Vlerësimi i librave Melbet - Responsible Gaming

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (4)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (34)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Greke
Hebraike
Hindi
Hungareze
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Sllovake
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
Email mbështetës
LojëraLojëra (46)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
MonedhatMonedhat (24)
Afrikës së Jugut Rand
Bolivianos boliviane
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Euro
Franga Burundiane
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Juani Kinez
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Levi Bullgar
Lira Turke
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Taka e Bangladeshit
ShtetetShtetet (72)
Afrika e Jugut
Algjeria
Arabia Saudite
Argjentina
Australia
Azerbajxhani
Bahrein
Bangladeshi
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Bullgaria
Egjipti
Emiratet e Bashkuara Arabe
Etiopia
Filipinet
Gana
Gjeorgjia
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Islanda
Japonia
Jordania
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kili
Kina
Kolumbia
Korea Jugore
Kroacia
Kuvajti
Libia
Malajzia
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Meksika
Mianmar
Mozambik
Namibia
Nepali
Nigeria
Norvegjia
Omani
Pakistani
Paraguaj
Peruja
Polonia
Republika Çeke
Rusia
Serbia
Shqipëria
Singapor
Somalia
Sri Lanka
Sudani
Tajvani
Tanzania
Turqia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vietnami
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
SoftwareSoftware (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan

Responsible Gaming

Bixhozi dhe bastet duhet të konsiderohen vetëm si kënaqësi. Konsideroni të ngjashme me blerjen e një bilete kinemaje ose vizitën e një muzeu. Ju duhet të jeni të përgatitur për të humbur para dhe të kuptoni se humbjet janë një pjesë e pashmangshme e kënaqësisë së lojërave të fatit. Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit, kjo është padyshim strategjia e duhur.

Njerëzit që parashikojnë ose kërkojnë të fitojnë në lojërat e fatit kanë më shumë gjasa të zhvillojnë çrregullime të lojërave të fatit. Në rast humbjeje, ata mund të shqetësohen ose irritohen, gjë që mund t'i shtyjë ata të rrezikojnë edhe më shumë para për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të fillojë një reaksion zinxhir të tmerrshëm që me shpejtësi del jashtë kontrollit.

Luaj me përgjegjësi

Kumar me përgjegjësi nuk eshte e pamundur. Lini mënjanë një shumë të caktuar parash që jeni të gatshëm të humbni gjatë një periudhe të caktuar kohore. Me kusht që të krijoni pritshmëri realiste për veten tuaj dhe t'u përmbaheni atyre, duhet të jeni në gjendje të shijoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit pa rënë kurrë në telashe.

Në të njëjtën mënyrë që menaxhoni sasinë e parave që shpenzoni, duhet të kufizoni sasinë e kohës që shpenzoni duke luajtur bixhoz. Është në rregull të luani kumar në kohën tuaj të lirë, për aq kohë sa mund ta përballoni atë, por nuk dëshironi që kumari t'ju pushtojë tërë jetën.

Ku të kërkoni ndihmë

Problemet e lojërave të fatit fillojnë të vogla, por shpejt topa bore në një spirale të pakontrollueshme. Zhvillimi i varësive nga kumari ka shumë Efektet anësore mbi gjendjen financiare dhe mirëqenien mendore, fizike dhe emocionale të një personi. Mund të ndikojë gjithashtu në çdo marrëdhënie që ata kanë në jetën e tyre. Megjithatë, si varësitë e tjera, ka mënyra për të frenuar problemet e lojërave të fatit.

Nëse e dini ose dyshoni se kumari po bëhet problematik për ju, mos u turpëroni t'i afroheni dikujt. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar dhe është e kotë të përpiqeni ta zgjidhni vetë situatën. Nëse nuk jeni rehat të diskutoni problemet tuaja me miqtë ose familjen, opsionet e terapisë dhe organizata të veçanta mund t'ju ndihmojnë, si p.sh BeGambleAware.

Edge e re e basteve të Melbet
2022-06-29

Edge e re e basteve të Melbet

Melbet është i njohur për shërbimet e tij të jashtëzakonshme të basteve sportive. Lojtarët që përdorin ofruesin mund të marrin pjesë në një sërë ngjarjesh sportive të disponueshme. Që nga fillimi i saj, platforma ka bërë një zhvillim të rëndësishëm për të ofruar shërbime të klasit botëror për përdoruesit e saj.