Unibet Rishikimi i librave 2024 - About

UnibetResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
Bonus100% deri nĂ« 100 €
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Besuar që nga viti 1997
Libri Legjendar Sportiv
Kazino fituese e çmimeve
Unibet is not available in your country. Please try:
About

About

Që nga debutimi i tij në Evropë, Unibet ka qenë një emër i njohur baste sportive. Unibet u zgjerua në Shtetet e Bashkuara me shfuqizimin e PASPA. Aktualisht i disponueshëm në katër shtete të SHBA-së (Nju Xhersi, Pensilvania, Virxhinia dhe Indiana), Unibet synon të zgjerohet në më shumë shtete në vitin 2022. Aktualisht është i disponueshëm në katër shtete të SHBA-së.

Unibet ka ekzistuar për më shumë se 20 vjet dhe është një nga bizneset e shumta të lojërave të fatit të Kindred Group. Më shumë se 9.5 milionë njerëz në mbarë botën kanë akses në opsionet e lojërave të Kindred. Kjo tregon se organizata ka një kuptim të thellë të industrisë së lojrave. Unibet është një dyqan me një ndalesë për bastet në lojëra sportive dhe kazino, i ligjshëm në disa juridiksione.

Pse të luani në Unibet?

E themeluar dhe me qendër në Maltë, Unibet është një nga basteshkruesit më të mirë në treg sot. Libërbërësi u krijua në 1999 dhe filloi të ofrojë baste live në 2003.

Unibet u shërben rreth 11 milionë përdoruesve në më shumë se 100 vende. Futbollistët do të jenë të lumtur të gjejnë tregje të shkëlqyera bastesh sportive dhe opsione të tjera interesante.

Ndërsa disa njerëz kundërshtojnë nëse Unibet është apo jo libralidhësi më i mirë globalisht, çështja nuk është nëse Unibet është apo jo më i miri. Këtu do të zbulojmë nëse Unibet është i përshtatshëm për ju. A është Unibet në gjendje të përmbushë të gjitha pritshmëritë tuaja si bastvënës?

Themeluesi dhe vendndodhja e Unibet

Anders Strom themeloi Unibet, të cilin ai e la në fillim nga rezidenca e tij në Earl's Court, Londër. Në vitin 1998, Unibet mori një licencë bastesh dhe filloi të pranonte baste telefonike. Më vonë, Unibet u licencua për të drejtuar një kompani bastesh dhe hapi faqen e parë të internetit. Që atëherë, ajo është riemërtuar Unibet Group PLC, me Pontus Lesse si CEO.

Gjatë viteve, korporata ka blerë një mori biznesesh të tjera, duke përfshirë Stan James Online në Australi dhe Betchoice Australia. Si pjesë e strategjisë së saj për shumë marka, Unibet Group Plc u bashkua me Kindred Group në 2016. Më shumë se një milion njerëz janë regjistruar me firmën. Unibet Pennsylvania u lançua me Grupin Kindred në Nëntor 2019.

Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Unibet

Unibet është një nga librat më të mëdhenj të sporteve në internet aktualisht i aksesueshëm. Përvoja e përdoruesit është e shkëlqyer, shanset janë pak më të mira se mesatarja dhe opsionet e basteve janë të gjera. Ekziston një kazino në internet e klasit botëror dhe disa shërbime shtesë për të shijuar.

ÇuditĂ«risht, Unibet nuk i shpĂ«rblen konsumatorĂ«t ose nuk ofron programe besnikĂ«rie pĂ«r individĂ«t e bastuar me libralidhĂ«sin afatgjatĂ«. Kjo Ă«shtĂ« e meta e parĂ« e madhe.

Nëse ka të tilla, ato mund të jenë në fuqi vetëm për një periudhë të shkurtër. Gjithçka mbështetet në aktivitetet e klientit dhe kemi frikë se kjo është e gjitha. Nëse e krahasoni Unibet me bastevënës të tjerë, ky mund të jetë një disavantazh, pasi basteshkruesit e tjerë ofrojnë "skema besnikërie" dhe "pikë VIP" për klientët besnikë.

Ju mund të bastni për çdo gjë në Unibet

Një shumëllojshmëri e gjerë bastesh sportive janë në dispozicion në librin sportiv online të Unibet; ata e kanë atë nëse mund të renditet ndonjë gjë. Llojet bazë të basteve, të tilla si linja e parave, totalet dhe shpërndarja e pikëve, janë të disponueshme në librin sportiv.

Rekuizitat e lojës, lojtarët profesionistë dhe sportet e specializuara si hendbolli, snooker dhe regbi janë gjithashtu të disponueshme. Unibet është një alternativë e shkëlqyeshme për ata që duan të vënë bast për gjëra më të çuditshme.

Ato ofrojnë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që e bën të thjeshtë përfshirjen në një sport ose bast që ju magjeps.

Zgjedhjet janë të kategorizuara sipas sportit, duke e bërë të lehtë gjetjen e asaj që po kërkoni. Kategoritë "Duke filluar së shpejti" dhe "Popullore" gjithashtu ia vlen të kërkohen për individë që thjesht duan të vënë bast në një ngjarje të caktuar.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.