Libërbërësit më të mirë 10 Maestro për 2024

Sot, ka kaq shumë faqe bastesh që pranojnë Maestro si një metodë bankare. Popullariteti i faqeve të basteve Maestro mund t'i atribuohet komoditetit të mënyrës së pagesës. Është i shpejtë dhe i përballueshëm. Cfare ka me shume? Maestro është një markë me reputacion që është shumë e siguruar duke përdorur kriptimin më të fundit të shkallës ushtarake.

E themeluar në vitin 1991, marka e kartave me parapagesë dhe debiti është në pronësi të Mastercard dhe është e disponueshme në shumë vende të rajonit amerikan, Azisë dhe Evropës. Si një markë debiti e bazuar në PIN, Maestro i lejon përdoruesit të blejnë në internet dhe të kenë akses në paratë e tyre në ATM në mbarë botën.

Libërbërësit më të mirë 10 Maestro për 2024
Si të bëni një depozitë me MaestroSi të bëni një tërheqje me Maestro?
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Si të bëni një depozitë me Maestro

Si të bëni një depozitë me Maestro

Depozitimi i parave në një faqe bastesh duke përdorur Maestro është mjaft i lehtë. Ajo që është e rëndësishme për lojtarët është regjistrimi në një faqe bastesh që pranon Maestro si një mënyra e depozitimit.

Lidhni Maestro me një llogari bankare

Ekzistojnë dy lloje të kartave Maestro; kartat e debitit dhe të parapaguara. Kartat e debitit duhet të jenë të lidhura me llogarinë bankare të mbajtësit të kartës, qoftë një llogari kursimi apo rrjedhëse. Megjithatë, bastorët nuk kanë nevojë për një llogari për të përdorur kartat me parapagesë Maestro.

Bërja e një depozite direkte me Maestro

Pasi një lojtar të jetë regjistruar në një faqe bastesh që pranon depozita Maestro, hapi tjetër është të lundroni në seksionin bankar të bastvënësve dhe të zgjidhni opsionin e depozitave. Në hapin e fundit, zgjidhni Maestro nga lista e opsioneve të depozitave, vendosni shumën e depozitës dhe të gjitha detajet e kërkuara, duke përfshirë numrin e kartës, kodin CVV2 dhe datën e skadencës së kartës.

Kufijtë e depozitave të Maestro

Kur bëhet fjalë për kufijtë e depozitimit, Maestro nuk ka ndonjë shifër fikse. Në vend të kësaj, kufizimet vendosen nga faqet e basteve. Në shumicën e faqeve të basteve Maestro, kufiri minimal i depozitave është vendosur në 10 dollarë, ndërsa kufiri maksimal i depozitave ndryshon shumë.

Për sa i përket kthimit, depozitat e Maestro janë të menjëhershme, por mund të zgjasë pak më shumë për disa faqet e basteve online për shkak të proceseve të verifikimit.

Depozitoni me celular

Maestro i lejon lojtarët të bëjnë depozita në telefonat e tyre celularë për t'u kujdesur për numrin në rritje të kumarxhinjve në lëvizje. Lojtarët këshillohen të regjistrohen në faqet e basteve celulare për transaksione pa probleme pasi ato janë optimizuar për pajisjet celulare.

Si të bëni një depozitë me Maestro
Si të bëni një tërheqje me Maestro?

Si të bëni një tërheqje me Maestro?

Përveç depozitave, Maestro u mundëson entuziastëve të basteve sportive të tërheqin fitimet e tyre nëpërmjet Maestro.

  • Stërvitja është e njëjtë me atë të depozitimit. Së pari, lojtarët duhet të sigurohen që faqja e basteve pranon Maestro si një opsion tërheqjeje.
  • Hapi tjetër është të shkosh te seksioni bankar dhe të zgjedhësh Maestro si metodën e preferuar të tërheqjes. Në hapin e fundit, lojtarët duhet të fusin shumën që dëshirojnë të tërheqin dhe të fillojnë tërheqjen.
  • Për rekord, lojtarët duhet së pari të plotësojnë kërkesat e basteve që tërheqja të kalojë me sukses.

Kufijtë e tërheqjes së Maestro

Një aspekt tjetër i rëndësishëm në lidhje me tërheqjet e Maestro janë kufijtë. Maestro nuk ka asnjë kufi fiks ditor të tërheqjes. Janë faqet e basteve që vendosin kufijtë.

Shumica e faqeve të basteve Maestro nuk kanë kufij ditor të tërheqjes, kështu që lojtarët mund të marrin të gjitha fitimet e tyre pa asnjë telash. Megjithatë, ekziston një kufi minimal i tërheqjes që varion nga një faqe bastesh në tjetrën.

Kthimi i tërheqjes

Ndërsa nuk ka kufizime strikte për tërheqje, tërheqjet e Maestro kërkojnë mjaft kohë përpara se të mbërrijnë fondet. Këtu përsëri, kthesa varet nga vendi i basteve. Të gjitha faqet e lojërave të fatit kanë një periudhë pezull. Shumica e faqeve të basteve Maestro kanë një periudhë 2-4 ditë në pritje, kështu që lojtarët me fat duhet të presin përpara se fitimet e tyre të arrijnë në llogaritë e tyre Maestro.

A mund të tërhiqen lojtarët në celular?

Po. Ashtu si në depozita, fituesit me fat mund të tërheqin paratë e tyre në faqet e basteve celulare Maestro. Procesi është i thjeshtë pasi faqet e basteve celulare janë optimizuar për t'iu përshtatur pajisjeve celulare.

Si të bëni një tërheqje me Maestro?
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi