Betwinner Rishikimi i librave 2024 - Responsible Gaming

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
Betwinner is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Disa njerëz fitojnë një karrierë si kumarxhinj profesionistë, por ata janë të paktë. Kjo nuk duhet të konsiderohet si një burim të ardhurash për shumë njerëz. Ju duhet të vini bast vetëm me fondet që mund të përballoni të humbni. Asnjëherë mos luani kumar me paratë që ju nevojiten për qiranë, faturat, ushqimin ose gjëra të tjera thelbësore.

Njerëzit që parashikojnë ose kanë nevojë të fitojnë kanë më shumë gjasa të zhvillojnë çështje kumari. Kur humbasin, kjo mund t'i bëjë ata të frustruar ose të shqetësuar, duke i bërë ata të rrezikojnë edhe më shumë shuma për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të krijojë një rreth vicioz që së shpejti del jashtë kontrollit.

Luaj me përgjegjësi

Ju keni shumë më pak gjasa të bini në atë kurth nëse parashikoni të humbni. Edhe nëse jeni duke humbur, kumari mund të jetë i këndshëm nëse jeni plotësisht të përgatitur për humbjet tuaja dhe nuk keni problem të shpenzoni para për ta bërë këtë. Kur prisni të humbni, fitorja është shumë më e këndshme.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë drejt kumar me përgjegjësi. Para se të luani, kuptoni se sa mund të përballoni të humbni. Nëse fitoni, konsiderojeni veten me fat, por mos u dekurajoni nëse fati juaj i mirë nuk zgjat.

Kur jeni duke bast, humbja e gjurmës së kohës është gjithashtu e thjeshtë. Vendosni një kohëmatës ose një alarm dhe kur të fiket, ndaloni. Do të humbni më shumë para nëse luani kumar për një periudhë më të gjatë. Asnjëherë mos luani kumar në vend që të shkoni në punë dhe mos lejoni që kumari të ndikojë në marrëdhëniet tuaja ose jetën familjare.

Kur vini bast, mos pini ose përdorni drogë. Këto kimikate dëmtojnë arsyetimin dhe gjykimi i fortë është mbrojtja juaj më e mirë kundër humbjes së kontrollit të lojërave tuaja.

Ku të kërkoni ndihmë

Nëse ndonjëherë mendoni se po humbisni kontrollin dhe/ose nuk mund të vini bast siç duhet, duhet të hiqni dorë menjëherë nga bastet. Nëse keni probleme për të lënë duhanin ose besoni se mund të jeni të varur, është koha për të kërkuar ndihmë.

Mos kini frikë afroj dikë nëse e dini ose besoni se kumari është bërë problem për ju. Nuk është asgjë për t'u turpëruar dhe përpjekja për ta zgjidhur çështjen vetëm është pothuajse e pamundur. Nëse nuk ndiheni rehat të diskutoni shqetësimet tuaja me miqtë ose familjen, këshillimi dhe grupe të veçanta, si p.sh BeGambleAware, mund te ndihmoj.

Regjistrohuni në BetWinner dhe fitoni bonus prej 20 € nëse basti juaj i parë humbet
2023-05-16

Regjistrohuni në BetWinner dhe fitoni bonus prej 20 € nëse basti juaj i parë humbet

I lançuar në vitin 2018 nga Harbesina Limited, BetWinner është një nga faqet më të besuara të basteve në mbarë botën. Kjo faqe interneti është e njohur për shanset e saj konkurruese të basteve sportive dhe tregjet e shumta të basteve.