Gjithçka që duhet të dini rreth: Crypto Betting

Popullariteti në rritje i kriptomonedhave në të gjithë botën ka bërë që bizneset të fillojnë të përshtaten me kriptovalutat. Faqet iGaming dhe bastet sportive janë pioniere kur bëhet fjalë për adoptimin e kriptomonedhës. Ne besojmë se bastet për sportet duke përdorur kriptomonedhën janë gjëja tjetër e madhe që do të ndryshojë përfundimisht të ardhmen e industrisë së lojërave të fatit në internet.

Sot, faqet e basteve sportive kripto po kalojnë përparimin e faqeve konvencionale në lidhje me promovimet dhe sigurinë. Meqenëse ka më shumë faqe që pranojnë metoda të depozitimit të kriptove për baste sportive, më shumë individë po e shijojnë këtë lehtësi.

Gjithçka që duhet të dini rreth: Crypto Betting
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Udhëzuesi juaj i basteve kripto

Udhëzuesi juaj i basteve kripto

Nëse jeni të interesuar në bastet e kriptove dhe dëshironi të mësoni më shumë se si të bastoni në kripto, jeni në vendin e duhur. Këtu është mendimi ynë për gjithçka që ju duhet të dini rreth baste në sport duke përdorur kripto.

Kriptovaluta ose kripto është një monedhë virtuale që përdor kriptografinë për të siguruar transaksione. Është e ngjashme me gjendjen e llogarisë që keni në aplikacionin tuaj bankar ose në faqen e internetit të bankës tuaj. Dallimi është se kriptomonedha nuk ka një autoritet rregullues, por balanca që keni në llogarinë tuaj mbështetet në një autoritet qendror, i cili zakonisht është qeveria.

Pas arritjes së kriptomonedhës më të hershme, që është Bitcoin, shumë kriptovaluta të tjera u prezantuan për publikun. Ekziston një gamë e gjerë kriptomonedhash në dispozicion, si Solana (SOL), Ethereum (ETH) dhe Tether (USDT). Sot, kriptovalutat përdoren për qëllime të ndryshme dhe një prej tyre janë bastet sportive kripto.

Bastet sportive janë një lloj kumari i njohur gjerësisht. Fillimi i kriptomonedhës në botën e basteve sportive vetëm sa ka zgjeruar gamën e saj.

Bastet sportive kripto përfshijnë baste për sporte duke përdorur kriptomonedhë të ruajtura në kuletat kripto.

Udhëzuesi juaj i basteve kripto
A ia vlen të bastet me kriptomonedha?

A ia vlen të bastet me kriptomonedha?

Ka disa avantazhe të përdorimit të kriptomonedhës për të bastuar në sport, por ne do të përqendrohemi në tre të parat për të treguar elementët më të rëndësishëm.

Para së gjithash, faqet e basteve kripto janë shpesh më të sigurta se faqet dhe kazinotë tradicionale. Monedhat kripto janë tmerrësisht të vështira për t'u hakuar dhe ofrojnë siguri shumë më të madhe sesa metodat konvencionale të depozitimit.

Së dyti, kriptomonedha ofron një mënyrë më të shpejtë dhe më të përshtatshme transaksioni. Është e zakonshme të përballesh me sfida gjatë transaksioneve në këmbim valutor në faqet e huaja, por tregtimi i kriptovalutave është shumë më i lehtë.

Së fundi, ju mund të merrni përfitime shtesë të privatësisë kur përdorni kripto në baste. Anonimiteti dhe privatësia e lojtarëve sigurohet nga bastet sportive kripto.

A ia vlen të bastet me kriptomonedha?
Kriptovalutat më të mira për bastet sportive

Kriptovalutat më të mira për bastet sportive

Ekziston një sërë arsyesh të shkëlqyera pse individët fillojnë të interesohen për kriptovalutat.

Disa njerëz blejnë Bitcoin si një mjet investimi dhe të tjerët marrin monedha të bazuara në meme si DogeCoin për të blerë nga shitësit me pakicë në internet.

Solana është një tjetër opsion i preferuar sepse i lejon njerëzit të kryejnë transaksione të shpejta, të përshtatshme dhe të lira.

Siç e përmendëm edhe më parë, kriptovalutat janë metoda të shkëlqyera pagese kur jeni duke bërë baste sportive në internet. Ka shumë opsione atje për t'u përdorur vetëm për këtë detyrë të veçantë. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga opsionet më të mira të pagesës së kriptove për baste sportive së bashku me arsyet pse duhet të zgjidhni ndonjë prej tyre.

 • Solana (SOL): Ky është vendosur në krye të listës sonë për një arsye: Solana është miratuar të jetë në gjendje të kujdeset për më shumë se dy mijë transaksione në sekondë.
 • Ethereum (ETH): Ethereum miratohet më shpesh se Solana, megjithëse është pak më i ngadalshëm se kaq, me afërsisht 12 deri në 25 transaksione në sekondë.
 • Bitcoin (BTC): Bitcoin është i pari dhe ende opsioni më i njohur i kriptomonedhës në dispozicion. Nëse tashmë keni marrë Bitcoin, do të gjeni mundësi të pafundme duke e përdorur atë për të bastuar në sport.
 • Tether (USDT): Nëse kohët e fundit keni filluar të interesoheni për kriptomonedhën, Tether ose USDT është ndoshta kriptoma më e lehtë për t'u përdorur atje. USDT është i lidhur me dollarin amerikan dhe prandaj teorikisht duhet të jetë i pandryshuar nga paqëndrueshmëria e tregut.
Kriptovalutat më të mira për bastet sportive
Faqet më të mira të basteve sportive për bastet kripto

Faqet më të mira të basteve sportive për bastet kripto

Sot, ka qindra faqe bastesh sportive që lejojnë lojtarët të depozitojnë duke përdorur kriptomonedhë. Prandaj, është mjaft sfiduese të gjesh një faqe të ligjshme bastesh në internet që është legjitime, e sigurt dhe e përshtatshme për nevojat tuaja. Këtu janë këshillat tona për ju për ta bërë procesin e zgjedhjes të shkojë më mirë:

Dije se çfarë po kërkon

Hapi i parë për të zbuluar opsionin më të mirë për ju është të dini se çfarë dëshironi të keni në një faqe bastesh sportive. Ne ju rekomandojmë t'i bëni vetes disa pyetje për të kuptuar, si p.sh.: Për çfarë sporti dëshironi të bastoni? Jeni të interesuar të provoni një lloj të caktuar bast? Sa shpesh planifikoni të vendosni baste?

Shikoni Rishikimet e Faqes

Shqyrtimet e faqeve janë shpesh burime të shkëlqyera nëse doni të mësoni për gjithçka që i ka bërë lojtarët e tjerë të lumtur ose të pakënaqur me sajte të caktuara. Këtu mund të shikoni komentet tona për basteshkruesit më të mirë në internet atje jashte.

Krahasoni një listë të vendeve të ndryshme të basteve sportive

Duke qenë se keni një listë të disa faqeve të ndryshme të basteve sportive, është gjithmonë një ide e mirë t'i kaloni të gjitha dhe t'i krahasoni ato me njëra-tjetrën. Kjo do të thotë që ju duhet të vizitoni vetë faqet pasi të keni lexuar komentet.

Kryqëzoni disa opsione

Hapi i fundit është të njihni shkelësit tuaj dhe të eliminoni disa nga opsionet në listën tuaj.

Për fat të mirë, ne ju kemi kursyer punën e vështirë për të krijuar listën tuaj. Këtu është lista jonë e 10 faqeve më të mira të basteve sportive për kripto:

 • Paf
 • Betsson
 • Zoti Green
 • Kazumo
 • Eja
 • Leo Vegas
 • Betsafe
 • Unibet
 • William Hill
 • 10 bast
Faqet më të mira të basteve sportive për bastet kripto
Si të bastni me Bitcoin

Si të bastni me Bitcoin

Bitcoin është kriptomonedha më e përdorur nga bastorët pasi pranohet nga pothuajse çdo libër sportiv në internet.

Hapi i parë për të bastuar me Bitcoin është të zgjidhni një faqe bastesh të licencuar dhe të sigurt që pranon Bitcoin si një metodë depozitimi. Disa veçori të tjera thelbësore për të kërkuar në një faqe të basteve kripto përfshijnë sportet e disponueshme, bonuset dhe promovimet, shanset e basteve, dhe tarifat e depozitave.

Pasi të keni zbuluar faqen më të mirë të basteve sportive, duhet të regjistroheni në platformë dhe të bëni disa depozita duke përdorur portofolin tuaj Bitcoin. Hapi i fundit është të vini bast për rezultatin e një ngjarjeje sportive.

Si të bastni me Bitcoin
Bastet sportive me Bitcoin hap pas hapi

Bastet sportive me Bitcoin hap pas hapi

Ne kemi bërë këtë udhëzues hap pas hapi se si të vini bast në sport duke përdorur Bitcoin për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë procesin.

 • Hapi 1: Zbuloni një faqe të licencuar dhe të sigurt të basteve sportive që ju lejon të bëni një depozitë duke përdorur Bitcoin. Gjithashtu, sigurohuni që të jetë faqja më e përshtatshme për nevojat tuaja bazuar në veçoritë që ofron.
 • Hapi 2: Regjistrohu për faqen e internetit.
 • Hapi 3: Sigurohuni që portofoli juaj Bitcoin është i ngarkuar me shumën minimale që planifikoni të vendosni në baste.
 • Hapi 4: Tani është koha për të transferuar pak Bitcoin nga portofoli juaj në faqen e basteve. Për të kuptuar nëse keni vendosur adresën e duhur të portofolit, bëni fillimisht një depozitë provë.
 • Hapi 5: Zgjidhni një lojë sportive ose një ngjarje për të cilën dëshironi të bastoni.
 • Hapi 6: Eksploroni një bast që preferoni në lidhje me shanset.
 • Hapi 7: Vendosni një bast duke përdorur pagesën që keni bërë me Bitcoin.
 • Hapi 8: Hapi i fundit është thjesht të prisni që basti të konfirmohet nga faqja.
Bastet sportive me Bitcoin hap pas hapi
Këshilla dhe truke mbi bastet sportive me Bitcoin

Këshilla dhe truke mbi bastet sportive me Bitcoin

Më poshtë, ne kemi renditur disa këshilla dhe truke mbi bastet sportive duke përdorur Bitcoin. Ju mund të përfitoni prej tyre për ta bërë përvojën e basteve më efektive për veten tuaj.

 • Gjithmonë bëni një depozitë provë të një shume shumë më të vogël përpara se të transferoni të gjithë shumën. Në këtë mënyrë, mund të siguroheni që keni plotësuar adresën e duhur.
 • Është thelbësore të lexoni rishikimet e faqes së basteve që zgjidhni të përdorni Bitcoin-in tuaj në mënyrë që të shihni nëse faqja është e licencuar dhe e sigurt. Përndryshe, mund të përfundoni duke u mashtruar.
 • Sigurohuni që të mbani private informacionin në lidhje me portofolin tuaj Bitcoin. Faqet e basteve sportive nuk e kërkojnë atë informacion për depozitat.
 • Vlera e monedhës Bitcoin ndryshon vazhdimisht; mund të ndryshojë edhe çdo ditë apo edhe çdo orë. Për t'u siguruar që të merrni sasinë e duhur të krediteve të basteve, ne ju rekomandojmë që së pari të kontrolloni çmimin e Bitcoin.
Këshilla dhe truke mbi bastet sportive me Bitcoin
Bastet sportive duke përdorur kriptomonedha kundrejt metodave të tjera bankare

Bastet sportive duke përdorur kriptomonedha kundrejt metodave të tjera bankare

Edhe pse ka shumë ngjashmëri midis basteve sportive duke përdorur kriptovaluta dhe basteve me metoda të tjera bankare, si Transferimi Bankar, Skrill dhe Neteller, ende mbeten shumë dallime midis tyre.

Pasi të keni bërë depozitat, do t'ju duhet të zgjidhni një bast për një ngjarje sportive dhe do t'ju duhet të kontrolloni shanset, pavarësisht nëse përdorni ose jo kripto. Metoda e depozitimit është i vetmi ndryshim midis të dy llojeve të basteve.

Nëse dëshironi të përdorni një metodë të rregullt bankare, do t'ju duhet të keni një llogari bankare ose një portofol elektronik, që do të thotë gjithashtu se duhet të hapni një llogari bankare në mënyrë që të mund të transferoni para në portofolin tuaj elektronik. Megjithatë, kur përdorni kriptomonedhë ju nevojitet një portofol kripto, i cili është krejtësisht i ndryshëm nga një llogari bankare.

Një tjetër ndryshim i madh midis basteve sportive duke përdorur kriptomonedhë dhe metodave të tjera bankare është anonimiteti. Ju mund të jeni anonim kur bëni një depozitë me kriptomonedhë.

Së fundi, ekziston çështja e shpejtësisë së transaksionit dhe tarifave. Ka të ngjarë të presë më shumë se një ditë për të përfunduar një transaksion kur përdorni metoda të rregullta bankare për të bërë një depozitë. Nga ana tjetër, ju mund të transferoni menjëherë me kriptomonedhë.

Bastet sportive duke përdorur kriptomonedha kundrejt metodave të tjera bankare
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi