Bast në Rugby World Cup internet

Kupa e Botës në Rugby konsiderohet si një nga turnetë kryesore për këtë lloj sporti. Kontestohet nga ekipet meshkuj çdo katër vjet. Marrin pjesë lojtarët më të shquar ndërkombëtarë të regbisë dhe ligat kombëtare. Si rezultat, asaj i kushtohet shumë vëmendje nga faqet e basteve online. Çdo ndeshje organizohet nga Rugby World Cup Ltd, një ent në pronësi të një grupi të quajtur World Rugby.

Mbahet një votim i fshehtë për të vendosur se cili vend do të presë turnetë e Kupës së Botës. Në të kaluarën, Japonia, Australia, Zelanda e Re, Afrika e Jugut, Franca dhe vendet e origjinës së Mbretërisë së Bashkuar kanë shërbyer si vende.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Kupën e Botës në Rugby

Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Kupën e Botës në Rugby

Skuadra që fiton prezantohet me Kupën Webb Ellis. Krahasuar me të tjerat turne sportive të profilit të lartë, grupi i çmimeve monetare është goxha i ulët. Palët fituese shpesh shpërblehen me rreth 390,000 USD nga World Rugby, me 12,000 dollarë për secilin lojtar. Pavarësisht kësaj, Kupa e Botës konsiderohet nga shumë njerëz si një nga ngjarjet më të mëdha të regbit në regbi ndërkombëtar.

E keqja kryesore është se kumarxhinjtë duhet të presin katër vjet për të filluar sezonet e reja. Ndërkohë, ata mund të shikojnë se sa mirë performojnë ekipet kualifikuese në turne të tjera. Bërja e kësaj do t'i ndihmojë ata të bëjnë zgjedhjet më të mira të basteve kur përdorin rezervistët në internet.

Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Kupën e Botës në Rugby
Historia e Kupës së Botës Rugby

Historia e Kupës së Botës Rugby

Para krijimit të Kupës së Botës në Rugby, kishte disa turne sportive që vendosën skuadra të ndryshme kundër njëra-tjetrës. Këto përfshinin kampionatet e Gjashtë Kombeve dhe Kombeve Vendore. Rugby Union filloi të luhej në Olimpiada gjatë fillimit të viteve 1900. Koncepti i një gare madhore të bazuar në këtë sport u sugjerua gjatë viteve 1950. Megjithatë, ajo u prit me kundërshtim nga Bordi Ndërkombëtar i Futbollit të Rugbit.

Do të duheshin edhe 30 vite të tjera që propozimi të rishfaqet. Sindikatat e Ragbit Australiane dhe Zelanda e Re mbështetën idenë e një kupe botërore. I pari u zhvillua në vitin 1987. Morën pjesë 16 vende. Me kalimin e viteve, kjo është rritur në 20. 12 prej tyre kualifikohen automatikisht për shkak të performancës së tyre në Botërorin e fundit. Ekipet e tjera duhet të kalojnë një proces mbjelljeje.

Në vitin 1995 sporti fitoi statusin profesional. Gjatë kësaj periudhe, skuadrat nga hemisfera jugore dominuan garën. Kjo ndryshoi në vitin 2003 me Anglinë që mori kupën në shtëpi. Në vitet e fundit Japonia është shfaqur gjithashtu si një pretendente kryesore. Libra sportive në internet dikur do t'i jepte Afrikës së Jugut dhe Australisë shanse të shkëlqyera për të fituar. Megjithatë, turnet e Kupës së Botës në Rugby tani janë më pak të parashikueshme.

Historia e Kupës së Botës Rugby
Gjithçka që duhet të dini për regbin

Gjithçka që duhet të dini për regbin

Ragbi u shpik në vitet 1820. Kjo e bën atë një lloj loje relativisht të re në krahasim me ato të tjera të zakonshme. Megjithatë, në dy shekujt që nga krijimi i tij, regbi është bërë popullor me njerëzit në mbarë botën. Kupa e Botës në Rugbi shquhet si turneu më domethënës për këtë sport. Nëse dikush dëshiron të luajë kumar mbi të, ai duhet të bëjë një sasi të mjaftueshme kërkimi mbi rregullat e lojës.

Është një sport me kontakt të ngushtë ku lojtarët duhet të vrapojnë me topin në duar. Dy ekipe të përbëra nga 15 atletë garojnë kundër njëri-tjetrit. Topi ka një formë ovale, të ngjashme me atë të përdorur në Futboll amerikan. Ndeshjet zhvillohen në një fushë drejtkëndëshe me dy shtylla porti në çdo fund. Nëse një lojtar arrin të vendosë topin brenda zonës brenda portës, ai do të shënojë një provë me vlerë pesë pikë

Ata më pas marrin një mundësi për të shënuar dy pikë shtesë me një goditje konvertimi në shtyllat e portës. Gjatë seancave të penalltisë, një gol rënie ose konvertim do të vlejë tre pikë. Të dy lojtarët e regbisë meshkuj dhe femra mund të gjenden në një mori vendesh. Janë afërsisht 2.3 milionë profesionistë të regjistruar në regbi.

Gjithçka që duhet të dini për regbin
Pse Kupa Botërore e Rugbit është e popullarizuar për bast?

Pse Kupa Botërore e Rugbit është e popullarizuar për bast?

Atje jane disa sporte, të tilla si futbolli, që janë shumë më të njohura në mesin e tifozëve të basteve. Sidoqoftë, regbi është ende një nga llojet më të zakonshme të lojërave që gjenden në faqet e internetit të librave. Kjo bëhet edhe më e dukshme kur fillon Kupa e Botës. Është deri tani ngjarja më e shikuar e bazuar në regbi.

Njerëzve u pëlqen të vënë baste në të, sepse sporti është kaq i lehtë për t'u ndjekur. Gjatë një ndeshjeje, skuadra që shënon më shumë pikë shpallet fituese. Ekzistojnë vetëm tre rezultate të mundshme; një fitore, humbje ose barazim. Pavarësisht kësaj, ka një mori opsionesh kur bëhet fjalë për llojet e basteve.

Nëse një person është mësuar të luajë kumar në ndeshje futbolli, atëherë ai thjesht mund të transferojë njohuritë e tij në bast regbi. Kjo mohon nevojën për të filluar nga e para.

Ndeshjet e rugbit janë relativisht të shkurtra. Gjatë një Kupe Botërore, është e zakonshme që ato të përfundojnë pas 80 minutash. Kjo i bën ato ideale për kumarxhinjtë që nuk duan të humbin kohë. Kupa e Botës luhet mes skuadrave nga të dy hemisferat jugore dhe veriore. Ka një rivalitet jozyrtar mes dy rajoneve. Si rezultat, Kupa e Botës shikohet nga njerëz në të gjithë botën.

Pse Kupa Botërore e Rugbit është e popullarizuar për bast?
Si të vini bast në Kupën e Botës në Rugbi

Si të vini bast në Kupën e Botës në Rugbi

Përpara se të bëni një bast, është thelbësore të zgjidhni llojin e duhur të bastit. Kjo mund të përfshijë parashikimin e fituesit të një ndeshjeje. Nëse një nga këto skuadra ka një avantazh, atëherë mund të vendoset një bast me handikap barazoj shanset.

Shumë njerëzve u pëlqen të hamendësojnë numrin e pikëve me të cilat një ekip do të fitojë ose humbasë ndeshjen. Kjo njihet si bast me përhapje në pikë. Ndonjëherë bastebërësit vendosin një numër të caktuar pikësh dhe lojtarët mendojnë nëse rezultati përfundimtar do të jetë mbi ose nën të.

Meqenëse Kupa e Botës në Rugby është një turne, personi mund të bazojë bastet rreth të gjithë kompeticionit në vend të një ndeshjeje individuale. Për shembull, ata mund të parashikojnë fituesin e plotë të kampionatit. Këto janë vetëm disa nga llojet më të njohura të basteve për regbi. Më shumë rezervistë të specializuar mund të ofrojnë ato të veçanta.

Kumarxhinjtë duhet të kenë parasysh se shanset e regbit ndikohen nga fakti që ndeshjet zgjasin vetëm 80 minuta. Kjo është në kontrast me sportet e tjera të njohura, të cilat zakonisht mund të kalojnë 90 ose 120 minuta. Shanset do të përcaktohen gjithashtu nga përballjet e kaluara mes skuadrave, forma e tyre gjatë gjithë garës dhe kushtet e motit.

Si të vini bast në Kupën e Botës në Rugbi
Faqet më të mira të basteve të Kupës së Botës në Rugbi në 2024

Faqet më të mira të basteve të Kupës së Botës në Rugbi në 2024

Meqenëse kampionate të tilla si Kupa e Botës në Rugby janë kaq të profilit të lartë, nuk do të jetë sfiduese të gjesh një libër sportiv me tregje të fokusuara në të. Faqet më të mira të basteve do t'u ofrojnë përdoruesve shumë opsione kur bëhet fjalë për bastet e rugbit në internet.

Në botën moderne të lojërave të fatit, njerëzit kanë një mori metodash bankare për të zgjedhur. Libërtarët superiorë duhet të kenë një listë të gjerë të tyre, duke përfshirë transfertat e parave, kartat bankare, kuletat elektronike dhe monedhat kripto.

Unibet është në dispozicion për njerëzit e vendosur në 100 vende të ndryshme. Kur bëhet fjalë për bastet në regbi, ai ofron lloje të njohura të basteve, të tilla si përhapja e pikëve, linja e parave dhe totalet. Zoti Green është një tjetër zgjedhje e shkëlqyer.

Tregjet e tij të rugbit janë të disponueshme për përdoruesit e sistemeve Android dhe iOS. Aplikacioni i uebit është i lehtë për t'u lundruar në mënyrë që lojtarët të mund të bastojnë në ndeshjet e rugbit brenda sekondave. Z. Green është vlerësuar për sistemin e tij të besueshëm të shërbimit ndaj klientit.

Kumarxhinjtë gjithashtu mund të regjistrohen në William Hill, një nga kompanitë më të njohura të librave sportiv. Fillimisht, ata u fokusuan në bastet sportive me tulla dhe llaç. Kohët e fundit, ata kanë arritur sukses të madh me lançimin e një librari online. Kur fillon Kupa e Botës në Rugby, faqja shpesh do të shfaqë oferta joshëse promovuese.

Faqet më të mira të basteve të Kupës së Botës në Rugbi në 2024
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi