Gjithçka që duhet të dini rreth: Mobile Betting

Në terma të përgjithshëm, bastet sportive janë aktiviteti i vendosjes së basteve mbi rezultatin e vlerësuar të një ngjarjeje sportive. Rregullsia e basteve sportive ndryshon nga kultura në kulturë, por futbolli duket se është sporti më popullor ku njerëzit vendosin baste.

Operatorët e mëdhenj të kazinove në lojërat e fatit sot ofrojnë një platformë celulare edhe për lojtarët e tyre. Për ta thënë thjesht, bastet sportive celulare po vendosin baste në zgjedhjen tuaj të ngjarjes sportive duke përdorur pajisje celulare, të tilla si telefonat inteligjentë ose tabletët.

Tani, gjithnjë e më shumë lojtarë çdo ditë mund të shijojnë komoditetin e basteve në sporte nëpërmjet pajisjeve të tyre celulare Android ose iOS, sepse shumica e faqeve të basteve sportive janë miqësore me celularin.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Dallimi midis basteve sportive celulare dhe atyre të rregullta

Dallimi midis basteve sportive celulare dhe atyre të rregullta

Ju do të njihni dallime të ndryshme sa herë që kaloni nga forma e desktopit të një faqeje bastesh në formën celulare të a faqe për baste sportive. Kjo definitivisht nuk duhet t'ju bëjë të mendoni se faqet e basteve celulare janë dytësore në asnjë mënyrë. Në fakt, çdo lloj sajti është optimizuar për pajisjen që do të përdorni për të luajtur.

Fushat e mëposhtme janë ku ndoshta do të vini re dallimet më të mëdha:

  • Ndërfaqja e përdoruesit: Meqenëse versioni desktop i një faqeje bastesh sportive është krijuar për një ekran kompjuteri, ai do të përfshijë më shumë veçori dhe do të jetë më i thjeshtë për t'u naviguar.
  • Veçoritë speciale: Veçoritë speciale të ofruara në versionin desktop të një faqeje bastesh sportive mund të mos jenë të disponueshme për versionin celular pasi celularët nuk kanë përpunim aq të fuqishëm sa kompjuterët desktop.
  • Madhësia e butonit/teksti: Pritet që butoni dhe madhësia e tekstit në celular të jenë shumë më të vogla se në versionin desktop të një faqeje bastesh sportive.
Dallimi midis basteve sportive celulare dhe atyre të rregullta
Lojërat më të mira sportive për të bastuar në celularin tuaj

Lojërat më të mira sportive për të bastuar në celularin tuaj

Me siguri nuk do të jetë shumë sfiduese për ju që të gjeni një lojë sportive celulare për të bastuar në vitin 2022. Sot, pothuajse çdo sajt i basteve sportive përpiqet t'u ofrojë lojtarëve një version celular të faqes së tyre. Më poshtë, ne kemi renditur celularët më të mirë lojëra sportive për të bastuar.

Bast futbolli

Kur bëhet fjalë për bastet sportive, sportet e para që do të mendoni me siguri do të jenë futbolli, i njohur edhe si futboll. Futbolli është padyshim sporti më i njohur në mbarë botën dhe luhet në të katër stinët.

Pra, nuk duhet t'ju habisë fakti që vendosja e basteve në ndeshjet e futbollit është aq tërheqëse si gjithmonë për momentin, duke pasur parasysh që kemi Eurokupën e sapopërfunduar dhe sezonet e vazhdueshme për Premier Ligën angleze UEFA Champions League, dhe Bundesliga ndër shumë.

Bastet e basketbollit

Ne e kemi vendosur basketbollin në vendin e dytë në listën tonë pasi mund të konsiderohet si sporti i dytë më i popullarizuar i luajtur dhe bast në shkallë ndërkombëtare. Edhe pse është një sport relativisht i ri, pasi u shpik në vitin 1891, ai ka fituar me shpejtësi vendin e tij në mesin e sporteve më të mira për baste.

Me sa dimë miliarda dollarë janë bast për të NBA vetëm çdo vit. Numri rritet në mënyrë drastike kur numërojmë disa ngjarje më të mëdha të basketbollit, siç është çmenduria e marsit për basketbollin NCAA.

Bast bejsbolli

Basebolli zakonisht quhet "Kalimi i Amerikës" dhe është një nga sportet më të dashura në Shtetet e Bashkuara. Ajo u shpik rreth viteve 1840 dhe është luajtur që atëherë. Tani, liga më prestigjioze e bejsbollit në botë është Major League Baseball (MLB), i cili përfshin 30 ekipe në total - 29 në SHBA dhe 1 në Kanada.

Ju do të gjeni shumë lojëra për të bastuar në Major League Baseball pasi çdo ekip pritet të luajë 162 ndeshje gjatë një sezoni tipik.

Bast garash me kuaj

Gare me kuaj konsiderohet të jetë sporti i mbretërve në shumë kultura. Ai përfshin dy ose më shumë kuaj të hipur nga kalorës në një distancë të paracaktuar për garë. Edhe pse ka pasur shumë lloje të tjera garash që përfshijnë kafshë që konkurrojnë, si garat e derrave dhe garat e qenve, kuajt marrin drejtimin kur bëhet fjalë për industrinë e basteve.

Në ditët e sotme, është pothuajse e pamenaxhueshme të hasësh një libër sportiv të lëvizshëm që nuk ka garat me kuaj si sport për të bastuar.

Lojërat më të mira sportive për të bastuar në celularin tuaj
Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve sportive në celular

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve sportive në celular

Ne nuk mund të theksojmë mjaftueshëm rëndësinë e të diturit se si të lexoni shanset e basteve. Është një hap thelbësor për të ndërmarrë nëse doni të vini bast në një mënyrë të zgjuar. Kjo ju lejon të zbuloni se cila është probabiliteti që të ndodhë një rezultat dhe cili është çmimi i mundshëm që mund të merrni.

Ju mund të mendoni se është e vështirë të kuptoni se si funksionojnë shanset në baste në fillim, por këshillat dhe truket që kemi renditur më poshtë duhet ta bëjnë procesin më të lehtë për ju dhe t'ju ndihmojnë të fitoni avantazh.

Mos harroni se numrat përfaqësojnë gjëra krejtësisht të ndryshme bazuar në atë sistem që po miraton faqja e basteve. Për të filluar, do të hasni tre mënyra kryesore që shanset e basteve janë paraqitur: koeficientët e linjës monetare, koeficientët thyesorë dhe koeficientët dhjetorë.

Shanset e linjës së parave

Ky version i shanseve është i zakonshëm në Shtetet e Bashkuara. Për ta thënë thjesht, një bast në linjë parash përfshin që ju të zgjidhni një nga ekipet për të fituar lojën.

Numri i ndjekur nga shenja minus (-) tregon shumën që duhet të vini bast për të fituar 100 dollarë, ndërsa numri i shoqëruar me shenjën plus (+) tregon shumën që do të fitoni nëse vendosni 100 dollarë.

Shanset thyesore

Këto lloj shanse njihen zakonisht si shanset britanike. Ato paraqiten si thyesa, prej nga vjen emri - shanset thyesore. Shembujt mund të jenë 3-1 ose 7-4.

Ju mund të numëroni fitimin tuaj duke shumëzuar shumën e bastit tuaj me fraksionin. Për shembull, nëse vini bast 10 dollarë me shanse 3-1, do të merrni një fitim prej 30 dollarësh plus bastin tuaj fillestar, 10 dollarë në këtë rast.

Shanset dhjetore

Këto shanse shfaqen si një numër, që është shuma që do të merrni nëse vendosni bast 1$. Le të themi se keni vënë bast 1$ në një koeficient të listuar si 6, do të merrni fitim prej 5$ dhe bast fillestar 1$.

Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve sportive në celular
Libërbërësit më të mirë celularë

Libërbërësit më të mirë celularë

Në vitin 2022, është shumë e rrallë të gjesh një baste sportive bastesh që nuk ofron një lloj alternativë miqësore për celularin. Edhe pse shumë prodhues bastesh nuk u ofrojnë lojtarëve aplikacione të dedikuara për baste sportive, pothuajse çdo bastvënës online celular sigurohet që ata të kenë një faqe interneti të përputhshme me celularin.

Më poshtë, ne kemi renditur faqet më të mira të basteve celulare që u ofrojnë lojtarëve të tyre një gamë të gjerë ofertat promocionale dhe bonuset:

  1. 22 Bast: Përdoruesit e celularëve mund të kenë akses në formën e optimizuar për celular të faqes online të basteve sportive të 22Bet ose mund të shkarkojnë aplikacionin 22Bet në Apple iOS ose Android që përfshin funksionalitetin e plotë të sajtit.
  2. Betsson: Betsson ofron një përvojë të pandërprerë të basteve celulare që është një zëvendësues i shkëlqyer për faqen e tyre të internetit për desktop. Ju gjithashtu mund të shijoni pamje të mrekullueshme dhe funksionalitet të sofistikuar nëse shkarkoni aplikacionin.
  3. Kazumo: Casumo është një nga opsionet më të mira nëse po kërkoni të vendosni baste sportive në lëvizje. Është e lehtë të vish baste për sportet nëpërmjet telefonit celular ose tabletit, falë faqes së shkëlqyer të internetit të Casumo, miqësore për celularin. Ju gjithashtu keni mundësinë të shkarkoni aplikacionin nga App Store ose Google Play.
  4. Eja: Ju nuk keni një aplikacion të shkarkueshëm të ofruar nga ComeOn, por duke qenë se faqja e internetit është plotësisht e optimizuar për celularin, ju gjeni të gjitha veçoritë që përfshin faqja kryesore e desktopit.
  5. Betsafe: Betsafe ofron një faqe interneti miqësore për celularin dhe një aplikacion celular që funksionon në mënyrë të përsosur. Në aplikacionin celular, do të gjeni të njëjtat opsione dhe mjete bastesh siç keni në versionin e desktopit.
Libërbërësit më të mirë celularë
Pse janë të njohura bastet sportive celulare?

Pse janë të njohura bastet sportive celulare?

Sot, ne përdorim telefonat inteligjentë në thelb për gjithçka. Argëtimi celular ka arritur në pikën ku shërbimet si Netflix dhe Spotify janë të disponueshme në formën e aplikacioneve në telefonat celularë.

Industria e iGaming ka vënë re gjithashtu rëndësinë e prodhimit të faqeve dhe aplikacioneve që janë miqësore me celularin. Kjo do të thotë që tani bastorët mund të hyjnë në faqen e tyre të preferuar të basteve sportive në lëvizje, gjithçka që duhet të bëjnë është të marrin telefonin dhe të vizitojnë faqen e internetit.

Një arsye tjetër pse bastet sportive celulare janë kaq të njohura sot është sepse lojtarët e rinj ndihen rehat dhe të mirëpritur.

Kazinotë me bazë tokësore zakonisht konsiderohen si të pasura. Pra, është e vështirë të hysh rastësisht dhe të kesh një shans për të gjetur një tavolinë. Megjithatë, shoqëria e lojërave të fatit celular e ka ngushtuar këtë hendek duke prodhuar aplikacione dhe sajte të përputhshme me celularin që i lejojnë njerëzit të bastojnë në çdo kohë kudo.

Pse janë të njohura bastet sportive celulare?
Faqet më të mira të basteve sportive në celular

Faqet më të mira të basteve sportive në celular

Bastet sportive duke përdorur telefonin tuaj celular zakonisht janë mjaft të thjeshta dhe të drejtpërdrejta. Për të filluar, duhet të kërkoni libra sportive në internet që janë të pajtueshme me celularin ose kanë versionin e aplikacionit. Pastaj, duhet të siguroheni që ato të jenë të sigurta dhe të besueshme. Mund të vazhdoni dhe të shikoni komentet tona për libralidhësit kryesorë celularë të listuar më sipër.

Pasi të gjeni aplikacionin më të mirë të uebsajteve të librave sportiv, mund të vazhdoni të shkarkoni aplikacionin dhe të regjistroheni në libralidhësin. Pas regjistrimit, duhet të depozitoni disa para duke përdorur metodat e depozitimit ofruar nga libralidhësi.

Më pas, gjithçka që duhet të bëni është të gjeni një ngjarje sportive që preferoni dhe të vendosni baste për një rezultat duke përdorur depozitën që sapo keni bërë. Mos harroni të shikoni shanset përpara se të përfundoni një bast.

Bastet në sporte me celularin tuaj janë shpesh një përvojë e qetë pasi bastebërësit janë shumë të saktë në zhvillimin e aplikacioneve miqësore për përdoruesit në ditët e sotme. Disa lojtarë madje mendojnë se cilësia e aplikacioneve të zhvilluara sot është më e lartë se shumica e faqeve të internetit të basteve sportive për desktop.

Gjithashtu, është tepër komode për të vënë bast duke përdorur një telefon celular duke pasur parasysh se mund ta bëni atë edhe në shtratin tuaj. Në fund, është ende një çështje preference personale.

Faqet më të mira të basteve sportive në celular
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi