Turnetë më të mira të tenisit për të vënë bast

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker

Kur mendoni për bastet sportive, një nga gjërat e para që ju vjen në mendje mund të jetë futbolli ose basketbolli. Por a keni menduar ndonjëherë bast tenisi? Po, bast në tenis është një mënyrë fantastike për t'u përfshirë në aksion dhe ndoshta për të fituar ca para. Le të zhytemi në botën e basteve të tenisit dhe të eksplorojmë turnet më të mira për të vendosur bastet tuaja.

Turnetë më të mira të tenisit për të vënë bast

Pse të vini bast në tenis?

Së pari, tenisi është një sport global. Është luajtur dhe parë nga miliona në mbarë botën. Kjo do të thotë se ka shumë vende bastesh tenisi dhe shumë shanse bastesh për tenis për të eksploruar. Nëse merrni këshillat e duhura për bastet e tenisit ose bëni zgjedhjet e duhura të basteve të tenisit, mund të fitoni një shumë të rregullt!

Cilat janë turnetë më të mëdhenj të tenisit?

Tenisi ka disa turne të famshëm. Ata shpesh quhen "Grand Slams". Grand Slams janë turnetë më prestigjioze të tenisit në botë. Ata janë:

 • Australian Open
 • Open French
 • Wimbledon
 • US Open

Kur dëgjoni dikë që flet për '5 turnetë kryesore të tenisit', ata përfshijnë finalet e ATP-së së bashku me katër Grand Slam-et. Këto janë turnet më të njohura të tenisit dhe shpesh kanë më interesantët shanset e basteve të tenisit.

Cilat turne janë më të mira për të bastuar?

 1. Wimbledon: Një nga turnetë më të famshëm të tenisit, Wimbledon është një zgjedhje kryesore për bastet e tenisit në internet. Fusha me bar mund të jetë e ndërlikuar dhe ndodhin surpriza! Për shembull, imagjinoni një lojtar të lartë që rrëshqet në bar. Nëse do të kishit vënë bast te humbja, mund të fitoni shumë!
 2. US Open: Me ne të hapur shanset e basteve tenisi, ju mund të gjeni shumë mundësi emocionuese. US Open është i njohur për ndeshje me energji të lartë dhe rezultate të papritura. Është një vend i mrekullueshëm për të përdorur ato këshilla për bastet e tenisit që keni marrë.
 3. Open French: Luhet në balte, ky turne mund të jetë i paparashikueshëm. Disa lojtarë janë fantastikë në balte, ndërsa të tjerë luftojnë. Nëse e dini se cilët lojtarë janë kampionë në terren, mund të bëni disa zgjedhje të zgjuara të basteve tenisi.
 4. Australian Open: Ky është Grand Slam-i i parë i vitit, dhe të gjithë janë të etur për të lënë një shenjë. Është një kohë e mirë për të kontrolluar faqet e basteve të tenisit për shanse dhe për të vendosur bastet tuaja.
 5. Finalet e ATP-së: Marrin pjesë vetëm lojtarët më të mirë, duke i bërë ndeshjet super konkurruese. Ky turne ofron shanse të shkëlqyera për baste tenisi nëse mund të parashikoni se kush është në formë të mirë.

Këshilla për bastet e tenisit

 • Hulumtues Lojtarë: Dije kush është në formë. Një lojtar i lënduar ose i lodhur mund të mos performojë mirë, edhe nëse është në krye.
 • Çështjet sipërfaqësore: Siç u përmend, disa lojtarë bëjnë më mirë në sipërfaqe të caktuara fushash. Njihni pikat e forta të tyre!
 • Kontrolloni performancat e kaluara: Një lojtar që ka fituar Wimbledon pesë herë ka të ngjarë të ketë një ecuri të mirë përsëri.
 • Qëndroni të përditësuar: Ndiqni lajmet e tenisit. Në këtë mënyrë, ju do të kuptoni nëse dikush është i lënduar apo nuk ndihet mirë, gjë që mund të ndikojë në lojën e tyre.
 • Diversifikoni tuajin Bastet: Mos i vendosni të gjitha vezët në një shportë. Është mirë të shpërndani bastet tuaja në ndeshje ose turne të ndryshëm.

Faqet më të mira të basteve të tenisit

Tenisi, si një nga sportet më të ndjekur në mbarë botën, ka një numër të madh ndjekësish dhe aty ku ka ndjekës, ka edhe baste. Me uebsajte të panumërta të basteve në dispozicion, si e zgjidhni më të mirën për bastet tuaja të tenisit? Një platformë shumë e rekomanduar për t'ju ndihmuar me këtë është BettingRanker. Është vendi juaj i vetëm për renditje dhe rishikime të besueshme, të përditësuara dhe gjithëpërfshirëse të faqeve të basteve.

1xbet: I njohur globalisht, 1xbet ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh për tenis, nga Grand Slamet deri te turnetë më të vegjël. Ndërfaqja e tyre e përdoruesit është miqësore dhe ato shpesh ofrojnë shanse konkurruese.

22 bast: Një tjetër lojtar kryesor në industrinë e basteve, 22bet siguron që përdoruesit të kenë një përvojë të pandërprerë bastesh. Me një larmi mënyrash pagese dhe oferta të shpeshta promocionale, është e preferuara nga shumë.

Betwinner: Duke përmbyllur tre vendet e para, betwinner është i njohur për platformën e tij të fortë dhe shërbimin e shkëlqyer ndaj klientit. Seksioni i tyre i tenisit është i detajuar, duke ofruar njohuri dhe shanse që kujdesen si për bastet fillestar ashtu edhe për ata me përvojë.

Tregjet e njohura të basteve të tenisit

Përveç turneut më të mirë të tenisit, ka edhe tregje të ndryshme bastesh në dispozicion për entuziastët e tenisit. Këto tregje bastesh u lejojnë bastorëve të eksplorojnë aspekte të ndryshme të lojës dhe të përmirësojnë përvojën e tyre të basteve. Le të hedhim një vështrim në disa nga tregjet e njohura të basteve në tenis:

 • Totali i lojërave në bastet e grupit të parë: Në këtë lloj basti, ju parashikoni numrin total të lojërave të luajtura në setin e parë. Ju mund të vini bast nëse numri i përgjithshëm i lojërave do të jetë mbi ose nën numrin e caktuar nga krijuesit e basteve. Ky bast është veçanërisht tërheqës kur një lojtar njihet si titullar i fortë ose kur luan kundër një kundërshtari me fillim të ngadaltë.
 • Bast humbës: Basti humbës është një lloj bast unik ku ju vini bast për lojtarin që do të humbasë lojën. Ky bast zakonisht ofrohet kur një lojtar konsiderohet një favorit i qartë dhe shanset janë në përputhje me rrethanat e ulëta. Bastet mbi humbësin mund të jenë tërheqëse kur besoni se humbësi do të performojë çuditërisht mirë.
 • Fituesi i turneut Bast: Një bast fitues i turneut është një bast afatgjatë ku parashikoni lojtarin që do të fitojë të gjithë turneun. Ky lloj basti shpesh ofron shanse më të larta se bastet me një lojë. Bastet për fituesin e turneut janë veçanërisht joshës kur një lojtar konsiderohet favorit ose kur besoni se një i dobët do të bëjë një ecuri mbresëlënëse.
 • Bast finalist: Basti finalist është një bast afatgjatë ku parashikoni dy lojtarët që do të arrijnë në finalen e turneut. Ky bast zakonisht ofron shanse më të larta se bastet individuale të fituesve të lojës ose turneut. Bastet për finalistët janë tërheqës kur besoni se një lojtar i dobët do të tejkalojë pritjet ose kur dy lojtarët më të mirë ka të ngjarë të takohen në finale.
 • Bast i aksioneve të grupit të parë: Një bast i bastit të setit të parë përfshin parashikimin e rezultatit të saktë të setit të parë. Për të fituar këtë bast, duhet të parashikoni me saktësi rezultatin e setit. Ky lloj basti është tërheqës kur një lojtar njihet për fillimin e fuqishëm ose kur luan kundër një kundërshtari me fillim të ngadaltë.
 • Bast Afatgjatë Numri 1: Një bast numër 1 afatgjatë është një bast për lojtarin që do të renditet në numrin 1 në botë në fund të sezonit. Ky bast shpesh ofron shanse më të larta se bastet në lojëra ose turne individuale. Bastet për numrin 1 afatgjatë janë tërheqës kur besoni se një lojtar do të ketë një sezon të jashtëzakonshëm ose kur lojtari aktual numër 1 pritet të ketë vështirësi.

Me këto tregje të shumëllojshme bastesh, të apasionuarit pas tenisit mund të zhyten në eksitimin e lojës duke shijuar një gamë të gjerë opsionesh bastesh.

Image

Bastet e tenisit ofrojnë një përvojë emocionuese si për entuziastët e sportit ashtu edhe për bastorët. Nga turnetë prestigjioze të Grand Slam deri tek finalet emocionuese të sezonit, ka mundësi të shumta për të vënë baste në tenis gjatë gjithë vitit. Pavarësisht nëse jeni adhurues i betejave të fushës me bar në Wimbledon ose betejave intensive të fushës me balte në French Open, çdo turne sjell atmosferën e tij unike dhe opsionet e basteve. Pra, shikoni listën e faqeve më të mira të basteve në BettingRanker, eksploroni turne të ndryshëm dhe gjeni tregjet e basteve që i përshtaten preferencave dhe nivelit tuaj të aftësive. Mos harroni të luani kumar me përgjegjësi dhe të argëtoheni duke shijuar emocionet e basteve të tenisit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Pse tenisi konsiderohet një sport i mirë për baste?

Tenisi është një sport global i luajtur dhe i ndjekur nga miliona, duke ofruar shanse të shumta bastesh dhe mundësi për fitore të mundshme.

Cilat janë 'Grand Slamet' në tenis?

Grand Slams janë turnetë më prestigjioze të tenisit, duke përfshirë Australian Open, French Open, Wimbledon dhe US Open.

Cili turne konsiderohet si ngjarja e pestë e madhe e tenisit, krahas Grand Slams?

Finalet e ATP-së konsiderohen si ngjarja e pestë e madhe e tenisit.

Si ndikon sipërfaqja e fushës në bastet e tenisit?

Disa lojtarë performojnë më mirë në sipërfaqe specifike fushash, të tilla si bari ose balta, të cilat mund të ndikojnë në vendimet e basteve.

Cila është një platformë e rekomanduar për të gjetur faqet e besuara të basteve tenisi?

BettingRanker është një platformë shumë e rekomanduar për renditjen dhe rishikimet e faqeve të basteve.

Emërtoni tre faqet kryesore të internetit të basteve të tenisit të përmendura në artikull.

1xbet, 22bet dhe Betwinner janë tre faqet kryesore të internetit të basteve të tenisit të përmendura.

Cili është tregu 'Total Lojra në Bastet e Setit të Parë'?

Është një bast që parashikon numrin e përgjithshëm të lojërave të luajtura në setin e parë, mbi ose nën një numër të caktuar nga krijuesit e basteve.

Çfarë përfshin 'Basti humbës'?

Basti humbës është një bast ku ju vini bast për lojtarin që do të humbasë lojën.

Si është i ndryshëm "Basti Fitues i Turneut" nga "Basti Finalist"?

Një 'Bast Fitues i Turneut' parashikon lojtarin që do të fitojë të gjithë turneun, ndërsa një 'Bast Finalist' parashikon dy lojtarët që do të arrijnë në finale.

Çfarë këshille u jepet atyre që dëshirojnë të vënë baste në tenis?

Hulumtoni lojtarët, merrni parasysh sipërfaqen e fushës, kontrolloni performancat e kaluara, qëndroni të përditësuar me lajmet e tenisit dhe diversifikoni bastet tuaja.