Bast në English Greyhound Derby internet

Me shumë mënyra të njohura për të bastuar në Derbin Greyhound anglez, ngjarja tërheq tifozët e garave dhe lojtarët e fatit në mbarë botën. Audienca është e mahnitur nga emocioni i ditës së garës, që përcakton se cili qen është më i shpejti. Duke ofruar aksion emocionues, ngjarja tërheq njerëz nga e gjithë bota që dynden në turne për të parë ndeshjet kualifikuese dhe finalen. Në fund, qentë më të mirë rreshtohen për të drejtuar pistën për herë të fundit përpara se fituesi të mbizotërojë.

Stadiumi i White City ishte vendi i parë për Derbin Greyhound anglez. I ndërtuar në fillim të shekullit të 20-të, stadiumi u ndërtua fillimisht për Lojërat Olimpike të vitit 1908 në Londër.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Gjithçka që duhet të dini për Derbin e Greyhound anglez

Gjithçka që duhet të dini për Derbin e Greyhound anglez

Këtu janë disa pika kryesore historike nga mbretërimi i Derbit si një nga Britania sportet më të mira.

  • Trap 2 është kurthi më i mirë në historinë angleze Greyhound Derby, duke prodhuar më shumë fitues të ngjarjeve
  • Katër zagarë fituan Derbin dy herë: Rapid Ranger, Mick the Miller, Patricia's Hope dhe Westmead Hawk
  • Charlie Lister OBE është trajneri me më shumë fitore; shtatë gjithsej
  • Taylors Sky ka kohën më të shpejtë në Wimbledon me 28.17

Si një nga ngjarjet më të mëdha të garave të qenve në një listë të turne sportive, Derbi anglez Greyhound vazhdon të tërheqë tifozë nga e gjithë bota. E disponueshme për t'u parë drejtpërdrejt dhe e transmetuar për miliona nëpërmjet internetit, konkursi përjeton një popullaritet të gjerë si një nga ngjarjet më të shquara sportive britanike. Në vitin 2022, Derbi u transmetua në televizion nga Racing Post Greyhound TV.

Me kuti VIP dhe një restorant pista, turneu ka të gjitha veshjet e një ekstravagante të klasit të lartë. Edhe gala e ngjarjes përmban argëtim të drejtpërdrejtë. Tifozët entuziastë paguajnë 30 £ për hyrjen e përgjithshme dhe më shumë për sediljet buzë pistave, të cilat shiten shpejt.

Gjithçka që duhet të dini për Derbin e Greyhound anglez
Historia e Derbit të Greyhound anglez

Historia e Derbit të Greyhound anglez

E para garë zagarësh u mbajt në stadium pak para nisjes së Derbit të parë. Me kalimin e kohës, garat me zagar u bënë një lojë e shquar në Britani dhe pjesëmarrësit zhvilluan ligat e garave me zagar.

Duke kurorëzuar qenin Entry Badge si fituesin e parë, zyrtarët i dhanë trajnerit të tij çmimin e garës prej 1000 £. Çmimi për Derbin modern është shumë më i lartë në 175,000 £. Megjithatë, ka ndodhur shumë që kur Distinktivi i hyrjes kaloi vijën e finishit i pari në Derbin fillestar.

Historia e Derbit të Greyhound anglez
Rreth Sponsorëve English Greyhound Derby

Rreth Sponsorëve English Greyhound Derby

Në vitin 1940, lufta bëri që organizatorët e ngjarjes të zhvendosnin finalet në stadiumin Harringay. Deri në vitin 1973, Derby mori sponsorin e saj të parë: Spillers, kompania e ushqimit për kafshët shtëpiake. Në të njëjtin vit, Patricia's Hope fitoi përsëri Derbin, një nga dy qentë që fituan ngjarjen disa herë. Deri në vitin 1980, kuleta e çmimit ishte rritur në 35,000 £ dhe ngjarja vazhdoi të rritej në popullaritet.

Në vitin 1983, Daily Mirror u bë sponsori i ri i ngjarjes. Whisper Wishes ishte fituesi i fundit i Derbit në stadiumin e qytetit të bardhë në 1984.

Në vitin 1985, ngjarja u zhvendos në stadiumin Wimbledon dhe gjatë tre dekadave të ardhshme, Derby anglez Greyhound përparoi me Sporting Life bashkë-sponsorizues në 1990, William Hill mori rolin e vetëm sponsorizues në 1998 dhe Blue Square, një tjetër libralidhës, duke marrë përsipër sponsorizimi në vitin 2006.

Bookmaker William Hill më vonë u kthye për të mbështetur ngjarjen në Wimbledon Stadium dhe mbeti sponsori kryesor deri në vitin 2016, duke e bërë atë një nga faqet më të njohura të basteve sportive në internet.

Deri në vitin 2017, stadiumi Wimbledon u mbyll për rizhvillim nga pronari i sitit dhe Derby u zhvendos në Towcester Racecourse për pesë vjet. Deri në vitin 2019, mbyllja e Towcester bëri që organizatorët e ngjarjes të planifikonin ngjarjen në stadiumin Nottingham Greyhound dhe bastet në turnetë e garave të zagarit vazhduan.

Pandemia mbylli Derbin e 2020 derisa Stadiumi Towcester Greyhound u rihap në vitin 2021 dhe ngjarja iu bashkua një listë të turneve sportive për të rifilluar operacionet.

Rreth Sponsorëve English Greyhound Derby
Pse është i popullarizuar për bast Derbi English Greyhound?

Pse është i popullarizuar për bast Derbi English Greyhound?

Me një histori të pasur të zhytur në traditën angleze, Derby English Greyhound tërheq lojtarë nga e gjithë bota. Si një nga turnet më emocionues të garave të zagarëve, ngjarja u ofron bastorëve një shans për të vënë bast me fituesit e mundshëm. Libërbërësit konkurrojnë për të tërhequr një numër të madh lojtarësh të lojërave anglezë Greyhound Derby duke ofruar stimuj dhe promovime.

Mundësitë e basteve falas tërheqin klientë të rinj që hapin llogari për të vendosur një bast se cili qen mund të fitojë. Bastorët janë në rresht për të përfituar nga bastet falas, të cilat po bëhen gjithnjë e më shumë një nga aspektet më të mira të basteve për rezultatin e ngjarjes.

Në fakt, librat sportiv madje rrisin atraktivitetin e turneve online të garave me zagar me stimuj shtesë. Kampionati më i mirë i garave me zagar tërheq më shumë baste.

Bastet në Derby janë shumë konkurrues dhe librat sportivë që ofrojnë mbulim të ngjarjeve mund të largojnë institucionet më pak të njohura të basteve. Këtu janë disa arsye pse bastet në turne janë kaq të njohura.

  • Me gara të shkurtra, ngjarja ofron kënaqësi të menjëhershme për bastet mbi fituesin e plotë, i cili shpallet në rreth 30 sekonda
  • Shpejtësia dhe përfundimet e thjeshta rritin emocionin e ngjarjes
  • Shikuesit janë të gatshëm të shohin se cili qen do të mbizotërojë. Me raunde të shumta emocionesh me ritme të shpejta, bastet në Derby janë një bonus.
Pse është i popullarizuar për bast Derbi English Greyhound?
Si të bastni në Derbin Greyhound anglez?

Si të bastni në Derbin Greyhound anglez?

Përpara se të vini bast në turnetë e garave me zagar në faqet online, është thelbësore të kuptoni strukturën e garave. Gjashtë zagarë vrapojnë në finale pasi kaluan në garën e fundit. Këta gjashtë qen kanë konkurruar kundër afro 200 zagarëve. Për shumicën e qenve, shanset për të fituar janë të gjata.

Garat e zagarëve marrin një kohë të shkurtër. Në finale, qentë udhëtojnë vetëm 1600 këmbë. Megjithatë, ka disa mënyra për të vënë bast, duke përfshirë sa vijon.

I plotë

Kumarxhinjtë marrin një shans për të zgjedhur se cili qen do të përfundojë i pari në kampionatet e garave me zagar. Duke vënë bast mbi një qen si fitues, konkurrenti i përzgjedhur duhet të fitojë që një bastist të mbledhë para nga bastelibëruesi më i mirë në internet. Është një bast i thjeshtë, por nëse qeni përfundon në ndonjë vend, përveç vendit të parë, ai që vë bast humbet.

Parashikimi i basteve

Në parashikim, lojtari i fatit zgjedh dy qen, të cilët mund të përfundojnë në vendin e parë dhe të dytë. Është e zakonshme të zgjedhësh një fitues në bazë të kurthit në të cilin është vendosur qeni në fillim të garës.

Nëse zgjedh qentë në kurthin 2 dhe 3 për të fituar i pari dhe i dyti, parashikimi i lojtarit duhet të përputhet saktësisht me rezultatin që vëtësi i bastit të fitojë. Parashikimi i kundërt është i ngjashëm, përveçse qentë mund të vijnë në vendin e parë dhe të dytë në secilin rend.

Si të bastni në Derbin Greyhound anglez?
Faqet më të mira të basteve në Derby English Greyhound në 2024

Faqet më të mira të basteve në Derby English Greyhound në 2024

Me entuziazmin që rrethon Derby English Greyhound 2022, më shumë se një libër sportiv në internet ofroi stimuj për të tërhequr baste të rinj dhe me përvojë për të vënë bast se cili qen mund të përfundojë i pari.

Me një sërë mënyrash për të vënë bast, bastorët aksesuan disa nga librat më të mirë sportiv në internet për të shfrytëzuar një shans për të zgjedhur fituesin e drejtpërdrejtë ose për të parashikuar se cilët dy ose tre mund të kalojnë vijën e finishit i pari, i dyti ose i treti.

Një ngjarje gati një shekull në zhvillim e sipër, Derby modern anglez Greyhound është i favorizuar në librat sportive të nivelit më të lartë, të cilët ofrojnë shanse konkurruese për kampionatin me ritme të shpejta të garave me qen. Le të shohim një libër sportiv që ka mbështetur Derbin për vite dhe ka tërhequr lojtarët e lojërave të bastojnë në këtë ngjarje.

William Hill

Me një histori të gjatë të përafruar me Greyhound Derby anglez, libralidhës William Hill u ofronte bastorëve shanse të favorshme bazuar në qentë që mund të fitonin finalet në vitin 2022. Duke përdorur një sistem kompleks për analizimin e probabiliteteve, stimujt e librit sportiv tërhoqën kumarxhinjtë e interesuar për të vënë baste në këtë ngjarje.

Unibet

Unibet është një tjetër libër sportiv i njohur i favorizuar nga bastorët për të vënë bast në Derbi. Faqja e basteve në internet ofron transmetime të drejtpërdrejta të ngjarjeve për Greyhound Derby, biseda të drejtpërdrejta gjatë gjithë orarit dhe një ofertë bonus kazinoje.

Faqet më të mira të basteve në Derby English Greyhound në 2024
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi