Gjithçka rreth basteve Skijimi

Gjatë Lojërave Olimpike, bastet online të skive janë vazhdimisht në qendër të vëmendjes, por turne të mëdha zhvillohen gjatë gjithë vitit. Gjatë sezonit të dimrit, ka gjithmonë baste për ski për të pritur me padurim, me Kupën Botërore të Skive, Lojërat Dimërore X dhe Lojërat Olimpike. Gjithçka që duhet të bëni tani është të gjeni vendet më të mira të basteve për ski dhe të vendosni bastet tuaja.

Skijimi mbulohet nga shumica e basteshkruesve online deri në një nivel, megjithatë, ka një larmi të gjerë për sa i përket tregjeve totale të basteve dhe cilësisë së përgjithshme. Sigurimi që zgjidhni një uebsajt të mirë të basteve për ski do t'ju përfitojë në planin afatgjatë.

Gjithçka rreth basteve Skijimi
Flag

Libërbërësit më të mirë Skijimi

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus SkijimiDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Kur lojtarët kërkojnë për basteshkruesi më i mirë në internet ata mund të supozojnë se kompanitë më të vjetra janë më të njohurat. Në fund të fundit, këto firma do të kenë ofruar baste të besueshme online për shumë vite. Megjithatë, ka një sërë projektesh premtuese që janë krijuar vetëm kohët e fundit. Një prej tyre është Wazamba, një degë e Araxio Development NV Kjo kompani është e mirënjohur për zotërimin e një numri të madh të markave të njohura të lojërave. Ajo themeloi Wazamba në mënyrë që të kthejë bastet në tregun sportiv.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Nomini është një librari në internet që doli në skenë në vitin 2019. Faqja operohet nga Rabidi NV, ndërsa i përket gjithashtu kolektivit të njohur të lojërave të fatit Soft2Bet. Nomini ka numrin e licencës Curacao 8048/JAZ2016-064. Zyra e operatorit të sitit ndodhet në Nikosia, Qipro. Fillimisht, Nomini ishte fokusuar në ofrimin e përdoruesve të saj me lojëra argëtuese kazino. Megjithatë, tani është zgjeruar në fushën e basteve sportive.

Bonus SkijimiDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • Libri sportiv në dispozicion
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • Libri sportiv në dispozicion

Libërbërësi në internet Rabona u krijua në vitin 2019. Soft2bet operon faqen. Kjo kompani ka zyra në Maltë, Ukrainë dhe Bullgari. Megjithatë, seksioni i faqes i fokusuar në bastet në sport ofrohet nga Altenar. Rabona është gjithashtu një krah i Araxio Development Company. Mbajtësi i licencës së tij është Tranello Group.

Bonus SkijimiDeri në $500 + 200 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
 • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
 • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

I lançuar në vitin 2018, Kazino LibraBet po grumbullon një pjesë të konsiderueshme të tregut të librave sportiv nga basteshkruesit më të mirë në internet. Si një e preferuar në mesin e bastorëve të përditshëm të internetit, platforma njihet ndërkombëtarisht për opsionet e saj të basteve sportive në internet dhe bastet live online për turne dhe gara sportive. Popullariteti i tij në rritje është i dukshëm nga rishikimet në internet me 8/10 yje.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Lojërat më të fundit në ofertë
 • Bonuset bujare të mirëseardhjes
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Lojërat më të fundit në ofertë
 • Bonuset bujare të mirëseardhjes
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

Malina Casino, dhe simotra e saj e internetit Malina Sports, ofron veprime të gjera bastesh duke përdorur softuerët kryesorë të industrisë, si NetEnt, iSoftBet dhe Quickspin. Që nga viti 2017, platforma po tërheq bastore që shijojnë kombinimin e eksitimit të kazinosë në internet dhe basteve sportive. Malina po afron entuziastët e lojërave nga të gjitha kombësitë duke ofruar opsione dhe gjuhë të ndryshme pagese. Duke operuar nën një licencë Curacao, numër 8048/JAZ, faqja e internetit është në pronësi të Araxio Development NV Duke arritur lojtarë në të gjithë botën, Malina vazhdon të sjellë oferta konkurruese në treg.

Bonus SkijimiKërkoni 300% bonusin tuaj të depozitës së parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Bast Ngjarje Sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Bast Ngjarje Sportive

Si libri i ri sportiv në ueb, N1 Bet u sjell entuziastëve të sportit një mori opsionesh bastesh, të cilat rivalizojnë basteshkruesit më të mirë në internet. Që nga viti 2021, basteli sportiv ofron një avantazh konkurrues në bastet online duke ofruar një listë të gjerë të mundësive të basteve sportive në internet. Platforma është e licencuar në Curacao dhe operohet nga Dama NV, e cila siguron që lojtarët të bastojnë në një mjedis të rregulluar rreptësisht.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
 • Lojëra miqësore me celular
 • Opsione të shumta pagese
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
 • Lojëra miqësore me celular
 • Opsione të shumta pagese

Arlekin Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Arlekin Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Fresh Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Fresh Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus SkijimiDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Jet Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jet Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Bonus SkijimiDeri në 600 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Jupi Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jupi Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     1goodbet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1goodbet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus Skijimi100% deri në 150 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Opsione të shumta pagese
     • Mbështetje 24/7 e disponueshme
     • Shumëllojshmëri lojërash
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Opsione të shumta pagese
     • Mbështetje 24/7 e disponueshme
     • Shumëllojshmëri lojërash

     Ndërsa bota e lojërave të fatit vazhdon të zgjerohet, disa hyrje të reja krijojnë përvoja të shkëlqyera për bastorët. Një nga këto platforma bastesh është Zotabet, një libër sportiv miqësor ndaj kriptove, i zotëruar dhe i drejtuar nga Hollycorn NV. Përveç të qenit një rezervist miqësor ndaj kriptove, bastorët mund të shijojnë pagesa pa probleme dhe një përvojë pa vonesa. Zotabet përmban një sasi mbresëlënëse sportesh dhe esporte nga një treg global, duke u dhënë bastorëve opsione të shumta. Ka një aplikacion të dedikuar celular që lejon lojtarët celularë të bastojnë ekskluzivisht në të gjitha ngjarjet sportive pa shumë sherr.

     Bonus SkijimiBonus i mirëseardhjes deri në 100%
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
     • Shpërblimet e gjeneralëve
     • Zgjedhje e madhe pagesash
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
     • Shpërblimet e gjeneralëve
     • Zgjedhje e madhe pagesash

     Brazino777 është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Brazino777 është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Bonuset javore
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Në dispozicion bastet sportive
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Bonuset javore
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Në dispozicion bastet sportive

     Cetus Games është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Cetus Games është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
     • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
     • Dizajn miqësor për celularin
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
     • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
     • Dizajn miqësor për celularin

     Librat sportive ndërkombëtare po shfaqen pothuajse çdo ditë. Në përleshje, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një nëse nuk ngrihen më lart. Një nga prezantuesit që bëhet popullor në botën e lojërave të fatit është një institucion i vitit 2020 i quajtur Rolletto.

     Bonus Skijimi100% deri në 500 € + 200 rrotullime falas
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Mijëra lojëra
     • Baste sportive dhe esports
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Mijëra lojëra
     • Baste sportive dhe esports

     Bastet sportive janë një nga aktivitetet e lojërave të fatit që fitoi vazhdimisht tërheqje në mbarë botën dhe faqet e lojërave të fatit po hapen vazhdimisht për të përmirësuar përvojën. Një nga faqet e basteve që përpiqet të ofrojë një gamë të plotë shërbimesh është Bankonbet. Bankonbet është një platformë bastesh e vitit 2022 në pronësi të Rabidi NV, një kompani lojrash me më shumë se 15 faqe lojrash online. Bankonbet ofron një libër sportiv të pasur dhe të gjerë dhe kazino online për lojtarë nga vende të ndryshme.

     Bonus SkijimiDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Mbështetje e bisedës live 24/7
     • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
     • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Mbështetje e bisedës live 24/7
     • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
     • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

     Richy është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Richy është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus SkijimiPaketa e mirëseardhjes 350% deri në 850€
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Sportet e disponueshme
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Turneu është për të fituar
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Sportet e disponueshme
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Turneu është për të fituar

     BetHeat është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, BetHeat është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Shfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Gjithçka që duhet të dini për bastet e skive

     Gjithçka që duhet të dini për bastet e skive

     Një nga arsyet pse skijimi është mjaft i popullarizuar për të bastuar është se pavarësisht nga ideja se kjo ngjarje mezi ndodh, nuk është gjithmonë kështu.

     Bazuar në mbulimin normal të një viti në shtyp, skiatorët më të mirë në botë janë shumë më të zënë nga sa mendoni. Gara e re e skijimit është rrallë më shumë se një ose dy javë larg në çdo kohë (dhe kudo) kur është mjaft ftohtë për të borë. Ka shumë ngjarje në kalendarin e skijimit, por këto janë disa nga ngjarjet më të dukshme të basteve të skijimit.

     Për bastet e skive, Lojërat Olimpike janë një rast emocionues. Në Olimpiada, atletët më të mirë nga e gjithë bota luftojnë për të parë se kush do të fitojë Medaljen e Artë dhe do të kurorëzohet më i miri në disiplinën e tyre. Për shkak se garat marrin kaq shumë vëmendje mediatike, popullariteti i basteve të skijimit rritet. Lojërat Olimpike janë herë pas here një vend i shkëlqyeshëm për të bastuar me të dobëtit. Kjo për shkak se disa konkurrentë nuk do t'i përmbushin pritjet. Kjo mund të jetë për shkak të stresit, presionit nga lojërat, apo edhe lëndimit.

     Gjithçka që duhet të dini për bastet e skive
     Pse skijimi është popullor për të bastuar?

     Pse skijimi është popullor për të bastuar?

     Kupa Botërore e Skive Alpine FIS është ngjarja vjetore më e njohur dhe më e vështirë e skijimit konkurrues. Sllallomi, sllallomi gjigand, Super G dhe garat në zbritje përbëjnë Kupën e Botës. Skiatorët konkurrojnë për kampionate individuale, si dhe për titullin përfundimtar të skiatorit më të mirë të gjithanshëm. Deri tani vëmendja më e madhe e medias i kushtohet Lojërat Olimpike Dimërore, të cilat përputhen me skiatorët kundër skiatorëve dhe kombet kundër kombeve në ngjarje si të kombinuara, tatëpjetë, sllallomi, sllallomi gjigant dhe Super G.

     X Games, nga ana tjetër, janë një pjesë e veçantë në këtë listë, duke u fokusuar në një grup krejtësisht tjetër aktivitetesh. Megjithatë, çdo prodhues i respektuar i skive në internet do të përfshijë pa ndryshim Winter X Games në formacionin e tij vjetor. Big air, mono skiator X, skiator X, SuperPipe dhe Slopestyle janë disiplinat e skijimit në përsëritjen e sotme të Lojërat X.

     Ky është ngjarja më e spikatur vjetore në disiplinën e kombinuar Nordike, e cila kombinon skijim ndër-vend dhe kërcim me ski, siç sugjeron titulli. Ky eveniment organizohet nga FIS dhe fillon me një garë kërcimi përpara se të kalojë në një garë ndër-vendesh 10K. Gara fillon në orën 0:00 për fituesin e garës së kërcimit, ndërsa pjesa tjetër fillon me penallti në varësi të rezultateve të kërcimit.

     Ndoshta organizata më e spikatur sanksionuese për këtë garë është Federata Ndërkombëtare e Skive. Konkurrentët mund të fitojnë tituj në secilën nga katër kategoritë kryesore, si dhe një kampionat të Kupës së Botës për skiatorin më të madh të vitit.

     Pse skijimi është popullor për të bastuar?
     Si të bastoni në ski

     Si të bastoni në ski

     Mënyra se si organizohen ngjarjet e mëdha të skijimit ka një ndikim në mënyrën se si trajtohen bastet. Kampionatet e skive mbahen shpesh në bazë të turneut, me çdo atlet që garon individualisht për kohën më të shpejtë ose rezultatin më të lartë të gjyqtarëve. Si rezultat, shumica dërrmuese e basteve të skijimit vendosen si të ardhme. Në këto, libri sportiv i skijimit shfaq të gjithë garuesit dhe ju lejon të zgjidhni fituesin.

     Disa site bastesh për ski organizojnë ndeshje duke çiftuar dy skiatorë dhe duke ju lejuar të zgjidhni se cili nga të dy do të përfundojë i pari. Secili skiator është i caktuar shanset e basteve, dhe detyra juaj është të përcaktoni se cili nga të dy do të performojë më mirë.

     Si të bastoni në ski
     A janë të ligjshme bastet e skive në internet?

     A janë të ligjshme bastet e skive në internet?

     Një aspekt tërheqës i basteve sportive në internet në ngjarjet e skijimit është se është e mundur të bëhet përmes kazinove online dhe celulare. Megjithatë, nëse është një kazino në internet apo një kazino celulare, duhet të përdoren vetëm kazinotë e licencuara.

     Libërbërësi përcakton nëse veprimi është i ligjshëm apo jo. Ndërsa nuk ka rregulla specifike që ndalojnë konsumatorët nga bast për sportet dimërore, ata duhet të bastojnë vetëm në ngjarjet e skijimit në vendet ku bastet sportive në internet janë të ligjshme.

     A janë të ligjshme bastet e skive në internet?
     Shanset më të mira të basteve për ski

     Shanset më të mira të basteve për ski

     Bastet e skijimit, të cilat më parë nuk ishin a sport popullor në mesin e librave sportiv, po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar si rezultat i partneriteteve në transmetim si ato me Eurosport. Me 6-8 orë ski direkt në transmetim çdo fundjavë, bastet e skive në internet tani ofrojnë disa opsione unike për bastuesit e zgjuar.

     Kur bëhet fjalë për një ngjarje të ardhshme me disa pjesëmarrës, gjasat zakonisht do të duken diçka si kjo me shanset e stilit amerikan, të tilla si:

     • Skiator 1+100
     • Skiator 2 +300
     • Skiator 3+700

     Në internet në librin sportiv, simboli plus (+) në shanset amerikane mund të ndryshohet lehtësisht në formë thyesore ose dhjetore (5.3). Është gjithashtu e thjeshtë për t'u mbajtur mend sepse +200 = 2/1, +700 është e barabartë me 7/1, +2000 është e barabartë me 20/1, e kështu me radhë.

     Sa më i madh numri, aq më të këqija janë shanset dhe aq më pak gjasa është rezultati. Si rezultat, Smith është favorit për të fituar konkursin, i ndjekur nga Jones dhe Brown. Një bast 100 dollarë në Smith kthen 100 dollarë, një bast 300 dollarë në Jones kthen 300 dollarë, një bast 700 dollarë në Brown kthen 700 dollarë, e kështu me radhë.

     Kur vetëm dy persona konkurrojnë në një event, njëri prej tyre zakonisht do të favorizohet në mënyrën e mëposhtme:

     • Skiator 1 -200
     • Skiator 2 +900

     I dobëti shënohet me simbolin plus (+) përpara koeficientit, ndërsa favoriti shënohet me shenjën negative (-). Kjo nënkupton që nëse vendosni 900 dollarë në Skiator 2, do të fitoni 900 dollarë, por nëse luani 200 dollarë në Skiator 1, do të fitoni 100 dollarë dhe basti juaj fillestar do t'ju kthehet nëse fitoni.

     Llojet e tjera të basteve përfshijnë bastet për disa rezultate ballë për ballë të skiatorëve, bastet për kohën e një skiatori, bastet për një skiator kundrejt pjesës tjetër të konkurrencës dhe parashikimin nëse skiatori juaj do të vendoset në 3, 5 ose 10 më të mirët. në një ngjarje.

     Shanset më të mira të basteve për ski
     Për cilat sporte dimërore mund të bastoni

     Për cilat sporte dimërore mund të bastoni

     Në varësi të strukturës, shumica e basteve sportive do të përqendrohen në identifikimin e një fituesi të drejtpërdrejtë për një ngjarje ose fazë të caktuar të një ngjarjeje.

     Ski alpine

     Sllallomi gjigant, sllallomi, Super G, tatëpjeta me shpejtësi të lartë dhe garat e kombinuara janë ndër shumë ngjarje të skijimit alpin.

     Biatlon

     Bastet e skive ndër-vend dhe të shtënat me pushkë janë përgjithësisht pjesë e biatlonit dimëror. Stafetë individuale, të fillimit masiv, ndjekjes, sprintit dhe ekipit janë disa nga varietetet e shumta.

     Kryq vend

     Të dy burrat dhe gratë konkurrojnë në garat e skive ndër-vend. Ka gara me gjatësi të ndryshme. Garat një-në-një ose stafeta ekipore janë shembuj të garave.

     Kërcim me ski

     Kërcimi me ski është një sport emocionues për të vënë bast. Është shpesh një i preferuar i tifozëve në Lojërat Olimpike Dimërore. Për momentin, vetëm djemtë lejohen të marrin pjesë. Për gratë, konsiderohet shumë e rrezikshme.

     Për cilat sporte dimërore mund të bastoni
     Këshilla për bastet për ski

     Këshilla për bastet për ski

     Kuptimi i sportit dhe si funksionon ai është një nga këshillat më të zakonshme në listën e kontrollit. Ju nuk mund të bëni baste ose të vazhdoni në proces derisa të keni një kuptim themelor të temës. Edhe pse ky ushtrim është jashtëzakonisht i ndryshëm nga të tjerët, do të duhet pak kohë për t'u kuptuar sepse është mjaft i drejtpërdrejtë.

     Rrugët dhe kurset e ndryshme të ndjekura nga këto ngjarje duhet të jenë linja juaj e ardhshme e punës pasi ato dallohen. Mësimi i këtyre dallimeve dhe se si ato bashkohen të gjitha mund t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të lojës. Për më tepër, këto kategori specifikojnë shkallën e synuar të prodhimit, si dhe atë që kërkohet për ta realizuar atë.

     Forma, si çdo sport tjetër, duhet të merret parasysh pasi thekson variabla të rëndësishëm që duhet të merren parasysh për të zgjeruar këndvështrimin tuaj për sportin. Taktikat individuale dhe mënyra se si ato arrijnë në vijën e finishit janë informacione jetike që do të përdoren kur vendosni baste.

     Një teknikë tjetër e shkëlqyer është të shikosh historinë e çdo skiatori, duke përfshirë triumfet dhe humbjet, si dhe rekordin e tij në gara specifike, dhe më pas të krahasosh rezultatet. Një skiator zakonisht konsiderohet si një bast i fortë nëse ai vazhdimisht bën mirë në një sport të caktuar dhe ka një rekord të mirë fitore/humbje. Shikoni faqet e internetit sportive për të mësuar më shumë rreth skiatorëve aktualë, si dhe se cilët skiatorë do të favorizohen sezonin e ardhshëm dhe shkoni që andej.

     Këshilla për bastet për ski
     Kumar i përgjegjshëm

     Kumar i përgjegjshëm

     Për të shmangur humbjen e papritur të një shume të madhe parash, duhet të menaxhoni siç duhet financat tuaja.

     Gjithmonë kuptoni se nuk duhet të vendosni kurrë më shumë para se sa jeni të gatshëm të humbni. Për të shmangur derdhjen e të gjitha parave tuaja në të njëjtën kohë, ndani financat tuaja. Nëse jeni duke vuajtur një humbje, mos u përpiqni ta kompensoni atë duke rritur madhësinë e bastit tuaj. Vendosni një kufizim se sa mund të depozitoni çdo muaj ose sa mund të rrezikoni në një lojë të vetme.

     Nëse gjërat shkojnë shumë keq dhe dyshoni se jeni duke fituar një varësi, provoni vetëpërjashtimin. Vetë-përjashtimi i lejon njerëzit që janë të varur nga kumari të bëjnë një pushim prej tij dhe të ripërqendrojnë jetën dhe paratë e tyre në diçka tjetër. Mund t'ju ndihmojë të lidheni me programe të tjera të komunitetit për t'ju ndihmuar të përballeni me zakonin tuaj të lojërave të fatit, si dhe t'ju ofrojë ndihmën që ju nevojitet nëse nuk jeni të qartë se si t'i trajtoni hapat e ardhshëm në rikuperimin tuaj.

     Kumar i përgjegjshëm

     Mos i humb këto oferta me bonus

     1xBet
     1xBet
     100 dollarë
     Metodat e depozitimit
     SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
     Merr bonusin1xBet komento
     Betwinner
     Betwinner
     100 €
     Merr bonusinBetwinner komento
     22BET
     22BET
     300 dollarë
     Metodat e depozitimit
     SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
     Merr bonusin22BET komento
     Close