Vlerësimi i librave Unibet - Responsible Gaming

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Bonus100% deri në 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Disa njerëz fitojnë një karrierë si kumarxhinj profesionistë, megjithëse janë jashtëzakonisht të rrallë. Nuk është një burim i besueshëm të ardhurash për shumë njerëz. Ju duhet të luani kumar vetëm me paratë që mund të përballoni t'i humbni në çdo kohë. Bastorët nuk duhet të luajnë kurrë kumar paratë që u nevojiten për strehim, shërbime komunale, ushqime dhe gjëra të tjera thelbësore.

Varësia nga kumari është shpesh rezultat i nevojës së njerëzve për të fituar. Ata mund të bëhen të mërzitur ose të shqetësuar kur humbasin, duke vënë edhe më shumë baste për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të dalë lehtësisht jashtë kontrollit, duke shkaktuar shumë dhimbje dhe vuajtje.

Luaj me përgjegjësi

Ju jeni më pak të prirur për të pësuar të njëjtin fat nëse parashikoni të humbni. Edhe kur jeni duke humbur, mund të kaloni një kohë të mirë duke luajtur kumar nëse jeni të përgatitur mendërisht për të dhe nuk keni problem të shpenzoni paratë e gatshme. Kur pret të humbasësh, është shumë më e këndshme të fitosh.

Vendosja e kufijve për veten është hapi i parë drejt bixhoz i përgjegjshëm. Jini të vetëdijshëm për situatën tuaj financiare përpara se të filloni një seancë kumari. Ka mbaruar sapo ka ikur. Nëse jeni mjaftueshëm me fat për të fituar, urime, por mos i ngrini shpresat.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është e lehtë të humbisni kohën. Nëse keni vendosur një kohëmatës ose një alarm, do të dini se kur duhet të ndaloni së punuari. Do të humbni më shumë para nëse luani për periudha më të gjata. Asnjëherë mos merrni kohë pa punë për të luajtur kumar dhe mos lejoni që kumari të ndikojë në jetën tuaj personale ose në jetën e të dashurve tuaj.

Mos pini ose përdorni drogë gjatë lojës. Pengesa juaj më e mirë kundër varësisë ndaj lojërave të fatit është një ndjenjë e fortë e vetëkontrollit dhe këto kimikate mund ta shtrembërojnë atë.

Ku të kërkoni ndihmë

Supozoni se ju filloni të humbni kontrollin e lojërave të fatit ose nuk mund të bastoni me përgjegjësi. Në këtë rast, ju duhet të ndërprisni të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit menjëherë. Nëse nuk mund ta lini duhanin ose besoni se mund të jeni të varur, duhet të trajtoheni.

Mos kini frikë Kërkoni ndihmë nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar, dhe përpjekja për ta trajtuar problemin vetë është një humbje e madhe kohe. Supozoni se nuk ndiheni rehat duke folur për vështirësitë tuaja me familjen ose miqtë. Në këtë rast, ju mund të merrni ndihmë nga terapistë ose grupe si BeGambleAware.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.