TonyBet - FAQ

Age Limit
TonyBet
TonyBet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Njerëzit që vënë baste në sport në TonyBet shpesh i bëjnë këto pyetje para, gjatë dhe pas basteve.

A kam nevojë për llogari të veçanta për sportet, kazinotë dhe pokerin?

Jo. Tonybet nuk ka nevojë për shumë llogari të ndryshme. Pas regjistrimit, bastorët do të mund të vendosin baste në çdo kazino, poker, sport ose shërbime të tjera të Tonybet. Kur lojtarët e lojërave vendosin para në llogaritë e tyre, lojtarët mund t'i përdorin ato para në çdo lojë.

Si mund të bëj një bast me shumë baste në Tonybet?

Për të vendosur një bast me shumë ngjarje, duhet të zgjidhni të paktën dy rezultate të mundshme nga ngjarje të ndryshme. Fleta juaj e bastit do të sigurojë një buton për vendosjen e basteve të shumta. Për të përfshirë më shumë baste në bastet tuaj të shumëfishtë, klikoni mbi shanset që dëshironi të vendosni bast.

Bastet mund të japin investimin e tyre të synuar pasi të vendosin bastet e tyre me shumë baste. Numri maksimal i basteve që bastet mund të vendosin në një bast shumëfish është 30. Pasi të bëjnë zgjedhjet e tyre, klientët duhet të shtypin butonin e konfirmimit për të depozituar bastin.

A mund të tërhiqet bonusi Tonybet pa bërë bast?

Tonybet dhe faqet e tjera të internetit të lojërave të fatit kanë masa për t'ju penguar të tërhiqni bonusin tuaj pa vënë bast më parë. Shumica e faqeve të lojërave do të mbylleshin nëse këto kufizime nuk do të ishin vendosur. Mashtruesit do të abuzojnë me të dhe thjesht do të marrin paratë dhe do të ikin.

Kam depozituar fonde, por nuk janë ende në llogarinë time.

TonyBet bën gjithçka që është e mundur për të përshpejtuar dhe thjeshtuar transaksionet financiare. Sidoqoftë, koha e nevojshme për të përpunuar një depozitë mund të luhatet. Këto janë rezultat i mënyrave të pagesës mbi të cilat faqja e internetit e basteve eSports nuk ka asnjë ndikim.

Nëse kanë kaluar më shumë se 72 orë nga depozitimi juaj dhe gjendja e llogarisë tuaj nuk është përditësuar, ju lutemi kontaktoni Mbështetjen e Klientit të TonyBet me vërtetimin e pagesës.

Pse u refuzua tërheqja ime?

Ka disa arsye për refuzimin e një kërkese për tërheqje. Përpunuesit e pagesave mohojnë shumicën dërrmuese të kërkesave për tërheqje.

Për të zvogëluar gjasat që kërkesa juaj për tërheqje të refuzohet, ju lutemi përdorni të njëjtën mënyrë pagese si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet. Sigurohuni që të keni dhënë të gjithë informacionin e nevojshëm për t'u tërhequr duke përdorur metodën e specifikuar dhe se informacioni është i saktë. Nëse asnjë nga zgjidhjet e mëparshme nuk funksionon, provoni të zbrazni cache-in dhe kukit e shfletuesit tuaj dhe të identifikoheni përsëri.

Nëse asnjë nga zgjidhjet e mëposhtme nuk funksionon, ju lutemi kontaktoni stafin tuaj mbështetës në mënyrë që ata t'ju ndihmojnë në zgjidhjen e problemit.

Skuadra ku kam vënë bast fitoi. Pse nuk jam paguar akoma?

Kur vendosni një bast, sigurohuni që të kuptoni plotësisht se për çfarë po vini bast. Përndryshe, edhe nëse basti juaj është në ekipin fitues, ju mund të humbni. Për shembull, nëse vini bast që një ekip të fitojë në kohën e rregullt dhe ata fitojnë në kohën shtesë ose në penallti, ju humbni bastin tuaj.

Pse gjendja e llogarisë sime tregon një monedhë të ndryshme nga ajo që kam përdorur për të bërë depozitën time?

Nëse depozitoni një monedhë që nuk mbështetet nga TonyBet, TonyBet do t'i konvertojë fondet menjëherë (p.sh. EUR). Këto transaksione trajtohen nga ofruesi i pagesës, i cili mund të vlerësojë një tarifë nominale për përkthimin e monedhës. TonyBet nuk ngarkon asnjë tarifë për përkthimin e monedhës dhe nuk është përgjegjës për asnjë humbje të shkaktuar për shkak të ndryshimeve të kursit të këmbimit.

Total score8.2
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2009
BonusetBonuset (14)
Baste falasBonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi VIP
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi i rimbushjes
Bonusi javor
Bonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (10)
Angleze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Gjermane austriake
Irlandeze
Islandeze
Polake
Ruse
LicencatLicencat (4)
Estonian Tax and Customs Board
Kahnawake Gaming Commission
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (59)
Arena of Valor
Baccarat
BadmintonBasketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Caribbean Stud
Casino War
Craps
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
Formula 1FutbollFutboll AmerikanFutbolli AustralianFutbolli galikFutsalliHendbollHokej mbi akullHokej mbi dysheme
Kazino Holdem
Keno
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Lotaria
MMA
Mahjong
Mini Baccarat
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Rummy
Shigjetat
Sic Bo
Slotat
SnookerSportive
StarCraft 2
Tenis tavolineTenisi
Texas Holdem
Vaterpolo
Video Poker
VolejbollieSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (24)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bitcoin
Crypto
EcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Perfect Money
Rapid Transfer
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (8)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Paund sterlina
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
Austria
Estonia
Finlanda
Irlanda
Kanadaja
Letonia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (59)
1x2Gaming
4ThePlayer
August Gaming
BB Games
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Casino Technology
DreamTech
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Games Labs
Gamevy
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Mascot Gaming
Max Win Gaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
ReelPlay
Relax Gaming
Spinomenal
Sthlm Gaming
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab
Wazdan
iSoftBet