Vlerësimi i librave Dafabet

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Dafabet

Përpara se të zgjidhni një kompani bastesh sportive në internet, është e mençur të kuptoni origjinën e saj. Në rastin e libralidhësve online Dafabet, ajo u themelua në vitin 2004 në Makati, Filipine. Kompania synon të ofrojë baste për sportet si për rajonin e Paqësorit të Azisë ashtu edhe për rajonin evropian.

Dafabet është marka kryesore në pronësi private për AsianBGE. Licenca/rregullohet nga Autoriteti i Parë i Cagayan Leisure and Resorts dhe Cagayan Zone Economic. Aktualisht janë mbi 1000 njerëz që punojnë për Dafabet. Ato ndihmojnë për të siguruar atë baste në sport është i sigurt, argëtues dhe i sigurt.

Kur Dafabet u themelua për herë të parë, ai kujdesej ekskluzivisht për tregun aziatik të lojërave të fatit. Më vonë u zgjerua në MB dhe filloi të reklamonte markën duke sponsorizuar një numër klubesh të njohura të futbollit britanik. Si pasojë, një numër i madh kumarxhinjsh brenda këtij vendi ka të ngjarë të jenë të vetëdijshëm për ekzistencën e Dafabet. AsianBGE (korporata që zotëron Dafabet) ka një licencë për lojërat e fatit në distancë për Mbretërinë e Bashkuar.

Ai bie nën autoritetin rregullator të Komisionit të Lojërave të Fatit në Britaninë e Madhe. Dafabet shpesh e gjen veten në listën 50 më të mirë të faqeve të internetit më të mira të basteve sportive aktualisht. Vitet e fundit është shfaqur gjithashtu si një ofrues i fortë i lojërave të fatit eSports.

Sportet e ofruara në Dafabet

Kur kërkoni për basteshkruesit më të mirë në internet, një lojtar do të citojë një shumëllojshmëri tregjesh si një kriter kritik. Duhet të ketë shumë lloje ndeshjesh së bashku me shanset konkurruese të basteve. Dafabet ofron më shumë se 20 disiplina sportive për të bastuar. Futbolli dhe garat me kuaj priren të jenë aktivitetet më të njohura për bastet në internet nëpërmjet Dafabet. Të tjera për t'u marrë parasysh përfshijnë:

 • Futboll amerikan
 • Atletikë
 • Rregullat Australiane
 • Bejsbolli
 • Basketboll
 • Boks
 • Kriket
 • Çiklizëm
 • Shigjetat
 • GAA Football
 • GAA Hurling
 • Golf
 • Hendboll
 • Hokej në akull
 • MMA
 • Pishinë
 • Liga e Rugbit
 • Unioni i Rugbit
 • Snooker
 • Tenis tavoline
 • Tenis
 • Volejboll

Shuma minimale e basteve është 1 £, kështu që këto tregje duhet të ofrojnë një apel mjaft të gjerë. Aksionet maksimale mund të ndryshojnë në varësi të sporti dhe shanset. Zgjedhja e madhe përfshin disa nga sportet më të njohura, si dhe disa më të veçanta.

Në përgjithësi, sa më të ulëta të jenë marzhet e një basti, aq më mirë do të jetë një lojtar i fatit. Marzhet e basteve sportive më afër pikës 100% priren të jenë më të mira se ato që kalojnë 110%.

Ndërtesa e basteve sportive në Dafabet

Kur vë baste në Dafabet, lojtari i fatit ka mundësinë të inicojë një pagesë parash përpara se ndeshja të ketë përfunduar. Nëse po, atëherë ata mund të marrin fitime të pjesshme në bastin që kanë vendosur. Kjo mund të përfundojë të jetë më e lartë ose më e ulët se aksioni i tyre fillestar. Shuma do të varet nga shanset në kohën e arkëtimit. Ky opsion priret të favorizohet nga njerëzit që besojnë se basti i tyre mund të përfundojë me humbje.

Sidoqoftë, tifozët e basteve në internet mund të preferojnë të përdorin mjetin Bet Builder. Është një mënyrë e shkëlqyeshme për lojtarët që të marrin një çmim me porosi për bastet e tyre. Ndërtimi i basteve përfshin zgjedhjen dhe kombinimin e një sërë rezultatesh të ndryshme në ndeshjen sportive.

Në thelb, është një bast akumulues i personalizuar. Ndërtimi i basteve u jep kumarxhinjve një nivel më të madh lirie me një numër praktikisht të pafund mundësish. Shanset gjithashtu deklarohen menjëherë, duke i kursyer lojtarit kohë të vlefshme.

Pagesat në Dafabet

Kumarxhinjtë natyrisht do të duan shumë mënyra pagese. Fatkeqësisht, kur bëhet fjalë për bastet sportive në internet me Dafabet, ekzistojnë vetëm tre opsione. Këto janë karta standarde debiti, Neteller ose Skrill. Lajmi i mirë është se kohët e përpunimit janë të shpejta dhe depozitimi minimal është relativisht i ulët.

Kur lojtarët dëshirojnë të bëjnë një depozitë, gjithçka që duhet të bëjnë është të konfirmojnë adresën e tyre të faturimit të paracaktuar. Pasi të përfundojë ky proces, ata mund të depozitojnë deri në 10 £ për të filluar bastet e tyre. Shuma maksimale ndryshon shumë në varësi të mënyrës së pagesës.

Për kartat e debitit, shuma më e lartë është 3000 £. Sidoqoftë, është 200,000 £ përmes Skrill dhe 60,000 £ për përdoruesit e Neteller. Prandaj, rulat e lartë janë më mirë të zgjedhin metodat e portofolit elektronik.

Pavarësisht se si personi zgjedh të bëjë pagesën e tij, depozita do të përpunohet në çast. Përdoruesit e Dafabet mund të kenë vetëm një kartë aktive në çdo kohë.

Karta mund të ndryshohet duke kontaktuar mbështetjen e klientit. Zakonisht duhen nga tre deri në pesë ditë pune që një tërheqje të përpunohet. Herë pas here, përdoruesit mund t'i kërkohet të ngarkojë dokumente në mënyrë që të verifikohet identiteti i tyre. Megjithatë, kjo zakonisht ndodh vetëm në tërheqjen e parë.

Bonuset e ofruara në Dafabet

Bookmakeri më i mirë në internet do të ketë shumë bonuse në dispozicion. Ky prezantues online arrin të joshë lojtarët e rinj me disa promovime të ndryshme. Megjithatë, atij i mungojnë edhe disa nga ato më standardet. Për shembull, nuk ka oferta të mirëseardhura për banorët e MB. Kjo mund të përfundojë duke tjetërsuar një pjesë të madhe të bazës së tyre të klientëve.

Kjo mund të ndryshojë në të ardhmen e afërt. Një nga gjërat e para që një lojtar i fatit kërkon kur zgjedh një ofrues të ri është një ofertë e mirëpritur e mirë. Nëse Dafabet vazhdon të neglizhojë bonuset e regjistrimit, mund të ketë një rënie në përdoruesit.

Kumarxhinjtë në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu do të zhgënjehen kur lexojnë se aktualisht nuk ka asnjë program VIP të disponueshëm për ta. Nga ana tjetër, klientët aziatikë kanë akses në një shumëllojshmëri më të gjerë promovimesh. Pavarësisht nga kjo çështje, të gjithë përdoruesit mund të përfitojnë nga bonuset e shumta të librave sportiv. Ka shanse për të fituar baste falas në ndeshje të zgjedhura. Dafabet jep gjithashtu shanse shumë konkurruese për garat me kuaj.

Promovimet priren të fokusohen në klubet e futbollit të sponsorizuara zyrtarisht nga Dafabet. Për shembull, një bonus aktual u jep përdoruesve mundësinë për të fituar një bast prej 5 £ nëse mund të parashikojnë rezultatet me kohë të plotë për ndeshjet e Celtic FC.

Pse të bastni në Dafabet?

Ka shumë arsye pse bastet e Dafabet në internet do të ishin tërheqëse si për lojtarët fillestarë ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Ndërsa mund të mos jetë faqja më e mirë e basteve online e të gjitha kohërave, Dafabet ende arrin të ofrojë shanse konkurruese në një sërë tregjesh aktive bastesh. Në varësi të vendit ku ndodhet lojtari i fatit, ka disa oferta promovuese për të përfituar.

Ndonjëherë njerëzit që luftojnë me lojërat e tepërta duan një shërbim që i ndihmon ata të shijojnë bastet në moderim. Ky është padyshim rasti për Dafabet. Ka disa mjete të përgjegjshme të lojërave të fatit në faqe të krijuara për ta bërë përvojën argëtuese pa tejkaluar një buxhet specifik.

Pavarësisht se sa i mrekullueshëm është një faqe librash, përdoruesi ndonjëherë mund ta gjejë veten me një problem që duhet zgjidhur. Kur kjo ndodh, është jetike që ata të mund të kontaktojnë një përfaqësues të kompanisë i cili mund t'i ndihmojë ata menjëherë. Lajmi i mirë është se Dafabet ofron mbështetje për klientët 24/7.

Ndërfaqja e përdoruesit është një tjetër zonë ku faqja shkëlqen. Është e lehtë të lundrosh në seksione të ndryshme dhe tregje sportive. Për më tepër, dizajni i përgjithshëm është vizualisht tërheqës pa u rrëmujshëm. Dafabet është ideal për këdo që dëshiron një përvojë të thjeshtuar bastesh për sa kohë që nuk kërkon oferta të mirëseardhura.

Total score7.0
Përfitimet
+ Zgjedhje e madhe e Playtech
+ Tema aziatike e kazinosë live

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2004
BonusetBonuset (5)
Bonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Hindi
Indoneziane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Spanjolle
Tajlandeze
Vietnameze
Metodat e tërheqjesMetodat e tërheqjes (5)
Neteller
Paysafe Card
Skrill
Visa
WebMoney
MonedhatMonedhat (13)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
Dồngu Vietnamez
Euro
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Paund sterlina
Ringgiti Malajzian
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
ShtetetShtetet (12)
Brazili
India
Indonezia
Japonia
Kina
Korea Jugore
Malajzia
Meksika
Rusia
Singapor
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (2)
Opus Gaming
Playtech
SportiveSportive (36)
Baccarat
BasketbollBejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Formula 1FutbollFutboll AmerikanHendbollHokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
MMAMotorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Regbi
Rocket League
Ruletë
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
SnookerSportet virtuale
StarCraft 2
Tenis tavolineTenisi
Valorant
Video Poker
VolejbolliÇiklizëm