Libërbërësit më të mirë 10 Skrill për 2024

Skrill është një metodë pagese që është shumë e popullarizuar në mesin e bastorëve dhe faqeve të basteve njësoj. Skrill u themelua në vitin 2001 dhe që atëherë është rritur në popullaritet. Sot, shumë faqe bastesh në internet pranojnë Skrill, pasi është një nga zgjidhjet më të mira të pagesave për baste. Kur zgjedh një sajt për të bastuar, është e rëndësishme që bastorët të zgjedhin një krijues bastesh që pranon opsionin e tyre të preferuar të pagesës.

Libërbërësit më të mirë 10 Skrill për 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Faqet kryesore të basteve me Skrill

Faqet kryesore të basteve me Skrill

Skrill (fillimisht Moneybookers) është një metodë e transferimit të parave në internet e krijuar në vitin 2001. Me shpejtësi në vitin 2021, kompania ka arritur të zgjerohet në mbi 120 vende, duke mbështetur deri në 40 monedha.

Aktualisht, Skrill është një shtyllë në faqet kryesore të basteve, duke ofruar shërbime për faqet e basteve lokale dhe ndërkombëtare. Pra, dëshironi të filloni bastet me Skrill? Këtu janë të gjitha informacionet jetike në lidhje me bastet Skrill dhe ku të luani duke përdorur këtë opsion bankar.

Faqet kryesore të basteve me Skrill
Si të bëni një depozitë me Skrill

Si të bëni një depozitë me Skrill

Lojtarët fillimisht duhet të krijojnë një portofol për të filluar bastet me Skrill në faqet më të mira të lojërave të fatit. Fatmirësisht, procesi i krijimit të një portofoli Skrill është mjaft i drejtpërdrejtë. Filloni duke vizituar zyrtarin Faqja e internetit Skrill dhe më pas prekni "Regjistrohu". Më pas, plotësoni informacionin e kërkuar në formularin e regjistrimit elektronik. Pasi të ketë përfunduar gjithçka, Skrill do t'ju dërgojë një email që konfirmon se llogaria është konfiguruar me sukses.

Pas kësaj, është koha për të financuar portofolin elektronik. Lojtarët mund ta bëjnë këtë duke përdorur transferta direkte bankare dhe llogari të tjera Skrill. Siç pritej, lojtarët mund të lidhin gjithashtu karta, të tilla si kartat e kreditit/debitit dhe kartat e parapaguara. Për të transferuar para në llogari, klikoni "Ngarko fondet" dhe më pas ndiqni udhëzimet në ekran për të shtuar para. Tani drejtohuni te rezervisti juaj i mbështetur nga Skrill dhe transferoni paratë.

Mjafton të thuhet se shërbimet Skrill janë të aksesueshme nëpërmjet versionit të bazuar në ueb ose aplikacioneve të dedikuara për celular. Aplikacioni celular Skrill është elegant, i drejtpërdrejtë dhe i disponueshëm për t'u shkarkuar në Play Store dhe App Store. Aplikacioni i lejon përdoruesit të depozitojnë fonde në llogaritë e tyre të rezervave, si dhe të bëjnë tërheqje. Me pak fjalë, ai bën pothuajse gjithçka që mund të bëjë versioni i bazuar në ueb.

Tarifat e Skrill dhe kufijtë e transaksionit

Krijimi dhe mirëmbajtja e një portofoli Skrill zakonisht është falas. E thënë thjesht, Skrill nuk ngarkon asnjë tarifë mujore ose të pasivitetit të llogarisë. Gjithashtu, ky opsion i portofolit elektronik nuk u ngarkon bastorëve asgjë për të dërguar para në llogaritë e tyre të basteve. Megjithatë, tërheqjet tërheqin një përqindje të caktuar të shumës së transaksionit. Kjo mund të jetë deri në 1%.

Ndërkohë, përdoruesit e paverifikuar të Skrill kanë një kufi ditor transferimi prej 2500 dollarësh dhe mund të dërgojnë ose marrin një maksimum prej 1000 dollarësh për seancë. Për më tepër, kufijtë e transferimit javor dhe mujor janë përkatësisht 3,500 dhe 4,500 dollarë. Megjithatë, ju mund ta rrisni shumën duke vërtetuar identitetin tuaj.

Shënim: Disavantazhi i dukshëm i depozitimit nëpërmjet Skrill është se shumica e rezervistëve nuk ofrojnë bonuse. Por kjo nuk është gjithmonë rasti. Prandaj, lexoni printimin e imët të bonusit për të parë nëse depozitat Skrill kualifikohen për shpërblimin.

Si të bëni një depozitë me Skrill
Si të bëni një tërheqje me Skrill

Si të bëni një tërheqje me Skrill

Është absolutisht pa pagesë për të përpunuar pagesat nëpërmjet Skrill në shumicën e rezervistëve. Megjithatë, kjo mund të ndryshojë në varësi të operatorit. Gjithashtu, tërheqjet direkte të Skrill në një bankë të lidhur tërheqin një tarifë fikse prej 5,50 €, ndërsa një normë prej 7,5% zbatohet për tërheqjet VISA. Kur bëhet fjalë për konvertimin e monedhës, aplikohet një tarifë prej 3,99%. Plus, një tarifë shërbimi prej 5,00 € vendoset çdo muaj për llogaritë që kanë qëndruar në gjumë për më shumë se një vit. E trishtuar, a?

Siç u tha më parë, lojtarët mund të rrisin kufijtë e transaksionit duke verifikuar llogaritë e tyre Skrill. Kjo është gjithashtu procedura standarde përpara se të bëni tërheqje. Për të verifikuar llogarinë, duhet të ngarkoni një fotografi të patentës së shoferit ose ID-së të lëshuar nga qeveria.

Më pas, lojtarët duhet të tregojnë dëshminë e vendbanimit duke siguruar një kopje të një faturë të fundit të shërbimeve ose deklaratë bankare. Pas dhënies së këtyre dokumenteve, verifikimi mund të zgjasë disa orë apo edhe ditë.

Kohëzgjatja e tërheqjes së Skrill

Tërheqjet e Skrill mund të jenë të menjëhershme ose të zgjasin deri në 2 ditë pune, në varësi të librit sportiv. Vini re se kjo është zakonisht kohëzgjatja standarde për të tërhequr para nga çdo faqe kumari në kuletat elektronike. Pas një tërheqjeje të suksesshme, do të duhen edhe 2-5 ditë pune që fondet të shfaqen në llogarinë tuaj bankare të lidhur. Pra, është e sigurt të konkludohet se ka mundësi të tjera pagese më të shpejta atje.

Si të bëni një tërheqje me Skrill
Siguria dhe siguria në Skrill

Siguria dhe siguria në Skrill

Skrill ka licenca të shumta, duke e lejuar atë të ofrojë shërbimet e saj globalisht. Për shembull, kompania mëmë e Skrill, Paysafe Group, është e licencuar nga Banka Qendrore e Irlandës. Kjo i mundëson kompanisë të ofrojë shërbime bankare në Evropë. Në SHBA, Skrill rregullohet nga FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare). Këto licenca dhe shumë të tjera në listën e tij e bëjnë Skrill një nga opsionet më të sigurta përreth.

Një arsye tjetër sigurie për të përdorur Skrill është se të gjitha të dhënat e transaksionit janë të koduara SSL. Edhe pse do të zbuloni detajet tuaja të hyrjes, teknologjia SSL siguron që hakerët të mos mund të kenë akses në fjalëkalimin dhe emrin tuaj të përdoruesit.

Për siguri të shtuar, Skrill përdor vërtetimin me dy faktorë (2FA) për të konfirmuar identitetin. Kjo teknologji shton një shtresë shtesë sigurie ku përdoruesit duhet të fusin një kod përpara se të identifikohen. Kodi zakonisht dërgohet në një numër celular ose email të dhënë.

Siguria dhe siguria në Skrill
Opsionet e mbështetjes së klientit Skrill

Opsionet e mbështetjes së klientit Skrill

Mbështetja dhe shërbimi ndaj klientit është një faktor vendimtar për t'u marrë parasysh kur zgjidhni një opsion pagese. Pra, shpesh, lojtarët mund të kenë probleme të tilla si depozita/tërheqje të vonuara, verifikime të llogarisë, kërkesa për kursin e këmbimit, e kështu me radhë. Për fat të mirë, Skrill ofron një sistem efektiv mbështetjeje përmes kanaleve të ndryshme.

Së pari, ekziston një seksion gjithëpërfshirës FAQ me përgjigje për të gjitha pyetjet themelore. Nëse nuk i gjeni përgjigjet që kërkoni në seksionin FAQ, atëherë kontaktoni drejtpërdrejt me mbështetjen përmes bisedës live. Sidoqoftë, konsultimi i bisedës live është i disponueshëm vetëm për klientët VIP. Përdoruesit e paverifikuar do të marrin mbështetje për bisedën e menaxhuar nga një asistent virtual.

Nëse gjithçka tjetër dështon, lojtarët mund të dërgojnë email ose të telefonojnë ekipin mbështetës të Skrill. Ndërsa përgjigjet me email mund të zgjasin deri në 24 orë, mbështetja telefonike është e menjëhershme. Kompania ofron linja të shumta telefonike të disponueshme nga e hëna në të premte (08:00-17:00 sipas kohës lokale). Plus, lojtarët mund të dërgojnë mesazhe direkt në mbështetje duke përdorur formularin elektronik.

Më poshtë janë kontaktet e mbështetjes Skrill:

Opsionet e mbështetjes së klientit Skrill
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi