Unibet Rishikimi i librave 2024 - Account

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Bonus100% deri në 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Krijimi i një llogarie me Unibet është një procedurë e thjeshtë. Edhe nëse nuk keni vënë kurrë një bast më parë, mund t'i bashkoheni faqes vetëm disa minuta pas plotësimit të formularit të regjistrimit. Ju duhet të kaloni nëpër disa rrathë nuk duhet t'ju pengojë. Kujdesi ndaj klientit mund të ndihmojë lojtarët që kanë vështirësi në regjistrim.

Krijimi i një llogarie është një fllad kur përdorni faqen e desktopit. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin Unibet në telefonin tuaj nëse dëshironi të regjistroheni përmes aplikacionit celular. Pastaj ndiqni të njëjtat udhëzime për të përfunduar procedurën.

Si të hapni / regjistroni një llogari

Nëse banoni në një vend ku Unibet është i kufizuar, mund të mos jeni në gjendje të hapni një llogari me kompaninë.

Ju duhet të emërtoni kombin, rajonin dhe qytetin tuaj në formularin e regjistrimit. Është e thjeshtë të bashkohesh me Unibet pasi të kesh ndjekur këtë tutorial.

Për të filluar, ne do të kalojmë procesin e regjistrimit në Unibet. Mos u shqetësoni nëse nuk keni krijuar kurrë një llogari bastesh më parë. Procesi i regjistrimit të Unibet është i lehtë dhe nuk do të marrë shumë kohë nga ana juaj. Këto udhëzime hap pas hapi janë dhënë për lehtësinë tuaj.

 1. Për të filluar, do t'ju duhet të hapni faqen e internetit të Unibet dhe të zgjidhni "Regjistrohu"
 2. Hapi tjetër është të plotësoni formularin e regjistrimit duke futur të dhënat tuaja personale. Shkruani emrin dhe mbiemrin tuaj në kutitë e dhëna për të filluar.
 3. Pas kësaj, do t'ju kërkohet të jepni emrin, adresën e emailit dhe ditëlindjen.
 4. Jepni adresën tuaj të shtëpisë dhe numrin e telefonit celular.
 5. Më pas, do t'ju duhet të vendosni një fjalëkalim për hyrjen tuaj në Unibet.
 6. Do të duhet të zgjedhësh për të përfituar nga oferta e bonusit dhe për të marrë informacion rreth shitjeve. Të dyja janë plotësisht vullnetare.
 7. Së fundmi, duhet të konfirmoni se jeni të paktën 18 vjeç dhe jeni dakord me rregulloret dhe kushtet e operatorit. Për të përfunduar hapjen e llogarisë Unibet, gjithçka që mbetet është të klikoni "Bashkohu"

Verifikimi i llogarisë

Unibet mund të parandalojë që mashtruesit të regjistrohen për një llogari duke verifikuar identitetin e tyre duke përdorur KYC (Njih klientin tënd). Ju nuk mund të dëmtoni libralidhësin sepse çeku KYC i Unibet ka vërtetuar informacionin dhe adresën tuaj personale.

Verifikimi KYC nuk është një procedurë e vështirë nëse keni dhënë informacion të saktë gjatë krijimit të llogarisë tuaj. KYC mund të plotësohet në minuta nëse të gjitha informacionet e dhëna janë të sakta.

Kur përfundoni fazën e parë të procesit KYC, duhet t'i siguroni Unibet një version elektronik të një ose më shumë prej dokumenteve të mëposhtme:

 • Karta e identitetit - para dhe mbrapa,
 • Pasaporta - Foto dhe Kopertina,
 • Patentë Shoferi - Foto, emrin dhe nënshkrimin.

Për hapin e dytë në procesin e verifikimit të Unibet KYC, duhet t'i siguroni Unibet një kopje të një prej dokumenteve të mëposhtme për të vërtetuar adresën tuaj:

 • Faturat e shërbimeve, ku emri dhe adresa juaj janë të shtypura qartë,
 • Deklarata e bankës ose e kartës së kreditit: Përsëri, emri dhe adresa aktuale duhet të jenë të qarta,
 • Dëftesa e taksave lokale - Ku emri, adresa dhe numri i ID-së së taksave janë qartë të dukshme.

Të gjitha dokumentet e përdorura për të kontrolluar një adresë nuk duhet të jenë më të vjetra se tre muaj.

Si të identifikoheni

Ky udhëzues ka për qëllim të ndihmojë përdoruesit që kanë vështirësi të hyjnë në llogarinë e tyre Unibеt. Megjithatë, vetëm përdoruesit me llogari të regjistruara mund të identifikohen dhe të bastojnë në lojëra në këtë sajt. Për t'u identifikuar, një përdorues duhet:

 1. Shkoni direkt në faqen zyrtare të Unibet duke përdorur një pajisje të përshtatshme.
 2. Për të hapur faqen e identifikimit të sajtit, klikoni në ikonën e gjelbër të hyrjes.
 3. Plotësoni fushat e emailit dhe fjalëkalimit me emailin dhe fjalëkalimin e duhur.
 4. Klikoni butonin e verdhë "Hyrja" për të hyrë në llogarinë tuaj.

Si të zhbllokoni një llogari

Ka disa gjëra që mund të çojnë në bllokimin e llogarisë suaj. Ju mund të jeni përpjekur të identifikoheni në llogarinë tuaj me informacion të gabuar ose të keni përdorur shërbimin e vetëpërjashtimit për të bllokuar llogarinë tuaj.

Gjëja më e mirë për të bërë është të kontaktoni me Unibet në mënyrë që ata të mund t'ju ndihmojnë të ktheheni brenda. Linja e temës mund të thotë, "(Llogaria #) është bllokuar."

Këtu janë pjesët më të rëndësishme të emailit tuaj:

 • Një përshkrim i detajuar i llogarisë dhe si dhe kur u krijua.
 • Emri i kujt dhe cila pajisje përdoren për t'u regjistruar për llogarinë/
 • Një kopje e skanuar e kartës së identitetit dhe formave të tjera të identifikimit dhe llogarisë personale të sistemit të pagesave që bastorët përdornin për të shtuar para në llogarinë e lojës. Mbani në mend se të gjitha skanimet që dërgojnë bastet duhet të jenë në formatin PDF.

Si të mbyllni një llogari

Le të themi se po debatoni nëse do ta mbani apo jo llogarinë tuaj Unibet. Nëse është kështu, ju mund të mbyllni përgjithmonë llogarinë tuaj Unibet ose të zgjidhni një periudhë vetëpërjashtimi, gjatë së cilës llogaria juaj do të mbyllet përgjithmonë.

Hyni në seksionin e ndihmës të faqes së internetit të Unibet dhe ndiqni udhëzimet për të hyrë në një lidhje që do t'ju lejojë të çaktivizoni përgjithmonë llogarinë tuaj, pavarësisht pse zgjidhni ta bëni këtë.

Mund të ndodhë që ju dëshironi të mbyllni përkohësisht llogarinë tuaj Unibet. Ka disa mënyra për të lënë kumarin për ca kohë, të tilla si përdorimi i masave të vetëpërjashtimit të Unibet. Nëse dëshironi, mund ta vendosni veten në vetëpërjashtim për një periudhë që varion nga 24 orë deri në gjashtë muaj.

Ju nuk do të jeni më në gjendje të identifikoheni në llogarinë tuaj ose të vendosni baste me Unibet pasi të zgjidhni kohën që dëshironi të vetëpërjashtoheni. Unibet rekomandon gjithashtu që të instaloni softuer në pajisjet tuaja për t'ju penguar të hyni në faqet e basteve gjatë kësaj kohe.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.