Tendencat dhe këshillat e basteve të basketbollit NBA

Lajme

2022-06-08

Basketbolli, për të qenë specifik NBA, tërheq bastet dhe tifozët sportivë. Ka një mori informacionesh dhe statistikash që mbulojnë basketbollin e NBA këto ditë për bastorët. Në dritën e këtij fakti, bastorët e NBA kalojnë orë të tëra duke skanuar tonet e tendencave dhe këshillave të basteve, gjë që shpesh i lë kokën të rrotullohet.

Tendencat dhe këshillat e basteve të basketbollit NBA

Jo çdo prirje ose bakshish bastesh është i saktë; disa janë zakonisht akte të rastësisë së pastër. Bastorët e zgjuar kanë një mënyrë për të dalluar se cilat tendenca duhet të ndjekin dhe cilat të injorojnë. Çelësi për të qëndruar fitimprurës në ndjekjen e basteve sportive në internet është zotërimi i artit të interpretimit të linjave. Thënë kështu, ky artikull mbulon disa tendenca dhe këshilla të rëndësishme të basteve të basketbollit NBA që mund të përmirësojnë perspektivat e çdo lojtari për të fituar.

Kushtojini vëmendje tendencave Mbi/Nën

Vëzhgimi mbi/nën tendencat e ofruara nga faqet e basteve të basketbollit është një mënyrë e shkëlqyer për të nisur bastet e basketbollit në internet. Pjesa më e mirë e këtij trendi është se gjithmonë do të ketë statistika të mjaftueshme. 

Sa shpesh kalon një ekip mbi ose nën vijën e pikëve? Për shembull, Charlotte Hornets është një ekip i shkëlqyeshëm për të vënë baste, pasi ka pasur 63% overs në sezonin 2021-2022. Basketbollistët që mund të dallojnë tendenca të tilla në fillim të sezonit e kanë shumë më të lehtë të marrin vendime të informuara mbi këtë temë.

Shiko statistikat e performancës në shtëpi dhe rrugë

Kushdo që merret me bastet sportive në internet e kupton se të luash në një fushë në shtëpi shpesh i ndihmon skuadrat të fitojnë lojëra, madje edhe skuadrat me një seri jo shumë të mirë lojërash. Prandaj, lojtarët duhet të jenë gjithmonë të gjallë ndaj tendencave në shtëpi/rrugë për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. 

Studimi i këtij trendi është i dobishëm kur shumica e bastorëve, apo edhe librat e sportit, mbyllin një sy ndaj këtij trendi. Statistikat e NBA janë një dëshmi e faktit se është e vështirë për çdo ekip të fitojë në rrugë, veçanërisht në sezonin pasardhës.

Ndiqni orarin e një ekipi

Premisa për t'i kushtuar vëmendje orarit të një ekipi është se shumica e ekipeve të NBA kanë tendencë të mos performojnë më mirë kur janë të lodhur. Ndryshe nga tendencat e tjera të basteve sportive në internet, kjo nuk ka të bëjë fare me numrat, por i kushton vëmendje orarit të udhëtimit të ekipit. 

Bastorët duhet t'i kushtojnë vëmendje momenteve kur skuadra do t'i afrohet fundit të një udhëtimi të gjatë ose një serie lojërash dhe po 'favorizohet' në përhapjen e pikëve. Lojtarët duhet të jenë gjithmonë në kërkim të "back-to-back", një term që përdoret kur një ekip luan në netë të njëpasnjëshme.

Bast kundër përhapjes

Mbetet kundër përhapjes, zakonisht ATA, është një strategji e zakonshme bastesh e përdorur nga bastorët e NBA. Bastet me spread do të thotë që bastorët zgjedhin favoritin për të fituar dhe mbulojnë përhapjen. Megjithatë, bastet kundër prirjes tregojnë se një lojtar e merr lojtarin e dobët për të fituar ose humbur me një diferencë më të ulët se përhapja e pikëve. Megjithatë, bastet kundër përhapjes në bastet online të basketbollit kërkon një madhësi të mirë kampioni.

NBA është sinonim i statistikave. Bastet në faqet e basketbollit të cilët marrin kohë për të studiuar këto statistika shpesh kanë një shans më të lartë për të fituar ndaj bastorëve që nuk e bëjnë këtë. Lojtarët e rinj në tendencën e NBA-së duhet të fillojnë me statistika ose tendenca të tretshme, ndërsa njihen me dinamikën e lojës. Sa më shumë që një lojtar shpenzon kohë duke studiuar lojën, aq më mirë bëhen.

Lajmi i fundit

Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh
2022-09-25

Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh

Lajme