William Hill - Tips & Tricks

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Tips & Tricks

Megjithëse bastet për sportet mund të jenë argëtuese, përdorimi i William Hills e bën përvojën shumë më të këndshme, të sigurt dhe të dobishme. Këto këshilla dhe truket mund t'i ndihmojnë bastorët të përfitojnë sa më shumë nga përvoja e tyre atje.

Mendoni për avantazhin e ekipit vendas

Për lojtarët e sportit duhet të merret parasysh avantazhi që i takon ekipit vendas. Ka më shumë përparësi në fushën e shtëpisë sesa vetëm moti dhe vendndodhja e një ekipi.

Ekipi vendas mund të ketë avantazhin nëse shfaqet një turmë e madhe. Është në instinktin tonë të performojmë në mënyrën më të mirë kur njerëzit i kushtojnë vëmendje asaj që po bëjmë. Hulumtimet tregojnë se sportet me turma të mëdha i japin avantazh ekipit vendas.

Ndihmon gjithashtu sepse skuadrat vendase nuk duhet të udhëtojnë, gjë që mund të jetë fizikisht e lodhshme edhe për atletët profesionistë. Aftësia e lojtarëve për të performuar në kulmin e tyre është dëmtuar nga orari kërkues i udhëtimeve të NBA-së.

Mbani gjurmët e aktiviteteve tuaja të basteve

Shumica e lojtarëve të rinj sportivë nuk i kushtojnë rëndësi të madhe regjistrimit dhe monitorimit të basteve të tyre. Kjo paraqet dy çështje për shqyrtim.

Kur nuk ka të dhëna për t'u referuar, është e pamundur të ruhet skeda për sasinë e parave të shpenzuara. Është thelbësore të mbani një sy të ngushtë në zakonet tuaja të shpenzimeve dhe t'i përmbaheni një plani të paracaktuar shpenzimesh.

Së dyti, mbajtja e të dhënave ju mundëson të vlerësoni dhe përmirësoni shpesh të dhënat që keni mbajtur. Nëse doni të fitoni para me kalimin e kohës, duhet të keni gjithçka në vend.

Së paku, duhet të regjistroni informacionin e mëposhtëm për çdo bast që vendosni.

  • Përzgjedhja
  • Shanset
  • Madhësia e kunjit
  • Rezultati i bastit
  • Pagesa e marrë ose fondet e humbura

Regjistrimi i këtij informacioni nuk do të zgjasë shumë dhe do t'ju ndihmojë të mbani gjurmët e shpenzimeve tuaja të përgjithshme (ose fitimit). Prandaj, nuk ka asnjë justifikim për moskryerjen e tij. Në një mjedis ideal, ju do të mbani shënime edhe më të plota për të analizuar zhvillimin tuaj ndërsa ecni përpara.

Zbuloni se si të përfitoni sa më shumë nga mjetet statistikore

Që lojtarët dhe bastebërësit të jenë të suksesshëm, ata duhet të jenë në gjendje të përdorin teknologjinë për të kërkuar grupe të dhënash. Shumë kompani ofrojnë zgjidhje falas ose me kosto të ulët.

Përdorimi i këtyre mjeteve për herë të parë do të marrë disa përpjekje. Kur e bëjnë këtë, shanset për të fituar baste rriten. Njerëzit që bastojnë në sport mund të dallojnë shpejt dhe të përdorin modelet më të zakonshme të basteve.

Libërbërësit dhe lojtarët e tjerë të lojërave që provojnë idetë e tyre rreth tendencave mund të mësojnë nga kjo. Edhe nëse një bast duket i rastësishëm, mjetet për analizimin e të dhënave mund t'i ndihmojnë lojtarët e kumarit të gjejnë modele bazë që mund t'i ndihmojnë ata të marrin vendime më të mira bastesh.

Provoni të mbuloni bastet tuaja kur jeni të pasigurt

Kur vini bast në sport, mbrojtja është një metodë që mund të zvogëlojë rrezikun ose të sigurojë një fitim për bastdhënësin. Praktika e mbrojtjes është një formë e menaxhimit të rrezikut që mund t'ju ndihmojë të reduktoni humbjet tuaja dhe të mbani një bankroll të mirë.

Në fillim, mbrojtja e basteve tuaja mund të duket si një strategji e vështirë, por ideja themelore është mjaft e drejtpërdrejtë. Një bast i ri vihet në një rezultat të ndryshëm nga ai i bastit fillimisht. Ju ose mund të zvogëloni rrezikun që lidhet me bastin tuaj fillestar ose të fitoni para pavarësisht nga rezultati. Objektivi përfundimtar është të minimizohet sasia e parave që humbet.

Mos Injoroni E-Sports

Ka shumë opsione kur bëhet fjalë për firmat më të fundit të argëtimit dhe lojërat kompjuterike. Vlen gjithashtu të theksohet se pjesëmarrja në eSport është bërë një ngjarje bastesh gjithnjë e më e zakonshme.

League of Legends dhe Counter-Strike: GO janë vetëm dy shembuj të videolojërave që mund të përfshihen në këtë kategori. Në këto lojëra video, agjitacioni është po aq i zakonshëm, nëse jo më i zakonshëm, sesa në shumicën e aktiviteteve të tjera.

Le të pretendojmë se jeni më shumë një videolojtar sesa një adhurues i sporteve. Mund të ketë një shans interesant për të qenë një pionier në bastet sportive duke ofruar një rrugë të lehtë drejt edukimit rreth basteve sportive në këtë fushë të re.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1998
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Franceze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Polake
Suedeze
LicencatLicencat (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (35)
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
First Person Baccarat
French Roulette Gold
FutbollGolfHendbollHokej mbi akullKriketi
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
Pai Gow
Poker
PolitikaRegbi
Ruletë
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
Snooker
Soiree Blackjack
SportiveUFC
Video Poker
VolejbollieSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
MonedhatMonedhat (11)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Singaporit
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
William Hill Affiliates
ShtetetShtetet (7)
Gjermania
Irlanda
Japonia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Suedia
Zvicra
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick