Pesë këshillat kryesore të basteve në futboll për të fituar

Lajme

2022-03-23

Çdo vit, miliona njerëz vënë baste në futboll dhe të parashikosh rezultatin e një ndeshjeje nuk është aq e lehtë sa mund të duket. Ekzistojnë gjithashtu disa faktorë themelorë të përfshirë në bastet e futbollit në internet që do t'ju ndihmojnë të merrni një vendim më të zgjuar përpara se të vendosni bastet tuaja.

Pesë këshillat kryesore të basteve në futboll për të fituar

Vlerësimet e ekipit

Një nga faktorët kryesorë që duhet marrë parasysh janë vlerësimet e tyre përkatëse. Vlerësimet e ekipeve zakonisht pasqyrojnë se sa i mirë është secili ekip bazuar në formën e tij gjatë disa ndeshjeve të fundit.

Renditja bazohet në performancën e tyre në turne të mëdha dhe rekordi i tyre i përgjithshëm gjithashtu i rendit ata. Kjo mund të shikohet për të zbuluar se cila skuadër ka gjasa të fitojë, veçanërisht kur bëhet fjalë për bastet në lojëra ku njëra palë është më e fortë se tjetra.

Avantazhi i ekipit vendas

Skuadra vendase ka gjithmonë shanse më të larta për të fituar. Ata e njohin më mirë fushën e tyre, e dinë se ku janë shtyllat e portës dhe kanë më shumë tifozë në tribunë të gatshëm për t'i brohoritur.

Një avantazh për ekipin vendas në baste është se ata janë në gjendje më të mirë për të përfituar nga gabimet e vizitorëve ose vendimet e dobëta të arbitrimit të marra nga arbitri.

Forma e ekipit

Forma e ekipit është një konsideratë e rëndësishme kur bastet në futboll. Forma e një skuadre mund të vlerësohet duke parë pikët totale, golat e shënuar dhe të pësuar dhe forcën e kundërshtarëve.

Forma e një ekipi është se sa mirë po luan për momentin. Nëse një skuadër ka fituar tre ndeshje radhazi, ata po luajnë shumë mirë. Nëse ata kanë fituar vetëm një ndeshje në pesë të fundit, atëherë forma e tyre nuk konsiderohet shumë e mirë.

Kushtet e motit

Ka shumë faktorë të motit për t'u marrë parasysh. Nëse ka një erë të fortë kundër, topi mund të mos shkojë aq larg kur kapet me një pasim. Nga ana tjetër, marrësi do ta ketë më të lehtë të vrapojë pas përgjimeve dhe të fitojë hapa me të nëse fryn erë e pasme.

Topi do të kërcejë mirë dhe do të jetë më i lehtë për t'u hedhur dhe kapur nëse është i thatë. Nga ana tjetër, topi nuk do të jetë aq i lehtë për t'u trajtuar nëse është i lagësht, sepse do të ketë më shumë kapje nga lagështia në tokë. Kushtet e lagështa gjithashtu ngadalësojnë shpejtësinë e lojtarëve, pasi është e vështirë të gjuash një top në një fushë me baltë.

Faktorët psikologjikë

Më së miri do të ishte të vini bast kundër skuadrave që do të jenë shumë të lodhura duke luajtur shumë mbrojtje dhe nuk do të jenë në gjendje të sjellin energji të mjaftueshme për të prodhuar pikë.

Në të kundërt, nëse një skuadër tashmë ka fituar ose humbur me një diferencë të madhe, megjithatë vazhdon të bëjë përpjekje të vazhdueshme gjatë gjithë lojës, kjo mund të tregojë se nuk ka ndonjë ndryshim domethënës midis performancës së tyre gjatë gjithë lojës dhe asaj që bëjnë zakonisht.

konkluzioni

Është e rëndësishme të mbani mend se kur bëhet fjalë për bastet sportive në internet, ka gjithmonë dy palë me mendime të ndryshme dhe të dyja kanë meritat e tyre. Qëllimi është të gjendet një skuadër që ka shanse të mira për të fituar, por nuk ka mbështetjen më të madhe nga publiku. Kur vendosni bastet tuaja në faqet e basteve të futbollit, këto këshilla për bastet sportive mund të mbahen parasysh.

Lajmi i fundit

Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh
2022-09-25

Debutimi i madh i TonyBet në Letoni pas investimit prej 1.5 milion dollarësh

Lajme