William Hill - FAQ

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Klientët e William Hills shpesh i bëjnë këto pyetje para, gjatë dhe pas vendosjes së një basti.

Pse nuk është shlyer basti im?

Shlyerja zakonisht zgjat jo më shumë se 30 minuta. Megjithatë, mund të zgjasë disi më shumë në rrethana të rralla. Kjo është për shkak të pamundësisë për të marrë një rezultat zyrtar, humbjes së furnizimit nga burimi ynë ose një problemi teknik.

Bastet tuaja duhet të zgjidhen sa më shpejt të jetë e mundur. William Hills përpiqet të shlyejë menjëherë bastet në lojë pasi dihet rezultati i tregut dhe të gjitha bastet e tjera pas konfirmimit të rezultatit zyrtar.

Pse nuk mund të vendos gjithmonë se si t'i tërheq paratë e mia?

Ju duhet të tërhiqeni duke përdorur të njëjtën mënyrë pagese me të cilën keni depozituar. Nëse mënyra juaj e depozitimit nuk lejon tërheqje, duhet të përdorni një transfertë bankare. Nëse keni depozituar duke përdorur disa metoda, duhet të tërhiqeni në metodën që keni përdorur më shumë.

Cila është veçoria e basteve të mia?

Bastet e mia zgjerohen në opsionin e mëparshëm "Baste të hapura".

Ai ende shfaq baste të hapura, por ka gjithashtu një faqe shtesë 'Të zgjidhura' që ju lejon të shihni lehtësisht bastet tuaja të shlyera për 48 orët e mëparshme dhe më pas klikoni në 'Shiko historinë e plotë të basteve' për të shkuar në zonën e llogarisë tuaj dhe për të gjetur të plotë histori.

Si mund ta përditësoj kartën e debitit ose të kreditit të llogarisë sime nëse skadon?

Fshirja e kartës së vjetër është e panevojshme nëse ajo është rilëshuar me një datë të re skadence. Ju vetëm duhet të ndryshoni datën e skadencës:

 1. Zgjidhni opsionin 'Depozitë'.
 2. Zgjidhni 'Ndrysho' pranë numrit të kartës suaj të kreditit (shih imazhin e parë më poshtë)
 3. Do të dërgoheni në një dritare kërcyese ku mund të ndryshoni datën e skadencës (shih imazhin e dytë më poshtë)
 4. Klikoni butonin "Ruaj ndryshimet".
 5. Kjo kartë tani mund të përdoret për të depozituar dhe tërhequr fonde.

Si mund ta bëj llogarinë time më të sigurt?

Qasja e paautorizuar në llogarinë tuaj parandalohet nga emri juaj i përdoruesit dhe fjalëkalimi. Vendosni një fjalëkalim unik ose një frazë kalimi që mund ta mbani me lehtësi, por kurrë mos e shkruani ose mos e zbuloni me askënd, madje as me William Hills. Përdorni një përzierje numrash dhe shkronjash sesa një fjalë fjalori.

Përgjigjet e pyetjeve tuaja të sigurisë, midis detajeve të tjera të llogarisë, përdoren për të verifikuar identitetin tuaj kur kontaktoni Shërbimin e Klientit. Si rezultat, përgjigja për pyetjen tuaj të sigurisë duhet të jetë e vështirë për t'u parashikuar dhe jo ndonjë gjë që mund të gjendet në faqet e rrjeteve sociale si Facebook. Pse të mos e vendosni pyetjen tuaj të sigurisë në emrin e vajzërisë së nënës së partnerit ose mikut tuaj më të ngushtë? Edhe personi më i përkushtuar do ta kishte të vështirë të merrte me mend përgjigjen.

Ku mund t'i gjej Mjetet më të Sigurta të Kumarit në faqen e re të "William Hills Sportsbook"?

 1. Identifikohu dhe shko në krye të ekranit në kutinë e bilancit.
 2. Zgjidhni "Bixhoz më të sigurt" nga menyja rënëse.

Kjo do t'ju dërgojë te 'Mjetet e Kumarit më të Sigurt'. Mjetet e mëposhtme janë ato që mund të përdorni për të zbatuar praktika më të sigurta të lojërave të fatit.

 • Kufijtë e depozitave mund të vendosen dhe përditësohen (shuma maksimale ditore, javore ose mujore e parave që mund të depozitoni në llogarinë tuaj).
 • Nën "Kujtesat e kohës së lojës", mund të caktoni një periudhë që të ndodhin rikujtuesit gjatë aktivitetit të lojës për t'ju ndihmuar të gjurmoni sa kohë keni luajtur.
 • Merrni një kohë për të parandaluar hyrjen e paautorizuar në llogarinë tuaj.
 • Nëse keni nevojë për një pushim më të gjatë, mund të zgjidhni një periudhë të plotë Vetëpërjashtimi që varion nga 6 muaj deri në 5 vjet.
 • Nën "Mbyllja e llogarisë", mund të zgjidhni gjithashtu të mbyllni llogarinë tuaj për një kohë të pacaktuar.
Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1998
BonusetBonuset (5)
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Franceze
Gjermane
Italiane
Japoneze
Polake
Suedeze
LicencatLicencat (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (35)
All Bets Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
First Person Baccarat
French Roulette Gold
FutbollGolfHendbollHokej mbi akullKriketi
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
Pai Gow
Poker
PolitikaRegbi
Ruletë
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
Snooker
Soiree Blackjack
SportiveUFC
Video Poker
VolejbollieSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
MonedhatMonedhat (11)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Singaporit
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
William Hill Affiliates
ShtetetShtetet (7)
Gjermania
Irlanda
Japonia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Suedia
Zvicra
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick