Libërbërësit më të mirë 10 PaysafeCard për 2024

Paysafecard ka qenë gjithmonë i lidhur me bastet online, dhe kjo është ende sot. Bastorët që kanë vendosur ndonjëherë një bast në internet, ndoshta kanë hasur tashmë në Paysafecard ose e kanë përdorur atë një herë. Të gjithë bastorët, pavarësisht ekspertizës apo preferencës së lojës, gëzonin anonimitetin e ofruar nga kuponët me parapagesë.

Sistemet e parapagesës si Paysafecard janë rritur në popullaritet si një metodë për të paguar mallrat dhe shërbimet në internet duke përdorur para reale dhe jo një llogari bankare ose kartë krediti. Sigurisht, ju mund të bëni blerje duke përdorur kartën tuaj bankare, gjë që shumë njerëz e bëjnë sepse errëson transaksionin përfundimtar në llogarinë tuaj.

Libërbërësit më të mirë 10 PaysafeCard për 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Si të bëni një depozitë me Paysafecard

Si të bëni një depozitë me Paysafecard

Depozitimi i fondeve në një llogari paysafecard kërkon që bastorët të krijojnë fillimisht një llogari me ta. Ata thjesht duhet të drejtohen në faqen zyrtare të Paysafecard në www.paysafecard.com.

Pasi të ketë mbaruar, lojtarët mund të depozitojnë në llogaritë e tyre. Gjithçka që kërkohet nga lojtarët është të blejnë një kod PIN të paysafecard, të cilin ata mund ta marrin nga mbi 600,000 dyqane në mbarë botën. Bastorëve do t'ju duhet vetëm të fusin kodin PIN 16-shifror që kanë marrë kur duan të plotësojnë bilancin e tyre të librit sportiv.

Nëse lojtarët nuk janë të sigurt se ku mund të marrin një kupon paysafecard, ata mund të shkojnë në faqen zyrtare të kompanisë. Faqja e internetit ka një gjetës dyqanesh që tregon të gjitha dyqanet që shesin kodet PIN të paysafecard në zonën tuaj.

Financimi i një llogarie bastesh duke përdorur paysafecard është një proces i thjeshtë:

  1. Bastorët duhet të shkojnë te arkëtari i librit të tyre të preferuar sportiv dhe të zgjedhin opsionin e depozitimit dhe do t'u paraqiten të gjitha mënyrat e pagesës në dispozicion. Faqja e internetit do t'i çojë bastorët në një dritare të re kur ata zgjedhin paysafecard si opsionin e tyre të preferuar të pagesës.

  2. Do të ketë një lidhje që u tregon atyre të gjitha dyqanet në zonën tuaj që shesin kupona të paysafecard. Mund të vazhdoni në hapin tjetër nëse i keni blerë tashmë kuponët tuaj.

  3. Bastorët do të vënë re një pjesë ku do të duhet të fusin PIN-in e tyre 16-shifror. Mos harroni se kodet PIN të paysafecard mund të kombinohen për t'ju lejuar të depozitoni një shumë më të madhe. Pasi bastorët të kenë depozituar të gjithë PIN-at që dëshirojnë, mbetet vetëm të konfirmojnë depozitën.

Si të bëni një depozitë me Paysafecard
Si të bëni një tërheqje me Paysafecard

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard

Fatkeqësisht, Paysafecard nuk mund të përdoret për të bërë tërheqje. Si rezultat, nëse një lojtar do të kërkojë një arkëtim në librin e tij të preferuar të sportit, ai do të duhet të gjejë një mjet tjetër.

  • Një mënyrë për të tërhequr fonde nëse lojtarët e basteve nuk mund të përdorin paysafecard-in e tyre është përmes përdorimit të kuletave elektronike si Neteller ose Skrill, pasi këto opsione janë më të përshtatshmet dhe më të shpejtat që është shkruar.

  • Një ndërmjetës mund të japë një shtresë tjetër sigurie dhe privatësie, gjë që është e mirë pasi ata që përdorin paysafecard e bëjnë këtë për shkak të mbrojtjes së privatësisë së shërbimit të pagesës

  • Një alternativë tjetër e metodës së tërheqjes është marrja e parave përmes transfertave direkte bankare. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se tërheqjet e bëra përmes këtyre kanaleve zgjasin më shumë - rreth dy deri në pesë ditë.

Këto pritje të gjata mund të jenë edhe më të gjata për shkak të fundjavave, festave publike, ose nëse sistemi i institucionit financiar aktualisht po i nënshtrohet mirëmbajtjes.

Mbani në mend se do të ketë një tarifë për tarifën e konvertimit nëse bastorët bëjnë depozita të librave sportiv në një monedhë të ndryshme nga ajo në kuponin e paysafecard. Në faqen zyrtare të paysafecard, ekziston një konvertues i monedhës që lejon përdoruesit të shohin se çfarë tarifash mund të ngarkohen kur bëjnë një depozitë në monedha të ndryshme.

Për shkak se tarifat mund të ndryshojnë në varësi të vendit ku jeton bastuesi, lojtarët duhet të shkojnë në faqen zyrtare të internetit të paysafecard, të zgjedhin zonën e tyre dhe të kontrollojnë tarifat e duhura që mund të zbatohen për ta.

Për sa i përket kufijve, ai mund të ndryshojë nga një vend bastesh në tjetrin, kështu që bastorët duhet të bëjnë detyrat e shtëpisë së pari.

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard
Siguria dhe siguria në Paysafecard

Siguria dhe siguria në Paysafecard

Niveli i lartë i sigurisë së Paysafecard është një nga veçoritë e saj më tërheqëse. Kjo është arsyeja kryesore pse kaq shumë lojtarë kanë zgjedhur të përdorin këtë mënyrë pagese kur bëjnë depozita në libra sportive virtuale. Paysafecard nuk kërkon asnjë informacion në lidhje me kartat e kreditit/debitit ose llogaritë bankare gjatë gjithë procesit të pagesës. Kjo shmang rrezikun e ekspozimit të të dhënave të ndjeshme në faqen e internetit ku ju bastni.

Ndërsa lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm që të mos ndajnë PIN-et e tyre me të tjerët për të shmangur mashtrimet financiare, paysafecard ka ndërmarrë hapa për të përmirësuar sigurinë e mekanizmit të pagesës. Ju mund të kyçni kodin PIN nëse vëreni ndonjë aktivitet mashtrues.

Askush nuk do të jetë në gjendje të hyjë në to ose të vjedhë para në këtë mënyrë. Vlen të përmendet se pasi kodet PIN janë të kyçura, ato nuk mund të përdoren më. Megjithatë, ata kanë mundësinë të kërkojnë një rimbursim për balancën e mbetur në llogarinë paysafecard.

Një hap tjetër që ka ndërmarrë Paysafecard për të rritur sigurinë e saj është mbrojtja e PIN-ve nga hakerimi. Kodi PIN nuk do të hakohet nga një gjenerator dhe shuma e tarifuar në kuponët tuaj të paysafecard nuk do të ndryshohet.

Paysafecard gjithashtu paralajmëron klientët e saj për mashtrime të tjera të zakonshme. Në këtë mënyrë, bastorët nuk do të mashtrohen për të zbuluar informacionin e llogarisë tuaj ose kodin PIN.

Siguria dhe siguria në Paysafecard
Opsionet e mbështetjes së klientit të Paysafecard

Opsionet e mbështetjes së klientit të Paysafecard

Meqenëse paysafecard është një nga mënyra kryesore e pagesës opsionet jo vetëm midis bastorëve, por edhe me faqet e basteve, disa çështje ose pyetje do të jenë gjithmonë të pranishme.

Kur bastorët hasin në një nga këto, sigurisht që është e natyrshme të kërkoni ndihmë. Është një gjë e mirë që paysafecard është e pajisur për t'u marrë me pyetjet dhe shqetësimet e klientëve.

Bastorët që kanë pyetje ose shqetësime mund të drejtohen në faqen zyrtare të paysafecard. Ekziston një opsion Mbështetje në menynë e hamburgerit në këndin e sipërm majtas, i cili i çon përdoruesit në një faqe të organizuar dhe të lehtë për t'u lexuar me pyetje të bëra më shpesh.

Faqja FAQ mund të ndihmojë me shqetësimet në lidhje me tema të tilla si dyshimi për mashtrim, rimbursimi, problemet e pagesës dhe shumë të tjera. Nëse bastorët nuk mund ta gjejnë pyetjen e tyre në skeda, ata mund ta fusin problemin e tyre në skedën e kërkimit.

Nëse kjo ende nuk funksionon, bastorët mund të drejtohen te butoni Na kontaktoni në fund të faqes së internetit. Këtu ata mund të gjejnë një Formular Kontakti ku mund të dorëzojnë biletat e mbështetjes dhe linjën e tyre telefonike të shërbimit të klientit. Kini parasysh se tarifat lokale mund të aplikohen kur telefononi ekipin e tyre CS.

Lara, chatbot-i i tyre, është gjithashtu i disponueshëm për pyetjet dhe shqetësimet e lojtarëve 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Paysafecard
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi