Wazamba

Age Limit
Wazamba
Wazamba is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
BlikSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Wazamba

Kur lojtarët kërkojnë për basteshkruesi më i mirë në internet ata mund të supozojnë se kompanitë më të vjetra janë më të njohurat. Në fund të fundit, këto firma do të kenë ofruar baste të besueshme online për shumë vite. Megjithatë, ka një sërë projektesh premtuese që janë krijuar vetëm kohët e fundit. Një prej tyre është Wazamba, një degë e Araxio Development NV Kjo kompani është e mirënjohur për zotërimin e një numri të madh të markave të njohura të lojërave. Ajo themeloi Wazamba në mënyrë që të kthejë bastet në tregun sportiv.

Qeveria e Curacaos licencon Wazamba. Ky organ i veçantë licencues konsiderohet si një portal i sigurt nga ekspertët e basteve sportive. Është gjithashtu e njohur ndërkombëtarisht, kështu që një gamë e gjerë klientësh do t'u besojnë kazinove që janë nën rregulloret e saj. Wazamba ka numrin e licencës: 8048/JAZ2016-064 të lëshuar nga Curacao Gaming Control.

Ky ofrues i basteve sportive u krijua vetëm në vitin 2019. Prandaj, lojtarët e zgjuar mund të hezitojnë të përdorin shërbimet e tij. Megjithatë, gjatë kohës së tij të shkurtër si bastelist, Wazamba ka arritur të bëjë përshtypje si ekspertët, ashtu edhe tifozët e basteve të rastësishme. Në fakt, faqja e internetit fitoi një çmim Ask Gamblers në vitin e publikimit. Ka disa arsye pse Wazamba ia vlen të provohet.

Sportet e ofruara në Wazamba

Bastet në Wazamba u japin përdoruesve akses në opsionet e basteve për mbi 35 vjeç sporte të ndryshme. Seksioni i tyre i futbollit është më mbresëlënës pasi ka të paktën 250 tregje vetëm për atë sport. Shanset e basteve për lojërat e basketbollit janë veçanërisht të mira. Nga ana tjetër ka vetëm një diferencë 7-8% në ndeshjet e tenisit. Prandaj, tifozët e atij sporti të veçantë do të jenë më mirë të kërkojnë diku tjetër për një ofrues.

Sportet e mëposhtme mbulohen nga Wazamba:

 • Futboll amerikan
 • Atletikë
 • Futbolli Australian
 • Badminton
 • Basketboll
 • Futboll plazhi
 • Volejboll plazhi
 • Biatlon
 • Boks
 • Kriket
 • Çiklizëm
 • Shigjetat
 • Floorball
 • Futbolli
 • Formula 1
 • Futsal
 • GAA Football
 • Galike Hurling
 • Golf
 • Hendboll
 • Hokej në akull
 • MMA
 • Motor Sport
 • Pesapallo
 • Unioni i Rugbit
 • Kërcim me ski
 • Snooker
 • Tenis tavoline
 • Tenis
 • Volejboll
 • Vaterpolo

Nga kjo listë është e qartë se Wazamba ka një përzierje të mirë të ngjarjeve të bazuara në dimër dhe verë. Përzgjedhja është gjithashtu mjaft e larmishme sa lojtarët e kumarit me shije të ndryshme do të gjejnë diçka tërheqëse. Krahasuar me faqet e tjera të reja, libri sportiv i Wazamba mund të konsiderohet mjaft ekzotik. Ka mijëra ngjarje para ndeshjes për të zgjedhur, si dhe baste të drejtpërdrejta të ndeshjes. Për më tepër, opsionet vazhdojnë të zgjerohen ndërsa faqja bëhet më e popullarizuar.

Ngjarje të veçanta sportive

Disa lojtarë mund të kërkojnë një përvojë më të specializuar. Për shembull, kur ndodh një ngjarje sportive vjetore, ata mund të dëshirojnë të vendosin baste mbi të. Bastet në Wazamba në internet ofrojnë mundësinë për të luajtur në tregje më të veçanta si basketbolli me aftësi të kufizuara dhe tenisi. Natyrisht, kur zhvillohen Lojërat Olimpike, tregje të reja në sit bëhen të disponueshme. Ekzistojnë gjithashtu opsione në internet të basteve sportive të fokusuara në turnetë që zhvillohen brenda Azisë.

Ndonjëherë një lojtar mund ta zgjedhë këtë bast në situata që zakonisht nuk klasifikohen si sporte. Shembujt mund të përfshijnë zgjedhjet politike ose ceremonitë e ndarjes së çmimeve si Oscars. Wazamba u jep përdoruesve akses në këto tregje më të pazakonta.

Pagesat në Wazamba

Për një libralidhës të kohëve të fundit në internet, Wazamba tashmë ka arritur të sigurojë një shumë mënyra pagese. Është faqja ideale për lojtarët që duan një gamë të gjerë opsionesh për depozitat dhe tërheqjet e tyre. Pranohen monedhat e mëposhtme:

 • Real Brazilian
 • Dollar Kanadez
 • Peso kilian
 • koruna çeke
 • euro
 • Forinta hungareze
 • Rupia indiane
 • Dollar i Zelandës së Re
 • Krona norvegjeze
 • Zloty polake
 • Rubla ruse
 • dollar amerikan

Ekzistojnë mbi 16 mënyra bankare në dispozicion. Pranohen kartat e kreditit, si dhe transferta të shpejta përmes kuletave elektronike si Skrill dhe ecoPayz. Sidoqoftë, Wazamba me të vërtetë shkëlqen kur bëhet fjalë për opsionet e kriptomonedhave. Shumë nga monedhat më të njohura mund të përdoren për depozitim. Ato përfshijnë Bitcoin, Litecoin, Ethereum dhe shumë të tjera. Nga ana tjetër, përdoruesit do të jenë më të kufizuar kur bëhet fjalë për tërheqjen përmes kriptomonedhës.

Lojtarët lejohen të kenë një maksimum prej 3 tërheqjesh në pritje në të njëjtën kohë. Procesi do t'i nënshtrohet gjithashtu rregullave të kufirit mujor të tërheqjes. Nëse lojtari ka status VIP, atëherë kjo mund të rrisë sa shumë mund të marrë nga llogaria e tij. Pasi të jetë dorëzuar një kërkesë, do të duhen jo më shumë se 3 ditë pune për t'u plotësuar. Procesi është edhe më i shpejtë përmes kuletave elektronike dhe kriptomonedhës.

Bonuset e ofruara në Wazamba

Njerëzit zakonisht e konsiderojnë faqen më të mirë të basteve në internet si një me një program të pasur promovues. Kur shijon bastet online me Wazamba, përdoruesi do të vërejë se ka shumë bonuse të ndryshme për të shfrytëzuar. Këto promovime ndahen në ato të fokusuara në lojërat e kazinosë dhe ato për adhuruesit e librave online. Hapi i parë është të regjistroheni në mënyrë që të mund të kërkohet një ofertë mirëseardhjeje.

Ka turne në vend dhe gara ditore jackpot për të marrë pjesë. Humbjet nga operatori mund të kërkohen nga lojtari si kthim parash. Qëllimi i këtyre promovimeve është të inkurajojë më shumë orë bastesh argëtuese. Në disa raste, një bonus mund të rrisë shanset për ndeshje apo edhe gara të tëra. Bonuset e depozitave të ndeshjes janë në dispozicion, si dhe ringarkimet javore.

Menjëherë pas bashkimit, lojtari mund të shijojë disa bonuse të ndryshme hyrëse. Nëse ata janë me fat dhe taktikë, këto mund të përdoren për të rritur ndjeshëm depozitën e tyre fillestare. Një nga opsionet më të dobishme është pranimi i pikëve për çdo 1$ të bastit. Pasi përdoruesit të kenë njohur platformën, ata mund të dëshirojnë të angazhohen në mënyrë aktive në turne ose të përdorin përfitimet e disponueshme për ata në skemën e besnikërisë.

Pse të vini bast në Wazamba?

 • Wazamba mund të konsiderohet si një nga prodhuesit më të mirë të basteve në internet për këdo që dëshiron të vendosë baste duke përdorur kriptomonedhë. Faqja shkëlqen kur bëhet fjalë për sasinë e opsioneve bankare. Transferimet janë gjithashtu mjaft të shpejta, veçanërisht nëse lojtari zgjedh metoda jo tradicionale.

 • Katalogu i basteve sportive në internet i Wazamba është i mbushur me një gamë mbresëlënëse tregjesh të ndryshme. Kumarxhinjtë ka të ngjarë të gjejnë të paktën një sport që u pëlqen shijeve të tyre të basteve. Ka të dyja të njohura dhe të veçanta për t'u marrë parasysh.

 • Krahasuar me faqet e internetit të ngjashme, ka pak kufizime të vendit. Ndërfaqja mbështet më shumë se 10 gjuhë të ndryshme. Kjo ndihmon për t'i dhënë Wazamba një bazë globale klientësh.

 • Siguria do të jetë një shqetësim i madh për çdo lojtar të zgjuar. Wazamba rregullohet nga një autoritet me reputacion të mirë dhe ka një sistem të fuqishëm për të mbajtur të sigurta të dhënat e përdoruesve. Ekziston gjithashtu një ekip i besueshëm i mbështetjes së klientit që mund të arrihet 24/7.

 • Një nga avantazhet më të mëdha të Wazamba është fakti që shpërblen në mënyrë aktive lojtarët e rregullt. Kumarxhinjtë mund të jenë të sëmurë nga prezantuesit që ofrojnë a bonus mirëseardhjeje dhe pastaj neglizhoni ato. Megjithatë, Wazamba ka një program të shkëlqyer besnikërie që mund t'i ndihmojë lojtarët të përmirësojnë përvojën e tyre afatgjatë të lojërave të fatit.

Total score8.5
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (10)
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi VIP
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjes
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Hindi
Hungareze
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Ruse
Çeke
Metodat e tërheqjesMetodat e tërheqjes (12)
Bank transfer
Bitcoin
EcoPayz
Neteller
Payeer
QIWI
Skrill
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (10)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Forintë Hungarisht
Jeni Japonez
Koruna Çeke
Krona Norvegjeze
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Zloty Polak
ShtetetShtetet (12)
Finlanda
Gjermania
Hungaria
India
Japonia
Kanadaja
Kili
Norvegjia
Peruja
Polonia
Tajlandë
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (25)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Amaya (Chartwell)
Betsoft
CQ9 Gaming
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Habanero
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Thunderkick
Yggdrasil Gaming
iSoftBet
SportiveSportive (41)