Vlerësimi i librave Unibet - Responsible Gaming

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score9.0
Përfitimet
+ Besuar që nga viti 1997
+ Libri Legjendar Sportiv
+ Kazino fituese e çmimeve

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (12)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Kansspel Commissie
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
FutbollFutboll AmerikanFutbolli galikFutsalliGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMAMotorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
SnookerSportet dimëroreSportet virtualeSportive
StarCraft 2
SurfingTelevizioniTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Valorant
Video Poker
VolejbolliZagarëteSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
MonedhatMonedhat (16)
Dollari Kanadez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Kindred Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick

Responsible Gaming

Disa njerëz fitojnë një karrierë si kumarxhinj profesionistë, megjithëse janë jashtëzakonisht të rrallë. Nuk është një burim i besueshëm të ardhurash për shumë njerëz. Ju duhet të luani kumar vetëm me paratë që mund të përballoni t'i humbni në çdo kohë. Bastorët nuk duhet të luajnë kurrë kumar paratë që u nevojiten për strehim, shërbime komunale, ushqime dhe gjëra të tjera thelbësore.

Varësia nga kumari është shpesh rezultat i nevojës së njerëzve për të fituar. Ata mund të bëhen të mërzitur ose të shqetësuar kur humbasin, duke vënë edhe më shumë baste për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të dalë lehtësisht jashtë kontrollit, duke shkaktuar shumë dhimbje dhe vuajtje.

Luaj me përgjegjësi

Ju jeni më pak të prirur për të pësuar të njëjtin fat nëse parashikoni të humbni. Edhe kur jeni duke humbur, mund të kaloni një kohë të mirë duke luajtur kumar nëse jeni të përgatitur mendërisht për të dhe nuk keni problem të shpenzoni paratë e gatshme. Kur pret të humbasësh, është shumë më e këndshme të fitosh.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë drejt bixhoz i përgjegjshëm. Jini të vetëdijshëm për situatën tuaj financiare përpara se të filloni një seancë kumari. Ka mbaruar sapo ka ikur. Nëse jeni mjaftueshëm me fat për të fituar, urime, por mos i ngrini shpresat.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është e lehtë të humbisni kohën. Nëse keni vendosur një kohëmatës ose një alarm, do të dini se kur duhet të ndaloni së punuari. Do të humbni më shumë para nëse luani për periudha më të gjata. Asnjëherë mos merrni kohë pa punë për të luajtur kumar dhe mos lejoni që kumari të ndikojë në jetën tuaj personale ose në jetën e të dashurve tuaj.

Mos pini ose përdorni drogë gjatë lojës. Pengesa juaj më e mirë kundër varësisë ndaj lojërave të fatit është një ndjenjë e fortë e vetëkontrollit dhe këto kimikate mund ta shtrembërojnë atë.

Ku të kërkoni ndihmë

Supozoni se ju filloni të humbni kontrollin e lojërave të fatit ose nuk mund të bastoni me përgjegjësi. Në këtë rast, ju duhet të ndërprisni të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit menjëherë. Nëse nuk mund ta lini duhanin ose besoni se mund të jeni të varur, duhet të trajtoheni.

Mos kini frikë Kërkoni ndihmë nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar, dhe përpjekja për ta trajtuar problemin vetë është një humbje e madhe kohe. Supozoni se nuk ndiheni rehat duke folur për vështirësitë tuaja me familjen ose miqtë. Në këtë rast, ju mund të merrni ndihmë nga terapistë ose grupe si BeGambleAware.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.