Bast në Eurovision Sot - Fito para të vërteta

Eurovision Song Contest u mbajt për herë të parë në vitin 1956 dhe që atëherë është bërë një fenomen global, i ndjekur nga miliona njerëz çdo vit. Me kaq shumë njerëz që vijnë nga e gjithë bota, nuk është për t'u habitur që komuniteti i lojërave të fatit gjithashtu ka marrë parasysh. Shumë prodhues të basteve të zakonshme lejojnë përdoruesit të vendosin baste në këtë ngjarje.

Është e zakonshme që lojtarët të përpiqen të parashikojnë këngën dhe vendin fitues, por është më e vështirë nga sa mund të duket. Konkursi është i njohur për rezultate befasuese. Një akt i preferuar mund të përfundojë keq, ndërsa një i dobët mund të përfundojë duke zënë vendin e parë. Kjo mund t'i bëjë bastet në internet mjaft sfiduese.

Bast në Eurovision Sot - Fito para të vërteta
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Bastet më të mira të Eurovizionit

Bastet më të mira të Eurovizionit

Konkursi i Këngës në Eurovizion është një ngjarje për të cilën duhet bast. Kërkon të merren parasysh faktorë të shumtë përpara se të merrni vendime të informuara. Për të bërë zgjedhjet, duhet të merren parasysh performancat e vendeve pjesëmarrëse, opinioni publik, diversiteti i zhanreve muzikore të përfaqësuara, çdo përditësim ose lajm në lidhje me konkursin dhe elementi i paparashikueshmërisë që e rrethon atë.

Disa vende kanë dalë vazhdimisht mirë në konkurs, për shkak të procesit të përzgjedhjes së artistëve që ata zgjedhin ose preferojnë stilin muzikor. Është e rëndësishme të mbani gjurmët e këtyre tendencave kur merrni vendime për bastet. Veç kësaj, kushtimi i vëmendjes ndaj sondazheve të ngjarjeve dhe diskutimeve midis fansave mund të sigurojë njohuri të vlefshme në të cilat hyrjet po rezonojnë me audiencën. Këngët që krijojnë zhurmë ose ngjallin emocione të forta shpesh performojnë mirë në këtë konkurs.

Konkursi i Këngës në Eurovizion shfaq një sërë zhanresh muzikore duke filluar nga stilet popullore dhe rock deri tek ato avangarde. Disa zhanre kanë pasur historikisht më shumë sukses se të tjerët. Për shembull, baladat e fuqishme dhe meloditë tërheqëse pop shpesh rrëmbejnë zemrat e të dy anëtarëve të jurisë. Rezononi me publikun.

Qëndrimi i përditësuar me çdo ndryshim ose lajm në lidhje me konkursin është gjithashtu thelbësor. Faktorë të tillë, si prania në skenë, aftësitë e performancës live dhe tërheqja vizuale mund të ndikojnë shumë në suksesin e një hyrjeje. Megjithatë, duhet të përqafohet edhe natyra e Eurovizionit kur vendosni baste pasi ai i shton eksitimin këtij eventi.
Për të maksimizuar vërtet kënaqësinë tuaj, është e rëndësishme t'i qaseni basteve me mendje dhe të eksploroni mundësitë. Përqafoni bashkimin e muzikës dhe basteve të gjitha duke qëndruar mirë të informuar dhe të përshtatur me dinamikën në zhvillim të ngjarjes.

Bastet më të mira të Eurovizionit
Top faqet e basteve të Eurovizionit

Top faqet e basteve të Eurovizionit

Është thelbësore të zgjedhësh platformën e duhur për një përvojë të shkëlqyer bastesh në Eurovizion. Faqet kryesore të basteve të Eurovision ofrojnë një kombinim të ndërfaqeve miqësore për përdoruesit, siguri të fuqishme dhe opsione tërheqëse bastesh. Kërkoni faqet e internetit që janë të licencuara dhe kanë një reputacion të fortë. Promovimet speciale të Eurovizionit, bastet e drejtpërdrejta dhe shanset konkurruese janë disa veçori që mund të bëjnë një ndryshim të madh. Për të marrë një vendim të informuar, këtu është një krahasim i faqeve kryesore të basteve të Eurovizionit.

 • Betfair: Nëse jeni dikush që nuk ju pëlqen të presë për të vënë një bast, Betfair është zgjedhja perfekte për ju. Ata ofrojnë shanse për Eurovision përpara se shumë vende të kenë publikuar këngët e tyre. Kjo e bën Betfair një nga faqet më të mira të basteve të Eurovizionit.
 • Bet365: Bet365 është një zgjedhje e shkëlqyer për bastet në Eurovizion në internet. Ata renditen shumë në shumë kategori të rëndësishme dhe ofrojnë oferta regjistrimi për anëtarët e rinj. Bet365 është gjithashtu i njohur për shërbimin e tyre të jashtëzakonshëm ndaj klientit dhe bastet minimale të ulëta.
 • Paddy Power: Kjo faqe ofron pagesa të hershme nëse parashikoni fituesin e duhur të Eurovizionit. Ata gjithashtu kanë promovime joshëse për ngjarje të mëdha vjetore si Eurovision. Paddy Power ka gjithashtu një klub shpërblimesh për përdoruesit afatgjatë.
 • William Hill: Nëse jeni duke kërkuar për një faqe të besueshme, William Hill është zgjidhja e duhur për ju. Ata ofrojnë një shërbim të transmetimit të drejtpërdrejtë dhe shpesh kanë promovime në Eurovizion.
 • Parimatch: Parimatch dallohet si një nga faqet më të mira të basteve, falë statistikave dhe analizave të dobishme. Ato i ndihmojnë përdoruesit të fitojnë njohuri përpara se të parashikojnë një këngë fituese. Për më tepër, bastet e tyre live janë të disponueshme 24/7.
Top faqet e basteve të Eurovizionit
Si të vini bast në konkursin e këngës në Eurovizion

Si të vini bast në konkursin e këngës në Eurovizion

Nëse jeni adhurues i Eurovision Song Contest dhe dëshironi të vini bast për të, ka disa gjëra që duhet të dini. Së pari, duhet të zgjidhni një faqe bastesh të besueshme dhe të besueshme që ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe shërbim të mirë ndaj klientit. Pasi të keni zgjedhur një sajt, do t'ju duhet të krijoni një llogari duke dhënë disa detaje personale dhe duke zgjedhur një emër përdoruesi dhe fjalëkalim.

Pasi të keni konfiguruar llogarinë tuaj, mund të depozitoni fonde duke përdorur metoda të ndryshme si kartat e kreditit, kuletat elektronike ose transfertat bankare. Megjithatë, është e rëndësishme të vini bast me përgjegjësi dhe të depozitoni vetëm atë që mund të përballoni për të humbur.

Kur lundroni në seksionin e Eurovizionit në faqen e basteve, do të gjeni opsione të ndryshme bastesh. Basti më i zakonshëm është për fituesin e plotë të konkursit, por ju gjithashtu mund të vini bast për rezultate të tjera, si p.sh. cili vend do të përfundojë në top 5, cili vend do të shënojë më pak pikë dhe nëse një vend do të përfundojë në një rast apo jo. edhe pozicion. Çdo lloj basti vjen me grupin e vet të shansetave, të cilat përcaktojnë se sa mund të fitoni dhe tregojnë gjasat që një ngjarje të ndodhë. Sigurohuni që të krahasoni shanset e ofruara nga sajte të ndryshme për të marrë vlerën më të mirë për bastet tuaja.

Së fundmi, është e rëndësishme të vendosni një buxhet për atë se sa jeni të gatshëm të shpenzoni dhe t'i përmbaheni atij. Bastet në Eurovision Song Contest duhet të jenë të këndshme, jo një barrë financiare. Argëtohuni duke parashikuar rezultatet dhe duke përjetuar emocionet e ngjarjes, por gjithmonë vini bast me përgjegjësi.

Si të vini bast në konkursin e këngës në Eurovizion
Shanset më të mira të basteve në Eurovizion

Shanset më të mira të basteve në Eurovizion

Është e rëndësishme të kuptojmë se si funksionojnë shanset e basteve në Eurovision Song Contest. Shanset ju tregojnë se sa gjasa ka të ndodhë një ngjarje dhe sa para mund të fitoni nëse vini bast në të. Faqet e ndryshme të internetit të basteve ofrojnë shanse të ndryshme, prandaj është mirë t'i krahasoni ato dhe të gjeni opsionet më të mira për ju.

Vazhdimi me lajmet më të fundit rreth konkursit është gjithashtu i rëndësishëm sepse ndryshimet si formacionet e interpretuesve ose ngjarjet politike mund të ndikojnë në shanset. Duke qëndruar të informuar, do të jeni në gjendje të bëni baste më të zgjuara.

Është e rëndësishme të mbani mend se shanset më të larta zakonisht nënkuptojnë rreziqe më të larta. Është e rëndësishme të vini bast me përgjegjësi dhe të vini bast vetëm atë që mund të përballoni.

Shanset më të mira të basteve në Eurovizion
Historia e basteve në Eurovizion

Historia e basteve në Eurovizion

Përpara internetit, bastet e Eurovizionit ishin një aktivitet i veçantë, me pak rezervistë fizikë që ofronin baste për këtë ngjarje. Sot, faqet e basteve online i kanë bërë bastet e Eurovizionit më të aksesueshëm dhe më të njohur. Vitet e fundit, ka pasur një rritje të konsiderueshme të aktivitetit global të basteve në këtë ngjarje. Bookmakers kanë përmirësuar aftësinë e tyre për të dhënë shanse të mira për fituesit eventualë. Megjithatë, ka pasur vite që nuk ka qenë kështu. Për shembull, në vitin 2016, Ukraina, e cila nuk ishte parashikuar të fitonte, doli fituese. Në mënyrë të ngjashme, një fitues i papritur doli në 2014. Për të bërë parashikime më të sakta, krijuesit e basteve kanë filluar të shqyrtojnë më nga afër shfaqjet në prova dhe gjysmëfinale.

Një sistem i ri votimi u zbatua në vitin 2016, i cili ka ndikuar edhe në mënyrën se si njerëzit luajnë kumar në këtë ngjarje. Bastorët tani duhet të marrin në konsideratë edhe opinionet e jurive profesionale përveç votimit publik.

Historia e basteve në Eurovizion
Fituesit e Eurovizionit që nga viti 2000

Fituesit e Eurovizionit që nga viti 2000

Kur analizojmë fituesit që nga fillimi i Eurovizionit, Irlanda del në krye me 7 fitore. Pas tyre vijnë Suedia me 6. Mbretëria e Bashkuar, Franca, Luksemburgu dhe Holanda kanë fituar nga 5 herë secila. Megjithatë, çelësi i basteve në Eurovizion është të kuptosh shijet aktuale të publikut votues.

Pavarësisht se ka një histori të mirë në të kaluarën, Mbretëria e Bashkuar është e njohur për paraqitjen e dobët në konkurs vitet e fundit. Prandaj është e dobishme të bazohen vetëm shanset e basteve në fituesit e fundit. Këtu janë këngët dhe vendet që kanë arritur në vendin e parë që nga viti 2000:

 • 2000: Fly On The Wings Of Love - Danimarkë
 • 2001: Të gjithë - Estonia
 • 2002: Unë dua - Letoni
 • 2003: Në çdo mënyrë që mundem - Turqi
 • 2004: Vallet e egra - Ukrainë
 • 2005: Numri im një - Greqia
 • 2006: Hard Rock Hallelujah - Finlandë
 • 2007: Molitva - Serbi
 • 2008: Besoni - Rusia
 • 2009: Përrallë - Norvegji
 • 2010: Satelit - Gjermani
 • 2011: Vrapim i frikësuar - Azerbajxhan
 • 2012: Eufori - Suedi
 • 2013: Vetëm Lotët - Danimarkë
 • 2014: Rise Like A Phoenix - Austri
 • 2015: Heronjtë - Suedi
 • 2016: 1994 - Ukrainë
 • 2017: Amar Pelos Dois - Portugali
 • 2018: Lodër - Izrael
 • 2019: Arcade - Holandë
 • 2021: Zitti E Buoni - Itali
 • 2022: Stefania - Ukrainë
 • 2023: Tatuazh - Suedi

Duhet theksuar se konkursi i vitit 2020 u anulua për shkak të pandemisë Coronavirus.

Fituesit e Eurovizionit që nga viti 2000
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Pse të vini bast në konkursin e këngës në Eurovizion?

Bastet në Konkursin e Këngës në Eurovizion i shtojnë një shtresë shtesë emocioni ngjarjes. Nuk ka të bëjë vetëm me parashikimin e fituesit, por edhe të kuptuarit e tendencave, opinionit publik dhe zhanreve të ndryshme të muzikës. Është një mënyrë argëtuese për t'u përfshirë në konkurs dhe për të testuar aftësitë tuaja të parashikimit.

Si mund të filloj të vë bast në Eurovision Song Contest?

Për të filluar bastet në Eurovision, së pari, gjeni një faqe me reputacion bastesh dhe krijoni një llogari. Pastaj, depozitoni fonde në llogarinë tuaj. Navigoni në seksionin e basteve të Eurovizionit në faqe, ku do të gjeni opsione të ndryshme bastesh si parashikimi i fituesit, 5 më të mirët dhe më shumë.

Çfarë duhet të marr parasysh kur vë bast në Eurovizion?

Kur vini bast në Eurovizion, merrni parasysh performancën historike të vendeve, opinionin aktual publik dhe zhanret e muzikës. Jini të vetëdijshëm për paparashikueshmërinë e konkursit dhe mbani një mendje të hapur ndaj mundësive të ndryshme të basteve. Qëndroni të informuar për ngjarjen për një vendimmarrje më të mirë.

A mund të bastoj në shumë vende në Eurovizion?

Po, ju mund të vendosni baste në shumë vende në Eurovizion. Kjo strategji mund të rrisë shanset tuaja për të fituar dhe të shtojë më shumë shumëllojshmëri në përvojën tuaj të basteve. Mos harroni të menaxhoni bastet tuaja me përgjegjësi.

Çfarë lloje bastesh mund të vendos në Eurovizion?

Në bastet e Eurovizionit, ju mund të vendosni lloje të ndryshme bastesh, duke përfshirë bastet për fituesin e plotë, parashikimin e 5 fituesve më të mirë ose bastet se cili vend do të përfundojë i fundit. Çdo lloj basti ofron shanse dhe nivele të ndryshme rreziku.

Si t'i gjej shanset më të mira të basteve për Eurovizion?

Për të gjetur shanset më të mira të basteve për Eurovision, krahasoni shanset e ofruara nga faqe të ndryshme bastesh. Kontrolloni rregullisht këto faqe dhe qëndroni të përditësuar për lajmet e Eurovizionit, pasi shanset mund të ndryshojnë në bazë të informacionit ose tendencave të reja.

A është i sigurt bastet në Eurovizion?

Po, bastet në Eurovizion janë të sigurta nëse përdorni faqe bastesh me reputacion dhe të licencuar. Këto faqe sigurojnë transaksione të sigurta dhe mbrojnë informacionin tuaj personal dhe financiar.

Sa para duhet të vë bast në Eurovizion?

Vini bast vetëm atë që mund të përballoni të humbni. Vendosni një buxhet për aktivitetet tuaja të basteve dhe qëndroni në të. Bastet duhet të jenë një aktivitet argëtues dhe i përgjegjshëm, jo ​​një barrë financiare.

A mund të bastoj në Eurovizion nga çdo vend?

Disponueshmëria e basteve në Eurovizion varet nga ligjet e vendit tuaj në lidhje me lojërat e fatit në internet. Kontrolloni nëse bastet online janë të ligjshme në vendin tuaj dhe nëse faqet e basteve që zgjidhni funksionojnë në rajonin tuaj.

Po sikur shteti ku kam vënë bast nuk fiton?

Nëse vendi ku keni vënë bast nuk fiton, ju do të humbni shumën që keni vënë bast në atë bast. Është e rëndësishme të mbani mend se bastet janë një formë argëtimi dhe përfshijnë rrezik. Vini bast me përgjegjësi dhe shijoni procesin.