Libërbërësit më të mirë 10 Credit Cards për 2024

Kompanitë e kreditit përdorin protokolle të fuqishme sigurie për transfertat e drejtuara në faqet e basteve në internet. Informacioni personalisht i identifikueshëm dhe detajet bankare janë të koduara nga SSL me cilësi të lartë në mënyrë që asnjë palë e tretë ose haker të mos mund t'i qaset. Shumica e kompanive të kreditit lëshojnë karta në internet, megjithëse klientët mund të bëjnë aplikime personalisht. Karta duhet të jetë gati për disa ditë.

Disa ofrues kryejnë një kontroll kredie përpara lëshimit. Potenciali i fitimit të klientit përdoret për të llogaritur sa kredi mund të përballojë të paguajë.

Libërbërësit më të mirë 10 Credit Cards për 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Si të bëni një depozitë me kartë krediti

Si të bëni një depozitë me kartë krediti

Depozitimi i parave në një faqe bastesh online është i shpejtë, me kusht që karta e kreditit të jetë e vlefshme dhe e gatshme për t'u përdorur.

Punonjësit mund ta bëjnë këtë përmes telefonave inteligjentë dhe tabletëve të tyre, pasi pothuajse të gjitha faqet e lojërave janë miqësore me celularin. Këtu është një udhëzues hap pas hapi për përdorimin e një karte krediti për të ngarkuar një llogari bastesh.

  • Hapni një llogari me një faqe interneti bastesh
  • Kur regjistrohet, klientit i kërkohen informacione personale dhe të dhënat e kartës së tij të kreditit, të cilat faqja i mban mend gjatë çdo transaksioni. Emrat duhet të përputhen për lehtësinë e verifikimit
  • Shkoni në faqen bankare dhe klikoni në një nga opsionet e disponueshme të kartës së kreditit
  • Plotësoni shumën për të depozituar
  • Konfirmoni transaksionin duke futur CVV-në (tre numrat në anën e pasme të kartës)

Depozitat e kartës së kreditit janë të menjëhershme dhe shumica e operatorëve të basteve pranojnë çdo shumë nga 10 dollarë. Shuma maksimale për të vënë bast varet nga statusi i kredisë së mbajtësit të kartës.

Si të bëni një depozitë me kartë krediti
A është e mundur të lidhni një kartë krediti me një llogari bankare?

A është e mundur të lidhni një kartë krediti me një llogari bankare?

Kartat e kreditit nuk janë të lidhura me llogaritë bankare. Ato përdoren kryesisht për transaksione online, dhe klienti faturohet çdo muaj. Lëshuesi i kartës nuk është një institucion bankar, por është partner me bankat për të dhënë kredi.

A është e mundur të lidhni një kartë krediti me një llogari bankare?
Si të bëni një tërheqje me kartë krediti

Si të bëni një tërheqje me kartë krediti

Ndërsa tërheqjet e kartave të kreditit nuk janë aq të njohura sa depozitat, hapat e përfshirë janë të drejtpërdrejtë. Viza është opsioni më i përdorur. Ofruesit të basteve mund të duhen deri në 48 orë për të miratuar pagesën.

Pasi të miratohet, lojtari mund të presë që të ketë paratë në kartat e tyre të kreditit brenda tre deri në pesë ditët e ardhshme të punës. Procesi i tërheqjes është si më poshtë:

  • Hapni skedën e pagesës/tërheqjes në faqen bankare
  • Zgjidhni kartën e duhur të kreditit për të tërhequr
  • Tregoni shumën e parave për të holla, duke pasur parasysh kufijtë e transaksioneve të faqes së basteve
  • Konfirmoni të dhënat personale. Emri në platformën e basteve duhet të përputhet me atë të kartës së kreditit
  • Kliko 'konfirmo' ose një buton të ngjashëm

Disa faqe interneti të basteve sportive lejojnë tërheqje ditore që variojnë nga 10 deri në 50,000 dollarë. Operatorët mund të ngarkojnë disa tarifa në raste të rralla.

Si të bëni një tërheqje me kartë krediti
A mund të tërhiqem në celular?

A mund të tërhiqem në celular?

Faqet moderne të basteve kujdesen për përdoruesit e celularëve, kështu që ato shpesh vijnë në dy versione: versioni i desktopit dhe aplikacioni i softuerit. Nëse operatori nuk ka një aplikacion, bastorët mund të ruajnë një shkurtore të sajtit në shfletuesit e tyre celular.

Tërheqjet e kartës së kreditit janë të mundshme në celular nëse lojtari preferon aplikacionin ose modalitetin flash.

A mund të tërhiqem në celular?
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Fushata mirëseardhjeje të basteve sportive për kartat e debitit dhe kreditit në maj 2023
2023-05-09

Fushata mirëseardhjeje të basteve sportive për kartat e debitit dhe kreditit në maj 2023

Maji është zakonisht një muaj i ngarkuar sportiv, me shumicën e garave evropiane në kulmin e sezonit. Në të njëjtën kohë, rezervistët ofrojnë shanse joshëse në tregje dhe ngjarje të pafundme. Pra, nëse po bashkoheni vonë për të filluar bastet në sport, ky artikull do ta bëjë më të lehtë misionin tuaj të gjuetisë së bonuseve. Do të mësoni tre bonuset kryesore të mirëseardhjes për depozitat e kartave të kreditit/debitit në maj 2023.