Vlerësimi i librave Unibet - Tips & Tricks

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Bonus100% deri në 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Bastet mund të jenë një hobi argëtues, por vënia e një basti sportiv me Unibet mund t'i shtojë më shumë argëtim, siguri dhe përfitime aktivitetit. Këtu janë disa këshilla dhe ide për t'ju ndihmuar të argëtoheni më shumë kur kaloni kohën tuaj duke vënë baste në sport në Unibet.

Bëhu i mençur me fjalimet

Paralays janë një bast tërheqës në Unibet për shkak të rritjes së tyre javore të parlayeve. T

Nxitja javore e parlay Unibet u jep njerëzve që bëjnë baste paraprake më shumë para kur fitojnë. Për sa kohë që çdo pjesë e ndeshjes ka shanse të paktën -500, ju keni kontroll të plotë mbi sportet dhe tregjet që zgjidhni. Çdo javë, ju do të merrni bileta që ju japin një rritje fitimi prej 10% në një lojë të parresë me 3 drejtime, 20% në një marrëveshje të parrezikshme me 4 drejtime dhe 30% në një marrëveshje me 5 drejtime.

Megjithatë, një lojtar i mençur sportiv në internet e di më mirë se të vendosë paralays shumicën e kohës. Bastet e parashtruara përfshijnë shumëzimin e aksioneve tuaja me shanset për çdo rezultat të zgjedhur, të cilat mund të jenë aq sa do të zgjidhni. Ajo që dua të them është kjo:

Ju aksioneve 10 dollarë në Toronto Raptors (2.45), Miami Heat (1.60) dhe Boston Celtics (1.75). Të tre skuadrat kishin koeficient të paktën 1.60. 68,60 dollarë do të paguhen nëse secili ekip fiton, duke e bërë këtë 68,60 dollarë.

Përveç shumëzimit të koeficienteve për çdo ngjarje të mundshme, ju gjithashtu shumëzoni "lëngin" e vendosur në secilën linjë bastesh. Secili rezultat ka një lëng 10% të lidhur me të për të fituar para. Kur shtohen shanset, eksitimi rritet. Si rezultat, krijuesi i basteve ka një avantazh më të madh, dhe ju, lojtari i bastit, keni një vlerë më të vogël të pritur.

Bastorët mund të gjejnë ende një bast të shkëlqyer paraprak duke gjetur tre baste të mirë ku vlera e secilës lojë është mbi lëngun, edhe për një lojtar humbës.

Është një rregull i mirë i përgjithshëm për të shmangur vendosjen e një basti paraprak nëse nuk do të vendosni të njëjtin bast në secilën pjesë. Shtimi i më shumë këmbëve në një paraqitje do ta bëjë të pamundur fitimin e një "pagesa të mundshme" të madhe. Mund të shtohen vetëm baste me një vlerë të pritur pozitive (EV).

Megjithatë, është më e mençur të vendosni baste individuale për secilin rezultat që dëshironi, në vend që të mbështeteni në një paraqitje afatgjatë.

Përfitoni nga paratë e Unibet

Ju mund të vendosni një bast përpara se të përfundojë duke përdorur veçorinë Cash Out. Në vend që të rrezikoni të gjitha përfitimet tuaja, ju mund të ruani një pjesë të tyre në këtë mënyrë. Nëse gjërat nuk po shkojnë mirë, ju gjithashtu mund të ndaheni shpejt me humbjet tuaja dhe të merrni një pjesë të parave tuaja mbrapsht.

Unibet i lejon klientët të marrin para në një sërë tregjesh, duke përfshirë

  • Mbi 20 baste futbolli para ndeshjes
  • Bastet e futbollit në lojë, duke përfshirë pjesën e parë/të plotë dhe rezultatin e saktë)
  • Tregjet e drejtpërdrejta të futbollit, të tilla si fituesi dhe rënia
  • Tregjet e drejtpërdrejta të tenisit dhe vendosni 1-2 baste

Sigurohuni që opsioni Cash Out është i aksesueshëm duke kërkuar stemën e Cash Out në fletën e bastit kur vendosni bastet tuaja.

Referojuni një shoku për të marrë më shumë mundësi bastesh

Aktualisht mund të fitoni një bonus bujar Unibet duke referuar një mik në sajt.

Për të përfituar nga kjo ofertë referimi Unibet, do të merrni 25 dollarë për çdo klient të ri që sugjeroni. Kjo ofertë Unibet referoj një mik mund të përdoret deri në pesë herë. Fushata e Unibet referoj një miku mund t'ju shpërblejë me deri në 125 dollarë në para shtesë bastesh nëse sillni mjaft miq në sajt.

Të gjitha zgjedhjet e basteve të Unibet mbulohen nga kjo nxitje referimi për një mik. Ofertat e Unibet referoj një mik janë të disponueshme për sportet e njohura, duke përfshirë futbollin, basketbollin, bejsbollin dhe hokejin. Një tjetër promovim i Unibet referoj një miku ju lejon të përdorni bibliotekën e gjerë të faqes me lojëra elektronike dhe lojëra baccarat.

Nxitja e Unibet-it për të referuar një mik kërkon një bashkëpunim midis jush dhe miqve tuaj. Për të përfituar nga promovimi i rekomandimit të Unibet për një mik, atyre do t'u duhet të hapin një llogari dhe të depozitojnë një minimum prej $25.

Për fat të mirë, vënia në veprim e këtij rekomandimi të Unibet për promovimin e një shoku nuk do të jetë shumë e vështirë për ju që ta bëni vetë. Referimi i një shoku është po aq i thjeshtë sa të klikosh lidhjen në faqen e sipërme djathtas të faqes së internetit të Unibet, të futësh adresën e emailit të mikut tënd dhe më pas të ulesh dhe të shikosh teksa bashkohen dhe depozitojnë para.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.