Aplikacionet më të mira të basteve në internet

Vetëm pak vite më parë, bastet sportive ishin një çështje që kërkonte kohë dhe e shtrenjtë. Kjo për shkak se bastorët duhej të merrnin parasysh kohën dhe buxhetin për të luajtur në një dyqan bastesh fizik. Por kjo tani është në të kaluarën, falë aplikacioneve më të mira të basteve.

Pra, në këtë faqe do të njihni aplikacionet më të mira të basteve në vitin 2021 dhe disa informacione të dobishme për bastet sportive në celular. Aplikacioni i basteve sportive është një softuer celular ose desktop ku lojtarët vendosin baste në ngjarje të shumta sportive.

Aplikacionet më të mira të basteve në internet
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Cilat janë aplikacionet e basteve në internet?

Cilat janë aplikacionet e basteve në internet?

Në mënyrë tipike, aplikacionet kryesore të basteve janë të aksesueshme nëpërmjet lojërave të menjëhershme (të bazuara në ueb) ose aplikacioneve të dedikuara për PC dhe sisteme operative celulare. Lojtarët fillojnë duke krijuar një fletë bastesh përpara se të vendosin një aksion me para të vërteta ose para bonus. Gjithashtu, aplikacionet lejojnë lojtarët të shikojnë rezultatet dhe statistikat e lojërave drejtpërdrejt, si dhe të gjurmojnë fitoret dhe humbjet.

Cilat janë aplikacionet e basteve në internet?
Një histori e shkurtër e basteve

Një histori e shkurtër e basteve

Para së gjithash, bastet sportive kanë ekzistuar për aq kohë sa kanë ekzistuar ngjarjet sportive. Gjithçka filloi më shumë se 2000 vjet më parë kur grekët prezantuan Olimpiadën, e cila më vonë u përhap në Romën e lashtë. Në Romë, spektatorët vendosën shuma të mëdha për gladiatorët fitues, ku bastet sportive u bënë të ligjshme përfundimisht.

Më vonë në histori, bastet u përhapën gjerësisht në Angli, me gare me kuaj duke qenë qendra e tërheqjes. Nuk kaloi shumë kohë para se kolonët anglezë e eksportuan këtë aktivitet argëtimi në brigjet amerikane dhe në pjesë të tjera të botës. Sot, kumarxhinjtë mund të bastojnë në futboll, hokej, regbi, tenis, gara me kuaj, gara me zagar dhe më shumë.

Një histori e shkurtër e basteve
Zhvillimet më të fundit të basteve sportive

Zhvillimet më të fundit të basteve sportive

Në vitet 1950, Las Vegas legalizoi lojërat e fatit sportiv për ta bërë atë më tërheqës për shumë njerëz. Megjithatë, bastorët duhej të planifikonin udhëtimin në përputhje me rrethanat, me ata që jetonin jashtë qytetit ishin të pafat. Është për shkak të një shqetësimi të tillë që çoi në rritjen e lojërave të fatit sportiv në internet. Aplikacioni i parë i basteve sportive (Interlops) u lançua në vitin 1996.

Suksesi i kësaj faqeje bastesh motivoi basteshkruesit e tjerë që të hapeshin. Siç pritej, shumica e prenotuesve kishin tashmë operacione të suksesshme në tokë. Por si me industrinë e kazinove në internet, konkurrenca ishte e ashpër. Si rezultat, librat e sportit filluan të ofrojnë bonuse joshëse si baste falas dhe para bonus për të tërhequr dhe mbajtur lojtarë.

Ndërkohë, bast live erdhi shumë më vonë në 2002. Kjo shënoi një moment historik të rëndësishëm në industri, pasi bastorët mund të vendosnin baste në ndeshjet e drejtpërdrejta. Për bastet me përvojë, ata e dinë se bastet live janë më fitimprurëse dhe argëtuese sesa bastet para ndeshjes.

Këtu, lojtarët tashmë kanë përfunduar punën e tyre pasi rezultatet e ndeshjeve tani janë më të lehta për t'u parashikuar. Në përgjithësi, aplikacionet e basteve në internet kanë revolucionarizuar shumë industrinë.

Zhvillimet më të fundit të basteve sportive
Popullariteti i aplikacioneve të basteve

Popullariteti i aplikacioneve të basteve

Askush nuk mund ta argumentojë këtë baste sportive në internet është aktualisht tregu më i spikatur i basteve në nivel global. Sipas gjetjeve nga Kërkimi i Tregut Zion, industria e basteve sportive arriti në një të ardhur mbresëlënëse prej 131.1 miliardë dollarë në vitin 2020, pavarësisht nga pandemia Covid-19.

Për më tepër, i njëjti raport thotë se tregu do të regjistrojë rreth 179.3 miliardë dollarë deri në vitin 2028. Tani, kjo është një rritje mbresëlënëse prej 8.83%.

Por pse kjo industri shënon shifra marramendëse edhe gjatë viteve sfiduese? Së pari dhe më e dukshme, rritja e penetrimit të internetit nuk mund të kishte ardhur në një kohë më të mirë.

Sipas raporteve, kishte rreth 4.66 miliardë shfrytëzues aktivë të internetit që nga janari 2021. Nga ky numër, pothuajse 90% përdorën celularët e tyre për të hyrë në internet. Nëse këto statistika janë diçka për t'u arritur, atëherë kjo do të thotë se rreth 63% e popullsisë së botës mund të luajë kumar në internet.

Përveç mbulimit më të gjerë të internetit, industria mori një goditje në krah nga teknologjia celulare gjithnjë në rritje. Kur iPhone dhe Android i parë u lëshuan në qershor 2007 dhe shtator 2008, respektivisht, kjo do të thoshte vetëm se industria do të bëhej më e madhe dhe më e mirë.

Sot, këto sisteme operative celulare përputhen me sistemet e desktopit për sa i përket sigurisë dhe funksionalitetit. Në fakt, bastet në celular janë mënyra e vetme për të shijuar shërbimet e dedikuara të aplikacioneve të lojërave të fatit.

Popullariteti i aplikacioneve të basteve
Po legjislacioni i basteve sportive?

Po legjislacioni i basteve sportive?

Një arsye tjetër e anashkaluar shpesh pse aplikacionet e basteve janë bërë kaq të njohura është legjislacioni i fundit në shumicën e tregjeve. Merrni Britaninë e Madhe, për shembull, ku bërja e librave u bë e ligjshme në vitet 1960.

Sot, industria krenohet me shumë faqe interneti të licencuara me më shumë se 100 pika bastesh të përhapura në të gjithë vendin. Vlera aktuale e tregut është mbi 650 milionë funte me mbi 2 milionë lojtarë aktivë. mbresëlënëse!

Duke lëvizur përtej Atlantikut në SHBA, shtetet po bëhen më të hapura ndaj basteve online pas viteve të kundërshtimit politik. Për shembull, ligjvënësit në Arizona miratuan njëzëri projektligjin e basteve sportive në internet në 2021 për të lejuar lojërat e fatit në celular.

Si rezultat, libra të shumtë sportivë u shfaqën në shtator. Nevada, Kolorado, Illinois dhe Iowa janë shtete të tjera ku aplikacionet e basteve në internet po lulëzojnë.

Po legjislacioni i basteve sportive?
Të mirat dhe të këqijat e aplikacioneve të basteve

Të mirat dhe të këqijat e aplikacioneve të basteve

Ka kaq shumë arsye për të përdorur aplikacionet më të mira të basteve sportive në internet.

Pro

 • Komoditeti: Ashtu si kursen kohë për të kryer telefonata duke përdorur një telefon celular në vend të një telefoni fiks statik, e njëjta gjë vlen edhe për bastet celulare. Me fjalë të tjera, lojtarët nuk kanë nevojë të gjejnë një desktop ose një dyqan bastesh personalisht për të vendosur baste. Në vend të kësaj, nxirr telefonin, krijo një fletë bastesh dhe fito disa para.
 • Shanset dhe shpërblimet më të mira: Shumë klientë të pikave të basteve në tokë do të bien dakord që nuk ka dreka falas këtu. Bastet në një nga këto dyqane pa një shumë minimale depozite janë pothuajse të pamundura. Në të kundërt, bonuse dhe baste falas janë rendi i ditës në aplikacionet më të mira të basteve. Shpesh, lojtarët e rinj gëzojnë baste falas vetëm për krijimin e një llogarie me sukses.
 • Shlyerje e lehtë parash: Shlyerja e lehtë e parave është një pikë e rëndësishme shitjeje për aplikacionet e basteve. Për të tërhequr fitimet, lojtarët duhet vetëm të shkojnë te arkëtari dhe të zgjedhin një metodë tërheqjeje të lidhur me llogarinë. Dhe kjo pa harruar depozitat e shpejta përmes faturës Pay by Phone.

Kundër

 • Varësia ndaj basteve: Bastorët që nuk mund të kontrollojnë etjen e tyre për baste mund ta gjejnë veten duke u zhytur më thellë në varësi. Fakti që aplikacionet e lojërave të fatit i çojnë bastet kudo, në çdo kohë, nuk do të thotë se bastet duhet të zëvendësojnë aktivitete të tjera argëtimi në jetën tuaj.
 • Karakteristikat e kufizuara: Sado të mira që vijnë, aplikacionet e basteve janë disi të kufizuara në krahasim me aplikacionet e menjëhershme të uebit. Në shumë raste, versionet e faqeve të internetit përmbajnë më shumë veçori si mënyra shtesë pagese, më shumë informacione bonusi dhe më shumë.
Të mirat dhe të këqijat e aplikacioneve të basteve
Si të bastni duke përdorur aplikacione

Si të bastni duke përdorur aplikacione

Ky seksion diskuton se si të filloni me aplikacionet më të mira të lojërave të fatit. Do të mësoni të zgjidhni operatorin e duhur, të shkarkoni një aplikacion të përputhshëm dhe të konfiguroni me sukses një llogari.

Zgjidhni një ofrues me aplikacionin më të mirë të basteve

Më poshtë janë disa gjëra që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një aplikacion më të mirë të lojërave të fatit:

 • Ligjshmëria: Me këtë, shikoni se sa e besueshme është platforma e basteve. Aplikacionet më të mira të basteve sportive duhet të licencohen dhe rregullohen nga një organ ligjor për të garantuar drejtësi dhe siguri. Për shembull, nëse jetoni në MB, çdo gjë që nuk miratohet nga UKGC nuk është një opsion për t'u marrë parasysh.
 • Shanset e disponueshme: Sa më të lëngshme të jenë shanset, aq më i mirë është libri sportiv. Por së pari, mësoni se si të lexoni shanset. Për shembull, shumica e librave sportivë evropianë përdorin shanse dhjetore, ndërsa librat sportivë në SHBA përdorin shanset amerikane. Sido që të jetë rasti, mos u kënaq me më pak.
 • Bast live: Nëse një aplikacion i librave sportiv nuk ofron shërbime bastesh dhe transmetimi të drejtpërdrejta, kapërceje fare. Siç u tha në fillim, bastet live janë marrëveshje e vërtetë në industrinë moderne të basteve sportive. Në këtë lloj kumari, lojtarët mund të shohin se si gjasat luhaten gjatë lojës dhe të marrin vendime të sakta.
 • Kufijtë e basteve: Kufijtë maksimal dhe minimal të basteve ndryshojnë në varësi të librave sportiv. Librat standarde të sportit lejojnë lojtarët të vendosin vetëm 0,50 dollarë dhe deri në 10,000 dollarë. Megjithatë, kufijtë e basteve për bastet në lojë janë gjithmonë të ndryshme. Gjithashtu, disa juridiksione si Gjermania vendosin një kapak në aksionin maksimal që mund të vendosë një bast.
 • Mbështetja e klientit: Shumë herë, bastorët hasin probleme si tërheqjet e vonuara, verifikimi i ID-së, llogaritë e pezulluara të basteve, etj. Në atë rast, mbështetja e aplikacionit të basteve duhet të ofrojë shërbim të shpejtë 24/7. Nëse është e mundur, mbështetja e bisedës live që nuk menaxhohet nga robotët është një domosdoshmëri.
Si të bastni duke përdorur aplikacione
Shkarkoni aplikacionin

Shkarkoni aplikacionin

Pasi të keni identifikuar aplikacionin e përsosur të basteve, është koha ta instaloni atë. Megjithatë, përvoja mund të ndryshojë pak, në varësi të pajisjes së basteve dhe basteve. Pra, më poshtë është ajo që duhet të keni parasysh kur bëni baste në Android dhe iPhone:

Aplikacionet e basteve sportive në Android

Android është me të vërtetë sistemi operativ më i përdorur i telefonave celularë. Si i tillë, është e qartë se shumica e aplikacioneve të basteve celulare janë të përshtatura për Android. Por çuditërisht, shumica e aplikacioneve të basteve sportive nuk janë të disponueshme në Google Play Store. Në vitin 2013, Google ndaloi të gjitha aplikacionet e lojërave të fatit me para të vërteta në Play Store, duke pretenduar se nuk kishte asnjë sistem për të verifikuar moshën e përdoruesve.

Për fat të mirë, ndalimi i përgjithshëm u hoq në vitin 2017, megjithëse i kufizuar vetëm për përdoruesit e Mbretërisë së Bashkuar, Francës dhe Irlandës. Në fillim të këtij viti, kompania shtoi 15 vende të tjera (përfshirë SHBA-në) në listë. Ndërsa ky është një hap i rëndësishëm, shumica e përdoruesve janë ende të mbërthyer jashtë. Por mos u shqetësoni sepse bastorët mund të instalojnë ende aplikacione APK direkt nga faqja e internetit e librit sportiv.

Aplikacionet e basteve sportive iOS

Ndryshe nga Google, Apple ka qenë një platformë më miqësore për kumarxhinjtë. Si rezultat, shanset për të shkarkuar direkt ato libra sportive ligjore në iPhone ose iPad nga App Store janë mjaft të larta. Edhe më mirë, shkarkimi dhe instalimi i aplikacioneve të basteve për iPhone është falas, ashtu si me Android.

Për të instaluar aplikacionin e basteve sportive në iPhone, ndiqni këto hapa:

 • Vizitoni App Store dhe kërkoni emrin e librit sportiv.
 • Prekni emrin e aplikacionit të lojërave të fatit që dëshironi të shkarkoni.
 • Klikoni GET dhe më pas shtypni INSTALL.
Shkarkoni aplikacionin
Si të konfiguroni një llogari të aplikacionit të libralidhësve

Si të konfiguroni një llogari të aplikacionit të libralidhësve

Krijimi i një llogarie bastesh sportive është mjaft i thjeshtë pasi aplikacioni të jetë instaluar tashmë. Vini re se procesi është krejt i njëjtë, pavarësisht nëse jeni duke përdorur një aplikacion për lojëra fati iPhone ose Android. Thjesht gjeni butonin Regjistrohu, Bashkohu ose Regjistrohu dhe kliko mbi të.

Më pas, do të hapet një formular elektronik për të futur emrat, gjininë, datën e lindjes, numrin e sigurimeve shoqërore dhe adresën. Shumica e aplikacioneve të lojërave të fatit gjithashtu kërkojnë që lojtarët e rinj të japin numrat e tyre celularë dhe t'u përgjigjen pyetjeve të sigurisë. Më në fund, vendosni një adresë emaili dhe fjalëkalim.

Pasi të keni hyrë, vazhdoni dhe lidhni një metodë bankare të mbështetur nga Sportbook. Më pas, nëse ju kërkohet, bëni një depozitë minimale përpara se të kërkoni shpërblimin e mirëseardhjes duke përdorur një kod promocional. Së fundi, shtoni zgjedhjen tuaj të ndeshjes në fletën e basteve dhe vendosni një bast. urime!

Si të konfiguroni një llogari të aplikacionit të libralidhësve
Mënyrat popullore të pagesës së aplikacioneve

Mënyrat popullore të pagesës së aplikacioneve

Si një lojtar i ri kumari, padyshim që mezi prisni të depozitoni dhe tërhiqni para nga llogaria e librit sportiv. Por përpara se të bëni një zgjedhje, sigurohuni që Metoda e pagesës është i përshtatshëm dhe i rehatshëm për t'u përdorur. Më poshtë është një listë e disa opsioneve standarde bankare që duhen marrë parasysh:

Kartë krediti/debiti: Pothuajse të gjitha aplikacionet e lojërave të fatit pranojnë pagesa nëpërmjet Visa dhe MasterCard. Por megjithëse depozitat mund të jenë të menjëhershme, tërheqjet mund të zgjasin deri në 5 ditë pune, në varësi të librit sportiv dhe bankës.

Karta me parapagesë: Nëse jeni të ndërgjegjshëm për sigurinë, atëherë metodat bankare si PayNearMe duhet të jenë tërheqëse. Me këtë metodë, lojtarët mund të depozitojnë para në një pikë karburanti ose dyqan ushqimesh duke përdorur një barkod të krijuar në aplikacionin e lojërave të fatit.

Tela bankare ose çeqe: Kjo metodë e mirë e vjetër bankare mund të jetë e dobishme edhe në aplikacionet më të mira të lojërave të fatit. Në fakt, është një nga opsionet më të mira kur depozitoni/tërhiqni shuma të konsiderueshme.

Kuletat elektronike: A dini diçka për PayPal, Neteller ose Skrill? Epo, ndoshta nuk keni nevojë për ndonjë hyrje në kuletat elektronike.

Kriptovaluta: Bast në kriptomonedhë po bëhet trend në ditët e sotme. Përveç ofrimit të anonimitetit të pakrahasueshëm, bastet e kriptove vijnë edhe me transaksione të menjëhershme. Dhe kjo është pa përmendur vlerën e lartë të monedhave dixhitale.

Mënyrat popullore të pagesës së aplikacioneve
Gjeni faqet më të vlerësuara të basteve sportive

Gjeni faqet më të vlerësuara të basteve sportive

Përcaktimi i aplikacionit më të mirë të basteve nuk është detyrë e lehtë pasi mund t'i duhet një listë e gjatë kontrolli. Megjithatë, disa faktorë kyç do t'ju çojnë në opsionin perfekt. Më poshtë është një përmbledhje:

Siguria dhe siguria: Që një aplikacion kumari të marrë dritën jeshile nga BettingRanker, duhet së pari të kalojë testin e sigurisë dhe sigurisë. Me aplikacionin e sigurt dhe të sigurt të basteve sportive, bastorët mund të jenë të qetë duke ditur se fondet e tyre të çmuara nuk janë në rrezik. Përveç informacionit të licencimit, ekipi i ekspertëve kërkon gjithashtu informacione si kriptimi SSL dhe reputacioni i lojtarit.

Opsionet bankare: Në një epokë kur bankingu në internet është normë, është e pamend të rishikosh një libër sportiv vetëm me një një sërë metodash bankare. Si të tilla, të gjithë rezervistët e rekomanduar për iPhone dhe Android ofrojnë metoda të shumta depozitimi të sigurta, të sigurta dhe të besueshme. Gjithashtu, depozitat janë të menjëhershme, me tërheqje vetëm disa orë/ditë.

Aksesueshmëria: Përpara se të zgjidhni një libër sportiv, është thelbësore të siguroheni që ai të jetë i aksesueshëm në juridiksionin tuaj lokal. Zbuloni nëse një mbikëqyrës lokal e licencon librin sportiv për të shmangur marrjen e supës së nxehtë me ligj. Përndryshe, vini bast në librin më të mirë sportiv në det të hapur të licencuar nga organet ligjore ndërkombëtare.

Mbështetje: Një mbështetje profesionale dhe e shpejtë e klientit është kritike, veçanërisht për bastorët e rinj. Lojtarët shpesh kontaktojnë mbështetjen e librave sportiv për të kërkuar informacione si kohëzgjatja e tërheqjes, kodet e bonusit dhe shumë më tepër. Është për shkak të kësaj që mbështetja duhet të jetë e shpejtë, e përgjegjshme dhe e ditur.

Ata duhet të jenë të arritshëm përmes bisedës së drejtpërdrejtë, telefonit, emailit apo edhe mediave sociale.

Bonuset: Së fundi, mos e neglizhoni rëndësinë e bonuseve dhe promovimeve. Këto shpërblime ndihmojnë bastuesit e rinj të vendosen shpejt në një vend kumari. Për lojtarët besnikë, bonuset mund të ndihmojnë në minimizimin e humbjeve.

Dhe kjo është arsyeja pse bastorët duhet të jenë në kërkim të shpërblimeve të mëdha me terma dhe kushte miqësore për lojtarët. Është interesante se aplikacionet më të mira të basteve gjithashtu u ofrojnë kumarxhinjve bonuset më të mira.

Gjeni faqet më të vlerësuara të basteve sportive
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cilat janë aplikacionet e basteve në internet?

Aplikacionet e basteve në internet janë platforma që ju lejojnë të vendosni baste në sporte dhe ngjarje të ndryshme duke përdorur pajisjen celulare ose kompjuterin tuaj. Ato ofrojnë komoditet dhe fleksibilitet duke ju lejuar të bastni nga kudo, në çdo kohë.

Si mund të filloj bast në një aplikacion?

Për të filluar bastet, shkarkoni një aplikacion bastesh nga App Store ose Google Play Store, ose vizitoni faqen e internetit të një ofruesi të basteve. Krijoni një llogari, depozitoni fonde dhe më pas mund të filloni të vendosni baste në ngjarjet tuaja të zgjedhura.

A janë të ligjshme bastet në aplikacione?

Ligjshmëria e aplikacioneve të basteve varet nga vendndodhja juaj. Disa vende ose rajone kanë ligje specifike që rregullojnë bastet online. Kontrolloni gjithmonë nëse aplikacioni është i licencuar dhe i ligjshëm në zonën tuaj përpara se ta përdorni.

Për çfarë mund të bastoj?

Aplikacionet e basteve zakonisht ofrojnë një gamë të gjerë sportesh dhe ngjarjesh, duke përfshirë futbollin, basketbollin, tenisin, garat me kuaj dhe më shumë. Disa aplikacione ofrojnë gjithashtu opsione për të bastuar në ngjarje jo sportive.

Si mund ta di nëse një aplikacion bastesh është i sigurt?

Një aplikacion i sigurt bastesh duhet të licencohet dhe rregullohet nga një autoritet i njohur. Kërkoni informacion në lidhje me licencimin në aplikacionin ose faqen e internetit. Gjithashtu, kontrolloni për veçori si kriptimi SSL për të siguruar sigurinë e të dhënave.

Cilat janë shanset dhe si funksionojnë ato?

Shanset përfaqësojnë gjasat që të ndodhë një rezultat dhe përcaktojnë se sa mund të fitoni. Shanset më të larta nënkuptojnë një rezultat më pak të mundshëm, por një fitore të mundshme më të madhe. Formatet e koeficienteve mund të ndryshojnë, prandaj është e rëndësishme t'i kuptoni ato përpara se të vini bast.

Çfarë është bast live?

Bastet e drejtpërdrejta ju lejojnë të vendosni baste për ngjarje që janë tashmë në zhvillim. Shanset ndryshojnë në kohë reale bazuar në atë që po ndodh në lojë, duke ofruar një përvojë dinamike dhe emocionuese bastesh.

A mund të vendos kufijtë e basteve?

Shumë aplikacione bastesh ju lejojnë të vendosni kufizime se sa mund të vini bast brenda një periudhe të caktuar. Kjo veçori ju ndihmon të menaxhoni zakonet tuaja të lojërave të fatit me përgjegjësi.

Çfarë duhet të bëj nëse has probleme me aplikacionin?

Nëse hasni ndonjë problem, kontaktoni mbështetjen e klientit të aplikacionit. Shumica e aplikacioneve të basteve ofrojnë mbështetje përmes bisedës live, emailit ose telefonit. Sigurohuni që aplikacioni që zgjidhni të ketë një sistem të besueshëm mbështetjeje.

A ka bonuse në aplikacionet e basteve?

Po, shumë aplikacione bastesh ofrojnë bonuse dhe promovime si për përdoruesit e rinj ashtu edhe për ata ekzistues. Këto mund të përfshijnë baste falas, bonuse depozitash dhe oferta të tjera speciale. Gjithmonë lexoni termat dhe kushtet për të kuptuar se si funksionojnë këto bonuse.