Lajme

October 31, 2023

Zhvillimet më të fundit në Skandalin e Vjedhjes së Shenjave të Miçiganit dhe ndeshjet e Serive Botërore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Prezantimi

Në këtë episod të Hang Up and Listen, Stefan Fatsis, Josh Levin dhe Joel Anderson bashkohen nga Ben Mathis-Lilley i Slate për të vlerësuar zhvillimet më të fundit në ekstravagancën e vjedhjes së shenjave në Michigan. Ekipi diskuton vendimin e Universitetit të Miçiganit për të anuluar një ofertë të re kontrate për trajnerin e futbollit Jim Harbaugh, siç raportohet nga The Wall Street Journal. Ata gjithashtu thellohen në programin e vjedhjes së shenjave të Connor Stalions dhe 'Manifestin e tij në Michigan', siç theksohet nga Richard Johnson i Sports Illustrated. ESPN ofron njohuri nga dikush që u pagua nga Stalions për të filmuar anash të kundërshtarëve të Miçiganit.

Zhvillimet më të fundit në Skandalin e Vjedhjes së Shenjave të Miçiganit dhe ndeshjet e Serive Botërore

Ndeshja e Serisë Botërore

Ben Lindbergh nga The Ringer bashkohet me podkastin për të zbërthyer ndeshjen e Serisë Botërore midis Arizona Diamondbacks dhe Texas Rangers. Ekspertiza e Lindbergh në analizën e bejsbollit është e dukshme në librat e tij, "Rregulli i vetëm është që duhet të funksionojë" dhe "MVP Machine". Ai gjithashtu eksploron 'efektin e ri të njohjes lehtësuese' të bejsbollit dhe problemin e vazhdueshëm të 'shumë-shumë pitchers'

Polemika e Dwight Howard

Diskutimi më pas kalon në polemika që rrethon Dwight Howard, Sallën e Famave të ardhshëm të basketbollit, i cili është akuzuar për sulm seksual. ESPN ofron mbulim të padisë civile të Stephen Harper kundër Howard, i cili i ka mohuar akuzat. Artikulli i Diana Moskovitz në Defector ofron një afat kohor të akuzave për sulme seksuale, ndërsa pjesa e DJ Dunson në Deadspin pyet pse ka mungesë diskutimi për këtë çështje. Cyd Zeigler i Outsports shqyrton përgjigjen e Stephen A. Smith ndaj akuzave.

Marrëveshje

Ndërsa përfundon episodi, mikpritësit i lënë dëgjuesit disa gjëra kryesore. Ata theksojnë nevojën që Major League Baseball të rregullojë formatin e tij të playoff-it me 12 ekipe pas largimeve të hershme të Dodgers, Orioles dhe Braves. Ata gjithashtu pranojnë performancat e spikatura të lojtarit të jashtëm të Texas Rangers, Adolis Garcia dhe lojtarëve të rinj me sukses në Arizona Diamondbacks. Episodi përfundon me një segment bonus që diskuton historitë e fillimit të fundjavës së NBA, duke përfshirë debutimin e Victor Wembanyama, kufizimin e supozuar të minutave të LeBron James dhe partneritetin e ri midis Damian Lillard dhe Giannis Antetokounmpo.

Mos harroni të abonoheni në Slate Plus për të mbështetur Hang Up and Listen. Për mbulim më të thelluar, shikoni artikujt dhe librat e rekomanduar të përmendur gjatë episodit.

Për çdo pyetje, mund të kontaktoni ekipin e podcast-it në [email protected].

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup
2024-05-25

Përballja përfundimtare: Manchester City kundër Manchester United në finalen e FA Cup

Lajme