Gjithçka rreth basteve Sportet dimërore

Miliona kumarxhinj u drejtohen sporteve dimërore me shpresën për t'i pasur ato gjatë sezonit jashtë sezonit. Ka disa shanse fitimi, duke filluar nga ngjarjet kombëtare e deri te ato ndërkombëtare. Ski alpin, ski ndër-vend, biatlon, kërcim me ski dhe sllallom janë ndër tregjet e basteve të sporteve dimërore.

Sportet dimërore janë një shumëllojshmëri sportesh që kryhen kryesisht në borë ose akull. Shumica e këtyre aktiviteteve janë një përzierje e patinazhit, skijimit dhe udhëtimit me sajë. Sportet dimërore janë kryer historikisht në klimat më të ftohta, por këto lojëra tani mund të shijohen në një gamë më të gjerë lokalesh dhe stinësh falë akullit artificial.

Gjithçka rreth basteve Sportet dimërore
Flag

Libërbërësit më të mirë Sportet dimërore

al Country FlagCheckmark

22BET

al Country FlagCheckmark
Bonus Sportet dimëroreDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Bonus Sportet dimëroreDeri në 200 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Përvojë lozonjare e lojërave
 • 700+ lojëra dhe rritje
 • Bonus bujar i mirëseardhjes

Mr.play është një ofrues i basteve në internet që ofron një zgjidhje mbresëlënëse për bastet moderne. Ai është i bazuar në Maltë me një licencë të lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). Ai u bashkëthemelua nga Hannan Greenberg, veteranë të tjerë të iGaming dhe ekipi i Aspire Global.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP

Faqja e internetit Zodiacbet është një konkurrent i ri në tregun e basteve sportive. Bastet online të Zodiacbet u publikuan së fundmi në vitin 2020. Kompania operohet nga Bellona NV, ndërsa vetë platforma mundësohet nga Delasport. Kumarxhinjtë do të gjykojnë bastebërësin më të mirë në internet bazuar në atë se sa i besueshëm është.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7

SilverPlay është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, SilverPlay është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  1Bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1Bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   PalmSlots Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, PalmSlots Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Slotimo është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Slotimo është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Bonus Sportet dimërore100% deri në 500 dollarë
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
    • Mënyrat lokale të pagesës
    • Mbështetje për klientët 24/7
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
    • Mënyrat lokale të pagesës
    • Mbështetje për klientët 24/7

    bet O bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, bet O bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Bonus Sportet dimëroreBast javor falas në tenis
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Temë e butë
    • Kazino fituese e çmimeve
    • Lojëra elektronike ekskluzive
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Temë e butë
    • Kazino fituese e çmimeve
    • Lojëra elektronike ekskluzive

    Megjithëse zoti Green filloi të ofrojë baste sportive vetëm në pranverën e vitit 2016, kompania tashmë ka arritur një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, veçanërisht atyre në vendet evropiane. Për t'u ofruar konsumatorëve një përvojë bastesh më të individualizuar, operatori i basteve ka krijuar një partneritet me zhvilluesin e softuerit Kambi, i cili ndodhet në Maltë.

    Cilat sporte dimërore janë të njohura për të bastuar?

    Cilat sporte dimërore janë të njohura për të bastuar?

    Rregulloret ndryshojnë në bazë të disiplinës. Rregulloret e basteve, nga ana tjetër, ndajnë shumë ngjashmëri. Le të hedhim një vështrim në disa nga rregulloret e përgjithshme më të njohura të sporteve dimërore.

    Një nga arsyet pse bastet sportive dimërore janë të njohura është për shkak të shumëllojshmërisë së tyre. Lojërat dimërore mund të përfshijnë sa vijon:

    • Ski Alpine përfshin gërshetim përmes portave gjatë skijimit në shpatet e mbuluara me borë me shpejtësi të lartë.
    • Biatlonet janë një kombinim emocionues i skijimit në vend dhe gjuajtjes me pushkë.
    • Bobsleighing është një sport në të cilin ekipet me dy ose katër persona garojnë në një kurs akulli të njohur si vrapimi me shpejtësi marramendëse.
    • Ski ndër-vend ka disa disiplina individuale dhe ekipore, duke dhënë një mori shanse bastesh për bastorët seriozë.
    • Kaçurrela është një sport që luhet në akull në të cilin dy ekipe rrëshqasin me radhë gurë graniti drejt një objektivi të njohur si shtëpia.
    • Patinazh artistik është një sport emocionues në akull që thekson ekzekutimin krijues të rrotullimeve, hapave, kërcimeve dhe kthesave.
    • Ski stil i lirë është një sport emocionues ku të gjithë atletëve u kërkohet të bëjnë akrobaci ajrore ndërsa bëjnë ski poshtë kodrës.
    • Hokej në akull është një lojë popullore hokej mbi akull në të cilën dy skuadra kundërshtare prej gjashtë patinatorësh garojnë për të goditur një top të sheshtë të rrumbullakët në portën e ekipit tjetër me shkopinj me kënd.
    • Luzhë është një sport emocionues për t'u parë. Është gjithashtu sporti më i shpejtë i rrëshqitjes dimërore, me atletë elitarë që arrijnë shpejtësinë 120-145 kilometra në orë.
    • Kombinuar nordike është një sport me performancë të lartë që kombinon skijimin në vend dhe kërcimin me ski.
    • Patinazh me shpejtësi të shkurtër është një sport emocionues që përfshin shpërthime të shpejta dhe gara të furishme.
    • Skeleti është një sport ekstrem i sajë në të cilin garuesit udhëtojnë poshtë një kodre akulli me shpejtësi deri në 140 kilometra në orë.
    • Kërcim me ski është ndoshta një nga sportet më të frikshme në botë, që kërkon nga pjesëmarrësit të hidhen nga një rampë e madhe e pjerrët përpara se të fluturojnë për distancën më të gjatë të mundshme.
    • Sllallomi është i ngjashëm me skijimin alpin dhe luhet në të njëjtën mënyrë, me përjashtim që atletët duhet të ndjekin një kurs gjarpërues.
    • Snowboarding është një sport emocionues që kërkon një shkallë të lartë ekspertize për të konkurruar në kampionate të klasit botëror.
    • Patinazh me shpejtësi është një nga ngjarjet e pakta olimpike në të cilat fituesi përfundimtar përcaktohet nga rekordet e shpejtësisë dhe koha.

    Shumëllojshmëria e sporteve në dispozicion për të shijuar bastorët varet nga turneu që është aktualisht në vazhdim. Megjithatë, ato më të njohura për të bast janë Ski Alpine, Ski ndër-Vend, Biatlon, Kërcim me Ski dhe Sllallom.

    Cilat sporte dimërore janë të njohura për të bastuar?
    Si të bastoni në sportet dimërore

    Si të bastoni në sportet dimërore

    Rritja e popullaritetit të sporteve dimërore nuk mund të mbivlerësohet. Gjetja e vendit më të mirë nuk është asgjë tjetër veçse një shëtitje në park tani që shumica e basteshkruesve kanë adoptuar sportet dimërore.

    Gjetja e një bookmaker me shanset më të mira është çelësi për të fituar të mëdha në sportet dimërore. Për më tepër, të kesh një gamë të larmishme tregjesh bastesh në dorë është zakonisht një ide e zgjuar. Pra, mbani një sy për një shërbim të basteve sportive dimërore që ofron disa lloje të çdo ngjarjeje, si dhe shpërblime konkurruese.

    Bastet në sportet dimërore janë të krahasueshme me bast për sportet normale. Shanset, basteshkruesit dhe zgjedhja e sportit për të vënë bast janë të gjitha konsiderata të rëndësishme. Për të mos përmendur llojin e ngjarjes ose të turneut, i cili ndikon në shkallën tuaj të pagesës.

    Tregjet e basteve të sporteve dimërore nuk janë të shumta gjatë gjithë vitit, por interesi për bastet e kërcimeve me ski dhe kampionatet e tjera të sporteve dimërore rritet në qiell në prag të Lojërave Olimpike Dimërore dhe kampionateve të tjera të sporteve dimërore. Çdo libër sportiv me reputacion do të sigurohet që turnet dhe ngjarjet kryesore të mbulohen; ka shumë libralidhës seriozë me oferta të ndryshme sportive

    Si të bastoni në sportet dimërore
    A janë të ligjshme bastet online të sporteve dimërore?

    A janë të ligjshme bastet online të sporteve dimërore?

    Libërbërësi vendos nëse veprimi është ose jo i ligjshëm. Ndërsa asnjë rregullore e veçantë nuk kufizon bastet në sportet dimërore, bastebërësit duhet të kenë një licencë të vlefshme për të operuar brenda një juridiksioni.

    A janë të ligjshme bastet online të sporteve dimërore?
    Gjithçka rreth basteve sportive dimërore

    Gjithçka rreth basteve sportive dimërore

    Siç u përmend, ka dhjetëra ngjarje në disiplina të shumta të përfshira në sportet dimërore. Sidoqoftë, ngjarjet më të njohura sportive dimërore dhe ndoshta mundësitë më të mira të basteve sportive dimërore për të luajtur janë Ski Alpine, Ski ndër-Vendësh, Biatlon, Kërcim me Ski dhe Sllallom.

    Ski alpine

    Ski alpine është praktikuar që nga fundi i viteve 1800. Në këtë sport, atletët përdorin ski me takë fikse për të rrëshqitur në shpatet e mbuluara me borë. Sporti, i cili e ka origjinën në terrenet e thyera të Alpeve, është rritur në popullaritet në mbarë botën dhe tani është i listuar me disa rezervistë. Bastet për pjesëmarrësin e parë që kalon vijën e finishit, si dhe oraret e basteve, janë të zakonshme. Kokë më kokë, Finish në Top 3 dhe Antepost/Outright fituesi janë të gjitha opsione të spikatura të basteve për ski alpine.

    Ski ndër-vend

    Cross Country, i njohur shpesh si XC, ka konkurruar në Lojërat Olimpike që nga viti 1977 dhe tërheq afërsisht 41,000 atletë çdo vit. Në këtë sport dimëror, pjesëmarrësit ecin përpara duke ecur përpara ose duke shtyrë shtyllat e skive. Head-to-Heads, Finish in Top 3, Margins Fitues, Antepost/Outright Winner dhe më shumë tregje janë të disponueshme për bast. Përveç këtyre mundësive për të fituar para, kumarxhinjtë mund të marrin pjesë në garat e stilit të lirë, klasik ose stafetë.

    Biatlon

    Bastet e biatlonit janë destinacioni juaj më i mirë i lojërave nëse ju pëlqen të bëni ski dhe të shtënat me pushkë. Garat e biatlonit u ofrojnë lojtarëve më të mirën e të dy botëve, në mënyrë qesharake shanse të larta për të fituar. Për më tepër, tregjet e basteve biatlon përfshijnë tradicionale Head-to-Head, Heat Winner dhe Competition Winner.

    Kërcim me ski

    Konkurrentët konkurrojnë duke kërcyer distancën më të madhe pasi bien mbi skitë e tyre nga një rampë e përgatitur posaçërisht. Në vitin 1924, sporti i njohur dimëror bëri debutimin e tij në Lojra Olimpike. Loja fillon me dy raunde me nga 50 atletë secili. Vetëm 30 persona kalojnë në raundin tjetër. Fituesi përcaktohet nga kush ka marrë rezultatin më të lartë të përgjithshëm në dy raundet e fundit. Bastet e kërcimit me ski janë të lehta për t'u arritur pasi ato ofrohen pothuajse në çdo libër sportiv.

    Sllallomi

    Sllallomi është i ngjashëm me skijimin alpin dhe luhet në të njëjtin stil, me përjashtim që atletët duhet të ndjekin një kurs lakimi. Për shkak të ritmit të shpejtë, kthesave të mprehta të gdhendjes, ritmit dhe qetësisë së jashtëzakonshme, tregjet e basteve të sllallomit janë një nga sportet më shpërblyese dhe me adrenalinë. Sporti nuk është vetëm një pjesë e Lojërat Olimpike Dimërore, por është gjithashtu pjesë e Kampionatit Botëror të Skive Alpine FIS.

    Gjithçka rreth basteve sportive dimërore
    Këshilla për bastet e sporteve dimërore

    Këshilla për bastet e sporteve dimërore

    Edhe pse përpiqet të sigurojë një dimër gjithëpërfshirës strategjia e basteve sportive nuk është aspak e thjeshtë, duhet të merren parasysh disa të përbashkëta përpara se të filloni të luani në vendet më të mira të basteve të sporteve dimërore.

    Disa nga këshillat më të njohura të basteve për sportet dimërore janë përmendur këtu. Mbani në mend se këto metoda dhe sugjerime mund të zbatohen edhe për sportet e tjera dimërore që janë përshkruar në fillim të këtij artikulli.

    Para se të filloni bastet, së pari duhet të kuptoni bazat dhe më pas t'i zhytni gishtat e këmbëve në ujë. Ju duhet të luani kumar në ngjarje, sporte dhe tregje me të cilat jeni njohur dhe i kuptoni, si dhe rezultatet e kërkimit dhe arritjet e mëparshme.

    Vlen gjithashtu të theksohet se bastet live mund të jenë mjaft fitimprurëse. Ju gjithashtu duhet të ekzaminoni motin dhe t'i përmbaheni fituesve, ekipeve dhe yjeve të vendosur. Mbani në mend se ka shumë sporte të ndryshme për të zgjedhur.

    Ekziston gjithashtu mundësia e basteve për individë individualë që konkurrojnë në shumë versione të të njëjtit sport. Bastorët do të zbulojnë shpejt se mund të vendosin disa baste, duke e bërë temën e basteve në sportet dimërore më dinamike sesa mendohej fillimisht.

    Këshilla për bastet e sporteve dimërore
    Kumar i përgjegjshëm

    Kumar i përgjegjshëm

    Financat duhet t'i menaxhoni me kujdes për të mos humbur një shumë të madhe parash në mënyrë të papritur. Gjithmonë mbani mend se nuk duhet të rrezikoni kurrë më shumë para se sa jeni të gatshëm të humbni në një bast.

    Ju duhet t'i ndani financat tuaja për të parandaluar që të gjitha paratë tuaja të shpërthejnë menjëherë. Nëse keni një varg negativ fati, mos u përpiqni ta kompensoni duke rritur madhësinë e bastit tuaj. Ose vendosni një kufi në shumën që mund të depozitoni çdo muaj ose një kufi në shumën që mund të humbni në një lojë të vetme.

    Provoni vetë-përjashtimin nëse gjërat përkeqësohen pak dhe po filloni të ndiheni sikur po zhvilloni një varësi. Vetëpërjashtimi i ndihmon personat që po luftojnë me varësinë e lojërave të fatit të bëjnë një pushim prej tij dhe të përqendrojnë jetën dhe paratë e tyre në diçka tjetër. Mund t'ju ndihmojë të lidheni me programe shtesë të komunitetit për t'ju ndihmuar të përballeni me problemin tuaj të lojërave të fatit, si dhe t'ju ofrojë mbështetjen që ju nevojitet nëse nuk jeni të sigurt se si të menaxhoni hapat e ardhshëm në rikuperimin tuaj.

    Kumar i përgjegjshëm

    Mos i humb këto oferta me bonus

    1xBet
    1xBet
    100 dollarë
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin1xBet komento
    Betwinner
    Betwinner
    100 €
    Merr bonusinBetwinner komento
    22BET
    22BET
    300 dollarë
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin22BET komento
    Close