NBA

October 31, 2023

SKIMS: Partner zyrtar i veshjeve të brendshme të NBA, WNBA dhe basketbollit të SHBA-së

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Marka SKIMS e Kim Kardashian ka hyrë në një partneritet shumëvjeçar me NBA, WNBA dhe USA Basketball, duke e bërë SKIMS partnerin zyrtar të veshjeve të brendshme të këtyre organizatave. Marrëveshja përfshin rritjen e ekspozimit mediatik në platformat e ligës dhe reklamat virtuale në gjykatë gjatë transmetimeve kombëtare.

SKIMS: Partner zyrtar i veshjeve të brendshme të NBA, WNBA dhe basketbollit të SHBA-së

SKIMS Mens Collection dhe Bashkëpunim

SKIMS, e vlerësuar së fundmi në 4 miliardë dollarë, ka zgjeruar ofertat e saj për të përfshirë një koleksion për meshkuj. Koleksioni u lançua me pjesëmarrjen e NBA All-Star Shai Gilgeous-Alexander. Si pjesë e partneritetit, SKIMS dhe NBA planifikojnë të bashkëpunojnë në ngjarje të veçanta si fundjava e NBA All-Star dhe turneu inaugurues i sezonit në dhjetor.

Rritja dhe financimi i SKIMS

Që nga fillimi i tij në 2019, SKIMS është rritur nga ofrimi i veshjeve të formës në zgjerimin e rrobave të pritjes, duke përfshirë pizhame dhe pantallona sportive. Në korrik, SKIMS mbylli një raund financimi prej 270 milionë dollarësh të udhëhequr nga Wellington Management.

Si përfundim, partneriteti midis SKIMS dhe basketbollit NBA, WNBA dhe USA forcon pozicionin e SKIMS si një markë lider e të brendshmeve. Me rritjen e ekspozimit të medias dhe bashkëpunimit në ngjarjet kryesore, SKIMS është vendosur të zgjerojë më tej shtrirjen dhe ndikimin e saj në industri.

About the author
Matteo Bianchi
Matteo Bianchi

Matteo "Teo" Bianchi, i përshëndetur si "Data Dynamo" i BettingRanker, është kombinimi thelbësor i një entuziasti sportiv dhe një fantazmë numrash. Hulumtimi i tij i përpiktë siguron që bastorët janë gjithmonë një hap përpara, duke e bërë atë një gur themeli të platformës.

Send email
More posts by Matteo Bianchi

Të rejat e fundit

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste
2023-11-20

Si të përballeni me vrapimet e këqija në baste

Lajme