Gjithçka rreth basteve Skvosh

Me siguri do të dështoni nëse përpiqeni të gjeni informacion të detajuar në lidhje me bastet e kungujve dhe kungujve në internet. Edhe pse kungulli është i ngjashëm me tenisin për sa i përket lojës, ai nuk është aspak i krahasueshëm për sa i përket popullaritetit. Shumica e njerëzve kanë vetëm një ide të turbullt se çfarë është kungulli.

Kjo lojë e veçantë u luajt fillimisht në Londër, Angli, rreth vitit 1830. Ajo ka qenë pjesë e Lojërave Aziatike dhe Lojërave të Komonuelthit që nga viti 1998. Pavarësisht kërkesave të përsëritura të zyrtarëve, ajo ende nuk është përfshirë në Lojra Olimpike.

Gjithçka rreth basteve Skvosh
Flag

Libërbërësit më të mirë Skvosh

al Country FlagCheckmark

Wazamba

al Country FlagCheckmark
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Kur lojtarët kërkojnë për basteshkruesi më i mirë në internet ata mund të supozojnë se kompanitë më të vjetra janë më të njohurat. Në fund të fundit, këto firma do të kenë ofruar baste të besueshme online për shumë vite. Megjithatë, ka një sërë projektesh premtuese që janë krijuar vetëm kohët e fundit. Një prej tyre është Wazamba, një degë e Araxio Development NV Kjo kompani është e mirënjohur për zotërimin e një numri të madh të markave të njohura të lojërave. Ajo themeloi Wazamba në mënyrë që të kthejë bastet në tregun sportiv.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Nomini është një librari në internet që doli në skenë në vitin 2019. Faqja operohet nga Rabidi NV, ndërsa i përket gjithashtu kolektivit të njohur të lojërave të fatit Soft2Bet. Nomini ka numrin e licencës Curacao 8048/JAZ2016-064. Zyra e operatorit të sitit ndodhet në Nikosia, Qipro. Fillimisht, Nomini ishte fokusuar në ofrimin e përdoruesve të saj me lojëra argëtuese kazino. Megjithatë, tani është zgjeruar në fushën e basteve sportive.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Bonus SkvoshDeri në $500 + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  I lançuar në vitin 2018, Kazino LibraBet po grumbullon një pjesë të konsiderueshme të tregut të librave sportiv nga basteshkruesit më të mirë në internet. Si një e preferuar në mesin e bastorëve të përditshëm të internetit, platforma njihet ndërkombëtarisht për opsionet e saj të basteve sportive në internet dhe bastet live online për turne dhe gara sportive. Popullariteti i tij në rritje është i dukshëm nga rishikimet në internet me 8/10 yje.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Malina Casino, dhe simotra e saj e internetit Malina Sports, ofron veprime të gjera bastesh duke përdorur softuerët kryesorë të industrisë, si NetEnt, iSoftBet dhe Quickspin. Që nga viti 2017, platforma po tërheq bastore që shijojnë kombinimin e eksitimit të kazinosë në internet dhe basteve sportive. Malina po afron entuziastët e lojërave nga të gjitha kombësitë duke ofruar opsione dhe gjuhë të ndryshme pagese. Duke operuar nën një licencë Curacao, numër 8048/JAZ, faqja e internetit është në pronësi të Araxio Development NV Duke arritur lojtarë në të gjithë botën, Malina vazhdon të sjellë oferta konkurruese në treg.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus SkvoshKërkoni 300% bonusin tuaj të depozitës së parë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Si libri i ri sportiv në ueb, N1 Bet u sjell entuziastëve të sportit një mori opsionesh bastesh, të cilat rivalizojnë basteshkruesit më të mirë në internet. Që nga viti 2021, basteli sportiv ofron një avantazh konkurrues në bastet online duke ofruar një listë të gjerë të mundësive të basteve sportive në internet. Platforma është e licencuar në Curacao dhe operohet nga Dama NV, e cila siguron që lojtarët të bastojnë në një mjedis të rregulluar rreptësisht.

  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  Bonus Skvosh100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shpërblime VIP
  • Mbështetje 24/7
  • KYC dhe regjistrime të thjeshta!
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shpërblime VIP
  • Mbështetje 24/7
  • KYC dhe regjistrime të thjeshta!

  Stake.com është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Stake.com është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Dizajn miqësor për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Dizajn miqësor për celularin

  Librat sportive ndërkombëtare po shfaqen pothuajse çdo ditë. Në përleshje, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një nëse nuk ngrihen më lart. Një nga prezantuesit që bëhet popullor në botën e lojërave të fatit është një institucion i vitit 2020 i quajtur Rolletto.

  Bonus SkvoshDeri në 20 € + Rritja e Energjisë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Libri sportiv
  • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
  • Promovime të shpeshta
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Libri sportiv
  • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
  • Promovime të shpeshta

  EnergyCasino është një kazino në internet që përmban qindra lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës. Është anëtare e Bashkimit Evropian dhe ka licenca të lëshuara nga UKGC (Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar) dhe MGA (Autoriteti i Kumarit të Maltës). Baza e saj është në Maltë, dhe ndërsa operon shumë në vend, ajo ka lirinë për të kryer operacione jashtë MB dhe në zona të tjera të botës.

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të Squash

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të Squash

  Atletët më të frikshëm janë nga Anglia (vendlindja e kungujve) dhe Egjipti (e prezantuar te britanikët), me shkollat në të dy kombet që ndryshojnë pak. Si rregull, lojtarët e këtyre kombeve ushtronin strategji dhe stile të ndryshme loje, dhe zakonisht ishte interesante të shikoje se si po evoluon squash-i aktualisht për sa i përket mentalitetit sportiv dhe si po përmirësohet loja.

  Të apasionuarit pas kungujve kanë disa mundësi për të parë dhe për të marrë pjesë në këtë sport. Afati kohor i kungullit është jashtëzakonisht aktiv gjatë gjithë vitit, megjithëse nuk është një sport popullor. Turne për meshkuj dhe femra organizohen rregullisht në mbarë botën.

  Ka turne dhe kampionate në dyshe, turne dhe kampionate teke, dhe turne dhe kampionate të përziera. Kampionati Botëror i Kungullit, Kampionati i Hapur Britanik i Kungullit dhe Kampionati Australian i Hapur i Kungullit nuk duhen humbur nëse dëshironi të shihni garat më të njohura dhe prestigjioze të kungujve.

  Gjetja e një kungull faqe bastesh online mund të jetë e vështirë, por jo e pamundur. Libërbërësit më të mirë në internet të kungujve ofrojnë baste kungujsh në internet vazhdimisht, por pa dyshim do ta keni të vështirë të vendosni një bast jashtë turneve të mëdha dhe të rëndësishme.

  Gjithçka që duhet të dini rreth basteve të Squash
  Pse kungulli është popullor për bast?

  Pse kungulli është popullor për bast?

  Kungulli është një sport relativisht i ri që është jashtëzakonisht i popullarizuar në mesin e biznesmenëve, sipërmarrësve dhe të rregullt të klubeve të fitnesit. Në të vërtetë, metoda themelore e kungujve po hiqet gradualisht, por sporti profesional është ende në zhvillim. Me shumë mundësi do të jemi në gjendje të ndjekim jo vetëm rritjen e kungujve, por edhe evolucionin e basteve të kungujve në të ardhmen.

  Është e rëndësishme të theksohet menjëherë se bastet në kunguj përdoren më së miri si një shtesë e strategjisë suaj kryesore. Këtu ka më pak turne, aksioni nuk është aq i larmishëm, dhe basteshkruesit zakonisht nuk ofrojnë baste të mëdha për kungull në internet. Ky trend është ende në fazat e hershme të zhvillimit.

  Sidoqoftë, studimi i veçorive të kungujve për lojtarët profesionistë është kritik për momentin. Është e preferueshme të kesh një përvojë të caktuar dhe, si rezultat, një avantazh konkurrues ndaj libralidhësve. Si rezultat, ne përpiqemi të hetojmë disa aspekte të tjera të këtij sporti, si dhe të vlerësojmë se çfarë është kungulli.

  Si rezultat, do të vini re se kungulli po bëhet gjithnjë e më popullor çdo vit. Në disa mënyra, kungulli është i ngjashëm me tenisin, por ka tipare të dallueshme që e dallojnë atë si një sport të veçantë. Turnetë ndërkombëtare janë të qëndrueshme për momentin, konkurrenca lokale - gjithashtu nuk është e pazakontë, dhe ka lojtarë të renditur në botë.

  Pse kungulli është popullor për bast?
  Si të bastni në kungull

  Si të bastni në kungull

  Bastet e kungujve janë një fushë e veçantë e basteve sportive, por i japin lojtarit të ditur mundësinë për të fituar, si dhe një spektakël sportiv magjepsës. Edhe pse kungulli nuk është një sport olimpik, ai pret turne të profilit të lartë si kampionati botëror i kungujve dhe Lojërat Botërore. Të dy kampionatet përfshijnë lojtarët më të mëdhenj të kungujve, burra dhe gra në botë dhe janë emocionuese për t'u parë gjatë basteve në kungull.

  Bastet e kungullit janë të ngjashme me bastet në sporte të tjera rakete si tenisi ose badmintoni. Bastet e plota, mbi/nën, bastet e periudhës, handikapi dhe totali janë të gjitha bastet e mundshme. Këto tregje janë shanset më të njohura të kungujve në internet dhe ato përbëjnë themelin e basteve të kungujve.

  Mos harroni të mos e kufizoni veten në një libër sportiv. Jo të gjithë prezantuesit janë krijuar të barabartë kur bëhet fjalë për bastet e kungujve. Disa mund të kenë thjesht disa tregje kungujsh, ndërsa të tjerët do të kenë një përzgjedhje më të madhe.

  Më e rëndësishmja, jo të gjithë prezantuesit janë aq të përpiktë ose të aftë në ngritjen e çmimeve në tregjet e tyre sa të tjerët. Pra, shikoni përreth përpara se të vendosni një bast dhe mund të zbuloni se keni një ndjenjë se me të cilët bastorët e kungujve janë më fitimprurësit për të vënë bast.

  Si të bastni në kungull
  A janë të ligjshme bastet online të kungujve?

  A janë të ligjshme bastet online të kungujve?

  Bastet e kungujve lejohen në çdo vend. Edhe pse nuk është një sport popullor, nëse bastet sportive lejohen në vendndodhjen tuaj, mund të bastoni për të. Bastet sportive janë ende të paligjshme në disa vende në Shtetet e Bashkuara dhe disa vende aziatike. Si rezultat, në varësi të vendndodhjes tuaj, ju mund ose nuk mund të lejoheni të vini bast në kungull.

  Kontrolloni rregulloret tuaja lokale të lojërave të fatit për t'u siguruar që nuk po shkelni ndonjë para se të filloni të vini bast në këtë sport të pazakontë.

  A janë të ligjshme bastet online të kungujve?
  Shanset më të mira të basteve të kungujve

  Shanset më të mira të basteve të kungujve

  Bastet e kungujve në internet janë një opsion intrigues për shkak të gamës së basteve të disponueshme. Sigurisht, ju mund të vendosni baste të drejtpërdrejta se kush do ta fitojë lojën, por gjithashtu mund të vendosni baste më të ndërlikuara.

  Këtu janë disa nga bastet më të zakonshme dhe si të filloni me to.

  Baste të plota

  Këto janë llojet më themelore të basteve që ju lejojnë të provoni të parashikoni se kush do të fitojë lojën. Nëse një barazim është i mundshëm, ju mund të vini bast edhe për ndeshjen që përfundon në barazim. Kur bëhet fjalë për kampionatet, ju mund të vendosni baste të drejtpërdrejta në lojëra individuale, si dhe në të gjithë turneun.

  Baste mbi/nën

  Në kungull dhe sporte të tjera, bastet mbi/nën janë mjaft të zakonshme. Ato janë ideale për fillestarët pasi janë të lehta për t'u prodhuar dhe lënë shumë hapësirë për interpretim. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vlerësoni nëse shuma e përgjithshme e pikëve do të jetë më e madhe ose më e vogël se një shifër e caktuar. Ne ju këshillojmë fuqimisht t'i vendosni këto baste pasi ato janë normale ofrojnë shanse të mira.

  Bastet e basteve të periudhës

  Bastet e periudhës janë të ngjashme me bastet mbi/nën, me përjashtim të faktit se në vend që të parashikoni numrin total të pikëve pas lojës, po përpiqeni të merrni me mend numrin total të pikëve në fund të një periudhe të caktuar. Ju mund të vendosni bast mbi sasinë e përgjithshme të pikëve të shënuara ose rezultatin në fund të tremujorëve, pjesëve, periodave, seteve, raundeve ose oversave, për shembull.

  Bastet për handikap

  Kungull, si shumë sporte të tjera, lejon bastet me handikap. Kur dy skuadrat konkurruese kanë talente të pabarabarta, zbatohet ky bast. Kjo krijon një mjedis më të balancuar bastesh. Skuadrës më të fortë shpesh i jepet një disavantazh në formën e vlerësimeve negative.

  Totali i basteve

  Totalet janë baste emocionuese dhe unike që ju lejojnë të vendosni bast mbi shumën totale të seteve ose pikëve fituese. Këto baste mund të vendosen në një lojë të vetme ose në të gjithë kampionatin.

  Shanset më të mira të basteve të kungujve
  Këshilla për bastet e kungujve

  Këshilla për bastet e kungujve

  Për të filluar bastet në kungull, nuk ju nevojitet shumë kohë apo përpjekje. Megjithatë, nëse doni të jeni të shkëlqyer në këtë dhe të fitoni rregullisht, do t'ju duhet shumë praktikë. Për shkak se nuk ka shumë informacione në dispozicion për këtë sport interesant, ju do të duhet të zbuloni shumicën e tij vetë.

  Rekomandohet të abonoheni në publikime të shumta kungujsh sepse ka shumë pak informacion në lidhje me kungullin në internet. Squash Player dhe Squash Magazine janë dy nga më të njohurit dhe të dyja mund të jenë burime të vlefshme informacioni.

  Në kungull, lëndimet janë mjaft vendimtare. Për shkak se ky është një aktivitet me ritëm të shpejtë dhe me ndikim të lartë, edhe një dëmtim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në performancën e një lojtari. Është jashtëzakonisht e vështirë për një lojtar që të shërohet plotësisht nga një dëmtim. Si rezultat, ju duhet të përpiqeni të kuptoni të gjitha fushat e dobëta të atletëve të profilit të lartë për të cilët jeni duke vënë bast.

  Metodat e basteve të kungujve mund të zhvillohen gjithashtu duke përdorur mediat sociale si pikënisje. Është një ide e mirë të vazhdoni me faqet zyrtare të turneve të mëdhenj, ekipeve kombëtare, lojtarëve dhe specialistëve. Ju gjithashtu mund të përpiqeni të vazhdoni me përparimet aktuale në sport duke parë video në YouTube.

  Këshilla për bastet e kungujve
  Kumar i përgjegjshëm

  Kumar i përgjegjshëm

  Për të mos humbur një shumë të madhe parash menjëherë, duhet t'i menaxhoni me kujdes financat tuaja. Mbani mend, nuk duhet të luani kurrë më shumë para se sa jeni të gatshëm të humbni. Për të parandaluar humbjen e të gjitha parave tuaja menjëherë, ndani burimet tuaja. Nëse jeni duke përjetuar një seri të keqe, mos u përpiqni ta kompensoni duke rritur madhësinë e bastit. Ju ose duhet të vendosni një kufi se sa para mundeni depozitim çdo muaj ose një kufi se sa para mund të humbni në një lojë të vetme.

  Ju duhet të jeni në gjendje të kontrolloni emocionet tuaja dhe të kuptoni se kur të hiqni dorë. Kur jeni të irrituar, jeni më të prirur për të marrë vendime impulsive, gjë që është katastrofike kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. Mbani një kokë të qartë në çdo kohë dhe konsideroni plotësisht veprimin tuaj të ardhshëm.

  Nëse gjërat po ju dalin jashtë kontrollit dhe dyshoni se po krijoni një varësi, merrni parasysh vetëpërjashtimin. Vetëpërjashtimi i ndihmon personat që po luftojnë me varësinë e lojërave të fatit të bëjnë një pushim dhe të përqendrojnë jetën dhe paratë e tyre diku tjetër. Mund t'ju rilidhë me programe të tjera të komunitetit për t'ju ndihmuar në trajtimin e çështjes suaj të lojërave të fatit, si dhe t'ju ofrojë ndihmën që ju nevojitet nëse nuk jeni të qartë se si të menaxhoni hapat e mëtejshëm në rimëkëmbjen tuaj.

  Kumar i përgjegjshëm

  Mos i humb këto oferta me bonus

  1xBet
  1xBet
  100 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin1xBet komento
  Betwinner
  Betwinner
  100 €
  Merr bonusinBetwinner komento
  22BET
  22BET
  300 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin22BET komento
  Close