NBA

October 31, 2023

SKIMS: Partner zyrtar i veshjeve të brendshme të NBA, WNBA dhe basketbollit të SHBA-së

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Marka SKIMS e Kim Kardashian ka hyrë në një partneritet shumëvjeçar me NBA, WNBA dhe USA Basketball, duke e bërë SKIMS partnerin zyrtar të veshjeve të brendshme të këtyre organizatave. Marrëveshja përfshin rritjen e ekspozimit mediatik në platformat e ligës dhe reklamat virtuale në gjykatë gjatë transmetimeve kombëtare.

SKIMS: Partner zyrtar i veshjeve të brendshme të NBA, WNBA dhe basketbollit të SHBA-së

SKIMS Mens Collection dhe Bashkëpunim

SKIMS, e vlerësuar së fundmi në 4 miliardë dollarë, ka zgjeruar ofertat e saj për të përfshirë një koleksion për meshkuj. Koleksioni u lançua me pjesëmarrjen e NBA All-Star Shai Gilgeous-Alexander. Si pjesë e partneritetit, SKIMS dhe NBA planifikojnë të bashkëpunojnë në ngjarje të veçanta si fundjava e NBA All-Star dhe turneu inaugurues i sezonit në dhjetor.

Rritja dhe financimi i SKIMS

Që nga fillimi i tij në 2019, SKIMS është rritur nga ofrimi i veshjeve të formës në zgjerimin e rrobave të pritjes, duke përfshirë pizhame dhe pantallona sportive. Në korrik, SKIMS mbylli një raund financimi prej 270 milionë dollarësh të udhëhequr nga Wellington Management.

Si përfundim, partneriteti midis SKIMS dhe basketbollit NBA, WNBA dhe USA forcon pozicionin e SKIMS si një markë lider e të brendshmeve. Me rritjen e ekspozimit të medias dhe bashkëpunimit në ngjarjet kryesore, SKIMS është vendosur të zgjerojë më tej shtrirjen dhe ndikimin e saj në industri.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara
2024-06-02

Ngritni lojën tuaj të basteve: Zgjedhjet e brendshme, statistikat dhe vlerësimet e besuara

Lajme