Gjithçka rreth basteve Karlingu

Vlerësohet se kaçurrela është një nga sportet më të vjetra në botë, me një histori që daton më shumë se 500 vjet më parë. E zhvilluar fillimisht në Skoci, ajo u përhap gradualisht në vende të tjera, të marra atje nga emigrantët skocezë. Është shumë popullor në vendet më të ftohta (akulli është një pjesë thelbësore e lojës!), kështu që Norvegjia, Suedia, Finlanda, Kanadaja dhe Islanda kanë një interes të madh për kaçurrela. Është një sport i pazakontë që rrëmben imagjinatën e atyre që nuk e njohin atë.

Gjithçka rreth basteve Karlingu
Flag

Libërbërësit më të mirë Karlingu

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus KarlinguDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Bonus Karlingu100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus KarlinguDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri

  Betmaster filloi jetën në 2014 dhe u krijua për të tërhequr përdoruesit e kazinove online në rajone të tilla si Evropa, Azia, Afrika dhe Amerika e Jugut, por faqja mirëpret lojtarë nga e gjithë bota. Kompania është në pronësi të një kompanie të regjistruar në ishullin Curacao - Reinvent NV. Është në përputhje me të gjitha ligjet lokale të lojërave në Curacao dhe i është dhënë numri i licencës 1668/JAZ, pasi ka përmbushur kërkesat për të operuar ligjërisht një kazino online dhe një faqe bastesh.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus Karlingu100% deri në 100 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Baza e basteve online Helabet u lançua si një faqe bastesh në vitin 2015. Vetë kompania u themelua që në vitin 2003. Bastet online Helabet synojnë kryesisht një treg afrikan. Në fakt, është faqja më e njohur për bastet në sport brenda Kenias. Vitet e fundit, bastet online të Helabet kanë arritur edhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Firma pranon kumarxhinj nga shumë vende të ndryshme dhe faqja kryesore është e disponueshme në 43 gjuhë. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, rusisht, turqisht dhe spanjisht.

  Bonus Karlingu100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus KarlinguDeri në 20 € + Rritja e Energjisë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Libri sportiv
  • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
  • Promovime të shpeshta
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Libri sportiv
  • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
  • Promovime të shpeshta

  EnergyCasino është një kazino në internet që përmban qindra lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës. Është anëtare e Bashkimit Evropian dhe ka licenca të lëshuara nga UKGC (Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar) dhe MGA (Autoriteti i Kumarit të Maltës). Baza e saj është në Maltë, dhe ndërsa operon shumë në vend, ajo ka lirinë për të kryer operacione jashtë MB dhe në zona të tjera të botës.

  Gjithçka rreth basteve në kaçurrela

  Gjithçka rreth basteve në kaçurrela

  Curling është popullor për baste kur zhvillohen turnetë kryesore. Këtu përfshihen Kampionatet Botërore dhe Lojërat Olimpike Dimërore. Ndërsa curling ka ndjekësit e vet, është gjatë këtyre kohërave që ai vihet në vëmendjen e një audiencë shumë më të gjerë dhe njerëzit janë më të interesuar të vënë një bast mbi rezultatin e lojërave individuale ose turneut.

  Numri i skuadrave që marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore është zakonisht 15, duke e bërë relativisht të lehtë për tifozët të studiojnë performancën e lojtarëve dhe ekipeve për të formuar një opinion rreth potencialit për të fituar.

  Kampionati Botëror është një turne më i madh për curling pasi më shumë vende marrin pjesë. Për ata që ndjekin sportin, ka më shumë opsione bastesh për një turne më të madh si ky dhe më shumë një mundësi për të studiuar formën e secilit ekip.

  Gjithçka rreth basteve në kaçurrela
  Gjithçka që duhet të dini për kaçurrelat

  Gjithçka që duhet të dini për kaçurrelat

  Sporti është përshkruar si një kombinim i hokejit mbi akull, bowling me dhjetë pin dhe lojë me birila lëndinë. Lojtarët kanë tetë gurë kaçurrela dhe duhet t'i rrëshqasin në akull, që është vendosur pak si një korsi bowling, dhe t'i afrojnë sa më afër objektivit që të munden. Objektivi njihet edhe si 'shtëpi' dhe ka katër rrathë që bëhen më të vegjël kur i afroheni qendrës.

  Pikët jepen për secilën nga këto zona të rrethit, me pikë më të larta të fituara duke iu afruar qendrës. Puna është një përpjekje ekipore. Një anëtar i ekipit është përgjegjës për shtyrjen e gurit poshtë akullit, duke u përpjekur të gjykojë me kujdes këndin e shtytjes dhe shpejtësinë e nevojshme për ta afruar gurin pranë qendrës.

  Lojë e saktësisë

  Anëtarët e tjerë të ekipit janë përgjegjës për përgatitjen e akullit përpara gurit duke përdorur furçat fshirëse. Kjo do t'i ndihmojë ata të rrisin ose të ulin shpejtësinë e gurit ose edhe t'i ndihmojnë ata të ndryshojnë pak kursin. Ata do të duhet të jenë në gjendje të negociojnë rrugën e gurit përmes boshllëqeve më të vogla dhe kalimit të gurëve të tjerë në përpjekje për të marrë rezultatin më të lartë.

  Gjithçka që duhet të dini për kaçurrelat
  A janë të ligjshme bastet curling në internet?

  A janë të ligjshme bastet curling në internet?

  Në pjesën më të madhe, vendosja e basteve në internet në ndeshjet e kaçurrelave është e ligjshme. Megjithatë, duhet mbajtur mend se ligjet për bastet në çdo vend janë të ndryshme, kështu që individi duhet të kontrollojë paraprakisht për t'u siguruar që lejohet ligjërisht të luajë kumar në këtë mënyrë.

  Shumica e sajteve të basteve me kaçurrela në internet do të krijohen për të siguruar që ata të marrin anëtarë vetëm nga vendet ku është e pranueshme që ata të vënë një bast. Përdoruesi i faqes do të duhet të dorëzojë identifikimin në mënyrë që faqja të jetë e sigurt se kanë të bëjnë vetëm me përdorues nga vendet e lejuara.

  A janë të ligjshme bastet curling në internet?
  Si të bastni për kaçurrela?

  Si të bastni për kaçurrela?

  Kur zhvillohen turnetë kryesore të kaçurrelave, shumica e udhëheqësve faqet e basteve sportive do të ofrojnë shanse mbi ndeshjet dhe rezultatet e turneut. Ata që janë të regjistruar në një faqe bastesh online do të duhet të kontrollojnë nëse faqja ofron mundësinë për të bastuar në të. Popullariteti i sportit si një ngjarje spektatorësh është rritur vitet e fundit falë përfshirjes së tij në Lojërat Olimpike Dimërore, që do të thotë se shumica e faqeve të basteve sportive po tregojnë më shumë interes për të tani.

  Megjithatë, mund të jetë më e vështirë të gjesh opsione bastesh kur nuk zhvillohen turnetë kryesore. Ndërsa sporti është një nga më të vjetrit përreth, shtrirja e tij ishte e kufizuar deri vonë. Ngjarjet nisën të shfaqeshin në televizion dhe përfshirja e sportit në Lojërat Olimpike e solli atë në vëmendjen e audiencës në mbarë botën dhe u interesuan ata që nuk jetojnë në vendet ku luhet sporti.

  Shanset e basteve curling

  Shanset e basteve curling do të jepen në aspekte të ndryshme të ngjarjes. Është e mundur të vihet një bast për fituesin ose humbësin e një ndeshjeje individuale, rezultatin e çdo ndeshje të hershme dhe fituesit ose humbësit e çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe sigurisht, finales. Ekziston edhe mundësia për të vënë një bast në rezultatin përfundimtar të çdo ndeshjeje.

  Faqet do të shikojnë performancën e ekipeve dhe lojtarëve individualë për të llogaritur shanset që ato ofrojnë. Shanset do të ndryshojnë herë pas here, kështu që ata që duan të vendosin një bast në një vend të caktuar në fillimin e Lojërave Olimpike Dimërore mund të zbulojnë se gjasat ndryshojnë nëse ata bëjnë veçanërisht mirë ose keq në një nga ndeshjet e tyre të nxehta. Është e rëndësishme të mbani mend se shanset janë një parashikim se sa mirë do të bëjë skuadra.

  Si të bastni për kaçurrela?
  Si vendosni baste për kaçurrela?

  Si vendosni baste për kaçurrela?

  Hapi i parë në bastet online për kaçurrela është marrja në konsideratë e performancës së mëparshme të skuadrave. Kjo është më e vështirë për një ngjarje si Lojërat Olimpike Dimërore, të cilat zhvillohen vetëm një herë në katër vjet, pasi do të thotë që skuadra normalisht do të ndryshojë në çdo ngjarje pasi lojtarët dalin në pension ose mund të mos kualifikohen për ekipin. Më pas merrni parasysh se cilat ekipe kanë më shumë gjasa të ofrojnë një kthim të mirë në bast. Ekipet që janë favoritë për të fituar do të kenë shanse më të ulëta kundër tyre, kështu që identifikoni një ekip që ka një reputacion të mirë për të dhënë rezultate dhe ofron shanse të arsyeshme.

  Me një faqe e basteve sportive në internet, hapi i parë është të regjistroheni në faqe dhe të shtoni fonde në llogari. Pastaj zgjidhni llojin e bastit dhe shumën e bastit. Fletët e basteve në internet plotësohen lehtësisht dhe hapi i fundit është të shtypni 'dorëzo'. Basti është më pas drejtpërdrejt dhe nëse ka një fitore, faqja do të përditësojë llogarinë me fitimet.

  Si vendosni baste për kaçurrela?
  Cilat lloje të basteve për kaçurrela ekzistojnë?

  Cilat lloje të basteve për kaçurrela ekzistojnë?

  Ka disa lloje të ndryshme bastesh që mund të përdoren kur vendosni një bast në kaçurrela. E para është bastet e përhapura. Kjo do të sjellë një handikap për skuadrat e preferuara. Kjo do të thotë se ata do të duhet të arrijnë një rezultat të caktuar që basti të konsiderohet një fitore. Ky është një opsion i mirë për ata që duan të bastojnë në një ekip më pak të favorizuar pasi kthimet ka të ngjarë të jenë më të larta.

  Bastet nën/mbi janë një tjetër opsion. Ky është një lloj basti ku nuk ka nevojë të merret me mend fituesi i ndeshjes, vetëm nëse rezultati përfundimtar është nën ose mbi një shumë të caktuar. Bastet e linjës së parave janë lloji më i popullarizuar, ku njerëzit thjesht zgjedhin një rezultat specifik pa asnjë faktor shtesë për t'u marrë parasysh.

  Bastet prop nuk janë aq të zakonshme me një sport të tillë si kaçurrela. Kjo për shkak se ato lidhen me pjesë të veçanta të lojës, siç është rezultati individual i një lojtari dhe kjo nuk ndodh në bastet curling. Rezultati i vetëm është ai i ekipit.

  Cilat lloje të basteve për kaçurrela ekzistojnë?
  Ngjarjet më të mëdha të kaçurrelave

  Ngjarjet më të mëdha të kaçurrelave

  Ngjarja më e madhe në kalendarin e kaçurrelave është Lojërat Olimpike Dimërore. Kjo bëhet një herë në katër vjet, por numri i ekipeve që marrin pjesë nuk është i madh. Dhjetë vende marrin pjesë, me ekipe për garat për meshkuj, femra dhe dyshe të përziera. Në Lojërat Olimpike Dimërore 2022, medaljen e artë për meshkujt e fitoi Suedia, Britania e Madhe mori medaljen e argjendtë dhe Kanadaja mori të bronzin. Në garën e femrave, Britania e Madhe fitoi medaljen e artë, Japonia mori medaljen e argjendtë dhe Suedia mori medaljen e bronztë.

  Tjetri turneu më i madh është Kampionati Botëror. Më shumë vende marrin pjesë në këtë ngjarje, e cila mbahet çdo vit. Formati është i njëjtë, me gara dyshe për meshkuj, femra dhe të përziera.

  Ngjarjet më të mëdha të kaçurrelave
  Këshilla për bastet për kaçurrela

  Këshilla për bastet për kaçurrela

  Ashtu si me çdo lloj basti, nuk është thelbësore që bastuesi të dijë sasi të mëdha detajesh rreth sportit në mënyrë që të vendosë një bast mbi të. Sidoqoftë, kushdo që dëshiron të rrisë shanset e tij për të vendosur një bast të suksesshëm duhet të paktën të mësojë rreth sportit përpara se të vazhdojë. Mësoni rreth rregullave dhe se si ekipet mund të fitojnë eshte e rendesishme. Kur fusha fillon me 10 ose më shumë ekipe, të zgjedhësh se cila do të jetë e suksesshme nuk është e lehtë.

  Shikimi i disa turneve do të ndihmojë për të dhënë një ide se si funksionon gjithçka dhe çfarë duhet kërkuar. Për ata që duan të vënë një bast në rezultatin e përgjithshëm të një turneu. Pritja derisa të mbarojnë nxehtësia fillestare do të ndihmojë për të dhënë një ide të mirë se si po performon secili ekip dhe do të ndihmojë për të bërë një supozim të arsimuar kur vendosni bast.

  Këshilla për bastet për kaçurrela
  Kumar i përgjegjshëm

  Kumar i përgjegjshëm

  Në basteshkruesit online kur merret parasysh vendosja e basteve, është e rëndësishme të mbani mend se ka hapa që mund të ndërmerren për të mbrojtur individët. Këto do t'i ndihmojnë për t'i ndaluar ata nga kumari i tepërt. Bixhozi mund të bëhet një zakon i varur, i cili është shkatërrues. Shumica e faqeve të basteve sportive në internet do të ofrojnë këshilla dhe udhëzime për lojërat e fatit me përgjegjësi, dhe kushdo që shqetësohet për këtë duhet ta lexojë atë. Stafi i shërbimit ndaj klientit duhet gjithashtu të jetë në gjendje të ofrojë këshilla në këtë fushë nëse është e nevojshme.

  Ka masa që mund të merren si kufijtë e depozitave. Këto i lejojnë lojtarit të kufizojë shumën që ata lejohen të vendosin në llogarinë e tyre të librezës sportive. Kjo kufizon shpenzimet e tepërta dhe ndihmon për të kontrolluar numrin e basteve që mund të bëhen. Një tjetër mundësi është vetëpërjashtimi.

  Këtu kumari individual deklaron se nuk duhet të lejohet të luajë kumar. Ato shtohen në një listë dhe faqet nuk lejohen më pas t'i lejojnë ata të regjistrohen. Lojtarët gjithashtu mund të marrin këshilla nga organizata të tilla si Gambler's Anonymous për hapa të tjerë që mund të ndërmarrin.

  Kumar i përgjegjshëm

  Mos i humb këto oferta me bonus

  1xBet
  1xBet
  100 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin1xBet komento
  Betwinner
  Betwinner
  100 €
  Merr bonusinBetwinner komento
  22BET
  22BET
  300 dollarë
  Metodat e depozitimit
  SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
  Merr bonusin22BET komento
  Close