Bast në NFL internet

Nëse bastet sportive duan të vënë bast në turnetë e futbollit amerikan, lojërat më të spikatura deri tani organizohen nga Liga Kombëtare e Futbollit (NFL). Një bollëk faqesh bastesh në internet paraqesin ndeshje të drejtuara nga NFL. Aktualisht janë 32 ekipe profesionale në listën e tyre. Ata që luajnë për NFL konsiderohen si atletët më të mirë në këtë sport.

Lojërat e futbollit mund të zhvillohen në vende të ndryshme. Gjatë viteve, janë krijuar 30 stadiume NFL. Nëse një qytet ka shumë skuadra, ata ndonjëherë stërviten dhe luajnë në të njëjtën. Turnetë NFL shpërndahen në sezone. Ato zhvillohen çdo vit, duke filluar me një segment para-sezonal tre-javor të gushtit.

Bast në NFL internet
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Gjithçka rreth basteve në NFL

Gjithçka rreth basteve në NFL

Turnetë e sezonit të rregullt zgjasin nga shtatori në janar. Çdo ekip duhet të luajë 17 ndeshje të ndryshme. Qëllimi është të përcaktohen dy më të mirat. Një sezon i vetëm u jep kumarxhinjve në internet shumë mundësi për të vendosur baste.

Këto lojëra arrijnë kulmin në Super Bowl, i cili ka një grup të madh çmimesh. Në vitin 2022, lojtarët fitues arritën 118,000 dollarë secili. Edhe nënkampionët u shpërblyen me 59,000 dollarë secili. Trafiku i basteve në internet rritet globalisht kur fillon Super Bowl. Konsiderohet si më i madhi dhe më i miri Futboll amerikan ngjarje.

Gjithçka rreth basteve në NFL
Historia e NFL

Historia e NFL

Futbolli amerikan ka ekzistuar të paktën që nga vitet 1860. Rregullat bazoheshin në një hibrid të regbit dhe futbollit. U deshën disa dekada që ideja e ligave të futbollit amerikan të fitonte tërheqje. Në 1920 përfaqësues nga ekipe të shumta u takuan për të diskutuar perspektivën e kampionate për sportin. Ajo rezultoi në krijimin e Konferencës Amerikane të Futbollit Profesional.

Qëllimi ishte ngritja e standardeve për sportin dhe rritja e bashkëpunimit ndërmjet ekipeve për caktimin e turneve. Takimi sinjalizoi formimin e Ligës Kombëtare të Futbollit. Ndërsa NFL ishte organizata më e rëndësishme e bazuar në futbollin amerikan, ajo ende kishte disa rivalë. Kjo ishte veçanërisht e vërtetë gjatë viteve 1930 dhe 1940.

Kur ekipet nga ligat rivale panë shkallën e turneve të NFL, ata ndërruan anët. Nga vitet 50, NFL kishte një monopol mbi sportin. Futbollistët bastnin ekskluzivisht për lojërat e ngritura nga kjo organizatë. Sidoqoftë, turnet u krijuan gjithashtu nga Liga rivale e Futbollit Amerikan gjatë viteve '60.

Kjo përfundoi kur dy firmat u bashkuan në vitin 1970. Sot NFL është në krye të listës së ligave të futbollit amerikan. Çdo vit ngjarjet e tyre tërheqin miliona shikues.

Historia e NFL
Gjithçka që duhet të dini për futbollin amerikan

Gjithçka që duhet të dini për futbollin amerikan

Në një lojë futbolli amerikan, dy skuadra luajnë kundër njëra-tjetrës. Ka njëmbëdhjetë anëtarë në çdo ekip. Ata luajnë në një fushë në formë drejtkëndëshi që ka një shtyllë porti në çdo skaj. Skuadra që zotëron topin quhet "shkelje". Synimi i tyre është të lëvizin në fushë dhe ta çojnë topin në zonën e fundit pa i ndaluar "mbrojtja".

Nëse sulmi nuk arrin të avancojë dhjetë metra më poshtë në katër ndeshje, atëherë topi i jepet mbrojtjes. Megjithatë, nëse ia dalin, mund të vazhdojnë edhe për katër ndeshje të tjera. Pikët fitohen me goditje ose duke goditur futbollin përmes shtyllave të portës. Skuadra që mund të grumbullojë më shumë pikë fiton.

Brenda komunitetit të basteve sportive, futbolli amerikan është më i vlerësuari. Lojërat NFL shohin një rritje të trafikut në faqet e internetit të librave. Për të bërë një bast të suksesshëm, personi duhet të kuptojë specifikat e shënimit në turnetë e futbollit amerikan.

Touchdowns vlejnë gjashtë pikë. Pasi të jetë arritur kjo, mund të fitohet më shumë përmes mundësive të pikës(ave)-pas-touchdown. Këto priren të vlejnë një ose dy pikë. Ndërkohë me një gol të suksesshëm nga fusha fitohen tre pikë.

Gjithçka që duhet të dini për futbollin amerikan
Pse është NFL popullor për të bast?

Pse është NFL popullor për të bast?

Çështja kryesore me më shumë liga futbolli rajonale është se ato do të kenë vetëm tërheqje lokale. Në kontrast me këtë, NFL zhvillon lojëra që shfaqin skuadrat më të mëdha nga e gjithë SHBA. Shumë prej tyre janë të bazuara në qytet. Meqenëse këto vende përmbajnë një numër të madh njerëzish, kjo do të thotë që më shumë kumarxhinj zgjedhin të bastojnë në ngjarjet e NFL.

Popullariteti i NFL është gjithashtu i lidhur me tërheqjen e përgjithshme të arritjeve amerikane. Ajo ka lidhje të forta kulturore me shumë qytetarë amerikanë. Loja është argëtuese për t'u parë për shkak të spektaklit të saj. Ndeshjet priren të shfaqin goditje me shpejtësi të lartë dhe kthesa të papritura. Për më tepër, një ekip fitues shpesh do të përdorë taktika të përpunuara.

Kur dikush vendos një bast në një ndeshje individuale të NFL, ka tre rezultate kryesore. Skuadra e tyre e zgjedhur ose mund të fitojë, të humbasë ose të përfundojë në barazim. Rrjedhimisht, në disa raste (në varësi të bastit), personi do të ketë një në tre shanse për të fituar një pagesë.

Ata mund të përdorin njohuritë e tyre për ekipet e tyre të preferuara. Është e zakonshme që tifozët e NFL të grumbullojnë njohuri për dekada në lojë. Është e mundur të fitoni para në formën e një basti të suksesshëm sportiv.

Pse është NFL popullor për të bast?
Si të bastni në NFL

Si të bastni në NFL

Meqenëse futbolli amerikan është një nga sportet më të njohura në botë, ka kuptim që kaq shumë faqet e basteve online keni opsione bastesh për ngjarjet e drejtuara nga NFL. Pasi personi të jetë regjistruar në një kompani të librave sportiv, ai mund të zgjedhë formatin e duhur të lojërave të fatit për nevojat e tij specifike.

Bastet e linjës së parave janë të përhapura. Ai përfshin hamendjen se kush do ta fitojë lojën. Bastet e duhura kërkojnë nga lojtari i fatit të bëjë parashikime për ngjarje specifike që mund të ndodhin. Për shembull, ata mund të vënë bast mbi numrin e goditjeve që do të shënojë një lojtar. Nëse personi dëshiron të parashikojë rezultatin e të gjithë sezonit NFL, atëherë një bast i ardhshëm do të jetë më tërheqës.

Shanset e bastit do të diktojë se sa para mund të fitohen në të. Ato do të ndryshojnë në varësi të krijuesit të basteve. Shumë prej këtyre kompanive preferojnë t'i shprehin ato si dhjetore ose shanse amerikane. Ka shumë faktorë që mund të kenë ndikim në shanset përfundimtare të nfl.

Forma e ekipit është e rëndësishme. Po kështu është edhe kombinimi i lojtarëve. Ndonjëherë performanca e tyre mund të rritet ose ulet për shkak të vendndodhjes së lojës. Gjuajtësit duhet të jenë të përditësuar për zhvillimet e reja.

Si të bastni në NFL
Faqet më të mira të basteve NFL në 2024

Faqet më të mira të basteve NFL në 2024

Nuk ka nivel më të lartë të turneut të futbollit amerikan sesa NFL. Prandaj, një numër i madh i faqeve të internetit të librave sportiv do të kenë tregje bastesh për të. Vështirësia kryesore do të jetë zgjedhja e duhur.

Industria e basteve sportive në internet është shumë e ngopur. Faqet e basteve konkurrojnë me njëra-tjetrën për të arritur më shumë lojtarë. Ka disa kompani që janë dalluar kur bëhet fjalë për bastet e futbollit amerikan.

Z. Green është ideal për baste në kampionatet e NFL. Kjo është për shkak të shërbimit të tij ndaj klientit, lehtësisë së përdorimit dhe veçorive të fundit. Për më tepër, faqja e tyre mund të shijohet nga njerëzit që përdorin pajisje iOS dhe Android. Aplikacioni Mr. Green i lejon klientët e tij të lundrojnë në tregjet e futbollit amerikan me vetëm disa prekje.

Nëse kumarxhinjtë duan një markë bastesh që përditëson shanset e saj të basteve NFL çdo minutë, atëherë ata mund të zgjedhin EnergyCasino. Ai madje ofron baste live për shumë ngjarje të mëdha sportive. Arsyeja kryesore për të shkuar me këtë markë janë bonuset e saj.

Ka baste falas në ofertë. Klienti mund t'i përdorë këto kur luan kumar në NFL. Faqja e internetit Unibet ka oferta të ngjashme promovuese. Ai gjithashtu kujdeset për miliona njerëz nga 100 vende të ndryshme.

Faqet më të mira të basteve NFL në 2024
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shanset e NFL të futbollit që lojtarët duhet të dinë
2023-01-04

Shanset e NFL të futbollit që lojtarët duhet të dinë

Përderisa ka shanse mbi/nën dhe përhapje me pikë, shanset e futbollit NFL nuk ndalen vetëm në këto. Ka shumë mënyra të tjera për të bastuar në NFL, duke përfshirë linjën e parave, linjat e basteve të pjesës së parë dhe të dytë dhe të ardhmes.