Gjithçka që duhet të dini rreth: basteve në mbështetje

Kohët e basteve sportive kanë ikur vetëm për rezultatin përfundimtar. Në vend që të përqendrohen te rezultati ose kush fiton, sot bastorët kanë luksin të luajnë kumar në ngjarjet që ndodhin gjatë lojës. Kjo është ajo që ka të bëjë me Bastet Prop. Ndërsa kjo formë bastesh mund të jetë shumë argëtuese, mund të ketë kthesa të të mësuarit nëse jeni i ri në të. Pra, si funksionon? Cila është mënyra më e mirë për t'iu qasur Basteve Prop? Si mund të sigurohet një sukses? Më poshtë kemi paraqitur gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me bastet Prop. Përveç kësaj, ne kemi mbledhur edhe faqet më të mira të basteve Prop për ju. Le të hedhim një vështrim.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Bastet mbështetëse të shpjeguara

Bastet mbështetëse të shpjeguara

Bastet Prop, i njohur gjithashtu si Bast Propozimi, i shton një shtresë tjetër kompleksiteti dhe emocioni basteve sportive. Premisa e basteve Prop është se bastet nuk përjetojnë ndonjë ndikim në rezultatet tipike të basteve. Bastet mbështetëse u japin bastorëve mundësinë për të vendosur baste në momente brenda lojës dhe jo në rezultatin e lojës. Një nga arsyet e shumta se përse bastet Prop është kaq popullor është sepse operatorët e librave sportiv ju lejojnë të përfshini disa rekuizita, gjë që rrit fitimin e mundshëm të dikujt. Për shkak të kësaj, bastorët mund të gjejnë pagesa potenciale shumë më të mëdha me një Bast Prop sesa puna e përgjithshme e basteve sportive.

Si të dini nëse një ofrues i lojërave të fatit mund t'i besohet

Përvoja e një bastori do të varet nga përzgjedhja e librave sportiv në internet. Përzgjedhja e faqeve të besuara të basteve Prop është thelbësore për t'u siguruar që lojtarët të minimizojnë rrezikun dhe të kenë një përvojë pozitive gjatë lojërave të fatit në internet. Mospërdorimi i një faqeje të besuar mund të rezultojë në mashtrim, mospagim në kohë ose përballje me terma dhe kushte të padrejta të basteve sportive. Për fat të mirë, shumica e faqeve të basteve sportive në internet janë të sigurta. Këtu janë veçoritë për të kërkuar në një sajt të librave sportiv që mund t'ju ndihmojnë të përcaktoni nëse është i ligjshëm dhe i besueshëm:

 • Licencuar si faqe interneti bastesh nga Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar ose Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit
 • Etiketa cilësore nga organizata të tilla si Certified Fair Gambling dhe eCOGRA
 • Duke ndjekur rregulloret strikte të miratuara nga shteti ose vendi
 • Faqet e internetit të koduara nga certifikata sigurie si SSL
Bastet mbështetëse të shpjeguara
Llojet e probabilitetit të basteve

Llojet e probabilitetit të basteve

Shanset e basteve janë të ngjashme me shanset e basteve njerëzit gjejnë në baste të tjera sportive. Libri juaj i përzgjedhur i sportit do t'ju lejojë të shikoni bastet tuaja në formatet e koeficienteve Thyesore, Dhjetore ose Amerikane. Ka shumë lloje të basteve mbështetëse atje, duke hapur mundësi për disa baste sportive shumë intriguese dhe jokonvencionale. Sidoqoftë, Bastet Prop mund të ngushtohen në tre kategori kryesore: Rekuizita lojërash, Rekuizita për lojtarët dhe Rekuizita të reja. Le të bëjmë një zhytje më të thellë në secilin prej këtyre llojeve:

Rekuizita e lojës

Rekuizitat e lojës fokusohen në mënyrën se si performon një individ dhe është i lidhur me performancat e bazuara në ekip. Mund të jetë diçka aq e thjeshtë sa të zgjedhësh se cila skuadër MLB do të godasë së pari në shtëpi për të zgjedhur se cila skuadër merr 10 pikë më shpejt. Ky lloj mbështetës ka tendencë të fokusohet në situata mbi ose nën, shembuj të linjës së parave dhe mund të përfshijë situata po ose jo.

Mbështetja e lojtarit

Një mbështetëse lojtari është aq e rëndësishme sa tingëllon. Ky është një lloj basti mbështetës që bazohet në performancën, statistikat ose rezultatin e një lojtari specifik. Mund të variojë nga sa goditje do të hedhë një qendërmbrojtës, deri tek numri i asistimeve me të cilat do të përfundojë një roje fillestare. Shumicën e kohës, pajisjet e lojtarëve përfshijnë një total me një mbi dhe nën.

Rekuizita risi

Rekuizitat e reja janë të njohura gjatë ngjarjeve të mëdha sportive, të tilla si Super Bowl, dhe njihen si lloji më interesant i propozimit në bastet sportive. Shumicën e kohës, këto baste mbështetëse nuk kanë të bëjnë fare me vetë lojën. Në vend të kësaj, ata fokusohen më shumë në momente unike, duke përfshirë hedhjen e monedhave, shfaqjet e pjesës së parë dhe gjithçka në mes. Një shembull i kësaj është parashikimi i ngjyrës së pijeve energjike që do t'i hidhet trajnerit fitues. Një tjetër bast i ri i popullarizuar përfshin bastet se sa kohë do të jetë Himni Kombëtar para lojës. Sidoqoftë, shumica e librave sportiv zakonisht kanë kufij më të ulët për rekuizitat e reja në krahasim me bastet e tjera të reklamave.

Opsione të tjera të basteve Prop

Rekuizitat e ekipit

Rekuizitat e ekipit dihet se janë shumë të ngjashme me rekuizitat e lojës. Megjithatë, pika qendrore e të parës është vetëm një ekip dhe jo të dyja. Një shembull i një rekuizitash ekipi përfshin zgjedhjen e një ekipi që do të udhëheqë në pjesën e parë gjatë Super Bowl.

Llojet e probabilitetit të basteve
Si të mbështetni bastet në sportet në internet

Si të mbështetni bastet në sportet në internet

 1. Hyni në llogarinë tuaj të operatorit të librit sportiv.
 2. Zgjidhni kategorinë e duhur nga menyja rënëse. Kjo perfshin .
 3. Kur jeni duke u përgatitur për të bërë një bast, një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të bëni është të hulumtoni opsionet. Ju dëshironi një bast për të cilin keni njohuri ose keni bërë kërkimin tuaj.
 4. Merrni kohë për të bërë detyrat e shtëpisë tuaj. Ju duhet të hulumtoni çdo aspekt të bastit tuaj mbështetës për të bërë zgjedhjet më të përshtatshme.
 5. Kufizoni bastet tuaja. Nëse jeni duke vënë bast për lojtarë të shumtë, hendikepimi i alternativave tuaja do t'ju ndihmojë të zgjidhni më të mirën.
 6. Shtoni bastin në listën tuaj të basteve. Përpara se të vendosni bast, shumica e faqeve kanë nevojë që ju të shtoni atë bast specifik në listën tuaj. Megjithatë, disa do t'ju lejojnë të vazhdoni dhe të vendosni një bast të menjëhershëm.
 7. Më pas, ju zgjidhni një shumë të bastit.
 8. Së fundi, vendosni bastin tuaj dhe dorëzojeni atë!

Karakteristikat unike të softuerit popullor të basteve Prop

Ashtu siç ka shumë sporte dhe lojtarë për të zgjedhur kur kërkoni të vendosni një bast, ka gjithashtu shumë faqe të ndryshme të njohura për të zgjedhur që kanë oferta unike. Këtu janë disa nga veçoritë unike që mund t'i ofrohen një bastuesi:

Oferta bonus

Ofertat e bonusit në programet e njohura të basteve Prop shpesh janë më pak kufizuese dhe kanë më pak rregulla se librat sportive alternative. Këto faqe mund të ofrojnë gjithashtu bonuse më shpesh.

Paraqitje më e mirë

Librat e njohura sportive të basteve Prop kanë paraqitje më moderne dhe janë më të lehta për t'u naviguar. Ato mund të përmbajnë teknologjinë më të fundit - duke e bërë përvojën e përdoruesit shumë më të këndshme.

Shumëllojshmëri e gjerë

Softueri popullor i basteve Prop shpesh ka më shumë lloje të ndryshme sportesh dhe ngjarjesh shtesë në të cilat bastorët mund të vendosin bastet e tyre.

Si të mbështetni bastet në sportet në internet
Si të zgjidhni faqen më të mirë të basteve në internet

Si të zgjidhni faqen më të mirë të basteve në internet

Siç u përmend më parë, përvoja e një bastori do të varet nga zgjedhja e tyre për një libër sportiv në internet. Përzgjedhja faqet më të mira në internet Prop Bets është thelbësore për të siguruar që lojtarët të minimizojnë rrezikun dhe të kenë një përvojë pozitive gjatë lojërave të fatit. Këtu janë gjashtë gjërat kryesore që duhet të keni parasysh kur bëni zgjedhjen tuaj:

Bonuset

Ju dëshironi të siguroheni që faqja Prop Bet që zgjidhni të ketë ofertat më të mira të bonusit. Lloji dhe numri i bonuseve ndryshojnë nga një kazino e basteve sportive në tjetrën.

Përvoja UX

Bastorët duan të sigurojnë që faqja e tyre e zgjedhur Prop Bet të ketë paraqitje moderne, teknologjinë më të fundit të disponueshme dhe të jetë e lehtë për t'u naviguar. Kjo do ta bëjë përvojën e përdoruesit më pozitive dhe më të këndshme.

Shumëllojshmëri e gjerë

Më shumë sporte për të bastuar do të thotë më shumë argëtim! Ju dëshironi të shikoni për faqet në internet Prop Bets që ofrojnë një larmi të gjerë sportesh dhe ngjarjesh shtesë, në të cilat bastorët mund të vendosin bastet e tyre.

Licencuar nga Trupi i Besuar

Ju dëshironi të siguroheni që faqja online Prop Bet mund t'i besohet dhe do të ndjekë rregulloret. Kjo mund të përcaktohet duke u licencuar nga organe të besuara si Autoriteti i Lojërave të Fatit të Maltës, Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar ose Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit.

Si të zgjidhni faqen më të mirë të basteve në internet
Sporte të ndryshme për të vënë bast

Sporte të ndryshme për të vënë bast

Në përgjithësi, bastet mbështetëse janë një nga format më të njohura të basteve sportive atje. Megjithatë, jo të gjitha rekuizitat sportive janë të njëjta. Le të hedhim një vështrim në variacionet e sporteve për të mbështetur bastet:

Futboll amerikan

Ky është një nga sportet më të kërkuara kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. NFL dihet se tërheq më shumë baste se çdo ligë tjetër profesionale. Mund të ketë variacione të shumta të një të vetme Bast mbështetës i NFL. Sidoqoftë, kjo varet nga faqja e librit sportiv. Bastet mbështetëse të NFL mund të jenë:

 • Touchdowns
 • Kaloni përpjekjet ose përfundimet
 • Oborret e kalimit ose marrjes
 • Totali i pritjeve
 • Oborre të nxituara

Bejsbolli

Bastet e rekuizitave në bejsboll janë pak më të kufizuara, por ende të njohura në mesin e bastorëve. Rekuizitat më të njohura janë totalet e goditjeve të shtambës dhe tregjet po ose jo për lojtarët individualë për të arritur në shtëpi. Shembuj të basteve mbështetëse MLB përfshijnë:

 • Sa goditje do të hedhë një lojtar i caktuar?
 • A do të vjedhë një lojtar i caktuar një bazë?
 • Sa goditje do të ketë një lojtar i caktuar?
 • Cila skuadër do të shënojë dy vrapime të para?

Basketboll

Pas NBL, NBA është e njohur për të pasurit e dytë më të rekuizitave për të zgjedhur. Ka mundësi të panumërta për të bast në basketboll props. Kjo është kryesisht sepse luhen lojëra të shumta. Këtu janë bastet më të njohura të basketbollit:

 • Pikat
 • Rebounds
 • Asiston
 • Vjedh
 • Blloqe
 • Golashënuesi i parë i basketbollit
 • Trepikësh
 • Double-dyshe
 • Triple-doble
 • Marzhi fitues

Futbolli

Futbolli ose futbolli është një tjetër sport popullor me liga të shkëlqyera që ofrojnë mundësi emocionuese bastesh. Shumë libra sportive ofrojnë baste mbështetëse futbolli. Këtu janë shembuj të njohur të basteve mbështetëse të futbollit, duke përfshirë:

 • Skuadra e parë që shënon
 • Lojtari që ka shënuar më shumë gola në ndeshje
 • Lojtari për të bërë një asistim
 • Kartonë të verdhë ose të kuq

Hokej

Bastet mbështetëse të NHL janë gjithashtu të disponueshme në libra të ndryshëm sportiv, por mund të jenë të vështira për t'u gjetur. Kur një person mund të gjejë një libër sportiv që ka Rekuizita NHL në dispozicion, këtu janë disa baste të njohura që mund të vendosin:

 • Lojtari që do të vlerësohet me +1 asistime në total
 • Lojtari do të kreditohet me +1 pikë në total
 • Të dyja skuadrat shënojnë
 • Mënyra e fitores
 • Minutat e penalltisë
 • Portieri shpëton
Sporte të ndryshme për të vënë bast
Këshilla dhe truket e basteve mbështetëse për sukses

Këshilla dhe truket e basteve mbështetëse për sukses

Ndërsa kjo formë bastesh mund të jetë shumë argëtuese, mund të ketë kthesa të të mësuarit nëse jeni i ri në të. Nëse dëshironi të jeni të suksesshëm me Prop Bets, është e domosdoshme që të jeni të testuar mirë. Këtu janë tre këshilla dhe truket për një përvojë të suksesshme të basteve sportive:

Bej detyrat

Është thelbësore që të merrni kohë për të bërë kërkimin tuaj mbi ekipet e ndryshme ku do të luani kumar. Kjo do t'ju ndihmojë të përcaktoni se cilat mjete ka më shumë gjasa të luajnë në ato rezultate. Në thelb, ju duhet të mësoni se çfarë i bën ekipet të shënojnë dhe si ta zbatojnë këtë informacion në shanset e mbështetjes. Interneti është një burim i të dhënave praktikisht i pafund. Numri i blogerëve, blogerëve, faqeve të internetit, gazetarëve, analizave të të dhënave, etj është i madh. Por, jo çdo burim ka njohuri të vlefshme. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të përhapni pikëpamjen tuaj, të jeni objektivisht kritikë dhe të mbani gjurmët e burimeve tuaja.

Menaxhoni paratë tuaja

Bastet prop mund të jenë shumë tërheqëse. Me kaq shumë rekuizita në dispozicion, lojtarët mund të entuziazmohen për numrin e basteve që mund të vendosen. Gjatë ngjarjeve të mëdha sportive, mund të tundoheni ta çoni atë një nivel më të lartë. Megjithatë, këshillohet që lojtarët të mos bastojnë në bazë të emocioneve. Mënyra e duhur për të bërë bastet mbështetëse është të lini mënjanë një pjesë të parave tuaja të shpenzuara posaçërisht për baste dhe të ndani bastet tuaja.

Sa më shumë libra sportive, aq më mirë

Nuk është kurrë një ide e keqe të kesh në dispozicion faqe të shumta bastesh. Ky është veçanërisht rasti kur bëhet fjalë për bastet mbështetëse. Bastorët do të zbulojnë se shanset do të jenë të krahasueshme nga një libër sportiv në tjetrin, ndërsa shanset mbështetëse do të ndryshojnë shumë. Ne rekomandojmë që lojtarët të kërkojnë rekuizita që mbështesin këndvështrimin e tyre.

Këshilla dhe truket e basteve mbështetëse për sukses
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një Bast Prop?

Bastet mbështetëse, ose bastet e propozuara, lejojnë kumarxhinjtë të luajnë në ngjarjet që ndodhin gjatë lojës në vend që të bastojnë për rezultatin përfundimtar.

A është bast Prop popullor?

Po. Bastet Prop janë një nga llojet më të kërkuara të basteve sportive deri më sot.

Cili sport është më i lehtë për të vënë bast?

Futbolli Amerikan është sporti më i lehtë për të bastuar pasi ka rekuizita të shumta dhe argëtuese për të bastuar. Ky sport dihet se tërheq më shumë baste se çdo sport tjetër.

Cilat janë llojet kryesore të basteve mbështetëse atje?

Rekuizitat e lojës, rekuizitat e lojtarëve dhe rekuizitat e reja janë llojet më të njohura të basteve në treg.

Ku mund të gjej më shumë informacion mbi ngjarjet sportive për të bërë baste të suksesshme?

Interneti është miku juaj. Ka një numër të madh blogerësh, blogerësh, faqesh interneti, gazetarësh, analistësh të dhënash në dispozicion që do t'ju sigurojnë të merrni vendime të mirëinformuara bastesh.