Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Çfarë mund të jetë më emocionuese sesa të shikosh sporte? Bast mbi to, sigurisht! Kush do të fitojë një ngjarje sportive nuk dihet plotësisht. Dhe, pavarësisht se cilat janë shanset që një ekip të fitojë, gjithmonë mund të ndodhë diçka për t'i prishur ato shanse. Në bastet sportive, mund të keni një shans të mirë për të fituar dhe më pas të keni një mërzitje totale.

Bastet në sport kanë qenë gjithmonë pjesë e historisë sonë. Sot, bastet sportive janë një industri e madhe, në zhvillim si në internet ashtu edhe jashtë linje. Nëse dëshironi të filloni udhëtimin tuaj, këtu kemi mbledhur faqet më të mira të basteve në internet për ju.

Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Të rejat e fundit

Gara emocionuese për Këpucën e Artë të Premierligës angleze: Kush do të pretendojë fitoren?
2024-04-13

Gara emocionuese për Këpucën e Artë të Premierligës angleze: Kush do të pretendojë fitoren?

Ndërsa sezoni i Premierligës angleze (EPL) përshpejtohet drejt një përfundimi elektrizues, vëmendja intensifikohet te sulmuesit pjellorë që konkurrojnë për Këpucën e Artë të lakmuar. Gara e këtij viti është veçanërisht tërheqëse, me Erling Haaland të Manchester City-t dhe Mohamed Salah të Liverpool-it në mesin e pararendësve. Shkathtësia e tyre e jashtëzakonshme në shënimin e golave ​​ka krijuar skenën për një përfundim gozhdues, me çdo ndeshje që mund të ndryshojë ekuilibrin në këtë garë me aksione të larta.

Garë e ngushtë në krye të Premierligës angleze: Arsenali, Liverpool dhe Man City e luftojnë atë
2024-04-12

Garë e ngushtë në krye të Premierligës angleze: Arsenali, Liverpool dhe Man City e luftojnë atë

Premier League angleze po përjeton një garë jashtëzakonisht të ngushtë për vendin e parë këtë sezon. Arsenali dhe Liverpooli janë në qafë dhe në qafë, secili me 71 pikë, ndërsa Manchester City është i nxehtë me 70 pikë. Ndeshjet e javës së kaluar panë Manchester City që siguroi një fitore 4-2 kundër Crystal Palace, Arsenal kaloi Brighton me një fitore 3-0 dhe Liverpool barazoi me Manchester United.

2024 Genesis Invitational: Favoritet, Shanset dhe Parashikimet
2024-02-14

2024 Genesis Invitational: Favoritet, Shanset dhe Parashikimet

Përmes gjashtë ngjarjeve të para të sezonit PGA Tour 2024, një nga emrat e mëdhenj të lojës nuk ka zbritur në rrethin e fituesve. A do të ndryshojë kjo këtë javë në Genesis Invitational? Ne shikojmë shanset e turneut, zbërthejmë favoritët dhe bëjmë disa zgjedhje për aksionin në Riviera më poshtë.

Super Bowl 58: Bast, reklama dhe emocione
2024-02-12

Super Bowl 58: Bast, reklama dhe emocione

Kur bëhet fjalë për sportin dhe argëtimin, Super Bowl është ngjarja më e madhe e vitit. Jo vetëm që paraqet një ndeshje emocionuese midis Kansas City Chiefs dhe San Francisco 49ers, por ofron gjithashtu argëtim jo-futbollist, si himni kombëtar dhe shfaqja e pjesës së parë. Për më tepër, miliona njerëz në mbarë botën presin me padurim reklamat e mbushura me yje që transmetohen gjatë lojës.

Bonuse, lojëra dhe metoda depozitimi të përditësuara rishtazi

Pagesat
American Express
2024 / 04 / 12

American Express

Jeni në kërkim të faqeve më të mira të basteve në internet që pranojnë American Express? Ju jeni në vendin e duhur! Në BettingRanker, ne jemi të specializuar në analizimin e një morie opsionesh për të vënë në pah më të mirën për ju. Faqet e basteve në internet kanë revolucionarizuar mënyrën se si ne angazhohemi me bastet sportive, duke ofruar komoditet dhe një gamë të gjerë zgjedhjesh në majë të gishtave tanë. Dhe kur bëhet fjalë për mënyrat e pagesës, American Express dallohet për sigurinë dhe shpejtësinë e saj, duke siguruar që depozitat tuaja të jenë të sigurta dhe të menjëhershme. Kjo do të thotë që ju mund t'i vendosni bastet tuaja pa vonesë, një avantazh kryesor për çdo bastues. Pra, nëse jeni të etur të zhyteni në botën e basteve në internet me qetësinë shpirtërore që sjell American Express, qëndroni pranë. Ne jemi këtu për t'ju udhëhequr në përvojat më të sigurta dhe më të dobishme të basteve në internet.

Shfaq më shumë >
Pagesat
Google Pay
2024 / 04 / 12

Google Pay

Nëse jeni në kërkim të faqeve më të mira të basteve në internet që pranojnë Google Pay, keni ardhur në vendin e duhur. BettingRanker është burimi juaj i preferuar për rishikime dhe njohuri të thella, duke ju ndihmuar të gjeni vende të nivelit të lartë për të vendosur bastet tuaja në internet. Google Pay shquhet si një metodë pagese për lehtësinë, sigurinë dhe shpejtësinë e saj, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për përdoruesit në faqet e basteve në internet. Pavarësisht nëse je një bastist me përvojë ose sapo po fillon, përdorimi i Google Pay mund të përmirësojë përvojën tënde të basteve duke ofruar një mënyrë pa probleme për të menaxhuar transaksionet e tua. Le të shqyrtojmë pse zgjedhja e faqeve të basteve në internet që pranojnë Google Pay mund të jetë basti juaj më i mirë.

Shfaq më shumë >
Bonuset
Bonus pa depozite
2024 / 04 / 09

Bonus pa depozite

BettingRanker është një burim i besueshëm për informacionet më të fundit dhe më të besueshme mbi faqet e basteve sportive në internet që ofrojnë bonuse pa depozite. Ne kemi njohuri dhe përvojë të gjerë në këtë fushë, dhe ekipi ynë punon shumë për t'ju ofruar informacionin më të përditësuar të mundshëm. Ne hulumtojmë dhe analizojmë shumë site bastesh për t'ju sjellë ofertat më të mira të bonusit pa depozitim. Synimi ynë është ta bëjmë përvojën tuaj të basteve të këndshme dhe shpërblyese, ashtu si të shikoni një ndeshje futbolli në stadiumin Qemal Stafa.

Mirë se vini në udhëzuesin tonë mbi bonuset e basteve pa depozitë në faqet kryesore të basteve. Në këtë udhëzues, ne do t'ju ofrojmë informacion mbi bonuset më të mira pa depozitim në botën e basteve sportive. Synimi ynë është t'ju ndihmojmë t'i kuptoni dhe t'i përdorni këto bonuse me lehtësi dhe besim, ashtu si besimi që tregon në fushë kombëtarja shqiptare e futbollit. Ne kemi analizuar platforma të ndryshme bastesh për t'ju prezantuar opsionet që ofrojnë bonuse tërheqëse pa depozitë dhe që sigurojnë një përvojë të qetë dhe të këndshme bastesh. Pavarësisht nëse jeni një bastist me përvojë ose i ri në skenën e basteve online, udhëzuesi ynë është krijuar për t'ju ndihmuar të lundroni në botën e bonuseve pa depozite, ashtu si lundroni në rrugët e bukura të Tiranës.

Shfaq më shumë >
Bonuset
Kodet e bonusit
2024 / 04 / 09

Kodet e bonusit

Në BettingRanker, ne krenohemi që jemi autoriteti në peizazhin e basteve në internet, veçanërisht kur bëhet fjalë për lundrimin në botën e kodeve të bonusit të basteve. Ekspertiza jonë dhe procesi rigoroz i analizës sigurojnë që ne t'ju sjellim informacionin më të vlefshëm dhe të përditësuar në lidhje me kodet e bonusit të basteve sportive të disponueshme në faqet kryesore të basteve. Pavarësisht nëse je një bastist me përvojë ose i ri në skenë, ne jemi këtu për t'ju udhëhequr nëpër labirintin e opsioneve për të siguruar kodet më të mira të bonusit të basteve që mund të përmirësojnë përvojën tuaj të basteve.

Mirë se vini në udhëzuesin tonë të plotë mbi kodet kryesore të bonusit të basteve! Ne vlerësojmë dhe vlerësojmë me kujdes kodet më fitimprurëse të bonusit të ofruara nga faqet kryesore të internetit të basteve sportive. Objektivi ynë është t'ju ndihmojmë të përfitoni sa më shumë nga përvoja juaj e basteve duke përdorur këto bonuse. Kjo faqe është krijuar për t'ju ofruar të gjithë informacionin thelbësor që ju nevojitet për të marrë vendime të informuara se ku dhe si t'i aplikoni këto kode për rezultatet më të mira të mundshme të basteve.

Shfaq më shumë >
Bonuset
Baste Falas
2024 / 04 / 09

Baste Falas

Në BettingRank, ne krenohemi që jemi udhërrëfyesi juaj kryesor për bastet sportive online, një argëtim i njohur në Shqipëri. Ne jemi të specializuar në ofrimin e njohurive të vlefshme për bonuset më të mira të basteve falas të disponueshme në internet. Ekspertiza jonë na lejon të ndriçojmë në qendër të vëmendjes ofertat më joshëse, njësoj si shkëlqimi i sheshit Skënderbej të Tiranës gjatë natës, duke siguruar gjithashtu që ato të ofrojnë vlerë reale për bastorët si ju.

Ky udhëzues gjithëpërfshirës është krijuar për t'ju ndihmuar të lundroni në botën e bonuseve të basteve, pavarësisht nga niveli juaj i përvojës. Ashtu si lundrimi në rrugët dredha-dredha të Beratit, ne zhytemi thellë në çdo ofertë, duke zbërthyer përfitimet, kushtet dhe kushtet në mënyrë që ju të merrni vendime të informuara. Qëllimi ynë është t'ju pajisim me njohuritë dhe besimin për të shfrytëzuar në maksimum këto mundësi dhe për t'u bërë një bastdhënës i suksesshëm, po aq triumfues sa kombëtarja jonë e futbollit, kuqezinjtë.

Shfaq më shumë >
Natalie Turner
PublisherNatalie TurnerPublisher
WriterArdit KrasniqiWriter

Çfarë është bast?

Bast është bast i diçkaje (shpesh parash) në një ngjarje specifike me një rezultat të panjohur dhe të pasigurt. Kjo bëhet me qëllimin për të fituar diçka me vlerë, përsëri, zakonisht para. Bastet kërkojnë që të jenë të pranishëm tre faktorë: shuma ose objekti që vihet bast, mundësia për të fituar dhe çmimi.

Bastet sportive janë një formë bastesh se kush fiton një ngjarje sportive. Synimi i bast në një sport është pothuajse gjithmonë për të fituar para. Probabiliteti për të fituar është gjithmonë, në rastin më të mirë, një supozim i arsimuar. Gjithmonë ka vend për një mërzitje, një tërheqje ose një skualifikim brenda botës së sportit.

Ideja e basteve ose e lojërave të fatit daton të paktën në 3000 para Krishtit, kur njerëzit përdorën zaret e para me 6 anë në Mesopotami. Bastet e para sportive u vendosën në Romën e lashtë, në luftimet e gladiatorëve dhe garat me qerre. Bastet mund të vendoseshin vetëm brenda komunitetit romak.

Bastet sportive siç e dimë nuk hynë në lojë deri në shekullin e 18-të. Në atë kohë, garat e kuajve filluan të kishin më shumë se dy kuaj, dhe atëherë lindi ideja për të vënë bast për njërin prej kuajve.

Më në fund, në fund të viteve 1800, u krijuan ligje në SHBA dhe Kanada, duke penguar turmën të kapërcejë plotësisht këtë industri. Pas kësaj, shumë pak u bë në botën e basteve për të mbajtur ligjet të përditësuara dhe të vendosura derisa interneti hyri në lojë.

Faqet më të mira të basteve online në Shqipëri 2024

Bastet në mbarë botën

Me futjen e internetit, bastet sportive janë bërë më të përhapura dhe janë rritur në një industri prej 211 miliardë dollarësh që nuk tregon shenja të largimit. Mbi 4.2 miliardë njerëz në mbarë botën pranojnë të vënë baste në një formë, të paktën një herë në vit. Me pothuajse 31,000 biznese në mbarë botën që rrotullohen rreth basteve sportive, është bërë shumë më e lehtë për njerëzit që të kenë akses në to.

Azia kryeson botën në bastet për sportet, me pothuajse 49% të basteve në mbarë botën, me Evropën që ndjek shumë pas. Basketbolli, futbolli (futbolli) dhe tenisi janë ndër sportet më të njohura për baste, në mbarë botën.

Kur SHBA legalizoi bastet sportive në vitin 2018 për shtetin e Nju Xhersit, filluan të ndiqnin edhe shtete të tjera. Që nga fillimi i vitit 2021, gjysma e shteteve e kanë miratuar atë në një formë. Shtetet e tjera po shikojnë opsione për të legalizuar bastet në shtetet e tyre pasi humbasin biznesin dhe të ardhurat nga taksat ndaj shteteve fqinje që e kanë legalizuar tashmë këtë praktikë.

Njerëzit e duan sportin, dhe fakti që ata mund të bastojnë ligjërisht në ekipet e tyre të preferuara po luan një rol të madh në rritjen e shpejtë të kësaj industrie. Duket se në të ardhmen e afërt, bastet do të vazhdojnë të tërheqin pothuajse po aq turmë sa vetë sportet.

Si funksionojnë bastet?

Pjesa më e madhe e basteve të sotme bëhen në internet, qoftë përmes një kompjuteri desktop, telefonit celular ose tabletit. Një tjetër mundësi është të gjeni një rezervist lokal ose të bëni një udhëtim në një nga librat sportiv nëse jetoni në një shtet që ka legalizuar bastet. Gjetja e një faqeje në internet është padyshim opsioni më i përshtatshëm.

Gjëja e parë që dikush duhet të bëjë është të gjejë një faqe interneti me reputacion të basteve në internet, të quajtur libër sportiv ose libralidhës. Ne do të flasim se si ta bëjmë këtë në pak më shumë detaje më vonë. Sapo një person të gjejë një me të cilin ndihet rehat, ai do të dëshirojë të regjistrohet. Shumica e sajteve do të kërkojnë emrin, adresën e emailit, numrin e telefonit dhe informacione të tjera personale që kanë të bëjnë me konfigurimin e llogarisë.

Pasi të jetë hapur një llogari, bastet mund të vendosen. Këtu është procesi i përgjithshëm.

 • Zgjidhni një bonus dhe bëni një depozitë. Një bonus jep para shtesë për të shpenzuar kur një depozitë vendoset në një faqe interneti. Kështu, për shembull, një faqe mund të ofrojë një bonus 50% deri në 1000 dollarë. Kjo do të thotë që për çdo depozitë të vendosur me ta deri në 1000 dollarë, ato do të përputhen me 50% të fondeve të një personi.
 • Zgjidhni sportin tuaj. Tani që fondet janë depozituar, mund të vihet një bast. Zgjidhni një nga lista e sporteve në faqen e internetit. Këto zakonisht do të jenë në anën e majtë të ekranit.
 • Shikoni tregjet. Shikoni lojërat për tregun e ditës dhe vendosni se si të vendosni baste. Një person mund të shikojë gjithashtu pamjen e lojës nga kjo faqe në shumicën e sajteve. Ka mjaft opsione të ndryshme, kështu që përpunimi i terminologjisë mund të ndihmojë përpara se të vendosni një bast tani.
 • Vendos një bast. Klikoni në tregun ku vihet bast. Do të shfaqet një fletë bast. Plotësoni fletën dhe klikoni 'rishikoni bast'. Do të shfaqet një konfirmim dhe lojtari i bastit mund të klikojë 'vendos bast'

Shumica e librave sportiv e kanë thjeshtuar këtë proces në mënyrë që të mund të ndiqet lehtësisht. Por para se të vendosni një bast, le të bëjmë shikoni disa nga detajet se cila faqe bastesh është më e mira.

Si të gjeni shanset dhe linjat më të mira

Përpara se një person të vendosë bastin e tij të parë, është e rëndësishme të dini cilat janë shanset e basteve dhe si funksionojnë ato. Në varësi të krijuesit të basteve në internet, sportit dhe vendndodhjes ku vihet bast, shanset do të duken të ndryshme. Le të shohim stilet e ndryshme.

Shanset amerikane: I njohur gjithashtu si shanset e linjës së parave, ky është lloji më i popullarizuar në SHBA Kur bast mbi ekipin e preferuar për të fituar, ata tregojnë shumën që një personi do t'i duhet të vërë bast për të fituar 100$ duke shfaqur një numër negativ.

Pra -110 do të thotë se ata do të duhet të vënë një bast 110 $ për të fituar 100 $ shtesë. Nëse vini bast për lojtarin e dobët, ai tregon një numër pozitiv (+150). Nëse ata vendosin një bast 100 dollarë në këtë ekip dhe skuadra fiton, ata do të fitonin 150 dollarë + 100 dollarët e tyre origjinalë mbrapsht.

Shanset thyesore: Shpesh të referuara si shanset tradicionale, këto janë shanset që gjenden në garat me kuaj dhe tregojnë totalin neto që do t'i paguhet një personi nëse fiton pasi të jetë faktorizuar aksioni.

Për shembull, nëse shanset janë 5/1 dhe një bast është vendosur për 20 dollarë, fituesi do të merrte 120 dollarë (5 x 20 dollarë plus 20 dollarët origjinalë). Nëse shanset ishin 1/5 dhe një person vendos një bast 20 dollarë, ai do të merrte 24 dollarë. Ata do të merrnin 1 $ për çdo 5 $ që ishte vënë bast, plus bastin origjinal.

Shanset dhjetore: Këto janë më të zakonshmet në Australi, Evropë dhe Kanada. Shanset dhjetore janë gjithashtu më të lehtat për t'u kuptuar. Pa marrë parasysh se ku jeton një person, shumica e faqeve të basteve në internet do të japin mundësinë e shfaqjes së koeficienteve në këtë format. Me këtë format, shfaqet një dhjetore.

Thjesht merrni shumën dhjetore të shumës së basteve të një personi dhe do të keni pagesën e saktë. Për shembull, nëse vihej një bast 100 dollarë dhe shanset ishin 3,0, fituesi do të merrte një pagesë prej 300 dollarësh.

Si funksionojnë bastet sportive?

Bastet sportive janë shumë konkurruese. Për shkak të kësaj, është më mirë të kuptoni disa nga variablat përpara se të vendosni një bast. Le t'i hedhim një sy.

Kuptoni sportin. Për disa prej tyre, bastet e drejtpërdrejta të linjës së parave janë të thjeshta - një person vendos një bast në ekipin e preferuar ose të dobët. Nëse fitojnë, ata marrin pagesën. Po sikur të ketë një barazim, si për shembull në futboll? Si i trajton ato faqja juaj e basteve sportive në internet? Sportet si garat me kuaj dhe boksi gjithashtu funksionojnë ndryshe nga, të themi, basketbolli.

Njihni lloje të ndryshme bastesh. Bastet sportive shpesh shkojnë më thellë sesa thjesht një bast i thjeshtë parash. Ka shumë lloje të ndryshme në dispozicion për çdo ngjarje. Më të zakonshmet përfshijnë:

 • Futures: Kjo i lejon një personi të vendosë një bast në një ngjarje të ardhshme, si Super Bowl, edhe pse në kohën e basteve ata nuk e kanë idenë se kush do të jetë në ngjarje.
 • Spread bast: Ky lloj i lejon njerëzit të vënë bast duke u fokusuar në atë se sa një ekip do të fitojë ose do të humbasë, në vend që të fokusohen se kush do të fitojë.
 • Over/Under: Për këtë lloj basti, një person vë bast nëse do të ketë ose jo një numër të caktuar golash, koshash ose pikësh të shënuara gjatë një loje. Për shembull, nëse ai person është duke vënë bast në një lojë futbolli, totali i golave mund të jetë katër. Më pas ata do të bastnin nëse numri i përgjithshëm i golave do të jetë mbi ose nën atë shumë.
 • Parlay: Parlay përfshin bast në dy ose më shumë komponentë në të njëjtin bast. Për shembull, një person mund të vë bast se dy tenistë të ndryshëm do të fitojnë ndeshjet e tyre në US Open. Në atë rast, nëse të dy lojtarët fitojnë, atëherë fituesi i bastit.
 • Jetoni: Me bast live, një person mund të vendosë një bast gjatë ngjarjes. Ky lloj kërkon njohuri për skuadrat që luajnë dhe një kohë të shpejtë reagimi për të mbajtur në krye të asaj që ndodh ndërsa ngjarja përparon.

Bonuset dhe promovimet e basteve sportive në internet

Bonuset mund të ofrojnë para shtesë që një person të përdorë kur vendos baste. Ndërsa të kesh para shtesë është mirë, bastuesi duhet të kuptojë se nuk mund t'i marrë paratë dhe të ecin.

Ekzistojnë disa kërkesa për baste që vendosin libra të ndryshëm sporti kur një lojtar mund të tërheqë paratë nga llogaria e tij. Këtu janë disa nga kompleksitetet që një person mund të gjejë.

Rrokulliset mbi: Kjo kërkesë e zakonshme vjen në mënyra të ndryshme, nga 3X rollover në 10X rollover. Kjo thjesht do të thotë që derisa një bast të ketë shpenzuar atë shumë parash, 3 herë (ose 10 herë), ata nuk mund t'i tërheqin paratë.

Për shembull, një bastdhënës depozitoi 100 dollarë dhe mori një bonus 50%. Ata tani kanë 150 dollarë për të shpenzuar, por kanë një rikthim 3X në llogari. Derisa të vendosin baste që arrijnë në 450 dollarë (150 dollarë, 3 herë), ata nuk mund t'i tërheqin paratë.

Kufijtë kohorë: Disa bonuse duhet të përdoren brenda një afati të caktuar, ose paratë do të zhduken.

Përshtatshmëria: Disa bonuse mund të përdoren vetëm për të bastuar në ngjarje të caktuara, ndoshta gara me kuaj ose sporte të tjera të caktuara.

Çdo prezantues do të ketë listën e vet të kërkesave, kështu që bastorët duhet të jenë të vetëdijshëm për këto rregulla të ndryshme në çdo faqe.

Faqet e reja të basteve sportive për të ditur

Ashtu siç ka shumë sporte dhe lojtarë për të zgjedhur kur kërkoni të vendosni një bast, ka gjithashtu shumë faqe të ndryshme për të zgjedhur. Këto faqe ofrojnë shumë paraqitje dhe opsione të ndryshme për bonuse.

Libra të reja sportive që sapo janë vendosur shpesh mund të ketë disa nga përfitimet më të mira për bastdhënësin, pasi ata po kërkojnë të tërheqin biznes të ri në derë.

Disa nga përfitimet që mund t'i ofrohen një bastuesi janë:

 • Oferta bonus. Ofertat e bonusit në faqet e reja janë shpesh më pak kufizuese dhe kanë më pak rregulla se aksionerët sportivë që kanë ekzistuar për një kohë më të gjatë. Ata gjithashtu shpesh ofrojnë bonuse më të mëdha, ndonjëherë që përputhen me 50% të depozitës tuaj, deri në 2,000 dollarë ose më shumë. Këto faqe mund të ofrojnë gjithashtu bonuse më shpesh.
 • Saktësia e zgjeruar. Librat e rinj të sportit marrin kohë për të siguruar saktësinë në shanset e tyre. Këto sajte i shikojnë të gjitha të dhënat në detaje përpara se të postojnë shanset, pasi ato po kërkojnë të ndihmojnë bastuesit të fitojnë disa para dhe të mbajnë bastet më të mira që vijnë. Kështu e ndërtojnë klientelën e tyre.
 • Paraqitjet më të mira. Librat më të rinj të sportit kanë paraqitje më moderne dhe janë më të lehtë për t'u naviguar sesa ato që kanë qenë rreth e rrotull për më gjatë. Është e vështirë të ndryshosh një sajt të vjetër sepse njerëzit janë të njohur me sitin. Por një faqe e re mund të ofrojë të gjithë teknologjinë më të fundit, duke e bërë përvojën e përdoruesit shumë më të këndshme.
 • Shumëllojshmëri. Faqet më të reja shpesh kanë më shumë një shumëllojshmëri sportesh dhe ngjarjesh shtesë, në të cilat bastet mund të vendosin bastet e tyre. Ndërsa bastet po bëhen një artikull i nxehtë në arenën e lojërave të fatit, këto libra sportive po marrin kohë për të zgjeruar opsionet e tyre dhe përfshijnë më shumë sesa thjesht garat bazë të kuajve dhe bastet e futbollit.

A ka ndonjë lloj tjetër bastesh?

Bastet për sportet janë forma më e popullarizuar e basteve në këto sajte online, por nuk është i vetmi lloj i ofruar. Në botën e sotme, ju mund të gjeni pothuajse çdo gjë për të vënë bast.

Me pandeminë e COVID-19 që mbylli botën e sportit dhe shumë njerëz në shtëpi me kohën e lirë në dorë, librat e sportit që ishin në gjendje të gjenin artikuj të rinj për të shtuar në grupin e tyre të basteve lulëzuan. Këtu janë disa nga gjërat e tjera për të cilat mund të vini bast kur regjistroheni në këto sajte.

 • Zgjedhjet paraprake: Kur kalon koha e zgjedhjeve, mund të vendosen baste se kush fiton zgjedhjet paraprake. Disa libra sportive në internet madje përfshijnë zgjedhjet presidenciale. Për zgjedhjet mund të vendosen lloje të ndryshme bastesh, nga kush do të fitojë deri në sa përqindje votuesish do të votojnë në shtetin tuaj për një kandidat të caktuar.
 • Argëtim televiziv: Gjatë pandemisë COVID-19, njerëzit po përpiqeshin të bënin gjëra për të mbajtur veten të zënë. Ata u mbyllën dhe vlerësimet televizive u rritën. Pa sporte për t'u parë, njerëzit morën shfaqje të tjera që normalisht nuk do të ëndërronin t'i shikonin vetëm për t'u argëtuar.
 • Disa nga librat e sportit iu përmbajtën kësaj ideje dhe u shoqëruan me të, duke përfshirë edhe vlerësimet e disave Shfaqje televizive në kartat e tyre të basteve.
 • Festivali i Eurovizionit: Në Evropë, është një nga festivalet më të mëdha të muzikës Eurovizion, ku të gjitha vendet anembanë Evropës mblidhen së bashku për të festuar muzikën. Bastet e Eurovizionit janë një ngjarje shumë e rekomanduar për të gjithë ata që janë ose të rinj ose me përvojë në baste.
 • Oscars: Bast për çmimet e filmit, Oscars është një vend i vërtetë i ëmbël për ata që pëlqejnë një llojllojshmëri në baste. Edhe pse kjo ngjarje ndodh një herë në vit, ajo është shumë e popullarizuar në mesin e bastorëve.
 • Temperatura: Njerëzit me të vërtetë mund të bastojnë pothuajse për çdo gjë. Për disa libralidhës në internet, është temperatura që ka qenë një hit. Duke vënë baste mbi/nën stilin, bastorët mund të shikojnë aplikacionin e tyre të motit për të parë se cila do të jetë temperatura e sotme, më pas të vënë bast nëse do të jetë mbi ose nën atë temperaturë.

Nuk është një artikull shumë formal për të vënë bast, por mund të jetë akoma shumë argëtues kur dikush është i mbërthyer në shtëpi pa asgjë tjetër për të bërë.

Shikoni rreth librave të ndryshëm sportiv. Të gjithë ata gjetën mënyra unike për të tërhequr bastorët kur ne nuk mund të bënim baste për sportet gjatë pandemisë.

Çfarë është një arkëtim?

Cashout-et i lejojnë bastorët të marrin paratë e tyre herët nëse nuk janë të sigurt në bastin që kanë vënë. Jo të gjitha sajtet e librave sportiv lejojnë paratë e gatshme. Nëse e bëjnë këtë, do të tregojë një shumë të caktuar arkëtimi në faqen e tyre.

Një lojtar mund të zgjedhë të marrë atë shumë parash në vend të shumës së plotë që do të fitonte nëse pret deri në fund të ngjarjes. Po kështu, ata mund të arkëtojnë herët nëse duket se do të humbasin para në bastin e tyre. Kjo do të thotë se ata nuk do të humbasin të gjithë shumën.

Operatorët e librave sportivë shpesh kanë rregulla të ndryshme për të arkëtuar në faqet e tyre specifike, kështu që bastorët duhet të kontrollojnë para se të vendosin një bast për të parë se cilat ngjarje dhe cilat lloje bastesh kanë opsionin e arkëtimit. Disa nga opsionet e arkëtimit që vende të ndryshme lejojnë përfshijnë bastet e linjës së parave, bastet e parave, bastet e së ardhmes dhe bastet e përhapjes së pikëve.

Cashout është një veçori unike e basteve sportive në internet. Në SHBA, është i disponueshëm vetëm në internet, edhe nëse faqja e internetit e basteve në internet ka një dalje me bazë tokësore në vendin e ngjarjes. Bastorët mund të marrin para duke përdorur një desktop ose një pajisje celulare.

Faqet më të besueshme të basteve

Gjetja e një faqeje të besuar është thelbësore për të minimizuar rrezikun dhe për të shijuar kohën tuaj në internet. Ekziston një sit që është me reputacion, i besueshëm, i besueshëm dhe i përsosur për secilin bastues individual. Ata vetëm duhet të shikojnë përreth.

Përvoja e një personi do të varet nga libri sportiv që ata zgjedhin. Mospërdorimi i një faqeje të besuar mund të rezultojë që një person të mashtrohet nga paratë e tij, të mos paguhet në kohën e duhur ose të vë baste me terma dhe kushte të padrejta.

Faqet e pabesuara rrezikojnë gjithashtu të hakohen dhe të humbasin informacionin personal të një bastori. Meqenëse këto libra sportive përmbajnë jo vetëm emrin dhe adresën e një personi, por edhe informacionin e kartës së kreditit ose debitit, kjo krijon mundimin e anulimit dhe zëvendësimit të atyre kartave.

Për fat të mirë, shumica e faqeve të basteve sportive në internet janë të sigurta. Ka veçori për të kërkuar në një sajt që mund t'ju ndihmojnë të përcaktoni nëse një libër sportiv është i ligjshëm dhe i besueshëm. Duke marrë disa minuta për të parë faqen mund të bëjë një botë ndryshimi. Këtu janë disa artikuj rregullatorë për t'u kërkuar përpara se të regjistroheni në një faqe për libralidhësit më të mirë në internet:

 1. Licenca për të vepruar si faqe interneti bastesh e lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar ose Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit
 2. Etiketa cilësore nga organizata si Certified Fair Gambling dhe eCOGRA
 3. Ndjekja e rregulloreve të miratuara nga shteti ose vendi
 4. Faqja e internetit e koduar me certifikata sigurie si SSL

Përtej ligjeve, njerëzit paraqesin rregullisht komente dhe flasin në internet. Hidhni një sy se çfarë thonë bastorët e tjerë për librin sportiv. Disa nga gjërat që do të shihni në rishikime janë:

 • Reputacioni i librit sportiv
 • Lehtësia e përdorimit për bastorët
 • Konkurrueshmëria e gjasave në krahasim me faqet e tjera
 • Shpejtësia e pagesave dhe opsionet për tërheqjen e parave
 • Cilësia dhe shpejtësia e shërbimit ndaj klientit

Si të zgjidhni një faqe bastesh sportive që është e duhura për ju?

Nuk ka dy site bastesh sportive të njëjta. Secili prej tyre ka veçori të ndryshme, mundësi bastesh, shërbim ndaj klientit, llojin dhe shpejtësinë e pagesave, promovime dhe më shumë.

Pasi një bastues ka gjetur një libër sportiv të besuar në internet, i takon atij të zgjedhë cilin do të përdorë për të vendosur bastet e tij. Një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë është duke folur me të tjerët. Nëse një bastdhënës njeh dikë që ka përdorur faqen, ai mund të ndajë informacione të paçmueshme. Përndryshe, ajo është jashtë për shqyrtimet në internet.

Vlerësimet pozitive janë një shenjë e mirë, natyrisht, veçanërisht nëse ato vijnë nga dikush që përdor në mënyrë aktive faqen. Vetëm jini pak të kujdesshëm ndaj këtyre komenteve, pasi disa sajte do t'i paguajnë njerëzit që të lënë komente pozitive në internet.

Pra, cili është libralidhësi më i mirë për të vënë bast? Ekspertët legjitimë do të shqyrtojnë gjithashtu librezat e ndryshme sportive. Shqyrtimet nga një palë e tretë eksperte janë të sinqerta dhe nuk e hedhin poshtë të vërtetën. Këto komente ndajnë të mirat dhe të këqijat e një libralidhësie.

Me faqet e reja të basteve sportive që shfaqen gjatë gjithë kohës, këto komente mund të jenë shumë të vlefshme për të ndihmuar një bastuesi të zgjedhë faqen e tyre. Rishikuesit e palëve të treta shpesh i bazojnë këto komente në:

 • Aksesueshmëria
 • Siguria
 • Siguria
 • Kriptimi i faqes në internet
 • Respektimi i basteve dhe pagesave në kohë
 • Shërbimi dhe mbështetja ndaj klientit
 • Përvoja që ata kanë pasur në sit
 • Raporte negative në sit
 • Hulumtime shtesë të bëra në lidhje me librin sportiv

Pasi të shikojnë artikujt kritikë, recensuesit ekspertë do të marrin në konsideratë edhe faktorë si lehtësia e përdorimit, opsionet për baste dhe veçoritë shtesë që ka për të ofruar libri sportiv. Këta rishikues kërkojnë një përvojë të mrekullueshme të përgjithshme të përdoruesit ndërsa përpiqen t'i mbajnë njerëzit të sigurt dhe të mbajnë rrezikun në minimum.

Asgjë nuk mund të garantojë plotësisht se një faqe do të trajtojë një bastues në mënyrë të drejtë. Por nëse një bastues kërkon një faqe që është e licencuar, ka etiketa cilësore dhe mund të japë vlerësime të mira si brenda dhe jashtë sajtit, ata mund të jenë mjaft të sigurt se rreziku do të jetë minimal.

Kumar i përgjegjshëm

Ne inkurajojmë të gjithë bastuesit që të jenë aktivë praktikoni kumarin e përgjegjshëm. Bastet janë menduar të jenë një aktivitet i kohës së lirë. Jini të përgatitur për të vendosur kufizime, si për kohën ashtu edhe për paratë e shpenzuara, që herët dhe qëndroni në ato kufij.

Bastorët duhet të jenë të përgatitur për të mbrojtur veten dhe për të kuptuar rreziqet e përfshira në bastet online. Nëse një bastuni nuk ndjehet rehat në një situatë, praktika më e mirë është të përjashtojë veten nga situata dhe të vazhdojë përpara.

Përfitoni nga burimet në dispozicion të kumarxhinjve dhe mos bëni kurrë bast për asgjë ndërsa jeni nën ndikimin e drogës ose alkoolit.

Kumarxhinj të përgjegjshëm mund të ketë seanca produktive dhe të gjalla të lojërave të fatit në internet duke shijuar ende botën jashtë kumarit.

About the author
Natalie Turner
Natalie Turner
About

Natalie "OddsQueen" Turner, me prejardhje nga qyteti i gjallë i Torontos, është forca shtytëse pas BettingRanker. Me dy dekada në industrinë e basteve, ekspertiza e saj e pakrahasueshme dhe udhëheqja vizionare e kanë bërë BettingRanker platformën kryesore për të gjitha gjërat që lidhen me bastet sportive.

Send email
More posts by Natalie Turner