Gjithçka rreth basteve Surfing

Nga të gjitha sportet moderne të ujit, surfimi është padyshim më pjellori. Disa ekspertë besojnë se rrënjët e saj mund të datojnë më shumë se pesë mijë vjet më parë. Një individ përdor një dërrasë për të hipur në një valë ndërsa i çon në breg. Ndërsa lëvizet përpara, sërfisti mund të kryejë një sërë trukesh mbresëlënëse.

Bodyboarding është një variant i sërfit ku atleti shtrihet në tabelë në vend që të qëndrojë në të. Brenda komunitetit online të basteve sportive, surfimi konsiderohet relativisht i ngrohtë. Megjithatë, një numër befasues i faqeve shfaqin tregje për këtë sport.

Gjithçka rreth basteve Surfing
Flag

Libërbërësit më të mirë Surfing

al Country FlagCheckmark

Betwinner

al Country FlagCheckmark
Bonus Surfing100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus SurfingDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus Surfing100% deri në 100 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Baza e basteve online Helabet u lançua si një faqe bastesh në vitin 2015. Vetë kompania u themelua që në vitin 2003. Bastet online Helabet synojnë kryesisht një treg afrikan. Në fakt, është faqja më e njohur për bastet në sport brenda Kenias. Vitet e fundit, bastet online të Helabet kanë arritur edhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Firma pranon kumarxhinj nga shumë vende të ndryshme dhe faqja kryesore është e disponueshme në 43 gjuhë. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, rusisht, turqisht dhe spanjisht.

  Bonus Surfing100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus SurfingBast javor falas në tenis
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Temë e butë
  • Kazino fituese e çmimeve
  • Lojëra elektronike ekskluzive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Temë e butë
  • Kazino fituese e çmimeve
  • Lojëra elektronike ekskluzive

  Megjithëse zoti Green filloi të ofrojë baste sportive vetëm në pranverën e vitit 2016, kompania tashmë ka arritur një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, veçanërisht atyre në vendet evropiane. Për t'u ofruar konsumatorëve një përvojë bastesh më të individualizuar, operatori i basteve ka krijuar një partneritet me zhvilluesin e softuerit Kambi, i cili ndodhet në Maltë.

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të sërfit

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të sërfit

  Është dashur mjaft kohë që surfimi të konsiderohet një sport legjitim. Në fakt, ai bëri debutimin e tij olimpik vetëm në vitin 2020. Kumarxhinjtë modernë e kanë përqafuar atë për disa arsye. Gjatë garave të mëdha, shpesh punësohen struktura kualifikuese me katër persona. Kjo do të thotë që në çdo kohë të caktuar në një turne, lojtari do të ketë katër fitues të mundshëm për të zgjedhur. Si rezultat, surfimi u bën thirrje atyre që kërkojnë baste me një shans të mirë për të paguar.

  Pasi të ketë përfunduar një seancë kualifikuese, dy sërfistët më të mirë do të dalin kundër njëri-tjetrit. Kur kjo ndodh, lojtari pak a shumë ka një shans 50/50 për të mbështetur fituesin. Meqenëse çdo seancë zakonisht zgjat rreth 20 minuta, është e mundur të vendosni një numër të madh bastesh surfing të gjitha brenda një dite.

  Njerëzit shijojnë edhe surfimin për spektaklin e saj. Është magjepsëse të shohësh atletë të aftë që kalërojnë valë të mëdha, potencialisht të rrezikshme. Më në fund, shumë kumarxhinj do të njihen me kulturën moderne të surfimit. Ajo ka pasur një ndikim të rëndësishëm në modë, muzikë dhe art që nga vitet 1950. Adhuruesit e këtij stili jetese ka të ngjarë të zgjedhin surfimin si të tyren sporti i preferuar për të vendosur baste në.

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të sërfit
  Rreth lojës: surfing

  Rreth lojës: surfing

  Për të vënë bast në mënyrë efektive, një person duhet të kuptojë strukturën e përgjithshme të një turneu surfing. Secili kalorës ka radhën e tij për të shfaqur talentin e tij. Shumica e garave nuk lejojnë më shumë se një surfist që të ngasin një valë në të njëjtën kohë.

  Zakonisht është personi më afër majës që ka të drejtën e kalimit. Dënimet dhe reduktimet e pikëve shkaktohen nëse një surfist ndërhyn me këdo që ka këtë privilegj. Kumarxhinjtë duhet të përgatiten për atë eventualitet përpara se të zgjedhin se cilin surfist do të mbështesin.

  Pikët jepen nga një panel gjyqtarësh. Ata analizojnë performancën e secilit kalorës ndërsa lëvizin nga vala në valë. Turnetë standarde të surfimit paraqesin një sistem pikësh që shkon nga një në 10. Nuk është e pazakontë që të shtohen dy shifra dhjetore. Në këtë mënyrë, analiza mund të jetë shumë e saktë. Barazimet praktikisht nuk ndodhin kurrë.

  Rezultatet bazohen në manovrat e kryera nga sërfisti, me ato më të vështirat që shënojnë më të lartat. Forma, shpejtësia dhe fuqia e secilës lëvizje do të merren gjithashtu në konsideratë. Është një ide e mirë që lojtarët të mësojnë rreth këtyre teknikave për të ndihmuar në zgjedhjet e tyre të basteve.

  Rreth lojës: surfing
  A janë të ligjshme bastet e surfimit në internet?

  A janë të ligjshme bastet e surfimit në internet?

  Kur shqyrton bastet sportive, lojtari duhet të mbajë mend dy gjëra. E para është nëse është e ligjshme të vihet bast në një sport të caktuar. E dyta është më gjithëpërfshirëse dhe e menjëhershme; a munden qytetarët e këtij kombi të angazhohen ligjërisht në baste sportive.

  Kur bëhet fjalë për çështjen e fundit, nëse qeveria e një kombi ndalon bastet sportive, atëherë individi nuk mund të bëjë shumë. Ata duhet të ndjekin rregullat dhe të përmbahen nga aksesi në këto lloj platformash.

  Megjithatë, është një histori tjetër për njerëzit me fat që të jetojnë në vende me ligje liberale të lojërave të fatit. Nëse bastet sportive lejohen, atëherë është e dyshimtë që surfimi do të veçohet nga ndalime specifike. Në fakt, industria vetëm kohët e fundit ka përqafuar surfimin. Nuk merr të njëjtën vëmendje si opsionet më të zakonshme. Prandaj, ndonëse shfletimi i basteve në internet është shpesh i ligjshëm, lojtari mund ta ketë ende të vështirë të kërkojë faqet e basteve me tregje të hapura surfimi.

  A janë të ligjshme bastet e surfimit në internet?
  Bastet më të mira të sërfit

  Bastet më të mira të sërfit

  Kumarxhinjtë e sotëm janë në një pozitë të lakmueshme pasi bastet e sërfit nuk kanë qenë kurrë më të njohura. Vetëm pak vite më parë, ishte e rrallë që faqet të shfaqnin këtë sport. Është një histori tjetër tani që është paraqitur në Lojra Olimpike. Këto lloj bastesh janë më të popullarizuara në zonat ku kultura e sërfit është përhapur. Këto përfshijnë rajone bregdetare si Hawaii dhe pjesë të caktuara të Australisë.

  Nëse dikush dëshiron të shijojë përvojën më të mirë të basteve të surfimit në internet, ka disa faktorë që duhen mbajtur parasysh. Ndryshe nga një ring boksi, mjedisi i sërfit është shumë i paparashikueshëm. Nuk mund të kontrollohet në të njëjtën mënyrë siç mund të kontrollohen ambientet e brendshme sportive. Baticat dhe kushtet e motit mund t'u japin sërfistëve më me përvojë një avantazh të rëndësishëm. Disa borde janë të dizajnuara për manovra specifike. Kumarxhinjtë mund të zgjedhin sërfistin e tyre bazuar në këdo që ka një tabelë që funksionon më mirë për lëvizjet me rezultatin më të lartë.

  Bastet më të mira të sërfit
  Kuptimi i shanseve të basteve të sërfit

  Kuptimi i shanseve të basteve të sërfit

  Surfing është disi i ngjashëm me gare me kuaj në atë që shanset e basteve sportive për të dy do të ndryshojnë me afrimin e ngjarjes. Për këtë arsye, disa lojtarë preferojnë të vendosin bastet e tyre herët. Në këtë mënyrë, ata mund të përfitojnë nga shanset më fitimprurëse.

  Aktualisht, aksionerët më të mëdhenj do të fokusohen vetëm në garat kryesore në surfing. Është shumë e rrallë që ata të japin ndonjë shans për turne në shkallë të vogël. Megjithatë, kjo mund të ndryshojë në të ardhmen e afërt nëse sporti vazhdon të marrë vëmendjen e mediave.

  Turnetë e sërfit janë krijuar për të vënë përballë njëri-tjetrin individë të barabartë. Si pasojë, çdo surfer do të ketë shanse të ngjashme me rivalët e tyre. Nëse lojtarët e bixhozit shtyhen nga ky fakt, ata mund të qetësohen të dinë se numri i vogël i garuesve ndihmon për të rritur shanset e tyre për të zgjedhur kandidatin fitues.

  Kuptimi i shanseve të basteve të sërfit
  Si vini bast në surfing?

  Si vini bast në surfing?

  Surfimi konkurrues ka rregulla të drejtpërdrejta. Rezultatet priren të bazohen në atë se sa mbresëlënëse janë lëvizjet e sërferit. Personi me rezultatin më të lartë shpallet fitues. Megjithatë, disa kumarxhinj mund të mos dinë të bastojnë në ngjarje sportive si kjo. Mundësia më e thjeshtë është të parashikoni fituesin e përgjithshëm.

  Disa sajte ofrojnë mundësi bastesh kokë më kokë. Ata marrin sërfistët me aftësi të ngjashme dhe u japin lojtarëve mundësinë të zgjedhin këdo që ata besojnë se do të bëjë më mirë.

  Bastet kokë më kokë janë të zakonshme në ngjarjet e sërfit që e ngushtojnë fushën në tetë finalistë. Këto gara kanë një stil turneu për to. Bastet e përqendruara vetëm në dy atletë do të ndihmojnë për të rritur shanset e lojtarit. Megjithatë, pagesa ndonjëherë mund të jetë më e ulët. Ndryshe nga sportet më të njohura, është e pazakontë që bastet e pronësisë të ofrohen nga libraritë për surfim. Në vend të kësaj, opsionet janë më minimaliste dhe të drejtpërdrejta.

  Si vini bast në surfing?
  Ngjarjet më të mëdha të sërfit

  Ngjarjet më të mëdha të sërfit

  Brigjet e Australia dhe Hawaii priren të jenë vendet për ngjarjet e profilit më të lartë të sërfit çdo vit. Eddie Big Wave Invitational është referuar si Super Bowl e sërfit. World Surf League është një organizatë kyçe për krijimin e ngjarjeve të mëdha në sport. Kumarxhinjtë duhet t'i kushtojnë vëmendje dy prej qarqeve të tyre; Seria Kualifikuese Botërore dhe Turi i Kampionatit Botëror.

  Shumë platforma bastesh do të ofrojnë tregje për Kupën Botërore të Surfimit O'Neill. Konkurse të tjera kryesore për të shënuar në kalendar përfshijnë Pipeline Bodysurfing Classic, Quiksilver Big Wave Invitational dhe Quiksilver Pro France.

  Ngjarjet më të mëdha të sërfit
  Surfing yips bastesh

  Surfing yips bastesh

  Cilësia e një përvoje të lojërave të fatit në surfing shpesh do të varet nga faqja online e bastebërësit sportiv që personi zgjedh të përdorë. Është thelbësore të zgjidhni vetëm një platformë bastesh që ofron shanse të shkëlqyera dhe pagesa të larta. Faqja e internetit gjithashtu duhet të shfaqë një bollëk informacioni në lidhje me turneun dhe sërfistët që konkurrojnë në të.

  Rezervimet superiore të surfing-ut shfaqin opsione bastesh live në mënyrë që përdoruesi të mund të bëjë një parashikim ndërsa konkurrenca është në lojë. Kumarxhinjtë me përvojë priren të zgjedhin platformat që transmetojnë aksionin e surfimit.

  Gjuajtësit që po provojnë bastet e sërfit për herë të parë këshillohen të përqendrohen në më shumë garat popullore. Kjo për shkak se është shumë më e lehtë të hulumtosh prejardhjen dhe pikat e forta të sërfistëve. Si rezultat, shanset për të bërë një gabim gjatë bastit zvogëlohen.

  Interneti është miku më i mirë i një fansi të sërfit. Atletët e profilit më të lartë do të kenë në dispozicion shumë video të performancave të tyre të kaluara në internet. Kumarxhinjtë e zgjuar do të duan t'i vëzhgojnë këto për të kuptuar më mirë formën e sërfit të tyre të zgjedhur. Duhet gjithashtu të theksohet se kushtet e ujit do të luajnë një rol të madh në rritjen ose zvogëlimin e mundësive që surfistët e veçantë të tejkalojnë rivalët e tyre.

  Surfing yips bastesh
  Kumar i përgjegjshëm

  Kumar i përgjegjshëm

  Bastet sportive janë një mënyrë e këndshme për të kaluar kohën. Megjithatë, ka njerëz atje që luftojnë për të ndaluar bastet kur u nevojitet. Të faqet më të mira të libralidhësve në internet do të ketë sisteme për të ndihmuar këta individë. Për shembull, librari mund të regjistrohet në një rrjet që identifikon përdoruesit që dëshirojnë të kufizojnë kohën e tyre të lojërave të fatit. Kjo mund të përfshijë ose mbylljen e tyre tërësisht ose kontrollin e depozitave të tyre.

  Vitet e fundit, vetëpërjashtimi është bërë një aspekt i rëndësishëm i lojërave të fatit të përgjegjshëm. Ndërsa shumë lojtarë janë në gjendje të ndërpresin bastet sapo të arrijnë kufirin e tyre të bankrollit, kjo nuk është aq e lehtë për ata me probleme detyrimi. Kushdo që shqetësohet për zakonet e tyre të basteve mund të përfitojë nga përdorimi i një shërbimi të vetëpërjashtimit.

  Jo të gjithë duan të ndalojnë përgjithmonë bastet sportive. Në vend të kësaj, ata mund të dëshirojnë të bëjnë një pushim të paracaktuar. Afati i saktë kohor për periudhën e përjashtimit mund të variojë nga ditë në muaj.

  Nuk është kurrë një ide e mirë që njerëzit të luajnë kumar me më shumë para sesa mund të përballojnë të humbasin. Një nga mënyrat më të lehta për të vënë bast me përgjegjësi është të vendosni këtë kufi dhe të mos e tejkaloni kurrë atë. Jo të gjitha seancat e basteve sportive do të rezultojnë në një fitore. Shpesh është mirë që thjesht të largohesh dhe të pranosh humbjen.

  Kumar i përgjegjshëm

  Mos i humb këto oferta me bonus

  1xBet
  1xBet
  100 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin1xBet komento
  Betwinner
  Betwinner
  100 €
  Merr bonusinBetwinner komento
  22BET
  22BET
  300 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin22BET komento
  Close