TonyBet - Responsible Gaming

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Kumarxhinj profesionistë ekzistojnë, por janë jashtëzakonisht të rrallë. Nuk është një burim i besueshëm të ardhurash për shumë njerëz. Sigurohuni që jeni duke luajtur vetëm me paratë që mund të përballoni të humbni përpara se të filloni. Njerëzit kurrë nuk duhet të vënë bast paratë që duhet t'i përdorin për qira, fatura, ushqime dhe gjëra të tjera themelore.

Pritshmëria ose nevoja e njerëzve për të fituar në lojërat e fatit ndonjëherë rezulton në çrregullime të lojërave të fatit. Kur humbasin, kjo mund t'i inkurajojë ata të jenë edhe më të dëshpëruar për të fituar paratë e tyre, madje edhe më shumë kumar. Kur kjo ndodh, gjërat mund të dalin shpejt jashtë kontrollit.

Luaj me përgjegjësi

Ju keni më pak gjasa të bini në të njëjtën kurth nëse parashikoni humbjen. Me përgatitjen e duhur dhe gatishmërinë për të shpenzuar paratë për t'u argëtuar, kumari mund të jetë ende një përvojë pozitive edhe kur jeni duke humbur. Kur mendon se do të humbësh, është më e këndshme të fitosh.

Vendosja e kufijve personalë është hapi i parë drejt kumar me përgjegjësi. Para se të filloni të luani, vendosni se sa jeni të gatshëm të rrezikoni të humbni. Ka mbaruar sapo ka ikur! Nëse jeni mjaftueshëm me fat për të fituar, urime, por mos i ngrini shpresat.

Kur jeni duke luajtur bixhoz, është e lehtë të humbisni kohën. Sigurohuni që keni një kufizim kohor ose një alarm të caktuar dhe më pas hiqni dorë kur të mbarojë koha. Sa më shumë kohë të kaloni duke luajtur bixhoz, aq më shumë para do të humbni. Mos lejoni që bixhozi të ndërhyjë në marrëdhëniet ose jetën tuaj familjare dhe mos merrni pushim nga puna për këtë.

Mos luani kumar nën ndikimin e alkoolit ose substancave të tjera. Këto lëndë narkotike shtrembërojnë gjykimin tuaj, i cili është mbrojtja juaj më e mirë kundër lënimit të kumarit të dalë jashtë kontrollit.

Ku të kërkoni ndihmë

Nëse e gjeni veten duke humbur kontrollin e lojërave të fatit ose nuk jeni në gjendje të vini bast siç duhet, duhet të ndaloni menjëherë. Është koha për të marrë trajtim nëse keni probleme për të lënë duhanin ose besoni se mund të jeni të varur.

Mos kini turp t'i afroheni dikujt nëse besoni ose e dini se kumari po bëhet problem për ju. Nuk keni asgjë për t'u turpëruar dhe përpjekja për ta trajtuar vetë problemin është e pafrytshme. Zgjedhjet e terapisë dhe grupe të veçanta si BeGambleAware mund t'ju ndihmojë nëse nuk jeni rehat t'i adresoni vështirësitë tuaja me miqtë ose familjen.

Total score8.2
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2009
BonusetBonuset (14)
Baste falasBonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi VIP
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi i rimbushjes
Bonusi javor
Bonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (10)
Angleze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Gjermane austriake
Irlandeze
Islandeze
Polake
Ruse
LicencatLicencat (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (59)
Arena of Valor
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Caribbean Stud
Casino War
Craps
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
Formula 1FutbollFutboll AmerikanFutbolli AustralianFutbolli galikFutsalliHendbollHokej mbi akullHokej mbi dysheme
Kazino Holdem
Keno
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Lotaria
MMA
Mahjong
Mini Baccarat
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Rummy
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
SnookerSportive
StarCraft 2
Tenis tavolineTenisi
Texas Holdem
Vaterpolo
Video Poker
VolejbollieSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (8)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
Austria
Estonia
Finlanda
Irlanda
Kanadaja
Letonia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet