Vlerësimi i librave Unibet - Tips & Tricks

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score9.0
Përfitimet
+ Besuar që nga viti 1997
+ Libri Legjendar Sportiv
+ Kazino fituese e çmimeve

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (12)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Kansspel Commissie
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
FutbollFutboll AmerikanFutbolli galikFutsalliGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMAMotorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
SnookerSportet dimëroreSportet virtualeSportive
StarCraft 2
SurfingTelevizioniTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Valorant
Video Poker
VolejbolliZagarëteSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
MonedhatMonedhat (16)
Dollari Kanadez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Kindred Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick

Tips & Tricks

Bastet mund të jenë një hobi argëtues, por vënia e një basti sportiv me Unibet mund t'i shtojë më shumë argëtim, siguri dhe përfitime aktivitetit. Këtu janë disa këshilla dhe ide për t'ju ndihmuar të argëtoheni më shumë kur kaloni kohën tuaj duke vënë baste në sport në Unibet.

Bëhu i mençur me fjalimet

Paralays janë një bast tërheqës në Unibet për shkak të rritjes së tyre javore të parlayeve. T

Nxitja javore e parlay Unibet u jep njerëzve që bëjnë baste paraprake më shumë para kur fitojnë. Për sa kohë që çdo pjesë e ndeshjes ka shanse të paktën -500, ju keni kontroll të plotë mbi sportet dhe tregjet që zgjidhni. Çdo javë, ju do të merrni bileta që ju japin një rritje fitimi prej 10% në një lojë të parresë me 3 drejtime, 20% në një marrëveshje të parrezikshme me 4 drejtime dhe 30% në një marrëveshje me 5 drejtime.

Megjithatë, një lojtar i mençur sportiv në internet e di më mirë se të vendosë paralays shumicën e kohës. Bastet e parashtruara përfshijnë shumëzimin e aksioneve tuaja me shanset për çdo rezultat të zgjedhur, të cilat mund të jenë aq sa do të zgjidhni. Ajo që dua të them është kjo:

Ju aksioneve 10 dollarë në Toronto Raptors (2.45), Miami Heat (1.60) dhe Boston Celtics (1.75). Të tre skuadrat kishin koeficient të paktën 1.60. 68,60 dollarë do të paguhen nëse secili ekip fiton, duke e bërë këtë 68,60 dollarë.

Përveç shumëzimit të koeficienteve për çdo ngjarje të mundshme, ju gjithashtu shumëzoni "lëngin" e vendosur në secilën linjë bastesh. Secili rezultat ka një lëng 10% të lidhur me të për të fituar para. Kur shtohen shanset, eksitimi rritet. Si rezultat, krijuesi i basteve ka një avantazh më të madh, dhe ju, lojtari i bastit, keni një vlerë më të vogël të pritur.

Bastorët mund të gjejnë ende një bast të shkëlqyer paraprak duke gjetur tre baste të mirë ku vlera e secilës lojë është mbi lëngun, edhe për një lojtar humbës.

Është një rregull i mirë i përgjithshëm për të shmangur vendosjen e një basti paraprak nëse nuk do të vendosni të njëjtin bast në secilën pjesë. Shtimi i më shumë këmbëve në një paraqitje do ta bëjë të pamundur fitimin e një "pagesa të mundshme" të madhe. Mund të shtohen vetëm baste me një vlerë të pritur pozitive (EV).

Megjithatë, është më e mençur të vendosni baste individuale për secilin rezultat që dëshironi, në vend që të mbështeteni në një paraqitje afatgjatë.

Përfitoni nga paratë e Unibet

Ju mund të vendosni një bast përpara se të përfundojë duke përdorur veçorinë Cash Out. Në vend që të rrezikoni të gjitha përfitimet tuaja, ju mund të ruani një pjesë të tyre në këtë mënyrë. Nëse gjërat nuk po shkojnë mirë, ju gjithashtu mund të ndaheni shpejt me humbjet tuaja dhe të merrni një pjesë të parave tuaja mbrapsht.

Unibet i lejon klientët të marrin para në një sërë tregjesh, duke përfshirë

  • Mbi 20 baste futbolli para ndeshjes
  • Bastet e futbollit në lojë, duke përfshirë pjesën e parë/të plotë dhe rezultatin e saktë)
  • Tregjet e drejtpërdrejta të futbollit, të tilla si fituesi dhe rënia
  • Tregjet e drejtpërdrejta të tenisit dhe vendosni 1-2 baste

Sigurohuni që opsioni Cash Out është i aksesueshëm duke kërkuar stemën e Cash Out në fletën e bastit kur vendosni bastet tuaja.

Referojuni një shoku për të marrë më shumë mundësi bastesh

Aktualisht mund të fitoni një bonus bujar Unibet duke referuar një mik në sajt.

Për të përfituar nga kjo ofertë referimi Unibet, do të merrni 25 dollarë për çdo klient të ri që sugjeroni. Kjo ofertë Unibet referoj një mik mund të përdoret deri në pesë herë. Fushata e Unibet referoj një miku mund t'ju shpërblejë me deri në 125 dollarë në para shtesë bastesh nëse sillni mjaft miq në sajt.

Të gjitha zgjedhjet e basteve të Unibet mbulohen nga kjo nxitje referimi për një mik. Ofertat e Unibet referoj një mik janë të disponueshme për sportet e njohura, duke përfshirë futbollin, basketbollin, bejsbollin dhe hokejin. Një tjetër promovim i Unibet referoj një miku ju lejon të përdorni bibliotekën e gjerë të faqes me lojëra elektronike dhe lojëra baccarat.

Nxitja e Unibet-it për të referuar një mik kërkon një bashkëpunim midis jush dhe miqve tuaj. Për të përfituar nga promovimi i rekomandimit të Unibet për një mik, atyre do t'u duhet të hapin një llogari dhe të depozitojnë një minimum prej $25.

Për fat të mirë, vënia në veprim e këtij rekomandimi të Unibet për promovimin e një shoku nuk do të jetë shumë e vështirë për ju që ta bëni vetë. Referimi i një shoku është po aq i thjeshtë sa të klikosh lidhjen në faqen e sipërme djathtas të faqes së internetit të Unibet, të futësh adresën e emailit të mikut tënd dhe më pas të ulesh dhe të shikosh teksa bashkohen dhe depozitojnë para.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.