Vlerësimi i librave Unibet - Games

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Bonus100% deri në 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
Games

Games

Unibet është një nga bjanë vendet për të bastuar në sport në Europë. Ju duhet të prisni që të ketë shumë mënyra të ndryshme për të vënë bast. Lajmi i mirë është se ata e bëjnë këtë. Nga futbolli amerikan në WWE dhe madje edhe lacrosse, mund të gjeni gjithçka.

Me gjithë sinqeritetin, shanset e ofruara janë të drejta. Meqenëse ata janë një bastevënës më i mirë, mund të jeni i sigurt se do të vazhdojnë me librat më të mirë dhe do të qëndrojnë konkurrues. Unibet ka gjithashtu Uniboost, duke u dhënë basteve edhe më shumë fuqi në varësi të rajonit.

Sportet më të njohura

Shumicën e kohës, basti maksimal në Unibet ndryshon nga vendi në vend dhe nga klienti në klient. Ka kufizime se sa mund të vini bast, por Unibet zakonisht nuk thotë se çfarë janë ato. Ato janë shumë të larta shumicën e kohës, por shërbimi ndaj klientit na thotë se është e rrallë që një përdorues të marrë një paralajmërim për bastin maksimal.

Deri në momentin e shkrimit, sporti më popullor për të bastuar në Unibet duket të jetë tenisi. Shumë njerëz në mbarë botën pëlqejnë bastet në ndeshjet e tenisit, megjithëse tenisi nuk është shumë i popullarizuar.

Bastet e tenisit kanë shumë përparësi. Është një gjë që organet përgjegjëse për mbikëqyrjen e sportit kanë vënë në dispozicion të publikut të gjerë shumë fakte dhe shifra rreth tij. Për këtë arsye, tenisi zakonisht konsiderohet si një nga sportet me kulturën më progresive.

Ndeshjet e tenisit zhvillohen praktikisht çdo ditë të javës. Popullariteti i tenisit mund t'i atribuohet pjesërisht kësaj. Ndeshjet mund të zhvillohen në çdo kohë, madje edhe në mes të javës së punës, sepse ATP dhe WTA Tours udhëtojnë në vende të ndryshme.

Bast Live

e Unibet zgjedhje bastesh live janë të gjera, me një shumëllojshmëri të gjerë tregjesh. Bastet sportive në internet ju lejojnë të vendosni baste në kohë reale. Kjo shton një shtresë emocionesh dhe avantazhesh të mëdha. Gjërat do të bëhen më interesante kur mund të vendosni baste ndërsa shikoni një lojë në kohë reale.

Thjesht klikoni skedën "Live Right Now" në krye të menysë së majtë ose butonin "In-Play" në shiritin e sipërm për të aksesuar lehtësisht ndeshjet drejtpërdrejt. Gjithashtu, në skedën "Duke filluar së shpejti", do të gjeni një listë të ngjarjeve të ardhshme.

Çdo minutë është emocionuese me bastet live pasi shanset ndryshojnë gjithmonë, kështu që nuk ka kurrë qetësi. Për t'u argëtuar, do të duhet të jeni të shpejtë në këmbë.

Unibet ofron gjithashtu baste me aksion të shpejtë dhe baste më tipike në lojë. Basketbolli, tenisi dhe futbolli janë vetëm disa nga sportet për të cilat mund të vendosni një bast për atë që do të ndodhë më pas për sa i përket rezultateve. Unibet ofron baste aksion. Menyja e basteve në lojë do të përfshijë një rrufe të kuqe nëse doni t'i jepni një goditje. Paratë që keni fituar do të dërgohen në llogarinë tuaj menjëherë.

Basketboll

Basketbolli është një nga sportet më të njohura në botë për baste. Bashkimi i lojërave me ritme të shpejta me rezultate krejtësisht të paparashikueshme u ofron lojtarëve një gamë të gjerë mënyrash për të luajtur paratë e tyre.

Shoqata Kombëtare e Basketbollit (NBA) është më prestigjiozja për sa i përket garave të basketbollit. Kur sezoni i basketbollit fillon çdo vjeshtë, të gjithë sytë janë të përqendruar te liga dhe lojtarët e saj.

Nga ana tjetër, basketbollistët mund të shijojnë edhe gara të rëndësishme rajonale si EuroLiga, Superliga e Basketbollit Turk dhe Bundesliga gjermane e basketbollit.

Edhe pse basketbolli është një nga sportet më të drejtpërdrejta për të vënë bast, potencial basketbollistë duhet të ketë një kuptim bazë të sportit përpara se të vendosni baste.

Hokej në akull

Një sport emocionues si Hokej në akull bëhet edhe më emocionuese duke shtuar mundësitë e lojërave të fatit. Tifozët mund të vendosin baste se cili ekip mendojnë se do të fitojë në hokej, siç janë për shumicën e sporteve. Opsionet e basteve për shumën e përgjithshme të golave të shënuar në çdo lojë janë gjithashtu të disponueshme për kumarxhinjtë.

Ka lojtarë nga e gjithë bota që konkurrojnë për të fituar Kupën e Lord Stanley dhe për të luajtur në një nga platformat më prestigjioze të hokejve në Amerikën e Veriut, Ligën Kombëtare të Hokejve. Për ta thënë ndryshe, bastorët janë të etur të përfshihen në këtë luftë.

Vlen gjithashtu të theksohet se hokej nuk është vetëm një fenomen i Amerikës së Veriut; Ligat evropiane si SHL, KHL dhe Liiga kanë dëshmuar se mund të ofrojnë një mjedis ku lojtarët e hokejve dhe bastorët mund të lulëzojnë në çdo nivel.

Bejsbolli

Shumica e basteve në bejsboll vendosen në mbi/nën në vend të përhapjes së pikës sepse loja është një sport me para. Mund të vihen bast në linjat mbështetëse dhe të vrapimit, megjithëse ato nuk janë aq të zakonshme sa bastet e drejtpërdrejta.

Sezoni i gjatë i bejsbollit e bën gjithashtu një bast të mirë për individët që duan të luajnë kumar për rezultatin e një loje, që të kenë një numër në dukje të pafundme mundësish për të shfrytëzuar avantazhin e tyre me 2,430 ndeshje të sezonit të rregullt.

Fakti që nuk ka shumë liga bejsbolli në të cilat mund të vendosni një bast, nuk përjashton ekzistencën e mundësive të ndryshme të basteve.

Major League Baseball (MLB) ligat profesionale të bejsbollit të organizuara në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada organizohen nga Major League Baseball (MLB). Shumë bastevënës ende ofrojnë baste bejsbolli në kolegj në aplikacionet dhe faqet e tyre të internetit, edhe pse jo të gjithë e bëjnë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni libralidhësin e duhur.

Krahasuar me MLB-në më profesionale, tregu i basteve të bejsbollit kolegjial NCAA ka lojëra të ndryshme për të bastuar.

Tenis tavoline

Në pranverën e vitit 2020, për shkak të epidemisë së COVID-19, pothuajse të gjitha sportet u pezulluan përkohësisht, duke rritur interesin për bastet e pingpongut.

Garat e shumta të pingpongut vazhduan të luheshin pavarësisht epidemisë. Gjuajtësit ishin të emocionuar kur gjenin një lojë për të cilën mund të bastnin, veçanërisht duke pasur parasysh se ishte një lojë që ata kishin luajtur më parë.

Turne të pingpongut janë vendet më të përhapura dhe më të njohura për të vënë baste gjatë shikimit të një loje. Këto gara, si kampionatet e tenisit, mbledhin lojtarët më të mëdhenj në botë dhe shfaqin disa nga rivalitetet më të nxehta.

Lojërat Olimpike Verore, Kampionati Botëror ITTF, Kampionati Botëror i Ekipeve, Kupat e Botës për Meshkuj dhe Femra dhe finalet e mëdha të turneut botëror ITTF janë vetëm disa nga ngjarjet me të cilat ia vlen të bastet.

Futbolli

Futbolli (zakonisht i referuar si "futbolli") është një nga lojërat më të famshme. Ka shumë mundësi bastesh në internet për kumarxhinjtë me përvojë dhe ata që sapo kanë filluar.

Bastet mund të luajnë në liga të ndryshme në mbarë botën kur vendosin një bast futbolli. Lojërat e futbollit janë emocionuese për t'u parë për shkak të tendencës së sportit për rezultate të ulëta.

Shumë njerëz mendojnë se Premier League angleze është liga më e njohur dhe më e madhe e futbollit në botë. Kjo është gjithashtu e vërtetë kur bëhet fjalë për vendosjen e basteve. Të gjitha 380 bastet e sezonit do të jenë të hapura për baste në internet, duke përfshirë bastet në lojë. Turnetë rajonale, nga ana tjetër, lejojnë bastet.

Çfarë tjetër për të bast

Politika

Bast në politikë nuk është tamam një gjë e re. Që atëherë, mungesa e ngjarjeve sportive gjatë karantinës ka marrë shumë më tepër vëmendje.

Bastet për politikën nuk janë aq të ndryshme nga bastet për sportet. Nëse jeni mësuar të bëni baste në sport, kalimi në këtë lloj bastesh nuk duhet të jetë shumë i vështirë.

Ju mund të vini bast për zhvillimet politike kur bëni baste politike. Mund të vini bast se kush do të jetë presidenti i ardhshëm i SHBA-së, kryeministri i ardhshëm i Britanisë së Madhe, kryetari i ardhshëm i bashkisë së disa qyteteve dhe madje edhe guvernatori i ardhshëm i shteteve në SHBA.

Ka edhe shanse për ngjarje të tjera politike, të cilat mund të jenë të reja për disa njerëz. Gjatë bllokimit, njerëzit vënë bast se sa herë Presidenti Donald Trump do të thoshte "COVID" në fjalimin e tij.

TV dhe risi

Bastorët i kanë kushtuar shumë vëmendje bast në shfaqje televizive. Në realitetin televiziv, garuesit vihen kundër njëri-tjetrit në mënyra të ndryshme. Në shumicën e rasteve, këto shfaqje kanë të bëjnë me njerëz të zakonshëm, por disa kanë të bëjnë me njerëz të famshëm.

Shumë mënyra të ndryshme për të bastuar në TV realitet është një nga gjërat që e bën atë kaq tërheqës.

Filloni me bastet tuaja "standarde". Këto janë baste se kush do të fitojë shfaqjen, do të kalojë në raundin tjetër dhe si do të bëjë secili lojtar në vlerësime.

Pas kësaj, ka baste propozimesh që janë të ndryshme për çdo shfaqje. Për shembull, sfida e imunitetit mund t'ju japë një shans për të marrë me mend se kush do të fitojë Big Brother. Njerëzit mund të bastojnë për gjëra të ndryshme në TV, si konkurset MasterChef.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.