Vlerësimi i librave Unibet - About

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score9.0
Përfitimet
+ Besuar që nga viti 1997
+ Libri Legjendar Sportiv
+ Kazino fituese e çmimeve

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpritur
Bonusi high roller
Bonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (17)
Angleze
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Lituaneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (12)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Kansspel Commissie
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (55)
Azuree Blackjack
Baccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Formula 1
French Roulette Gold
FutbollFutboll AmerikanFutbolli galikFutsalliGara me kuajGolfHendbollHokej mbi akullHokej mbi dyshemeKriketi
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMAMotorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
ShahShigjetat
Slotat
SnookerSportet dimëroreSportet virtualeSportive
StarCraft 2
SurfingTelevizioniTenis tavolineTenisiTrottingUFC
Valorant
Video Poker
VolejbolliZagarëteSportsÇiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
MonedhatMonedhat (16)
Dollari Kanadez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Zvicerane
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuna Kroate
Latvian lati
Leu rumun
Lithuanian litai
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Kindred Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Australia
Belgjika
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Greqia
Hungaria
Italia
Kanadaja
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Polonia
Rumania
Suedia
SoftwareSoftware (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick

About

Që nga debutimi i tij në Evropë, Unibet ka qenë një emër i njohur baste sportive. Unibet u zgjerua në Shtetet e Bashkuara me shfuqizimin e PASPA. Aktualisht i disponueshëm në katër shtete të SHBA-së (Nju Xhersi, Pensilvania, Virxhinia dhe Indiana), Unibet synon të zgjerohet në më shumë shtete në vitin 2022. Aktualisht është i disponueshëm në katër shtete të SHBA-së.

Unibet ka ekzistuar për më shumë se 20 vjet dhe është një nga bizneset e shumta të lojërave të fatit të Kindred Group. Më shumë se 9.5 milionë njerëz në mbarë botën kanë akses në opsionet e lojërave të Kindred. Kjo tregon se organizata ka një kuptim të thellë të industrisë së lojrave. Unibet është një dyqan me një ndalesë për bastet në lojëra sportive dhe kazino, i ligjshëm në disa juridiksione.

Themeluesi dhe vendndodhja e Unibet

Anders Strom themeloi Unibet, të cilin ai e la në fillim nga rezidenca e tij në Earl's Court, Londër. Në vitin 1998, Unibet mori një licencë bastesh dhe filloi të pranonte baste telefonike. Më vonë, Unibet u licencua për të drejtuar një kompani bastesh dhe hapi faqen e parë të internetit. Që atëherë, ajo është riemërtuar Unibet Group PLC, me Pontus Lesse si CEO.

Gjatë viteve, korporata ka blerë një mori biznesesh të tjera, duke përfshirë Stan James Online në Australi dhe Betchoice Australia. Si pjesë e strategjisë së saj për shumë marka, Unibet Group Plc u bashkua me Kindred Group në 2016. Më shumë se një milion njerëz janë regjistruar me firmën. Unibet Pennsylvania u lançua me Grupin Kindred në Nëntor 2019.

Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Unibet

Unibet është një nga librat më të mëdhenj të sporteve në internet aktualisht i aksesueshëm. Përvoja e përdoruesit është e shkëlqyer, shanset janë pak më të mira se mesatarja dhe opsionet e basteve janë të gjera. Ekziston një kazino në internet e klasit botëror dhe disa shërbime shtesë për të shijuar.

Çuditërisht, Unibet nuk i shpërblen konsumatorët ose nuk ofron programe besnikërie për individët e bastuar me libralidhësin afatgjatë. Kjo është e meta e parë e madhe.

Nëse ka të tilla, ato mund të jenë në fuqi vetëm për një periudhë të shkurtër. Gjithçka mbështetet në aktivitetet e klientit dhe kemi frikë se kjo është e gjitha. Nëse e krahasoni Unibet me bastevënës të tjerë, ky mund të jetë një disavantazh, pasi basteshkruesit e tjerë ofrojnë "skema besnikërie" dhe "pikë VIP" për klientët besnikë.

Ju mund të bastni për çdo gjë në Unibet

Një shumëllojshmëri e gjerë bastesh sportive janë në dispozicion në librin sportiv online të Unibet; ata e kanë atë nëse mund të renditet ndonjë gjë. Llojet bazë të basteve, të tilla si linja e parave, totalet dhe shpërndarja e pikëve, janë të disponueshme në librin sportiv.

Rekuizitat e lojës, lojtarët profesionistë dhe sportet e specializuara si hendbolli, snooker dhe regbi janë gjithashtu të disponueshme. Unibet është një alternativë e shkëlqyeshme për ata që duan të vënë bast për gjëra më të çuditshme.

Ato ofrojnë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që e bën të thjeshtë përfshirjen në një sport ose bast që ju magjeps.

Zgjedhjet janë të kategorizuara sipas sportit, duke e bërë të lehtë gjetjen e asaj që po kërkoni. Kategoritë "Duke filluar së shpejti" dhe "Popullore" gjithashtu ia vlen të kërkohen për individë që thjesht duan të vënë bast në një ngjarje të caktuar.

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in
2022-11-02

Unibet nënshkruan marrëveshje me Ajax-in

Pasi firma mëmë Kindred siguroi një licencë për të kryer biznes në Holanda në maj, Unibet filloi në korrik. Kindred kishte ndërprerë aktivitetin në Holandë përpara se të hapej tregu, duke iu bashkuar disa operatorëve të tjerë që bënë të njëjtën gjë për të respektuar rregulloret e qeverisë holandeze.