Të apasionuarit pas basteve sportive në internet nuk do të rrezikojnë

Lajme

2022-01-05

Sezoni 2020-2021 tashmë ka grumbulluar avull dhe United, klubi më i suksesshëm në historinë e ligës, tashmë është në diskutim. Kush nuk e di se Old Trafford ishte ferr gjatë ditëve të Sir Alex Ferguson? Megjithatë, me ardhjen e Ole Gunnar Solskjær si menaxher i klubit pasi José Mourinho u largua në dhjetor 2018, gjërat kanë shkuar keq e më keq.

Të apasionuarit pas basteve sportive në internet nuk do të rrezikojnë

Teatri i Ëndrrave është kthyer në Teatrin e Maktheve pas 5-nuk depërtimit nga Liverpool më 24 tetor 2021. Po, as CR7 nuk mund të ndihmonte pas kthimit të tij të bujshëm në klub. Në fakt, Solskjær po përballet me një betejë të vështirë për të mbajtur punën e tij me Unitedin që lëngon në pozitën e shtatë pas 9 ndeshjeve të luajtura këtë sezon.

A do të vinte dikush bast që Manchester United të përfundonte në top katërshen në këtë moment? Jo shumë do ta bënin. Ka një arsye (ose ndoshta arsye) pse United është tejkaluar nga klube si Tottenham Hotspur dhe Westham, për të mos përmendur të dyshuarit e zakonshëm në garën e katër më të mirëve: Manchester City, Liverpool dhe Chelsea. Zoti na ruajt nëse Solskjær e çon Unitedin në zonën e rënies pas këtij sezoni.

Pse bastorët nuk rrezikojnë

Pas ndeshjes së Liverpool-it, është e vështirë të vësh bast te United për ndonjë gjë këtë sezon, pavarësisht se sa shumë i pëlqejnë ndokujt bastet sportive. Dhe kjo është arsyeja pse mund të mos jetë befasuese të shihet platformat e basteve i japin United shanse tërheqëse në të ardhmen e afërt.

Klubi ka qenë në një seri humbjesh

Duke marrë vetëm një pikë në katër ndeshjet e fundit të ligës, seria e humbjeve të United i thotë të gjitha. Para humbjes së paimagjinueshme ndaj Liverpoolit, United pësoi një humbje befasuese nga Aston Villa dhe Leicester. Gjithçka që mund të arrinin ishte një barazim kundër Evertonit, një ndeshje e njëjtë e luajtur në Old Trafford.

Me këtë lloj rekord, shanset e United për të përfunduar në top katër këtë sezon po zvogëlohen nga dita në ditë dhe jo shumë entuziastë të basteve sportive në internet ka të ngjarë të vënë bast paratë e tyre në klub për të marrë një vend të katërt të parë nga pëlqimet. e Tottenham, Westham, madje edhe Arsenal.

Ndeshje të vështira ende përpara

Nëse dikush mendoi se ndeshjet e ardhshme të United janë një shëtitje në park, ata janë në një zgjim të vrazhdë. Katër ndeshjet e ardhshme janë kundër Tottenham, Manchester City, Watford, Chelsea dhe Arsenal!

Ndërsa dikush mund të largohet nga Watford, Manchester City është një forcë në një nivel tjetër, forma e Chelsea është përmirësuar pas ardhjes së Tuchel si trajner dhe Arsenali është gjithmonë arra për t'u goditur. Tottenham, nga ana tjetër, është i njohur për qëndrimin e tij të mos thuaj kurrë-vdes. Kështu, mund të thuhet me siguri se do të jetë një mrekulli nëse Solskjær mund ta nxjerrë Unitedin nga kjo situatë.

Pra, ku shkon ekipi nga këtu? Ndërsa nuk mund të mohohet se United është në gjendje të rikthehet nga kjo seri humbjesh me një fitore kundër çdo skuadre përpara në renditje, nuk do të ishte shumë e mençur të vihej bast për United, veçanërisht në garën e katërshes së parë.

Kjo për shkak se Solskjær nuk ka qenë në gjendje të frymëzojë lojtarët e tij edhe pasi ka sjellë CR7 në bord, dhe kjo mund të jetë një problem i madh për të. Ndoshta nëse ai mund të ndryshonte taktin në ndeshjet e ardhshme, ai do të kishte ende një shans.

Lajmi i fundit

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit
2022-09-28

Zgjedhja e faqeve më të mira të basteve të basketbollit

Lajme