online: Përveç kryerjes së analizave të tyre të thella, ekipi merr në konsideratë edhe vlerësimet e përdoruesve. Është vetëm nëpërmjet rishikimeve të përdoruesve që bastorët mund të njohin metodat më të sigurta dhe më efikase të pagesës së basteve.
Si i shqyrtojmë opsionet e pagesës
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Kumari supozohet të jetë argëtues, dhe kjo është arsyeja pse është më e rëndësishme të luani me përgjegjësi. Por ta bësh këtë është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet.

Shumica e lojtarëve shpesh përfshihen në anën argëtuese të gjërave që harrojnë përgjegjësitë e tyre sociale. Pra, shmangeni këtë duke lënë mënjanë kohë dhe para për bast.

Bankrolli i lojërave të fatit mund të ndahet në limite ditore, javore ose mujore. Sigurisht, këto duhet të jenë para që ndiheni rehat t'i humbisni dhe pa të cilat mund të jetoni. Me pak fjalë, mos vini bast nëse keni fatura shtëpie, sigurime mjekësore dhe detyrime të tjera jetike financiare.

Përveç kësaj, mos vazhdoni të luani kumar edhe kur perënditë e basteve nuk janë në favorin tuaj. Në fakt, ky rregull përshkon ditët e mira ose të këqija. Lojtarët e zgjuar e dinë që bixhozi është çështje fati, pavarësisht aftësive të lojërave të fatit.

Për të shmangur humbjen e të gjithë bankrollit në një bast të vetëm, këta lojtarë ulën humbjet e tyre pas disa rezultateve të këqija. Gjithashtu, disa do të ndalojnë së luajturi pasi të marrin një përqindje të caktuar të bankrollit të tyre. Kjo është mënyra e vetme për të vazhduar të fitosh në titullar. Pra, luani të sigurt dhe argëtohuni.

Kumar i përgjegjshëm
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi