Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Çfarë mund të jetë më emocionuese sesa të shikosh sporte? Bast mbi to, sigurisht! Kush do të fitojë një ngjarje sportive nuk dihet plotësisht. Dhe, pavarësisht se cilat janë shanset që një ekip të fitojë, gjithmonë mund të ndodhë diçka për t'i prishur ato shanse. Në bastet sportive, mund të keni një shans të mirë për të fituar dhe më pas të keni një mërzitje totale.

Bastet në sport kanë qenë gjithmonë pjesë e historisë sonë. Sot, bastet sportive janë një industri e madhe, në zhvillim si në internet ashtu edhe jashtë linje. Nëse dëshironi të filloni udhëtimin tuaj, këtu kemi mbledhur faqet më të mira të basteve në internet për ju.

Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Të rejat e fundit

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara
2024-06-02

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara

Mirë se vini në Lajmet e basteve, libri juaj i fundit i lojërave për të lundruar në botën emocionuese të basteve sportive. Nëse jeni një tifoz i vendosur i NFL-së, një entuziast i MLB-së, një adhurues i NHL-së ose merreni me sporte të ndryshme, ne ju kemi mbuluar. Zhytuni në analizat tona të ekspertëve, lajmet e fundit dhe statistikat që do të mprehin strategjitë tuaja të basteve dhe do t'ju japin avantazhin fitues. Plus, me rishikimet tona gjithëpërfshirëse të faqeve të lojërave të fatit në internet, do të zbuloni librat dhe kazinotë kryesore sportive për aventurat tuaja të basteve në internet. Le ta bëjmë përvojën tuaj të basteve më të informuar, më argëtuese dhe të mbushur me më shumë fitore. Gati për të përmirësuar lojën tuaj? Lajmet e basteve janë këtu për t'ju udhëhequr në çdo hap të rrugës.

Zbulimi i basteve më të mira: Udhëzuesi juaj përfundimtar për bastet sportive
2024-05-28

Zbulimi i basteve më të mira: Udhëzuesi juaj përfundimtar për bastet sportive

Mirë se vini në destinacionin përfundimtar për të gjithë entuziastët e basteve sportive! Pavarësisht nëse jeni një tifoz i vendosur i NFL-së, një adhurues i MLB-së, një ndjekës i zjarrtë i NHL-së ose i apasionuar pas një sërë sportesh të tjera, ju keni zbritur në vendin e duhur. Misioni ynë është i qartë: t'ju ofrojmë zgjedhjet më të sakta të basteve, lajmet më të fundit dhe statistika gjithëpërfshirëse për të ngritur lojën tuaj të basteve.

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup
2024-05-25

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup

Ndeshja finale e FA Cup po përgatit skenën për një përballje elektrizuese, teksa Manchester City dhe Manchester United përgatiten të përplasen në një rivalitet historik që nuk dështon kurrë të mahnisë. Pas fitores së tyre triumfuese të titullit të pestë radhazi në Premier Ligën angleze, Manchester City tani po shikon trofetë e Kupës FA. Por me mbylljen e sezonit, pyetja në mendjen e të gjithëve është nëse City ka një fitore më shumë në vete apo nëse ata tashmë janë zhvendosur në modalitetin e pushimeve, duke lënë potencialisht derën e hapur për Manchester United për të pretenduar fitoren.

Lajmet e basteve: Udhëzuesi juaj përfundimtar për zgjedhjet fituese dhe njohuritë e përditësuara sportive
2024-05-23

Lajmet e basteve: Udhëzuesi juaj përfundimtar për zgjedhjet fituese dhe njohuritë e përditësuara sportive

Mirë se vini në Lajmet e basteve, qendra kryesore ku emocioni i sportit takohet me botën strategjike të basteve. Pavarësisht nëse jeni një tifoz i vendosur i NFL-së, një entuziast i MLB-së, një ndjekës i NHL-së ose i merrni goditjet tuaja nga energjia e sporteve të tjera, ne ju kemi mbuluar. Le të zhytemi në librin e lojërave dhe të zbulojmë se çfarë e bën Betting News MVP-në tuaj në arenën e basteve.

Bonuse, lojëra dhe metoda depozitimi të përditësuara rishtazi

Pagesat
Bank Transfer
2024 / 06 / 12

Bank Transfer

Po kërkoni për faqet më të mira të basteve në internet që pranojnë Transfertë Bankare? Ju jeni në vendin e duhur. Në BettingRanker, ne jemi të specializuar për t'ju udhëhequr në vendet kryesore ku mund të bastni online me lehtësi dhe besim. Lehtësia e përdorimit të Transfertës Bankare për aktivitetet tuaja të basteve nuk mund të mbivlerësohet. Është një mënyrë e sigurt dhe e drejtpërdrejtë për të menaxhuar fondet tuaja, duke siguruar që depozitat dhe tërheqjet tuaja të trajtohen në mënyrë të sigurt dhe efikase. Kjo mënyrë pagese dallohet për besueshmërinë e saj, duke e bërë atë një zgjedhje kryesore për bastorët në mbarë globin. Pavarësisht nëse jeni i ri në bastet në internet ose jeni një profesionist me përvojë, është thelbësore të kuptoni se cilat sajte ofrojnë përvojën më të mirë me Transfertë Bankare. Le të shqyrtojmë se si mund të përfitoni sa më shumë nga udhëtimi juaj i basteve me këtë opsion pagese të besuar.

Shfaq më shumë >
Pagesat
MuchBetter
2024 / 05 / 06

MuchBetter

Mirë se vini në botën e basteve online, ku gjetja e faqes së duhur që pranon mënyrën tuaj të preferuar të pagesës mund të jetë një ndryshim i lojës. Nëse jeni adhurues i përdorimit të MuchBetter për transaksionet tuaja, jeni me fat. Këtu, ne do të zhytemi në faqet më të mira të basteve në internet që mirëpresin MuchBetter – një opsion pagese i njohur për komoditetin, sigurinë e nivelit të lartë dhe transaksionet e shpejta. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyer si për bastorët me përvojë ashtu edhe për të sapoardhurit. Në BettingRanker, ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të lundroni nëpër bollëkun e opsioneve për të gjetur platformat më të besueshme dhe më të përshtatshme për përdoruesit. Shqyrtimet tona janë të plota, duke siguruar që ju të merrni të gjithë informacionin që ju nevojitet për të marrë vendime të informuara. Pra, nëse po kërkoni të vendosni bastet tuaja me lehtësi dhe besim, qëndroni teksa ju udhëzojmë nëpër faqet më të mira të basteve në internet që pranojnë MuchBetter.

Shfaq më shumë >
Pagesat
Google Pay
2024 / 05 / 06

Google Pay

Nëse jeni në kërkim të faqeve më të mira të basteve në internet që pranojnë Google Pay, keni ardhur në vendin e duhur. BettingRanker është burimi juaj i preferuar për rishikime dhe njohuri të thella, duke ju ndihmuar të gjeni vende të nivelit të lartë për të vendosur bastet tuaja në internet. Google Pay shquhet si një metodë pagese për lehtësinë, sigurinë dhe shpejtësinë e saj, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për përdoruesit në faqet e basteve në internet. Pavarësisht nëse je një bastist me përvojë ose sapo po fillon, përdorimi i Google Pay mund të përmirësojë përvojën tënde të basteve duke ofruar një mënyrë pa probleme për të menaxhuar transaksionet e tua. Le të shqyrtojmë pse zgjedhja e faqeve të basteve në internet që pranojnë Google Pay mund të jetë basti juaj më i mirë.

Shfaq më shumë >
Pagesat
PayPal
2024 / 05 / 06

PayPal

Gjetja e faqeve më të mira të basteve në internet që pranojnë PayPal mund të duket e frikshme, por këtu hyn në lojë BettingRanker. Si eksperti juaj i preferuar i basteve sportive në internet, unë jam këtu për t'ju udhëhequr nëpër labirintin e opsioneve për të siguruar faqet që jo vetëm pranojnë PayPal, por janë gjithashtu të nivelit të lartë në atë që bëjnë. PayPal dallohet për komoditetin, sigurinë dhe shpejtësinë e tij, duke e bërë atë një zgjedhje kryesore për bastet si ju që vlerësojnë transaksionet e shpejta dhe të sigurta. Pavarësisht nëse vendosni një bast në ekipin tuaj të preferuar ose provoni fatin me sporte të ndryshme, përdorimi i PayPal thjeshton procesin, duke ju lejuar të përqendroheni në pjesën argëtuese. Qëndroni me mua dhe le të zhytemi në botën e faqeve të basteve në internet që e bëjnë përvojën tuaj të basteve të qetë dhe pa shqetësime me PayPal.

Shfaq më shumë >
Pagesat
MasterCard
2024 / 05 / 06

MasterCard

Mirë se vini në udhëzuesin tuaj kryesor për të gjetur faqet më të mira të basteve në internet që pranojnë MasterCard. Këtu në BettingRanker, ne e kuptojmë se sa e rëndësishme është për ju që të gjeni vende të sigurta dhe të besueshme për të vendosur bastet tuaja në internet. Kjo është arsyeja pse ne shqyrtojmë dhe renditim me përpikëri faqet më të mira të basteve në internet, duke e bërë më të lehtë për ju të zgjidhni atë të duhurin. MasterCard shquhet si një opsion i preferuar pagese për shumë bastevënës për shkak të komoditetit të saj të pakrahasueshëm, sigurisë së nivelit të lartë dhe shpejtësisë së shpejtë të transaksionit. Pavarësisht nëse jeni një bastist me përvojë ose i ri në skenën e basteve në internet, përdorimi i MasterCard mund të përmirësojë përvojën tuaj të basteve duke ofruar një mënyrë pa probleme për të depozituar dhe tërhequr fonde. Le të zhytemi në botën e faqeve të basteve në internet që mirëpresin MasterCard, duke u siguruar që ju të mund të vendosni bastet tuaja shpejt, në mënyrë të sigurt dhe me efikasitet.

Shfaq më shumë >
Natalie Turner
PublisherNatalie TurnerPublisher
WriterArdit KrasniqiWriter

Çfarë është bast?

Bast është bast i diçkaje (shpesh parash) në një ngjarje specifike me një rezultat të panjohur dhe të pasigurt. Kjo bëhet me qëllimin për të fituar diçka me vlerë, përsëri, zakonisht para. Bastet kërkojnë që të jenë të pranishëm tre faktorë: shuma ose objekti që vihet bast, mundësia për të fituar dhe çmimi.

Bastet sportive janë një formë bastesh se kush fiton një ngjarje sportive. Synimi i bast në një sport është pothuajse gjithmonë për të fituar para. Probabiliteti për të fituar është gjithmonë, në rastin më të mirë, një supozim i arsimuar. Gjithmonë ka vend për një mërzitje, një tërheqje ose një skualifikim brenda botës së sportit.

Ideja e basteve ose e lojërave të fatit daton të paktën në 3000 para Krishtit, kur njerëzit përdorën zaret e para me 6 anë në Mesopotami. Bastet e para sportive u vendosën në Romën e lashtë, në luftimet e gladiatorëve dhe garat me qerre. Bastet mund të vendoseshin vetëm brenda komunitetit romak.

Bastet sportive siç e dimë nuk hynë në lojë deri në shekullin e 18-të. Në atë kohë, garat e kuajve filluan të kishin më shumë se dy kuaj, dhe atëherë lindi ideja për të vënë bast për njërin prej kuajve.

Më në fund, në fund të viteve 1800, u krijuan ligje në SHBA dhe Kanada, duke penguar turmën të kapërcejë plotësisht këtë industri. Pas kësaj, shumë pak u bë në botën e basteve për të mbajtur ligjet të përditësuara dhe të vendosura derisa interneti hyri në lojë.

Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Bastet në mbarë botën

Me futjen e internetit, bastet sportive janë bërë më të përhapura dhe janë rritur në një industri prej 211 miliardë dollarësh që nuk tregon shenja të largimit. Mbi 4.2 miliardë njerëz në mbarë botën pranojnë të vënë baste në një formë, të paktën një herë në vit. Me pothuajse 31,000 biznese në mbarë botën që rrotullohen rreth basteve sportive, është bërë shumë më e lehtë për njerëzit që të kenë akses në to.

Azia kryeson botën në bastet për sportet, me pothuajse 49% të basteve në mbarë botën, me Evropën që ndjek shumë pas. Basketbolli, futbolli (futbolli) dhe tenisi janë ndër sportet më të njohura për baste, në mbarë botën.

Kur SHBA legalizoi bastet sportive në vitin 2018 për shtetin e Nju Xhersit, filluan të ndiqnin edhe shtete të tjera. Që nga fillimi i vitit 2021, gjysma e shteteve e kanë miratuar atë në një formë. Shtetet e tjera po shikojnë opsione për të legalizuar bastet në shtetet e tyre pasi humbasin biznesin dhe të ardhurat nga taksat ndaj shteteve fqinje që e kanë legalizuar tashmë këtë praktikë.

Njerëzit e duan sportin, dhe fakti që ata mund të bastojnë ligjërisht në ekipet e tyre të preferuara po luan një rol të madh në rritjen e shpejtë të kësaj industrie. Duket se në të ardhmen e afërt, bastet do të vazhdojnë të tërheqin pothuajse po aq turmë sa vetë sportet.

Si funksionojnë bastet?

Pjesa më e madhe e basteve të sotme bëhen në internet, qoftë përmes një kompjuteri desktop, telefonit celular ose tabletit. Një tjetër mundësi është të gjeni një rezervist lokal ose të bëni një udhëtim në një nga librat sportiv nëse jetoni në një shtet që ka legalizuar bastet. Gjetja e një faqeje në internet është padyshim opsioni më i përshtatshëm.

Gjëja e parë që dikush duhet të bëjë është të gjejë një faqe interneti me reputacion të basteve në internet, të quajtur libër sportiv ose libralidhës. Ne do të flasim se si ta bëjmë këtë në pak më shumë detaje më vonë. Sapo një person të gjejë një me të cilin ndihet rehat, ai do të dëshirojë të regjistrohet. Shumica e sajteve do të kërkojnë emrin, adresën e emailit, numrin e telefonit dhe informacione të tjera personale që kanë të bëjnë me konfigurimin e llogarisë.

Pasi të jetë hapur një llogari, bastet mund të vendosen. Këtu është procesi i përgjithshëm.

 • Zgjidhni një bonus dhe bëni një depozitë. Një bonus jep para shtesë për të shpenzuar kur një depozitë vendoset në një faqe interneti. Kështu, për shembull, një faqe mund të ofrojë një bonus 50% deri në 1000 dollarë. Kjo do të thotë që për çdo depozitë të vendosur me ta deri në 1000 dollarë, ato do të përputhen me 50% të fondeve të një personi.
 • Zgjidhni sportin tuaj. Tani që fondet janë depozituar, mund të vihet një bast. Zgjidhni një nga lista e sporteve në faqen e internetit. Këto zakonisht do të jenë në anën e majtë të ekranit.
 • Shikoni tregjet. Shikoni lojërat për tregun e ditës dhe vendosni se si të vendosni baste. Një person mund të shikojë gjithashtu pamjen e lojës nga kjo faqe në shumicën e sajteve. Ka mjaft opsione të ndryshme, kështu që përpunimi i terminologjisë mund të ndihmojë përpara se të vendosni një bast tani.
 • Vendos një bast. Klikoni në tregun ku vihet bast. Do të shfaqet një fletë bast. Plotësoni fletën dhe klikoni 'rishikoni bast'. Do të shfaqet një konfirmim dhe lojtari i bastit mund të klikojë 'vendos bast'

Shumica e librave sportiv e kanë thjeshtuar këtë proces në mënyrë që të mund të ndiqet lehtësisht. Por para se të vendosni një bast, le të bëjmë shikoni disa nga detajet se cila faqe bastesh është më e mira.

Si të gjeni shanset dhe linjat më të mira

Përpara se një person të vendosë bastin e tij të parë, është e rëndësishme të dini cilat janë shanset e basteve dhe si funksionojnë ato. Në varësi të krijuesit të basteve në internet, sportit dhe vendndodhjes ku vihet bast, shanset do të duken të ndryshme. Le të shohim stilet e ndryshme.

Shanset amerikane: I njohur gjithashtu si shanset e linjës së parave, ky është lloji më i popullarizuar në SHBA Kur bast mbi ekipin e preferuar për të fituar, ata tregojnë shumën që një personi do t'i duhet të vërë bast për të fituar 100$ duke shfaqur një numër negativ.

Pra -110 do të thotë se ata do të duhet të vënë një bast 110 $ për të fituar 100 $ shtesë. Nëse vini bast për lojtarin e dobët, ai tregon një numër pozitiv (+150). Nëse ata vendosin një bast 100 dollarë në këtë ekip dhe skuadra fiton, ata do të fitonin 150 dollarë + 100 dollarët e tyre origjinalë mbrapsht.

Shanset thyesore: Shpesh të referuara si shanset tradicionale, këto janë shanset që gjenden në garat me kuaj dhe tregojnë totalin neto që do t'i paguhet një personi nëse fiton pasi të jetë faktorizuar aksioni.

Për shembull, nëse shanset janë 5/1 dhe një bast është vendosur për 20 dollarë, fituesi do të merrte 120 dollarë (5 x 20 dollarë plus 20 dollarët origjinalë). Nëse shanset ishin 1/5 dhe një person vendos një bast 20 dollarë, ai do të merrte 24 dollarë. Ata do të merrnin 1 $ për çdo 5 $ që ishte vënë bast, plus bastin origjinal.

Shanset dhjetore: Këto janë më të zakonshmet në Australi, Evropë dhe Kanada. Shanset dhjetore janë gjithashtu më të lehtat për t'u kuptuar. Pa marrë parasysh se ku jeton një person, shumica e faqeve të basteve në internet do të japin mundësinë e shfaqjes së koeficienteve në këtë format. Me këtë format, shfaqet një dhjetore.

Thjesht merrni shumën dhjetore të shumës së basteve të një personi dhe do të keni pagesën e saktë. Për shembull, nëse vihej një bast 100 dollarë dhe shanset ishin 3,0, fituesi do të merrte një pagesë prej 300 dollarësh.

Si funksionojnë bastet sportive?

Bastet sportive janë shumë konkurruese. Për shkak të kësaj, është më mirë të kuptoni disa nga variablat përpara se të vendosni një bast. Le t'i hedhim një sy.

Kuptoni sportin. Për disa prej tyre, bastet e drejtpërdrejta të linjës së parave janë të thjeshta - një person vendos një bast në ekipin e preferuar ose të dobët. Nëse fitojnë, ata marrin pagesën. Po sikur të ketë një barazim, si për shembull në futboll? Si i trajton ato faqja juaj e basteve sportive në internet? Sportet si garat me kuaj dhe boksi gjithashtu funksionojnë ndryshe nga, të themi, basketbolli.

Njihni lloje të ndryshme bastesh. Bastet sportive shpesh shkojnë më thellë sesa thjesht një bast i thjeshtë parash. Ka shumë lloje të ndryshme në dispozicion për çdo ngjarje. Më të zakonshmet përfshijnë:

 • Futures: Kjo i lejon një personi të vendosë një bast në një ngjarje të ardhshme, si Super Bowl, edhe pse në kohën e basteve ata nuk e kanë idenë se kush do të jetë në ngjarje.
 • Spread bast: Ky lloj i lejon njerëzit të vënë bast duke u fokusuar në atë se sa një ekip do të fitojë ose do të humbasë, në vend që të fokusohen se kush do të fitojë.
 • Over/Under: Për këtë lloj basti, një person vë bast nëse do të ketë ose jo një numër të caktuar golash, koshash ose pikësh të shënuara gjatë një loje. Për shembull, nëse ai person është duke vënë bast në një lojë futbolli, totali i golave mund të jetë katër. Më pas ata do të bastnin nëse numri i përgjithshëm i golave do të jetë mbi ose nën atë shumë.
 • Parlay: Parlay përfshin bast në dy ose më shumë komponentë në të njëjtin bast. Për shembull, një person mund të vë bast se dy tenistë të ndryshëm do të fitojnë ndeshjet e tyre në US Open. Në atë rast, nëse të dy lojtarët fitojnë, atëherë fituesi i bastit.
 • Jetoni: Me bast live, një person mund të vendosë një bast gjatë ngjarjes. Ky lloj kërkon njohuri për skuadrat që luajnë dhe një kohë të shpejtë reagimi për të mbajtur në krye të asaj që ndodh ndërsa ngjarja përparon.

Bonuset dhe promovimet e basteve sportive në internet

Bonuset mund të ofrojnë para shtesë që një person të përdorë kur vendos baste. Ndërsa të kesh para shtesë është mirë, bastuesi duhet të kuptojë se nuk mund t'i marrë paratë dhe të ecin.

Ekzistojnë disa kërkesa për baste që vendosin libra të ndryshëm sporti kur një lojtar mund të tërheqë paratë nga llogaria e tij. Këtu janë disa nga kompleksitetet që një person mund të gjejë.

Rrokulliset mbi: Kjo kërkesë e zakonshme vjen në mënyra të ndryshme, nga 3X rollover në 10X rollover. Kjo thjesht do të thotë që derisa një bast të ketë shpenzuar atë shumë parash, 3 herë (ose 10 herë), ata nuk mund t'i tërheqin paratë.

Për shembull, një bastdhënës depozitoi 100 dollarë dhe mori një bonus 50%. Ata tani kanë 150 dollarë për të shpenzuar, por kanë një rikthim 3X në llogari. Derisa të vendosin baste që arrijnë në 450 dollarë (150 dollarë, 3 herë), ata nuk mund t'i tërheqin paratë.

Kufijtë kohorë: Disa bonuse duhet të përdoren brenda një afati të caktuar, ose paratë do të zhduken.

Përshtatshmëria: Disa bonuse mund të përdoren vetëm për të bastuar në ngjarje të caktuara, ndoshta gara me kuaj ose sporte të tjera të caktuara.

Çdo prezantues do të ketë listën e vet të kërkesave, kështu që bastorët duhet të jenë të vetëdijshëm për këto rregulla të ndryshme në çdo faqe.

Faqet e reja të basteve sportive për të ditur

Ashtu siç ka shumë sporte dhe lojtarë për të zgjedhur kur kërkoni të vendosni një bast, ka gjithashtu shumë faqe të ndryshme për të zgjedhur. Këto faqe ofrojnë shumë paraqitje dhe opsione të ndryshme për bonuse.

Libra të reja sportive që sapo janë vendosur shpesh mund të ketë disa nga përfitimet më të mira për bastdhënësin, pasi ata po kërkojnë të tërheqin biznes të ri në derë.

Disa nga përfitimet që mund t'i ofrohen një bastuesi janë:

 • Oferta bonus. Ofertat e bonusit në faqet e reja janë shpesh më pak kufizuese dhe kanë më pak rregulla se aksionerët sportivë që kanë ekzistuar për një kohë më të gjatë. Ata gjithashtu shpesh ofrojnë bonuse më të mëdha, ndonjëherë që përputhen me 50% të depozitës tuaj, deri në 2,000 dollarë ose më shumë. Këto faqe mund të ofrojnë gjithashtu bonuse më shpesh.
 • Saktësia e zgjeruar. Librat e rinj të sportit marrin kohë për të siguruar saktësinë në shanset e tyre. Këto sajte i shikojnë të gjitha të dhënat në detaje përpara se të postojnë shanset, pasi ato po kërkojnë të ndihmojnë bastuesit të fitojnë disa para dhe të mbajnë bastet më të mira që vijnë. Kështu e ndërtojnë klientelën e tyre.
 • Paraqitjet më të mira. Librat më të rinj të sportit kanë paraqitje më moderne dhe janë më të lehtë për t'u naviguar sesa ato që kanë qenë rreth e rrotull për më gjatë. Është e vështirë të ndryshosh një sajt të vjetër sepse njerëzit janë të njohur me sitin. Por një faqe e re mund të ofrojë të gjithë teknologjinë më të fundit, duke e bërë përvojën e përdoruesit shumë më të këndshme.
 • Shumëllojshmëri. Faqet më të reja shpesh kanë më shumë një shumëllojshmëri sportesh dhe ngjarjesh shtesë, në të cilat bastet mund të vendosin bastet e tyre. Ndërsa bastet po bëhen një artikull i nxehtë në arenën e lojërave të fatit, këto libra sportive po marrin kohë për të zgjeruar opsionet e tyre dhe përfshijnë më shumë sesa thjesht garat bazë të kuajve dhe bastet e futbollit.

A ka ndonjë lloj tjetër bastesh?

Bastet për sportet janë forma më e popullarizuar e basteve në këto sajte online, por nuk është i vetmi lloj i ofruar. Në botën e sotme, ju mund të gjeni pothuajse çdo gjë për të vënë bast.

Me pandeminë e COVID-19 që mbylli botën e sportit dhe shumë njerëz në shtëpi me kohën e lirë në dorë, librat e sportit që ishin në gjendje të gjenin artikuj të rinj për të shtuar në grupin e tyre të basteve lulëzuan. Këtu janë disa nga gjërat e tjera për të cilat mund të vini bast kur regjistroheni në këto sajte.

 • Zgjedhjet paraprake: Kur kalon koha e zgjedhjeve, mund të vendosen baste se kush fiton zgjedhjet paraprake. Disa libra sportive në internet madje përfshijnë zgjedhjet presidenciale. Për zgjedhjet mund të vendosen lloje të ndryshme bastesh, nga kush do të fitojë deri në sa përqindje votuesish do të votojnë në shtetin tuaj për një kandidat të caktuar.
 • Argëtim televiziv: Gjatë pandemisë COVID-19, njerëzit po përpiqeshin të bënin gjëra për të mbajtur veten të zënë. Ata u mbyllën dhe vlerësimet televizive u rritën. Pa sporte për t'u parë, njerëzit morën shfaqje të tjera që normalisht nuk do të ëndërronin t'i shikonin vetëm për t'u argëtuar.
 • Disa nga librat e sportit iu përmbajtën kësaj ideje dhe u shoqëruan me të, duke përfshirë edhe vlerësimet e disave Shfaqje televizive në kartat e tyre të basteve.
 • Festivali i Eurovizionit: Në Evropë, është një nga festivalet më të mëdha të muzikës Eurovizion, ku të gjitha vendet anembanë Evropës mblidhen së bashku për të festuar muzikën. Bastet e Eurovizionit janë një ngjarje shumë e rekomanduar për të gjithë ata që janë ose të rinj ose me përvojë në baste.
 • Oscars: Bast për çmimet e filmit, Oscars është një vend i vërtetë i ëmbël për ata që pëlqejnë një llojllojshmëri në baste. Edhe pse kjo ngjarje ndodh një herë në vit, ajo është shumë e popullarizuar në mesin e bastorëve.
 • Temperatura: Njerëzit me të vërtetë mund të bastojnë pothuajse për çdo gjë. Për disa libralidhës në internet, është temperatura që ka qenë një hit. Duke vënë baste mbi/nën stilin, bastorët mund të shikojnë aplikacionin e tyre të motit për të parë se cila do të jetë temperatura e sotme, më pas të vënë bast nëse do të jetë mbi ose nën atë temperaturë.

Nuk është një artikull shumë formal për të vënë bast, por mund të jetë akoma shumë argëtues kur dikush është i mbërthyer në shtëpi pa asgjë tjetër për të bërë.

Shikoni rreth librave të ndryshëm sportiv. Të gjithë ata gjetën mënyra unike për të tërhequr bastorët kur ne nuk mund të bënim baste për sportet gjatë pandemisë.

Çfarë është një arkëtim?

Cashout-et i lejojnë bastorët të marrin paratë e tyre herët nëse nuk janë të sigurt në bastin që kanë vënë. Jo të gjitha sajtet e librave sportiv lejojnë paratë e gatshme. Nëse e bëjnë këtë, do të tregojë një shumë të caktuar arkëtimi në faqen e tyre.

Një lojtar mund të zgjedhë të marrë atë shumë parash në vend të shumës së plotë që do të fitonte nëse pret deri në fund të ngjarjes. Po kështu, ata mund të arkëtojnë herët nëse duket se do të humbasin para në bastin e tyre. Kjo do të thotë se ata nuk do të humbasin të gjithë shumën.

Operatorët e librave sportivë shpesh kanë rregulla të ndryshme për të arkëtuar në faqet e tyre specifike, kështu që bastorët duhet të kontrollojnë para se të vendosin një bast për të parë se cilat ngjarje dhe cilat lloje bastesh kanë opsionin e arkëtimit. Disa nga opsionet e arkëtimit që vende të ndryshme lejojnë përfshijnë bastet e linjës së parave, bastet e parave, bastet e së ardhmes dhe bastet e përhapjes së pikëve.

Cashout është një veçori unike e basteve sportive në internet. Në SHBA, është i disponueshëm vetëm në internet, edhe nëse faqja e internetit e basteve në internet ka një dalje me bazë tokësore në vendin e ngjarjes. Bastorët mund të marrin para duke përdorur një desktop ose një pajisje celulare.

Faqet më të besueshme të basteve

Gjetja e një faqeje të besuar është thelbësore për të minimizuar rrezikun dhe për të shijuar kohën tuaj në internet. Ekziston një sit që është me reputacion, i besueshëm, i besueshëm dhe i përsosur për secilin bastues individual. Ata vetëm duhet të shikojnë përreth.

Përvoja e një personi do të varet nga libri sportiv që ata zgjedhin. Mospërdorimi i një faqeje të besuar mund të rezultojë që një person të mashtrohet nga paratë e tij, të mos paguhet në kohën e duhur ose të vë baste me terma dhe kushte të padrejta.

Faqet e pabesuara rrezikojnë gjithashtu të hakohen dhe të humbasin informacionin personal të një bastori. Meqenëse këto libra sportive përmbajnë jo vetëm emrin dhe adresën e një personi, por edhe informacionin e kartës së kreditit ose debitit, kjo krijon mundimin e anulimit dhe zëvendësimit të atyre kartave.

Për fat të mirë, shumica e faqeve të basteve sportive në internet janë të sigurta. Ka veçori për të kërkuar në një sajt që mund t'ju ndihmojnë të përcaktoni nëse një libër sportiv është i ligjshëm dhe i besueshëm. Duke marrë disa minuta për të parë faqen mund të bëjë një botë ndryshimi. Këtu janë disa artikuj rregullatorë për t'u kërkuar përpara se të regjistroheni në një faqe për libralidhësit më të mirë në internet:

 1. Licenca për të vepruar si faqe interneti bastesh e lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar ose Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit
 2. Etiketa cilësore nga organizata si Certified Fair Gambling dhe eCOGRA
 3. Ndjekja e rregulloreve të miratuara nga shteti ose vendi
 4. Faqja e internetit e koduar me certifikata sigurie si SSL

Përtej ligjeve, njerëzit paraqesin rregullisht komente dhe flasin në internet. Hidhni një sy se çfarë thonë bastorët e tjerë për librin sportiv. Disa nga gjërat që do të shihni në rishikime janë:

 • Reputacioni i librit sportiv
 • Lehtësia e përdorimit për bastorët
 • Konkurrueshmëria e gjasave në krahasim me faqet e tjera
 • Shpejtësia e pagesave dhe opsionet për tërheqjen e parave
 • Cilësia dhe shpejtësia e shërbimit ndaj klientit

Si të zgjidhni një faqe bastesh sportive që është e duhura për ju?

Nuk ka dy site bastesh sportive të njëjta. Secili prej tyre ka veçori të ndryshme, mundësi bastesh, shërbim ndaj klientit, llojin dhe shpejtësinë e pagesave, promovime dhe më shumë.

Pasi një bastues ka gjetur një libër sportiv të besuar në internet, i takon atij të zgjedhë cilin do të përdorë për të vendosur bastet e tij. Një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë është duke folur me të tjerët. Nëse një bastdhënës njeh dikë që ka përdorur faqen, ai mund të ndajë informacione të paçmueshme. Përndryshe, ajo është jashtë për shqyrtimet në internet.

Vlerësimet pozitive janë një shenjë e mirë, natyrisht, veçanërisht nëse ato vijnë nga dikush që përdor në mënyrë aktive faqen. Vetëm jini pak të kujdesshëm ndaj këtyre komenteve, pasi disa sajte do t'i paguajnë njerëzit që të lënë komente pozitive në internet.

Pra, cili është libralidhësi më i mirë për të vënë bast? Ekspertët legjitimë do të shqyrtojnë gjithashtu librezat e ndryshme sportive. Shqyrtimet nga një palë e tretë eksperte janë të sinqerta dhe nuk e hedhin poshtë të vërtetën. Këto komente ndajnë të mirat dhe të këqijat e një libralidhësie.

Me faqet e reja të basteve sportive që shfaqen gjatë gjithë kohës, këto komente mund të jenë shumë të vlefshme për të ndihmuar një bastuesi të zgjedhë faqen e tyre. Rishikuesit e palëve të treta shpesh i bazojnë këto komente në:

 • Aksesueshmëria
 • Siguria
 • Siguria
 • Kriptimi i faqes në internet
 • Respektimi i basteve dhe pagesave në kohë
 • Shërbimi dhe mbështetja ndaj klientit
 • Përvoja që ata kanë pasur në sit
 • Raporte negative në sit
 • Hulumtime shtesë të bëra në lidhje me librin sportiv

Pasi të shikojnë artikujt kritikë, recensuesit ekspertë do të marrin në konsideratë edhe faktorë si lehtësia e përdorimit, opsionet për baste dhe veçoritë shtesë që ka për të ofruar libri sportiv. Këta rishikues kërkojnë një përvojë të mrekullueshme të përgjithshme të përdoruesit ndërsa përpiqen t'i mbajnë njerëzit të sigurt dhe të mbajnë rrezikun në minimum.

Asgjë nuk mund të garantojë plotësisht se një faqe do të trajtojë një bastues në mënyrë të drejtë. Por nëse një bastues kërkon një faqe që është e licencuar, ka etiketa cilësore dhe mund të japë vlerësime të mira si brenda dhe jashtë sajtit, ata mund të jenë mjaft të sigurt se rreziku do të jetë minimal.

Kumar i përgjegjshëm

Ne inkurajojmë të gjithë bastuesit që të jenë aktivë praktikoni kumarin e përgjegjshëm. Bastet janë menduar të jenë një aktivitet i kohës së lirë. Jini të përgatitur për të vendosur kufizime, si për kohën ashtu edhe për paratë e shpenzuara, që herët dhe qëndroni në ato kufij.

Bastorët duhet të jenë të përgatitur për të mbrojtur veten dhe për të kuptuar rreziqet e përfshira në bastet online. Nëse një bastuni nuk ndjehet rehat në një situatë, praktika më e mirë është të përjashtojë veten nga situata dhe të vazhdojë përpara.

Përfitoni nga burimet në dispozicion të kumarxhinjve dhe mos bëni kurrë bast për asgjë ndërsa jeni nën ndikimin e drogës ose alkoolit.

Kumarxhinj të përgjegjshëm mund të ketë seanca produktive dhe të gjalla të lojërave të fatit në internet duke shijuar ende botën jashtë kumarit.

About the author
Natalie Turner
Natalie Turner
About

Natalie "OddsQueen" Turner, me prejardhje nga qyteti i gjallë i Torontos, është forca shtytëse pas BettingRanker. Me dy dekada në industrinë e basteve, ekspertiza e saj e pakrahasueshme dhe udhëheqja vizionare e kanë bërë BettingRanker platformën kryesore për të gjitha gjërat që lidhen me bastet sportive.

Send email
More posts by Natalie Turner