Si të bastni në një garë me kuaj të gjallë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker

Bastet në garat me kuaj janë një përvojë elektrizuese, por bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj e çojnë eksitimin në një nivel krejtësisht të ri. Tregjet në lojë ju lejojnë të vendosni baste ndërkohë që po zhvillohet gara, duke ofruar një mundësi emocionuese për të marrë vendime të shpejta dhe për të fituar potencialisht fitore të mëdha. Megjithatë, bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj ndryshojnë nga bastet në sportet e tjera dhe është thelbësore të kuptohen nuancat dhe strategjitë e përfshira. Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ​​ne do t'ju udhëzojmë në detajet e basteve të drejtpërdrejta të garave me kuaj, duke përfshirë faqet më të mira për të bastuar, ndryshimet midis basteve para garës dhe basteve të drejtpërdrejta, të mirat dhe të këqijat, dhe këshilla për të rritur shanset tuaja për të sukses.

Si të bastni në një garë me kuaj të gjallë

Çfarë janë bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj?

Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj janë kur ju vendosni baste për kuajt ndërsa zhvillohet gara. Ndryshe nga bastet e rregullta ku vini bast përpara fillimit të garës, këtu, ju vini bast bazuar në atë që shihni gjatë garës. Ky lloj bastesh është më sfidues sepse është i shpejtë dhe ju duhet të kuptoni mirë garën dhe kuajt. Për të bërë mirë, duhet të dini për shpejtësinë e garës, distancën midis kuajve dhe gjendjen e pistës. Është gjithashtu mirë të përdorni faqe bastesh të besueshme që ofrojnë shanse të drejta dhe janë të lehta për t'u përdorur. Me kalimin e kohës dhe praktikës, ju mund të arrini mirë dhe të fitoni më shumë.

Faqet më të mira të basteve të drejtpërdrejta të kuajve

Nëse dëshironi të vini bast në garat e kuajve drejtpërdrejt, duhet të zgjidhni faqen e duhur të internetit. BettingRanker ju jep një listë të përditësuar të uebsajtet më të mira të basteve me kuaj. Këto tre faqe kanë shanse të mira dhe janë të lehta për t'u përdorur. Ata gjithashtu ofrojnë shumë opsione bastesh dhe mënyra të ndryshme për të paguar.

Këtu janë disa nga librat më të mirë sportivë që ofrojnë baste në lojë për kuajt:

1xbet

1xbet është një nga faqet më të mira të basteve me kuaj. Ka shanse të mira dhe shumë zgjedhje bastesh. Faqja e internetit është e lehtë për t'u përdorur, kështu që ju mund të gjeni rrugën tuaj shpejt. 1xbet ju jep gjithashtu shumë informacione për garat, në mënyrë që të mund të bëni baste inteligjente. Mund të paguani me karta krediti/debiti, kuleta elektronike, transferta bankare apo edhe kriptovaluta. Ata gjithashtu kanë shërbimin ndaj klientit në dispozicion gjatë gjithë kohës.

22 Bast

22Bet është një faqe e njohur bastesh kuajsh të drejtpërdrejtë. Ai ofron shanse të mira dhe shumë opsione bastesh. Faqja e internetit është e lehtë për t'u përdorur, dhe ju mund të vendosni bastet tuaja shpejt. Ata gjithashtu ofrojnë analiza të detajuara të garës për t'ju ndihmuar të merrni vendime më të mira. Ju mund të paguani me karta krediti/debiti, kuleta elektronike, transferta bankare ose kriptomonedhë. Nëse keni nevojë për ndihmë, mbështetja e tyre për klientët është në dispozicion 24/7.

Betwinner

Betwinner është një vend kryesor për baste të drejtpërdrejta të garave me kuaj. Faqja e internetit është e thjeshtë për t'u përdorur dhe efikase. Mund të gjeni shanse të mira dhe shumë mënyra për të vënë bast. Betwinner gjithashtu ju jep shumë informacion për çdo garë. Pagesa është e lehtë me opsione si kartat e kreditit/debitit, kuletat elektronike, transfertat bankare dhe kriptovalutat. Mbështetja e tyre ndaj klientit është gati të ndihmojë 24/7 nëse keni ndonjë pyetje ose problem.

Kur zgjidhni një faqe bastesh me kuaj të drejtpërdrejtë, merrni parasysh faktorë të tillë si shanset, disponueshmëria e transmetimit të drejtpërdrejtë dhe numri i ngjarjeve kryesore të mbuluara.

Dallimet midis basteve para-garës dhe kuajve të drejtpërdrejtë

Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj ndryshojnë dukshëm nga bastet para garës. Dallimi më i dukshëm është shpejtësia me të cilën duhet të merren vendimet. Në garat e sprintit, të cilat zakonisht zgjasin rreth një minutë, ka shumë pak kohë për të vendosur një bast në kohë reale. Edhe në garat më të gjata, dritarja e mundësive është akoma më e shkurtër në krahasim me sportet e tjera. Kjo natyrë e shpejtë e basteve të garave me kuaj të drejtpërdrejtë kërkon të menduarit e shpejtë dhe aftësinë për të reaguar ndaj garës që shpaloset para syve tuaj.

Një ndryshim tjetër domethënës është disponueshmëria e kufizuar e opsioneve të basteve live për garat me kuaj. Ndryshe nga tregjet e basteve para garës, të cilat ofrojnë një gamë të gjerë opsionesh bastesh, opsionet e basteve live në garat e kuajve janë më të kufizuara. Kjo mund të mos i tërheqë bastet që preferojnë një shumëllojshmëri zgjedhjesh bastesh.

Të mirat dhe të këqijat e basteve të drejtpërdrejta në garat me kuaj

Ashtu si çdo formë e lojërave të fatit, bastet live në garat me kuaj kanë grupin e vet të avantazheve dhe disavantazheve. Le të hedhim një vështrim më të afërt në të mirat dhe të këqijat:

Përparësitë e basteve të drejtpërdrejta në garat me kuaj:

 • Shanse më të mira: Bastet e drejtpërdrejta mund të ofrojnë shanse më të mira sesa tregjet e zakonshme me shanse fikse ose bastet para garës. Nëse vëreni diçka gjatë garës që të tjerët humbasin, mund të gjeni shanse më të larta për kalin që ju pëlqen, duke rezultuar në fitime të mundshme më të mëdha.
 • Përvojë e zgjeruar: Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj mund të rrisin kënaqësinë dhe angazhimin tuaj me këtë sport. Eksitimi i marrjes së vendimeve në disa sekondë dhe dëshmia e zhvillimit të garës shton një shtresë shtesë emocioni.
 • Shtesë për bastet para garës: Bastet e drejtpërdrejta ofrojnë një mundësi për të plotësuar ose mbuluar bastet para garës. Nëse vëreni një kalë që performon mirë gjatë garës për të cilin nuk keni vënë bast fillimisht, mund të vendosni një bast live për të maksimizuar fitimet tuaja të mundshme.

Disavantazhet e basteve të drejtpërdrejta në garat me kuaj:

 • Koha e kufizuar për vendimmarrje: Natyra e shpejtë e basteve të drejtpërdrejta të garave me kuaj lë pak kohë për analiza dhe vendimmarrje. Kërkohen reagime të shpejta, duke rritur marzhin e gabimit dhe mundësinë e gabimeve.
 • Opsione të kufizuara bastesh: Krahasuar me tregjet e basteve para garës, opsionet e basteve të drejtpërdrejta të garave me kuaj janë më të kufizuara. Nëse preferoni një gamë të gjerë zgjedhjesh bastesh, bastet live mund të mos ofrojnë shumëllojshmërinë që kërkoni.
 • Disponueshmëria: Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj nuk janë aq të disponueshme sa tregjet e rregullta me shanse fikse. Librat e sportit shpesh nuk e ofrojnë këtë lloj kumari, duke e bërë atë më pak të aksesueshëm për disa bastore.

Ndërsa bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj mund të jenë emocionuese, është e rëndësishme të peshoni të mirat dhe të këqijat përpara se të vendosni nëse është zgjedhja e duhur për ju.

Si të bastni drejtpërdrejt në garat me kuaj

Nëse jeni të interesuar të provoni bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj, procesi është relativisht i thjeshtë. Këtu është një udhëzues hap pas hapi se si të vendosni baste të drejtpërdrejta në garat me kuaj:

 1. Kërkoni për një platformë me reputacion të basteve sportive që ofron baste të drejtpërdrejta të garave me kuaj. Një nga vendet e besueshme për të identifikuar platformat kryesore është BettingRanker. Kjo platformë është e përkushtuar për të vlerësuar dhe renditur faqet më të mira të basteve, duke ju siguruar akses në detaje aktuale dhe të besueshme.
 2. Pasi të keni identifikuar një faqe të preferuar, ndoshta një nga ato të përmendura më herët, drejtohuni në platformën e tyre dhe krijoni një llogari për të filluar.
 3. Sigurohuni që ka para në llogarinë tuaj të basteve; nuk mund të vësh bast pa të.
 4. Zgjidhni garën e kuajve në të cilën dëshironi të vini bast dhe jini gati me telefonin ose kompjuterin tuaj.
 5. Shikoni nga afër garën dhe shikoni se si po ecin kuajt.
 6. Kur shihni një shans të mirë, vini bast mbi një kal që mendoni se do të fitojë ose vendosni bast kundër një kali që mendoni se nuk do të fitojë.
 7. Shikoni shanset (shanset) dhe vendosni se sa doni të vini bast.
 8. Pas vendosjes së bastit tuaj, prisni dhe shikoni se si përfundon gara.
 9. Nëse e keni marrë me mend mirë, paratë e fituara do të shtohen në llogarinë tuaj.

Vlen të përmendet se shpejtësia e basteve të drejtpërdrejta të garave të kuajve kërkon të menduarit e shpejtë dhe aftësinë për të marrë vendime të menjëhershme bazuar në garën e zhvilluar. Praktika dhe njohja me këtë sport do t'ju ndihmojë t'i zhvilloni këto aftësi me kalimin e kohës.

Këshilla për baste të suksesshme të garave me kuaj të drejtpërdrejtë

Për të rritur shanset tuaja për sukses në bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj, merrni parasysh këshillat e mëposhtme:

 • Kuptoni strategjinë e kalit: Çdo kalë ka një stil unik garash. Disa preferojnë të marrin drejtimin menjëherë nga shkop, ndërsa të tjerët shkëlqejnë në shtrirjen e fundit. Dijeni këtë përpara se të vendosni bast.
 • Zgjidhni vrapuesit e qetë: Kuajt që mbajnë një sjellje të përmbajtur, duke mbajtur hapin me drejtuesit pa shpenzuar shumë energji herët, janë shpesh baste të mira. Përkundrazi, kuajt e etur ose të shqetësuar mund të lodhen para kohe.
 • Vështrime të motit dhe gjurmëve: Gjendja e pistës dhe moti luajnë një rol kryesor. Pavarësisht nëse është i thatë apo i lagësht, mund të favorizojë kuaj të ndryshëm. Faktoroni këtë gjatë vendosjes së basteve live.
 • Shkathtësia e kalorësit është çelësi: Një kalorës i aftë mund të bëjë të gjithë ndryshimin. Mbani një sy në kalorës me reputacion për vendime të shëndosha dhe suksese të kaluara.
 • Ndiqni tendencat e basteve para garës: Një rritje e papritur e basteve mbi një kalë të caktuar mund të tregojë besimin e publikut në performancën e tij. Megjithatë, shanset e luhatshme mund të sugjerojnë dyshime për potencialin e tij.
 • Njohuria është basti juaj më i mirë: Një bastues i mirëinformuar shpesh ka avantazhin. Gërmoni në historitë e kuajve, kuptoni dinamikën e garës dhe njihuni me gjuhën e garave me kuaj.
 • Qëndroni vigjilent ndaj ndryshimeve të minutës së fundit: Qoftë një ndërrim në kalorës ose një tërheqje e papritur e kalit, përditësime të tilla mund të ndryshojnë tabelat. Qëndroni të përditësuar.
 • Përgjigjet e kuajve të matës: Gjatë garës, vëzhgoni se si kuajt reagojnë ndaj kalorësve të tyre. Kuajt që nuk e përshpejtojnë ritmin kur shtyhen mund të mos jenë në formën më të mirë.
 • Identifikoni yjet në rritje: Në mes të një gare, kuajt që mbyllin pa mundim hendekun me liderët janë shpesh baste të forta. Përgjigjet e tyre ndaj komandave të kalorësve mund të jenë zbuluese.
 • Gjeni hapjet: Konfigurimi i garës është vendimtar. Nëse ka hapësirë ​​të kufizuar për manovrim, kuajt e ngecur në mes ose mbrapa mund ta kenë të vështirë të çlirohen.

Duke ndjekur këto këshilla, ju mund të bëni baste më të informuara dhe strategjike të garave me kuaj.

Image

Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj ofrojnë një përvojë emocionuese dhe me ritme të shpejta të lojërave të fatit. Ndërsa vjen me grupin e vet të sfidave, të kuptuarit e dallimeve midis basteve para garës dhe basteve live, të mirat dhe të këqijat, dhe zbatimi i strategjive efektive mund të rrisë shanset tuaja për sukses. Duke ndjekur këshillat e përshkruara në këtë udhëzues dhe duke zgjedhur faqet me reputacion të basteve me kuaj të drejtpërdrejtë, ju mund të zhyteni plotësisht në emocionet e basteve të drejtpërdrejta të garave me kuaj.

Mos harroni të bëni kërkimin tuaj, të vlerësoni kushtet e garës dhe të merrni vendime të informuara bazuar në garën në zhvillim. Me praktikë dhe përvojë, ju mund të bëheni një bastues i aftë i garave me kuaj të gjallë dhe potencialisht të fitoni fitime të konsiderueshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë lloj bastesh mund të bëj në garat me kuaj?

Ka shumë lloje të ndryshme bastesh që mund të bëni në garat me kuaj. Bastet më të zakonshme përfshijnë baste fituese, baste vendosjeje, baste shfaqjesh, baste exacta/quinella, baste trifecta/superfecta dhe baste ditore dyshe/zgjedh 3/zgjedh 4/zgjedh 6 baste. Çdo lloj basti ka rregullat dhe pagesat e veta, prandaj është e rëndësishme të hulumtoni llojet e ndryshme përpara se të vendosni ndonjë bast.

Si i di shanset për një garë të veçantë kuajsh?

Shanset për çdo garë zakonisht shfaqen në faqen e basteve online. Shumica e sajteve do të shfaqin shanset në formatin dhjetor ose të pjesshëm, kështu që është e rëndësishme të njiheni me të dyja përpara se të vendosni ndonjë bast. Për më tepër, disa sajte paraqesin mjete si 'llogaritësit e koeficienteve' që mund t'ju ndihmojnë të kuptoni se sa do të fitoni nëse basti juaj është i suksesshëm.

Çfarë janë bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj?

Bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj u mundësojnë bastuesve të vendosin baste mbi kuajt ndërsa gara po ndodh, duke ofruar shanse në kohë reale që mund të ndryshojnë bazuar në ngjarjet e garës.

Si ndryshojnë bastet live nga bastet para garës?

Bastet para garës përfshijnë vendosjen e basteve përpara fillimit të garës, bazuar në shanset fikse. Nga ana tjetër, bastet e drejtpërdrejta ju lejojnë të vini bast gjatë garës, me shanse që mund të ndryshojnë në bazë të performancës së kuajve.

A ka ndonjë mjet apo platformë të veçantë të rekomanduar për baste të drejtpërdrejta të garave me kuaj?

Po, faqet e internetit si BettingRanker renditen dhe rishikojnë faqe të ndryshme bastesh, duke i ndihmuar bastorët të gjejnë platforma të besueshme për të bastuar në garat me kuaj.

Kur është koha më e mirë për të vendosur një bast live gjatë një gare me kuaj?

Koha ideale ndryshon. Bastorët shpesh kërkojnë momente kyçe, të tilla si kur një kal tregon shenja të rritjes së vrullit ose kur ka ndërrime në kushtet e garës. Njohja e stilit të garës së kalit dhe dinamika e vazhdueshme e garës mund të ndihmojë në vendosjen e momentit të duhur.

Si mund t'i rris shanset e mia për sukses në bastet e drejtpërdrejta të garave me kuaj?

Suksesi shpesh vjen me kërkime. Njihuni me kuajt, performancat e tyre në të kaluarën, kalorësit dhe kushtet e pistave. Vëzhgimi i tendencave të basteve dhe sjelljes së kuajve gjatë garës mund të ofrojë gjithashtu njohuri të vlefshme.

A mund ta shikoj garën drejtpërdrejt në platformat e basteve?

Shumë faqe kryesore të basteve ofrojnë transmetim të drejtpërdrejtë të garave, duke lejuar bastorët të shikojnë dhe të marrin vendime të informuara njëkohësisht.

Çfarë duhet të marr parasysh në lidhje me performancën e kalit gjatë basteve live?

Kërkoni shenja të qëndrueshmërisë së kalit, reagimit ndaj urdhrave të kalorësit dhe çdo shenjë shqetësimi. Pozicioni dhe ritmi i kalit në raport me të tjerët mund të japin gjithashtu të dhëna.

Si ndikojnë moti dhe kushtet e pista bastet live?

Kushtet e motit dhe pista mund të ndikojnë në performancën e një kalë. Disa kuaj shkëlqejnë në gjurmët e thata, ndërsa të tjerët performojnë më mirë në sipërfaqet e lagura. Bastorët duhet të marrin parasysh këto kushte kur vendosin baste live.

Si t'i trajtoj ndryshimet e shpejta të koeficienteve gjatë basteve live?

Qëndroni të qetë dhe besoni kërkimin tuaj. Ndryshimet e shpejta mund të jenë për shkak të arsyeve të ndryshme, duke përfshirë dinamikën e garës ose reagimet kolektive të bastuesve. Është thelbësore të vlerësoni nëse shanset e reja përputhen me vlerësimin tuaj të garës përpara se të merrni një vendim.

A mund të përdor pajisje celulare për baste të drejtpërdrejta të garave me kuaj?

Absolutisht! Shumica e faqeve kryesore të basteve janë optimizuar për pajisjet celulare, duke siguruar që bastorët të mund të vendosin baste të drejtpërdrejta në lëvizje.