Faqet më të mira të basteve për tenis

Lajme

2022-08-31

Tenisi është një sport jashtëzakonisht popullor, duke qenë në top 5 sportet më të njohura në botë dhe sporti i dytë i preferuar në MB. Ka një histori të gjatë të basteve në tenis, pothuajse aq sa i preferuari i të gjitha kohërave të garave me kuaj. Për më tepër, ka shumë liga tenisi dhe gara Grand Slam në mbarë botën, duke ofruar shumë shanse për baste sportive pothuajse çdo ditë.

Faqet më të mira të basteve për tenis

Lojtarët e yjeve janë bërë emra të njohur dhe shumë njerëz që pëlqejnë bastet në sport do të kenë mundësinë të bastojnë me lojtarët e tyre të preferuar yje. Ardhja e baste sportive në internet i ka bërë bastet për këtë sport edhe më të popullarizuar dhe më të aksesueshëm për fansat në mbarë globin. Ka shumë tregje të ndryshme për të bastuar, duke përfshirë një mori opsionesh bastesh live para ndeshjes dhe në lojë, si dhe baste të së ardhmes.

Faqet më të mira të basteve për tenis

Disa nga faqet më të mira të basteve për bastet në tenis mund të gjenden në https://bettingranker.com/. Faqet e listuara këtu janë legjitime dhe të besueshme, që mbajnë licenca nga autoritetet më të respektuara të licencimit në botë si Curacao. Kjo do të thotë se ata do të mbajnë të sigurtë detajet dhe transaksionet e lojtarëve të tyre, kështu që lojtarët mund të ndjehen të lirë të vendosin baste në faqet e tyre pa ndonjë rrezik. 

Midis tyre, ato ofrojnë një prani pothuajse në çdo cep të botës dhe kanë një numër të jashtëzakonshëm gjuhësh për t'u mundësuar të gjithë njerëzve të kuptojnë qartë faqet. Faqet ofrojnë gjithashtu një gamë të gjerë opsionesh pagese për të lejuar akses të lehtë për të gjithë lojtarët e tyre.

Këto sajte bastesh në internet janë të disponueshme në internet dhe gjithashtu nëpërmjet aplikacioneve celulare me faqe të dizajnuara mirë, intuitive dhe të lehta për t'u naviguar, të cilat e bëjnë vendosjen e basteve të lehtë. Ata ofrojnë disa bonuse shumë tërheqëse të mirëseardhjes që janë relativisht të lehta për t'u përfituar, si dhe shpërblime të besnikërisë për lojtarët e tyre të vendosur. Në këto faqe, lojtarët do të gjejnë disa nga shanset më të mira që janë të disponueshme në industri me një përqindje pagese 95% dhe lart. Faqet ofrojnë shumë sporte të ndryshme përveç tenisit, kështu që ka diçka me interes për të gjithë adhuruesit e basteve sportive.

Llojet e basteve popullore në tenis

Tenisi është bërë një sport jashtëzakonisht i popullarizuar për baste për shkak të opsioneve të mëdha të disponueshme për bastorët. Gjithashtu, të qenit një lojë mes 2 personave (ose 4 në ndeshjet e dyfishta) e bën atë më emocionuese dhe ndoshta të paparashikueshme, veçanërisht nëse njëri nga lojtarët lëndohet ose nuk luan aq mirë sa zakonisht luan. Përveç të zakonshmes llojet e basteve, tenisi ofron një numër të jashtëzakonshëm mundësish të ndryshme bastesh në lojë bazuar në pikë, lojëra dhe grupe.

Bastet e linjës së parave

Këto janë bastet më të thjeshta dhe thjesht parashikoni se kush do të fitojë ndeshje apo turne. Meqenëse zakonisht ka një favorit të qartë, shanset që lojtari i preferuar të fitojë nuk janë të favorshme për një pagesë të madhe, por zakonisht janë më të mira se madje edhe paratë. Megjithatë, nëse një i dobët fiton, mund të jetë një sport fitimprurës për të vënë bast.

Bastet e lojërave për përhapje (handikap)

Bastet e përhapjes së lojës janë bast se sa lojëra do të fitojë njëri nga 2 lojtarët në ndeshje në krahasim me njëri-tjetrin. Nuk bazohet në atë se kush do ta fitojë ndeshjen, por se si do të performojnë lojtarët. Bastet kanë shanse më të mira për të fituar me këto baste të përhapura, veçanërisht kur ka një favorit të qartë për të fituar. 

Të dy lojtarëve u jepen handikape për të 'barabartë fushën e lojës'. Numri përfundimtar i lojërave të fituara nga secili lojtar do të rregullohet duke shtuar ose zbritur handikapet dhe nëse bastorët parashikojnë saktë, ata fitojnë.

Set baste për përhapje (handikap)

Ky lloj basti është shumë i ngjashëm me spread-et e lojës, por bëhet në bazë të seteve të fituara në një ndeshje. Përsëri, për shkak se fusha e lojës është e niveluar, bastorët mund të marrin shanse më të favorshme për të fituar. Edhe lojtari më pak i preferuar mund të vihet bast për të fituar një ose dy sete në një ndeshje, edhe nëse ata nuk e fitojnë ndeshjen plotësisht.

Baste Mbi/Nën

Ky lloj basti është duke vënë bast në numrin e seteve që do të nevojiten për përfundimin e lojës. Bastorët vënë bast nëse do të ketë më shumë sete (mbi) ose më pak (nën) sesa vlerësojnë lojtarët e basteve për ndeshjen. Tre ndeshje sete do të kenë gjithmonë një linjë mbi/nën prej 2.5 sete. E thënë thjesht, bastet mbi do të thotë se ndeshja do të zgjasë 3 sete. Bastet nënkuptojnë se do të jetë një fitore e drejtpërdrejtë 2 sete.

Këshilla për bastet sportive

Tenisi është një lojë unike dhe ka disa veçori unike që duhet të merren parasysh kur vendosni se kush dhe ku të vendosni baste. Para së gjithash ekziston sipërfaqja në të cilën duhet luajtur, qoftë e fortë, balte ose bar. Secila prej këtyre sipërfaqeve krijon një lloj loje të ndryshme dhe lojtarët e tenisit mund të jenë më të talentuar në sipërfaqe të veçanta. 

Ashtu si në të gjitha sportet, statistikat e lojtarëve duhet të studiohen me kujdes për të zbuluar se në cilat aspekte të lojës ata shkëlqejnë, nëse është sa pikë pushimi fitojnë, apo numri i gabimeve të padetyruara etj. Studimi se si performojnë lojtarët në rrethana të veçanta mund të japë vë bast një shans më të madh për të bërë baste fitimprurëse.

Lajmi i fundit

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit
2022-09-28

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Lajme