Kodet e bonusit

Në botën e lojërave të fatit në internet, kodet promovuese, të njohura edhe si kode bonus, janë jashtëzakonisht thelbësore. Ato ofrojnë mundësinë për të kërkuar një ofertë të veçantë bastesh falas ose bonus që nuk do të ishte i arritshëm nëse shkoni direkt në faqen e basteve sportive.

Një kod promovues i librit sportiv në internet është thjesht një kod i krijuar nga kompjuteri i përbërë nga shkronja dhe/ose numra që njerëzit në internet mund t'i vendosin në një kuti promovuese në një faqe interneti për të marrë një zbritje ose ofertë pas regjistrimit ose blerjes. Vendndodhja e kodit promocional varet nga libri sportiv, por ata gjithmonë do të jenë të qartë se ku duan të vendoset kodi promocional.

Kodet e bonusit

Disa libra sportive në internet kanë zhvilluar kode promocionale që klientët e rinj mund t'i përdorin kur regjistrohen për një llogari të re. Kodet promocionale ekzistojnë për t'u ofruar klientëve të rinj një shpërblim për hapjen e një llogarie të re. Kur përdorni kodin promovues të personalizuar të një faqeje bastesh sportive, ju po konfirmoni se dëshironi të merrni ofertën e disponueshme në ato librari sportive kur regjistroheni.

Shumica e librave sportiv në internet do të kenë një ndryshueshmëri në termin 'kod promovues'. Disa site bastesh sportive në internet do t'i referohen atij si një kod bonus, ndërsa të tjerët do t'i referohen atij si një kod referimi. Kodet e depozitave përdoren gjithashtu në vend të kodeve promocionale. Kështu që mbani një sy të mprehtë për këto herën tjetër që do të vizitoni një librari në internet.

Section icon
Si të përdorni kodet promovuese

Si të përdorni kodet promovuese

Përpara se të mund të kërkoni një bonus të vlefshëm, së pari duhet të dalloni kodet aktuale dhe të sakta të bonusit. Është e pakuptimtë të gjesh një bonus vërtet të mirë nëse kodi nuk është më i vlefshëm. Ka mijëra oferta speciale të disponueshme në ueb dhe gjithmonë do të jeni në gjendje të gjeni ofertat më të mira që plotësojnë kërkesat tuaja.

Pasi të keni përpiluar një listë të kodeve të mundshme të bonusit, duhet të zgjidhni librin sportiv ku dëshironi të luani. Përpara se të zgjidhni një faqe bastesh sportive, mbani në mend se shumica e kodeve të bonusit janë të aksesueshme vetëm për lojtarët për herë të parë, kështu që ju duhet të zgjidhni një klub lojrash ku nuk keni tashmë një llogari.

Kur të keni gjetur një faqe bastesh sportive që plotëson kërkesat tuaja, është koha për t'u regjistruar. Për ta bërë këtë, duhet të jepni të dhënat tuaja, datën e lindjes, të jeni 18 vjeç e lart, të keni një llogari të vlefshme dhe legjitime të emailit dhe të jeni në gjendje të depozitoni duke përdorur një mënyrë pagese të miratuar nën emrin tuaj. Ndërsa kjo mund të duket se është shumë, procesi i regjistrimit është i shpejtë dhe mund të përfundojë brenda pak minutash.

Si të përdorni kodet promovuese
Shndërroni kodet promocionale në para të vërteta

Shndërroni kodet promocionale në para të vërteta

Shqyrtoni termat dhe kushtet e promovimit përpara se të përpiqeni të kërkoni bonusin tuaj. Kur përpiqeni të kërkoni bonusin, mbani një sy për kërkesat e rikthimit, kufizimet e lojërave, kufizimet e basteve dhe datat e skadimit.

Nëse keni ndonjë shqetësim ose pyetje, kontaktoni rezervistin për konfirmim dhe kontrolloni dy herë kërkesat. Librat më të mirë të sporteve në internet kanë linja telefonike për mbështetjen e klientit që janë në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Gjëja e fundit që dëshironi të bëni është të regjistroheni në një faqe interneti të basteve sportive dhe të kërkoni një bonus vetëm për të zbuluar se një klauzolë e fshehur ju pengon të tërhiqni fitimet tuaja.

Pasi të keni krijuar llogarinë tuaj dhe të keni përmbushur kërkesat, është koha për të shlyer bonusin tuaj dhe për të filluar të luani. Përpara se të filloni të luani, rekomandohet që të krijoni një strategji për të përdorur sa më mirë bonusin tuaj. Ju keni një shans të mirë për të fituar nëse përdorni bonusin e duhur.

Shndërroni kodet promocionale në para të vërteta
Gjërat për t'u kujdesur në një bonus

Gjërat për t'u kujdesur në një bonus

Filloni duke parë termat dhe kushtet e një bonusi. Pothuajse kushtet dhe kushtet e çdo faqeje bastesh përfshijnë disa surpriza. Ekspertët rekomandojnë të paktën të shqyrtoni pikat kryesore që do të ndikojnë në vendimin tuaj.

Ekzistojnë gjithashtu kërkesa të shumta bastesh që faqet e basteve do të vendosin në mënyrën se si vendosen bastet përpara se të mund të përdorni bonusin. Kërkesa e bastit zakonisht përcakton se sa herë duhet të luani përpara se bonusi juaj të konvertohet në para të vërteta që mund t'i tërhiqni.

Merrni parasysh kohëzgjatjen e vlefshmërisë së bonusit tuaj. Periudhat e ngushta të vlefshmërisë së bonusit do t'ju vënë stres për të rritur bastet tuaja dhe për të tejkaluar buxhetin tuaj të basteve, duke rritur rrezikun për të humbur.

Më e rëndësishmja, merrni parasysh ligjshmërinë e librit sportiv në internet ku keni ndërmend të luani. Licencimi i një libri sportiv në internet është faktori më i rëndësishëm në vendosjen e përshtatshmërisë së tij. Faqet e basteve sportive që janë legjitime janë të licencuara nga autoritetet qeveritare ose të pavarura, ndonjëherë të dyja.

Gjërat për t'u kujdesur në një bonus
Kuptimi i termave dhe kushteve të kodeve promovuese

Kuptimi i termave dhe kushteve të kodeve promovuese

Përveç aspekteve përkatëse të përmendura më lart se çfarë duhet kërkuar në a bonus regjistrimi, ka informacione shtesë që ndonjëherë fshihen në Termat dhe Kushtet për të cilat duhet të keni parasysh.

Kontrolloni për të parë nëse ekziston një rregull maksimal i tërheqjes përpara se të përdorni ndonjë kod promocional. Nëse ka një të tillë, lexoni me kujdes sepse përcakton se sa nga paratë tuaja të çmimit mund të tërhiqeni. Librat e sportit përdorin këtë rregull të thjeshtë për të parandaluar humbjen e parave të mëdha për lojtarët me fat.

Supozoni se keni fituar 500 dollarë në para bonus; nëse kufiri maksimal i tërheqjes së ofertës ishte 200 dollarë, nuk do të shihni kurrë 300 dollarët e mbetur. Faqja e basteve sportive në internet ka të drejtën ligjore ta revokojë atë dhe gjithsesi t'ju japë 200 dollarët e garantuara.

Disa bonuse kërkojnë një depozitë të parë. Ndërsa disa bonuset e basteve sportive reklamohen si krejtësisht falas, kjo tregon vetëm një pjesë të së vërtetës. Po, ju mund të merrni bonusin edhe nëse nuk bëni një depozitë. Megjithatë, nëse dilni në krye dhe dëshironi të tërhiqni fitimet tuaja, libri i sporteve do të kërkojë ende një depozitë.

Shërbimet e tërheqjes, nga ana tjetër, nuk janë falas – dhe ato përdoren vetëm nga përdoruesit që paguajnë. Për të qenë i lirë për të tërhequr fonde në llogarinë tuaj bankare, ju duhet depozitimi i parë një shumë të vogël, si 10-25 dollarë dhe më pas kryeni KYC.

Mund të zbatohen gjithashtu kufizime të basteve. Meqenëse disa sporte vlerësohen më shumë se të tjerët, libri i sporteve mund të hezitojë të rrezikojë para të vërteta për një bonus falas për një sport me peshë të madhe. Konfirmoni këtë rregull dy herë përpara se të vendosni bast me kodin tuaj promocional.

Kuptimi i termave dhe kushteve të kodeve promovuese
Cilat sporte ofrojnë kode promocionale?

Cilat sporte ofrojnë kode promocionale?

Shumica e kodeve promovuese të librave sportive janë të vlefshme për të gjitha ligat. Ndërsa kjo listë mund të mos jetë e plotë, opsionet e mëposhtme janë më të njohura në mesin e lojtarëve:

Kodet promovuese MLB

Ju mund të përdorni një kod promovues të faqes së basteve sportive në internet në një lojë MLB. Linjat e parave, linjat e vrapimit, vrapimet totale, rekuizitat e lojës, pajisjet e lojtarëve dhe bastet e radhëve duhet të jenë të gjitha të disponueshme për ju. Speciale shtesë të basteve sportive MLB janë të disponueshme për të gjithë lojtarët. Për shembull, ju mund të vini bast mbi një lojtar që do të arrijë një ndeshje në shtëpi dhe më pas të fitoni disa dollarë kredit bast falas për çdo vrapim në shtëpi të goditur nga çdo lojtar në atë lojë.

Kodet promovuese të NBA

Çdo vit luhen një numër i madh lojërash basketbolli, që do të thotë se shumë kode bonusi të librave sportiv përdoren në aksionin e NBA. Ekzistojnë disa bonuse fantastike të librave sportive në NBA në dispozicion, duke filluar nga rritja e koeficienteve deri te ofertat dhe konkurset falas të basteve. Për shembull, si pjesë e konkursit të saj NBA në TNT Over/Under, faqet e basteve sportive japin mijëra dollarë në çmime javore.

Kodet promovuese të NFL

Gjatë sezonit të NFL, faqet më të mëdha të basteve sportive priren të ofrojnë kodet e tyre promovuese më të mëdha të librave sportiv. Disa nga promovimet e basteve sportive në prag të Super Bowl 56 përfshinin kode promocionale si "Basti 5$, Fito 180$". Kodet shtesë të bonusit të librave sportiv të NFL, të tilla si rritja e koeficienteve, shpërblimet e parakohshme dhe konkurset e librave sportiv, të tilla si garat "Beat the Spread" ose pishinat ditore falas për të luajtur, janë gjithashtu të disponueshme në librat më të mirë sportiv.

Kodet promovuese të NHL

Për shkak se ka shumë tifozë të NHL në vendet ku lejohen bastet sportive, disa nga kodet më të mira promovuese të librave sportiv ofrohen në lojërat e hokejit mbi akull. Kohët e fundit, ne kemi parë disa stimuj fantastikë për libra sportive. Për shembull, një libralidhës ofroi më parë bonusin "NHL Brick Wall", në të cilin mund të vendosni bast 50 dollarë për një ekip për të fituar një lojë dhe për të marrë 1 dollarë kredit bast falas për çdo pritje të bërë nga portieri i saj.

Kodet promovuese të sporteve të kolegjit

Shumë shtete lejojnë bastet sportive të kolegjit, por ju mund të mos jeni në gjendje të vendosni baste në ekipe brenda shtetit ose të vendosni mbështetëse lojtarësh. Ju ende mund të përdorni kodet promovuese të regjistrimit të librit sportiv për lojërat e kolegjit, dhe shpeshherë ofrohen mundësitë e rritjes dhe stimujt e parashtrimit.

Cilat sporte ofrojnë kode promocionale?
Llojet e kodeve promovuese

Llojet e kodeve promovuese

Më poshtë janë disa nga kodet promovuese më të zakonshme të librave sportiv. Si gjithmonë, jini të vetëdijshëm për kërkesat e lojës. Nëse është një bast pa rrezik, vendosni një bast të kualifikuar dhe para të gatshme bonus do të jepet nëse basti juaj konsiderohet i pasuksesshëm. Nëse është një promovim i ndeshjes së depozitave, shumat e basteve falas duhet të kreditohen shpejt në llogarinë tuaj.

Kur të keni përmbushur kriteret e lojës, ju keni mundësinë të arkëtoni ose të vazhdoni të vendosni bast. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni faqen e promovimeve të basteve sportive të aplikacionit tuaj të preferuar celular ose të faqes së internetit të librit sportiv për një listë të ofertave aktive të bonusit të basteve sportive nga të cilat mund të përfitoni, së bashku me termat dhe kushtet specifike të librit sportiv për cilindo nga kodet e tyre promovuese të ofruara.

Kodi promovues i basteve pa rrezik

Ky është lloji më tipik i nxitjes së kodit promovues të librit sportiv të klientit të ri. Kjo ju lejon të bastni në çdo lojë duke e ditur se nëse basti juaj është i pasaktë, do të merrni një rimbursim të plotë sa më shpejt të jetë e mundur. Shumë prej këtyre stimujve të kodit promocional nuk kanë kufizime minimale të gjasave, kështu që ju mund të vendosni çdo bast që dëshironi dhe të merrni një rimbursim të plotë nëse ai dështon.

Rregullisht, ju gjithashtu do të fitoni stimuj modest të basteve pa rrezik. Për shembull, mund të jeni në gjendje të vini bast 25 dollarë në një lojë NBA çdo javë dhe të merrni një shenjë bast prej 25 dollarësh nëse shuma juaj humbet.

Depozitoni kodin promovues të bonusit të ndeshjes

Kodet promovuese të ndeshjes së depozitave të librit sportiv janë shumë tërheqës sepse nuk varen nga humbja e bastit tuaj të parë. Ju do të merrni kredit falas për bast, pavarësisht se si do të funksionojë basti juaj i parë. Disa sajte bastesh, për shembull, ofrojnë një bonus 100% të ndeshjes së depozitave deri në një limit të shumës specifike, duke filluar nga 250 dollarë deri në 1,500 dollarë befasues.

Bonuset e kodit të referimit

A bonus referimi ka për qëllim t'ju joshë të sillni miqtë dhe familjen tuaj në bord. Nëse mund të bindni një shok që të hapë një llogari me librin tuaj sportiv, të dy do të merrni kredit falas për bast. Disa libra sportive, për shembull, mund t'ju shpërblejnë ju dhe një shok deri në 100 dollarë kredit në faqe, nëse e bindni atë person të bashkohet dhe të përdorë kodin tuaj të referimit.

Shanset rritin kodet promocionale

Stimujt e rritjes së gjasave mund të ndahen në dy lloje: rritje masive të destinuara për klientët e rinj dhe nxitje ditore që synojnë të gjithë klientët. Opsioni për të luajtur 1$ me shanse të rritura 100/1 ose 150/1 në librat më të mirë sportiv çdo ditë. Për shembull, një shërbim i basteve sportive mund të ofrojë +2480 shanse, nga +1750, në Uraganët, Flakët dhe Maple Leafs që të gjitha fitojnë në një natë të caktuar.

Llojet e kodeve promovuese
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Bixhozi është një mënyrë argëtuese për të kaluar kohën, por është e rëndësishme ta mendosh atë si blerjen e një bilete kinemaje. Është emocionuese gjatë gjithë kohës, dhe nëse ju ndodh të fitoni diçka shtesë, kjo është edhe më mirë. Objektivi, megjithatë, është të argëtoheni me të.

Është thelbësore të zhvilloni dhe t'i përmbaheni një buxheti të lojërave që ju mundëson të përmbushni shpenzimet tuaja të zakonshme, duke ju mundësuar gjithashtu të vini bast. Vendosni një kufizim kohor për bastet tuaja sportive dhe planifikoni aktivitete të tjera rreth tij. Ju duhet të shmangni vendosjen e më shumë basteve për të rikthyer paratë e humbura. Kjo quhet ndjekje e humbjeve dhe mund të zhvillohet në një varësi ndaj kumarit. Kuptoni se gjithçka varet nga rastësia dhe fati, dhe asnjë nivel bestytnish nuk mund të ndikojë në rezultat.

Kur bastet nuk janë më të këndshme dhe nuk janë më në menaxhimin tuaj, është koha për të ndërmarrë veprime për t'i dhënë fund. Duke pranuar se keni një problem të vërtetë drejt rimëkëmbjes. Duhet t'i besoni dikujt me të cilin ndiheni të qetë duke biseduar dhe që mund t'ju ofrojë mbështetje emocionale. Fshini çdo aplikacion për lojërat e fatit, ndaloni çdo faqe interneti për lojërat e fatit dhe hiqni veten nga çdo forum këshillash ku keni frikë se mund të ktheheni përsëri.

Kumar i përgjegjshëm