Udhëzuesi juaj i basteve në internet 2024

Bastet sportive kanë qenë një nga argëtimet e preferuara të njerëzve për shekuj me radhë. Gjithçka filloi mbi 2000 vjet më parë në greqisht kur u prezantuan Olimpiada dhe u përhap shpejt në Romë, ku bastet sportive u legalizuan. Sot, bastet sportive kanë goditur pothuajse çdo cep të botës, falë rritjes së librave sportiv.

Me këtë në mendje, është e njohur që humbjet mund të jenë më të zakonshme sesa fitoret në bastet sportive. Dhe pa udhëzimin e duhur si fillestar, lënia e duhanit është e pashmangshme. Pra, kjo faqe e hollësishme ju jep një vështrim të fshehtë se çfarë të prisni në botën e madhe të basteve sportive. Lexo!

Artikujt kryesorë në tendencë të basteveEksploroni udhëzuesit tanë kryesorë të basteveFjalori i basteve
Aplikacionet e basteve

Vetëm pak vite më parë, bastet sportive ishin një çështje që kërkonte kohë dhe e shtrenjtë. Kjo për shkak se bastorët duhej të merrnin parasysh kohën dhe buxhetin për të luajtur në një dyqan bastesh fizik. Por kjo tani është në të kaluarën, falë aplikacioneve më të mira të basteve.

Shfaq më shumë
Strategjia e basteve

E vërteta është se shumica e fillestarëve të basteve sportive nuk i kushtojnë aspak vëmendje strategjive. Ndërsa kjo është e falshme, duke pasur parasysh se një fillestar ka shumë për të mësuar, është gabim të injorosh plotësisht një strategji bastesh. Me qasjen e duhur, bastorët marrin vendime të shëndosha që çojnë në fitore të shpeshta. Megjithatë, kini parasysh se asnjë nga këto sisteme bastesh nuk garanton sukses të menjëhershëm. Por gjithsesi, ia vlen të kuptosh dhe të përdorësh një ose dy sisteme bastesh për të anuar shanset. Vazhdoni të lexoni për të mësuar!

Shfaq më shumë
Si të vendosni baste

Bastet sportive janë të lehta, të këndshme dhe u ofrojnë individëve mundësinë për të fituar para. Nga ana tjetër, fillestarët nuk duhet të nxitojnë për të vënë baste. Sado e thjeshtë të jetë bastet sportive, nuk është e lehtë të bësh gjithçka në fillim. Është e dyshimtë që lojtarët do të shijojnë bastet sportive nëse i qasen gabimisht, pasi me shumë mundësi nuk do të jenë në rrugën e duhur për të fituar fitime.

Shfaq më shumë
Bastet shpjegohen

Bastet mund të jenë të komplikuara për ata që nuk kanë përvojë. Ndonjëherë madje mund të duket sikur bota e basteve ka gjuhën e vet! Mos u shqetësoni. Në këtë faqe, ne do të shpjegojmë detajet e kushteve të basteve dhe se si funksionojnë bastet në përgjithësi. Sporti është bërë një pjesë e madhe e jetës së njerëzve, me disa që kënaqen duke luajtur lojën dhe disa që kënaqen duke brohoritur skuadrat e tyre të preferuara. Megjithatë, ka nga ata që zgjedhin të tregojnë pasionin e tyre për një sport apo ekip duke vënë baste për ta.

Shfaq më shumë
Bast të përputhur

Librat sportive dhe faqet e basteve në internet ofrojnë baste të përputhshme, e cila është një strategji që ndihmon bastorët individualë të fitojnë nga stimujt që ofrojnë rezervistët. Një bast mund të depozitojë në një llogari bastesh, të cilën mbajtësi i basteve përputhet për të lejuar baste pa rrezik. Një mbajtës llogarie gjithashtu mund të bastojë me dy ose më shumë qendra bastesh dhe të pranojë një bast falas nga një.

Shfaq më shumë
Bast arbitrazhi

Bastet e arbitrazhit përfshijnë një lojtar që vendos një bast në një bast për një rezultat specifik me një bastvënës dhe në të njëjtën kohë vendos një bast në rezultatin e kundërt diku tjetër. Këto baste të sigurta garantojnë që bastuesi bën një fitim pavarësisht nga rezultati. Në kushtet e duhura, arbitrazhi mbulon matematikisht të gjitha rezultatet e basteve të një ndeshjeje ose gare specifike. Ata bastesh që vendosin shpesh baste arbitrazhi etiketohen arbër. Për të përfituar, arbërit bastojnë shuma të konsiderueshme parash.

Shfaq më shumë
Linjat e basteve

Linja e basteve është pika që ndan skuadrën e favorizuar nga humbja në garat sportive. Rezervatorët marrin shanse për ndeshjet sportive nga një model kompleks matematikor ose një algoritëm kompjuterik. Bazuar në statistika, shanset përcaktojnë diferencën e mundshme të fitores midis dy skuadrave, e cila bazohet në fuqinë e paraqitjeve të mëparshme.

Shfaq më shumë
Live Betting

Pak kohë më parë, bastorët nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të vendosnin një bast dhe të mbanin gjurmët e rezultatit deri në përfundimin e lojës për të mësuar nëse basti fitoi apo jo. Megjithatë, bastet tradicionale sportive tani ndihen krejtësisht të vjetruara për shumë lojtarë.

Shfaq më shumë

Betting Picks

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste
2023-11-20

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste

Kushdo me përvojë të basteve sportive e kupton se vrapimet e këqija janë rregulli i ditës. Në mënyrë ideale, a vrapim i keq është një term i përdorur në qarqet e basteve për të përcaktuar një seri humbjesh që e bëjnë një lojtar bast të humbasë një shumë të konsiderueshme. Edhe pro-bastorët ndeshen me periudha kur gjithçka duket se sfidon pritshmëritë e tyre. Megjithatë, aftësia për t'u ngritur mbi vrapimet e këqija është ajo që vendos bastuesit më të mirë nga të tjerët.

Udhëzues i basteve sportive - Bërja e zgjedhjeve të informuara
2023-11-20

Udhëzues i basteve sportive - Bërja e zgjedhjeve të informuara

Bastet sportive janë të thjeshta dhe argëtuese, por duhen më shumë për të fituar. Nuk është befasi kur gjeni disa kumarxhinj që luftojnë për të fituar. Bastet sportive është, për nga natyra e saj, një sipërmarrje me rrezik. Megjithatë, nëse bëhet me maturi, mund të jetë një shtesë argëtuese dhe shpërblyese për të shijuar aktivitetet sportive.

Udhëzuesi i fundit i basteve sportive të boksit
2023-11-17

Udhëzuesi i fundit i basteve sportive të boksit

Bastet e boksit kanë pasur gjithmonë një bazë tifozësh të përkushtuar. Vitet e fundit, gjithnjë e më shumë tifozë luftarakë kanë filluar të kërkojnë në mënyrë aktive mundësi bastesh për ngjarje të rëndësishme. Lajmi i mirë është se tani është më e thjeshtë se kurrë të vësh bast në boks. Nëse jeni të interesuar në bastet sportive, është e rëndësishme të njihni tregjet e ndryshme të boksit, formatet tipike të koeficienteve dhe sugjerimet e dobishme të basteve përpara se të vendosni ndonjë bast. Ju gjithashtu duhet të mësoni se si të zgjidhni libralidhës të besueshëm në internet. Ky udhëzues gjithëpërfshirës për bastet e boksit në internet mbulon të gjitha bazat.

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive
2023-05-17

Udhëzuesi i fundit për të menaxhuar bankrollin tuaj për bastet sportive

Për të arritur sukses afatgjatë financiar si një bastist sportiv, ju duhet më shumë sesa thjesht një aftësi për të zgjedhur fituesit; ju duhet gjithashtu një kuptim solid i menaxhimit të parave tuaja gjatë basteve në sport.

10 gabime të zakonshme të basteve sportive që duhen shmangur

10 gabime të zakonshme të basteve sportive që duhen shmangur

Tërheqja e basteve sportive është e pamohueshme. Eksitimi i lojës, mundësia e një fitoreje të madhe dhe rritja e aplikacioneve të basteve sportive e kanë bërë më të lehtë për këdo mbi 18 vjeç që t'i bashkohet aksionit. Ndërsa nuk ka asnjë formulë të garantuar për sukses, bastorët me përvojë betohen për disa këshilla të basteve sportive. Por ashtu siç ka truke për të rritur shanset tuaja për të fituar, ka edhe gracka që mund të shkatërrojnë lehtësisht kërkimin tuaj për suksesin e basteve sportive.

5 këshilla dhe truke për menaxhimin e basteve virtuale

5 këshilla dhe truke për menaxhimin e basteve virtuale

Bastet virtuale ofrojnë një përzierje emocionuese të teknologjisë dhe emocioneve sportive tradicionale. Është një arenë magjepsëse ku zhvillohen ndeshjet dhe garat virtuale, të drejtuara nga algoritme të sofistikuara. Megjithatë, zhytja në këtë univers të basteve dixhitale kërkon më shumë sesa thjesht fat; kërkon strategji të zgjuara. Menaxhimi efektiv i basteve tuaja virtuale është çelësi për të shijuar këtë formë inovative të basteve sportive, duke mbajtur në kontroll rreziqet. Në këtë artikull, ne do të ndajmë pesë këshilla dhe truket thelbësore për t'ju ndihmuar të lundroni me besim në peizazhin virtual të basteve. Bëhuni gati të përmirësoni përvojën tuaj të basteve virtuale me këto njohuri ekspertësh!

8 këshillat kryesore për të rritur shanset tuaja për të fituar baste në basketboll

8 këshillat kryesore për të rritur shanset tuaja për të fituar baste në basketboll

Jeni një tifoz i zjarrtë i basketbollit që kërkon ta çojë në një nivel tjetër pasionin tuaj për sportin? Nëse po, ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë artikull, ne do të ndajmë 8 këshillat kryesore për të rritur shanset tuaja për të fituar bastet e basketbollit. Pavarësisht nëse jeni një fillestar ose një lojtar me përvojë, këto strategji do t'ju ndihmojnë të maksimizoni shanset tuaja për sukses.

Bastet sportive tradicionale kundrejt asaj virtuale: Cili është më i miri?

Bastet sportive tradicionale kundrejt asaj virtuale: Cili është më i miri?

Bastet sportive tradicionale, metoda e kahershme e basteve në ngjarje sportive të drejtpërdrejta, vazhdojnë të jenë të preferuara mes shumë njerëzve. Megjithatë, shfaqja e basteve sportive virtuale, ku lojërat dhe rezultatet e krijuara nga kompjuteri hyjnë në lojë, po krijon hapësirën e vet në botën e basteve. Të dy stilet ofrojnë përvoja dhe mundësi unike për bastorët. Ky artikull do të zhytet në ndryshimet midis basteve sportive tradicionale dhe virtuale, duke ju ndihmuar të kuptoni se cilat mund t'i përshtaten më mirë preferencave dhe stilit tuaj të basteve. Le të shqyrtojmë këto dy aspekte dinamike të basteve sportive në internet.

Këshillat më të mira të basteve sportive në internet: Një udhëzues gjithëpërfshirës për fillestarët

Këshillat më të mira të basteve sportive në internet: Një udhëzues gjithëpërfshirës për fillestarët

Mirë se vini, aspirantë bastesh sportivë! Ky udhëzues është çelësi juaj për të zhbllokuar botën e basteve sportive në internet. I përshtatur për fillestarët, ai ofron këshilla praktike për t'ju nisur në këmbën e duhur. Dhe mbani mend, për një përzgjedhje të kuruar të librave më të mirë sportiv në internet, BettingRanker ju ka mbuluar. Le ta nisim këtë rrugëtim së bashku, të armatosur me njohuri dhe të gatshëm për të eksploruar sferën emocionuese të basteve sportive.

Psikologjia pas basteve: Një zhytje e thellë në mendjen e lojtarit

Psikologjia pas basteve: Një zhytje e thellë në mendjen e lojtarit

Bastet sportive janë një mënyrë se si njerëzit përpiqen të hamendësojnë rezultatet e lojërave sportive, si p.sh. kush do të fitojë një lojë futbolli ose sa pikë mund të shënojë një ekip basketbolli. Kur ata mendojnë mirë, ata mund të fitojnë para. Kohët e fundit, më shumë vende po lejojnë bastet sportive dhe me ndihmën e faqeve online, më shumë njerëz po përfshihen. Kjo ka çuar në një rritje të madhe të sasisë së parave që njerëzit vënë baste në sport.

Pyetjet e shpeshta të basteve në internet

Pyetjet e shpeshta të basteve në internet

Mirë se vini në faqen tonë FAQ ku ne u përgjigjemi të gjitha pyetjeve tuaja rreth basteve online. Pavarësisht nëse sapo keni filluar ose keni vënë baste për një kohë, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar. BettingRanker është udhëzuesi juaj i besuar, duke ju sjellë një lista e faqeve më të mira të basteve me rishikime të hollësishme për ta bërë zgjedhjen tuaj më të lehtë. Qëllimi ynë është t'ju ofrojmë të gjithë informacionin që ju nevojitet në mënyrë që të zgjidhni një platformë që bie në sy. Këtu do të gjeni përgjigje për gjithçka, nga të kuptuarit e shanset e basteve, menaxhimi i parave tuaja, deri te mbajtja e sigurt e informacionit tuaj personal. Eksploroni botën e basteve në internet me BettingRanker dhe gjeni faqet kryesore të basteve që ju përshtaten më shumë. Le të fillojmë!

Si të fitoni të mëdha në bastet e akumulatorit të futbollit

Si të fitoni të mëdha në bastet e akumulatorit të futbollit

Nëse e keni gjetur ndonjëherë veten duke shfletuar platformat e basteve sportive, mund të keni hasur në një term që është i preferuar në mesin e shumë lojtarëve: bastet akumuluese. Në mënyrë të veçantë, në fushën e futbollit ose atë që njihet më gjerësisht si futboll, këto baste shpesh quhen akumulues futbolli. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë se çfarë është një bast akumulues, si funksionon dhe do të ofrojmë disa këshilla për akumuluesin e futbollit. Qëllimi ynë është t'ju armatosim me këshillat më të mira të akumulatorit sot, në mënyrë që të mund të bëni parashikimet më të informuara të mundshme të akumuluesit.

Si të menaxhoni bankrollin tuaj të basteve sportive

Si të menaxhoni bankrollin tuaj të basteve sportive

Kur bëhet fjalë për bastet sportive, një nga aspektet më të rëndësishme që shpesh neglizhohet është menaxhimi i bankrollit. Menaxhimi i duhur i bankrollit tuaj të basteve është thelbësor për suksesin afatgjatë në këtë fushë shumë të paparashikueshme. Në këtë udhëzues të fundit të basteve, ne do të eksplorojmë rëndësinë e menaxhimit të bankrollit, do të mësojmë se çfarë është një bankroll dhe do të zbulojmë këshilla dhe strategji për të menaxhuar në mënyrë efektive bankrollin tuaj të basteve sportive.

Sporti më fitimprurës për të bast

Sporti më fitimprurës për të bast

Kur bëhet fjalë për bastet sportive, një nga pyetjet më të shpeshta është se cili sport ofron përfitimin më të mirë. Në botën e sotme ku bastet sportive janë bërë një fenomen global, të dish se ku qëndrojnë mundësitë më fitimprurëse është thelbësore si për bastet me përvojë ashtu edhe për ata fillestarë. Me një shumëllojshmëri sportesh të disponueshme për baste, çdo sport ofron grupin e tij unik të mundësive dhe sfidave. Në këtë postim në blog, ne synojmë të analizojmë sportet e njohura dhe të përcaktojmë se cili prej tyre është opsioni më fitimprurës për entuziastët e basteve. Ne do të gërmojmë në dinamikën e secilit sport, duke shqyrtuar faktorë të tillë si popullariteti, vëllimi i basteve dhe ndryshueshmëria e koeficienteve për t'ju ndihmuar të merrni vendime të informuara për bastet.

Strategji të avancuara për zgjedhjen e përzgjedhjeve fituese në baste sportive

Strategji të avancuara për zgjedhjen e përzgjedhjeve fituese në baste sportive

Ju keni zotëruar bazat e basteve sportive dhe jeni gati ta çoni strategjinë tuaj në nivelin tjetër, sepse thjesht të kuptoni shanset dhe llojet bazë të basteve nuk mjafton. Ky artikull shqyrton strategjitë më komplekse dhe të nuancuara që mund t'ju japin një avantazh. Ne do të eksplorojmë teknika të avancuara analitike, lëvizjet e tregut dhe aspektet psikologjike të basteve që bastorët me përvojë i përdorin për sukses. Pavarësisht nëse po rregulloni mirë qasjen tuaj ose po kërkoni metoda të reja për të qëndruar përpara lojës, këto njohuri synojnë të përmirësojnë aftësitë tuaja të basteve dhe procesin e vendimmarrjes.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Artikujt kryesorë në tendencë të basteve

Artikujt kryesorë në tendencë të basteve

Në varësi të kujt kërkoni, bastet sportive mund të jenë të vështira ose mjaft të lehta. Për fillestarët, e gjithë kjo përfshin vetëm zgjedhjen e një ngjarje sportive, duke zgjedhur një ekip, duke vendosur një shumë dhe duke shpresuar për më të mirën. Akoma më mirë, shumica e basteve të reja sportive vënë baste në ekipe ose ngjarje që tashmë i ndjekin. Kjo thjeshtësi e madhe është padyshim arsyeja pse bastet sportive janë të famshme në mbarë botën.

Por për lojtarët me përvojë, thjeshtësia dhe përfitimi nuk duhet të ngatërrohen. Ndërsa çdokush mund të vendosë një bast sportiv, jo të gjithë mund të fitojnë një bast. Kjo për shkak se një lojtar i suksesshëm i basteve sportive duhet të investojë mjaft kohë dhe përpjekje në kërkime dhe strategji. Me pak fjalë, duhet pak angazhim dhe punë e vështirë për të krijuar një vend në këtë industri.

Për shembull, bastorët aspirantë duhet të dinë për tregjet e njohura të basteve dhe shanset. Nga atje, vazhdoni të hulumtoni statistika kritike si forma e fundit, shtëpia/larg, ballë për ballë, moti, lojtarët që mungojnë dhe shumë më tepër. Në përgjithësi, njohja e shumicës së këtyre statistikave mund të zbulojë më shumë rreth aftësisë së ekipit për të fituar.

Është gjithashtu jetike të mbani mend se faqja e internetit e librave sportiv merr parasysh shumë faktorë përpara se të vendosë shanset. Si i tillë, bartësi i takon bastuesit të marrë parasysh gjithçka që mund të ndikojë në rezultatin e ndeshjes. Pra, mblidhni sa më shumë informacion.

Artikujt kryesorë në tendencë të basteve
Eksploroni udhëzuesit tanë kryesorë të basteve

Eksploroni udhëzuesit tanë kryesorë të basteve

Për fat të mirë, ekspertët këtu në BettingRanker janë të përkushtuar për të armatosur bastorët me të gjitha informacionet jetike për të qenë të suksesshëm. Këtu janë disa udhëzues kryesorë për të lexuar:

 • Si të - Në bota e basteve sportive, disa gjëra mund të duken të thjeshta, por sfiduese për t'u zotëruar. Por me përmbajtjen e detajuar si të bëhet, marrja e basteve sportive është e shpejtë dhe e lehtë. Udhëzuesit këtu u mësojnë bastorëve se si të bëjnë një bast, të zgjedhin tregjet e duhura, si llogariten shanset e basteve dhe të zgjidhin shumicën e problemeve të basteve sportive.
 • Strategjia – Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e sistemit perfekt të basteve sportive, mendimet ndryshojnë. Në çdo rast, udhëzuesit këtu paraqesin strategjitë më të mira fituese për të rritur fitimet në një kohë të shkurtër. Strategjitë e basteve zbatohen për tregjet e njohura si futbolli, golfi dhe bejsbolli.
 • Shpjegimet – Kuptohet, fillimi i një udhëtimi të ri bastesh mund të jetë dërrmues. Për fat të mirë, këta udhëzues kryesorë të basteve do t'ju mbajnë dorën gjatë procesit. Ju do të kuptoni qartë llojet e basteve, mekanikën e basteve sportive, këshilla për kumarin e përgjegjshëm, bastet esports dhe më shumë.
 • Shanset – Është e pamend të mendosh për vendosjen e basteve në ngjarje sportive pa marrë një kontroll të mirë në shanset e basteve. Pra, mbajeni këtu për të mësuar llojet kryesore të koeficienteve të basteve dhe mënyrën se si ato paguajnë.
Eksploroni udhëzuesit tanë kryesorë të basteve
Fjalori i basteve

Fjalori i basteve

Si në çdo botë tjetër të lojërave të fatit, bastet sportive janë plot me terma konfuzë. Në fakt, mos e vendosni atë bast pa mësuar disa nga këto terma. Pra, më poshtë është një tabelë me të gjitha kushtet tradicionale të basteve sportive për të kuptuar:

 • Veprim - Një bast ose bast.
 • AET - Shtuar kohë shtesë ose thjesht kohë shtesë
 • Kundër përhapjes - Rezultati i lojës, i cili përfshin përhapjen e pikëve
 • Shanset Amerikane - Shanset e basteve bazuar në një 100 njësi. Ato janë alternativa për shanset dhjetore ose thyesore dhe paraqesin një plus (-) dhe minus (+) për të treguar respektivisht të preferuarat dhe të dobëtit.
 • Bankroll - Shuma totale e fondeve për qëllime të lojërave të fatit
 • Bonus - Stimuj ose shpërblime të ofruara nga librat sportiv si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata besnikë
 • Bookie - Forma e shkurtër e një krijuesi të basteve, mosmarrëveshjeve ose krijuesit të linjës. Rezervatorët vendosin shanset e tregut në një libër sportiv
 • Shkumës - Një ekip ose lojtar që është favorit i nxehtë për ngjarjen
 • Linja e mbylljes - Ku përhapja e pikëve është në fillim të lojës
 • Rezultati i saktë - Bastet për parashikimin e saktë të rezultatit përfundimtar të lojës
 • Shanset dhjetore - Ndonjëherë quhen shanse evropiane, këto janë lloje teke kryesisht në tregjet evropiane. Ato përfaqësohen me numra dhjetorë
 • Dime - I referohet basteve me vlerë 1000 dollarë, 100 dollarë ose 10 dollarë
 • Dog - Forma e shkurtër e skuadrës së dobët ose ekipit me më pak gjasa për të fituar
 • Shansi i Dyfishtë - Të kesh dy opsione për të fituar bast. Për shembull, bast për një humbje ose barazim në një ndeshje të vetme
 • Edge - Avantazhi i bastuesit ndaj librit sportiv dhe anasjelltas
 • Edhe paratë - Një bast 100 dollarë për të fituar 100 dollarë
 • Shanset fikse - Shanset që nuk ndryshojnë pas vendosjes së një basti
 • Shanset Thyesore - Shanset e renditura në formë thyese. Për shembull, 1/3 në vend të -300 në shanset amerikane
 • Handle - Shuma totale e aksioneve në një lojë
 • Handicapping/Handicapper - Një bastues që analizon një bast përpara se të vendosë një bast
 • Bastet në lojë - Një emër tjetër për bastet e drejtpërdrejta
 • Lëng - Komisioni i bastevebërësit nga bastet fituese
 • Lock - Favoriti i nxehtë për të fituar lojën
 • Longshot - Favorizimi i humbësit në një bast
 • Moneyline - Një fitore ose humbje e plotë pa përhapje pikë
 • No Action - Një lojë që nuk kërkon më baste
 • Shanset për të preferuar - Një ekip ose lojë që ka të ngjarë të fitojë
 • Oddsmaker - Një tjetër emër për krijuesin e basteve ose krijuesin e linjës
 • Mbi/nën bast - Rezultati i kombinuar nga të dyja skuadrat ose lojtarët të jetë më shumë ose më pak se sa ka vendosur basteshkruesi
 • Rekuizitat e lojtarit - bast për veprimet individuale të lojtarëve gjatë lojës. Për shembull, lojtari i parë që shënon ose merr karton të verdhë
 • Përhapja e pikëve - Shifra që krijuesi i linjës vendos të përfaqësojë diferencën midis skuadrave humbëse dhe fituese
 • Sharp - Një lojtar i mençur profesionist i basteve sportive
 • Steam - Një ndryshim i papritur i linjës për shkak të shumë basteve
 • TKO - Nokaut teknik
 • Totali - Një numër i kombinuar pikësh që një lojtar zgjedh të shënojë nga lojtarët ose ekipet
 • Wire-to-Wire - Bast se një ekip do të udhëheqë në çdo çerek ose gjysmë të lojës
 • Underdog - Një ekip ose lojtar me gjasa të gjata ose më pak gjasa për të fituar
 • Bast - Një bast i vendosur në një libër sportiv
Fjalori i basteve
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi