Lajme

October 31, 2023

Chet Holmgren: Performanca mbresëlënëse e fillestarëve ndez emocione për fansat e Thunder

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Prezantimi

Chet Holmgren, fillestari i shumëpritur për Oklahoma City Thunder, ka treguar potencial të madh në tre ndeshjet e tij të para në NBA. Ndërsa është ende herët në karrierën e tij, tashmë ka arsye për optimizëm për të ardhmen e tij.

Chet Holmgren: Performanca mbresëlënëse e fillestarëve ndez emocione për fansat e Thunder

Statistika mbresëlënëse

Në tre ndeshjet e tij të para, Holmgren ka mesatarisht 15.3 pikë, 7.0 kërcime dhe 2.3 bllokime për lojë. Ai ka gjuajtur mbresëlënës 57% nga fusha dhe 55% nga përtej harkut. Këto shifra vetëm sa e gërvishtin sipërfaqen e ndikimit të tij në fushë.

Analiza e lojës

Në debutimin e tij në NBA, Holmgren pati një paraqitje solide, duke kontribuar me 11 pikë, katër kërcime dhe tre asistime. Megjithatë, ai ndjeu se mund të bënte më mirë dhe të vendoste standarde më të larta për veten e tij.

Në ndeshjen e tij të dytë, Holmgren tregoi vërtet potencialin e tij. Ai shënoi 16 pikë, duke përfshirë një trepikësh të rëndësishëm në minutën e fundit dhe vendosi një rekord fillestar të Thunder me shtatë bllokime. Performanca e tij mori vlerësime si nga shokët e skuadrës ashtu edhe nga kundërshtarët.

Në ndeshjen e tij të tretë, Holmgren u përball me një ndeshje të vështirë kundër Nikola Jokic, MVP në fuqi. Ndërsa ai luftoi në mbrojtje, ai pati lojën e tij më të mirë sulmuese të sezonit, duke shënuar 17 pikë në pjesën e parë.

konkluzioni

Shfaqjet e hershme të Chet Holmgren kanë demonstruar shkathtësinë dhe potencialin e tij. Ndërsa vazhdon të zhvillohet dhe të fitojë përvojë, ai ka potencialin për t'u bërë një superstar në NBA. Tifozët e Thunder kanë arsye të jenë të emocionuar për të ardhmen me Holmgren në ekipin e tyre.

About the author
Matteo Bianchi
Matteo Bianchi

Matteo "Teo" Bianchi, i përshëndetur si "Data Dynamo" i BettingRanker, është kombinimi thelbësor i një entuziasti sportiv dhe një fantazmë numrash. Hulumtimi i tij i përpiktë siguron që bastorët janë gjithmonë një hap përpara, duke e bërë atë një gur themeli të platformës.

Send email
More posts by Matteo Bianchi

Të rejat e fundit

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste
2023-11-20

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste

Lajme