William Hill - Responsible Gaming

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Kumarxhinj profesionistë ekzistojnë, por janë jashtëzakonisht të rrallë. Nuk duhet parë si burim të ardhurash për shumë njerëz. Mos vini bast më shumë sesa mund të përballoni për të humbur. Shmangni kumarin me para në të cilat mbështeteni për të paguar qiranë dhe gjërat e tjera thelbësore, si faturat dhe ushqimin.

Varësia nga kumari është shpesh rezultat i nevojës së njerëzve për të fituar. Kur humbasin, kjo mund t'i inkurajojë ata të jenë edhe më të dëshpëruar për të fituar paratë e tyre, duke çuar në edhe më shumë kumar. Kjo mund të dalë lehtësisht jashtë kontrollit, duke shkaktuar shumë dhimbje dhe vuajtje.

Luaj me përgjegjësi

Për të shmangur të njëjtin gabim, së pari duhet të pranoni humbjen. Ju ende mund të shijoni kumarin edhe nëse humbni, për sa kohë që jeni të përgatitur për humbjet dhe jeni të gatshëm të shpenzoni paratë për t'u argëtuar. Kur mendon se do të humbësh, është shumë më e këndshme të fitosh.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë për të bixhoz i përgjegjshëm. Filloni me një buxhet në mendje dhe qëndroni me të. Ka mbaruar kur ka ikur. Nëse fitoni, konsiderojeni veten me fat, por mos u dëshpëroni nëse fati juaj nuk vazhdon.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është e lehtë të humbisni kohën. Nëse vendosni një kufizim orar ose alarm, duhet të ndaloni kur kohëmatësi të fiket. Më shumë kohë e shpenzuar për lojëra do të çojë në humbje më të mëdha. Marrja e pushimit nga puna për të luajtur kumar mund të dëmtojë jetën tuaj personale dhe familjare.

Mos pini ose përdorni drogë gjatë lojës. Pengesa juaj më e mirë kundër varësisë ndaj lojërave të fatit është një ndjenjë e fortë e vetëkontrollit dhe këto kimikate mund ta shtrembërojnë atë.

Ku të kërkoni ndihmë

Kushdo që mendon se po humbet kontrollin e lojërave të fatit ose nuk mund të luajë me përgjegjësi, duhet të ndalojë menjëherë. Është koha për të marrë trajtim nëse keni probleme për të lënë duhanin ose besoni se mund të jeni të varur.

Mos ki turp afroj dikë nëse besoni ose e dini se kumari po bëhet problem për ju. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar, dhe përpjekja për të trajtuar problemin vetëm është një humbje kohe. Një shumëllojshmëri metodash dhe grupesh terapeutike, si p.sh BeGambleAware, mund të ndihmojë ata që nuk janë në gjendje të ndajnë hapur problemet e tyre me të dashurit.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1998
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Franceze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Polake
Suedeze
LicencatLicencat (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (35)
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
First Person Baccarat
French Roulette Gold
FutbollGolfHendbollHokej mbi akullKriketi
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
Pai Gow
Poker
PolitikaRegbi
Ruletë
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
Snooker
Soiree Blackjack
SportiveUFC
Video Poker
VolejbollieSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
MonedhatMonedhat (11)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Singaporit
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
William Hill Affiliates
ShtetetShtetet (7)
Gjermania
Irlanda
Japonia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Suedia
Zvicra
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick