Lajme

May 7, 2023

4 fituesit më të mirë të basteve në futboll të të gjitha kohërave

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Futbolli është ndër sportet më të thjeshta për të bastuar libreza sportive të rregulluara duke ofruar konkurse dhe tregje të panumërta. Megjithatë, ndonjëherë ju mund të keni nevojë për më shumë motivim ndërsa kërkoni për një pagesë të madhe në bastet e futbollit. Pra, ky postim rendit dhe diskuton katër fitoret më të mira të basteve në futboll në kohët e fundit. 

4 fituesit më të mirë të basteve në futboll të të gjitha kohërave

#1: Steve Whitely - 1.45 milion £

Në vitin 2011, Steve Whitely, një tifoz (atëherë) 60-vjeçar i garave me kuaj, shpresonte të fitonte vetëm disa paund pasi kishte vënë 2 £ në një biletë futbolli dhe garash me kuaj me nëntë këmbë. Kjo ishte gjithçka që i nevojitej z. Whitely për të nxitur pagesën që do të ndryshonte jetën. Interesante, ai fitoi çmimin e parë pasi mbështeti kuajt relativisht të pamenduar.

Ai shpjegoi:

“Është e vështirë të thuash se si kam dalë me zgjedhjet e mia. Në fillim, unë kisha dy në çdo garë dhe kjo do të kushtonte 32 £, kështu që e hoqa atë”

#2: Daman Chick - 1 milion £

Në vitin 2016, Daman Chick, një montues kuzhine, fitoi 1 milion £ pasi vendosi një bast në Ender të Portugalisë për të shënuar golin e parë në Finalja e Euro 2016 kundër Francës. Duke vënë baste në një faqe të rregulluar bastesh sportive në Britaninë e Madhe, vendasja nga Birmingham kishte parashikuar që goli të shënohej në minutën e 84-të, megjithëse sulmuesi shënoi në minutën e 109-të. 

#3: Mick Gibbs - 500 mijë £

Mick Gibbs, një çati dhe një tifoz këmbëngulës i futbollit, fitoi një pagesë prej 500,000 £ pasi vendosi një bast paraprak në 2001. Tifozi i Manchester United kishte nevojë për Bayern Munich për të fituar Kupën Evropiane për të lundruar në garën e tij me 15 këmbë. Bayern u rikuperua nga 1-0 për të mposhtur Valencia, një skuadër spanjolle. Çuditërisht, Mick Gibbs kishte fituar një bast akumulues prej 157,400 £ në 1999. 

#4: Punter Anonim - 585 mijë £

Sezoni 2015/2016 i Premierligës angleze ishte ndër më befasuesit në historinë e ligës. Gjatë këtij sezoni, Leicester mundi Arsenalin dhe fitoi trofeun e lakmuar. Shumë nuk do ta parashikonin rezultatin, por një bastues anonim vendosi 20,000 £ në klub për të fituar ligën me shanset 5000:1. Bastuesi fitoi 585,000 £ nga ky bast i pafavorshëm. 

Këto janë disa nga bastet më me fat të futbollit në historinë e lojës. Por është jetike të mbani mend se bastet sportive bazohen kryesisht te fati, pasi asnjë ekip nuk është i garantuar të fitojë një ndeshje. Pra, vini bast me një strategji dhe mos vendosni më shumë se sa mund të humbni me lehtësi.

About the author
Matteo Bianchi
Matteo Bianchi

Matteo "Teo" Bianchi, i përshëndetur si "Data Dynamo" i BettingRanker, është kombinimi thelbësor i një entuziasti sportiv dhe një fantazmë numrash. Hulumtimi i tij i përpiktë siguron që bastorët janë gjithmonë një hap përpara, duke e bërë atë një gur themeli të platformës.

Send email
More posts by Matteo Bianchi

Të rejat e fundit

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste
2023-11-20

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste

Lajme