Gjithçka rreth basteve Badminton

Badmintoni bëri debutimin e tij olimpik në 1972 si një sport demonstrues, më pas si një sport ekspozues në 1988. Ai u bë një sport olimpik me medalje të plota në 1992, duke përfshirë garat teke për meshkuj dhe femra (një-në-një) dhe garat në çifte (dy kundër dy). ). Lojërat Olimpike të 1996 panë debutimin e dyshe të përziera.

Badmintoni është i ngjashëm me tenisin për sa i përket rregulloreve dhe dinamikës së lojës. Është një sport me raketë që mund të luhet vetëm ose me një partner, dhe është i popullarizuar në disa vende aziatike, duke përfshirë Filipinet, Kinën, Indonezinë dhe Japoninë. Për sa i përket atletikës evropiane, badmintonistët danezë janë të vetmit që mund të konkurrojnë me badmintonistët indonezianë dhe kinezë.

Gjithçka rreth basteve Badminton
Flag

Libërbërësit më të mirë Badminton

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus BadmintonDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Bonus Badminton100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus BadmintonDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Kur lojtarët kërkojnë për basteshkruesi më i mirë në internet ata mund të supozojnë se kompanitë më të vjetra janë më të njohurat. Në fund të fundit, këto firma do të kenë ofruar baste të besueshme online për shumë vite. Megjithatë, ka një sërë projektesh premtuese që janë krijuar vetëm kohët e fundit. Një prej tyre është Wazamba, një degë e Araxio Development NV Kjo kompani është e mirënjohur për zotërimin e një numri të madh të markave të njohura të lojërave. Ajo themeloi Wazamba në mënyrë që të kthejë bastet në tregun sportiv.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Nomini është një librari në internet që doli në skenë në vitin 2019. Faqja operohet nga Rabidi NV, ndërsa i përket gjithashtu kolektivit të njohur të lojërave të fatit Soft2Bet. Nomini ka numrin e licencës Curacao 8048/JAZ2016-064. Zyra e operatorit të sitit ndodhet në Nikosia, Qipro. Fillimisht, Nomini ishte fokusuar në ofrimin e përdoruesve të saj me lojëra argëtuese kazino. Megjithatë, tani është zgjeruar në fushën e basteve sportive.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Bonus BadmintonDeri në 300 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike

  BetVictor është një emër i njohur në industrinë e basteve sportive. E themeluar në vitin 1946, kompania filloi nga William Chandler dhe aktualisht drejtohet nga Andreas Meinrad, CEO.

  Bonus BadmintonDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion

  Libërbërësi në internet Rabona u krijua në vitin 2019. Soft2bet operon faqen. Kjo kompani ka zyra në Maltë, Ukrainë dhe Bullgari. Megjithatë, seksioni i faqes i fokusuar në bastet në sport ofrohet nga Altenar. Rabona është gjithashtu një krah i Araxio Development Company. Mbajtësi i licencës së tij është Tranello Group.

  Bonus BadmintonDeri në $500 + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  I lançuar në vitin 2018, Kazino LibraBet po grumbullon një pjesë të konsiderueshme të tregut të librave sportiv nga basteshkruesit më të mirë në internet. Si një e preferuar në mesin e bastorëve të përditshëm të internetit, platforma njihet ndërkombëtarisht për opsionet e saj të basteve sportive në internet dhe bastet live online për turne dhe gara sportive. Popullariteti i tij në rritje është i dukshëm nga rishikimet në internet me 8/10 yje.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Malina Casino, dhe simotra e saj e internetit Malina Sports, ofron veprime të gjera bastesh duke përdorur softuerët kryesorë të industrisë, si NetEnt, iSoftBet dhe Quickspin. Që nga viti 2017, platforma po tërheq bastore që shijojnë kombinimin e eksitimit të kazinosë në internet dhe basteve sportive. Malina po afron entuziastët e lojërave nga të gjitha kombësitë duke ofruar opsione dhe gjuhë të ndryshme pagese. Duke operuar nën një licencë Curacao, numër 8048/JAZ, faqja e internetit është në pronësi të Araxio Development NV Duke arritur lojtarë në të gjithë botën, Malina vazhdon të sjellë oferta konkurruese në treg.

  Bonus BadmintonDeri në 200 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes

  Mr.play është një ofrues i basteve në internet që ofron një zgjidhje mbresëlënëse për bastet moderne. Ai është i bazuar në Maltë me një licencë të lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). Ai u bashkëthemelua nga Hannan Greenberg, veteranë të tjerë të iGaming dhe ekipi i Aspire Global.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme

  Betfinal u krijua në 2013 si një platformë e lojërave të fatit në internet. Libri i sporteve dhe kazinoja janë dy ofertat kryesore nga operatori. Ofrohen gjithashtu një numër i madh shanse të tjera joshëse bastesh.

  Bonus Badminton20% Cashback
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live

  Të pretendosh se Parimatch e di se çfarë po bën do të ishte një nënvlerësim, duke pasur parasysh 25+ vitet e saj në industri. Ky libër sportiv është i pëlqyer në rajonin e CIS për shumëllojshmërinë e tij të gjerë emocionuese opsionet e basteve sportive në internet dhe lojëra argëtuese kazino.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus Badminton100% deri në 100 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Baza e basteve online Helabet u lançua si një faqe bastesh në vitin 2015. Vetë kompania u themelua që në vitin 2003. Bastet online Helabet synojnë kryesisht një treg afrikan. Në fakt, është faqja më e njohur për bastet në sport brenda Kenias. Vitet e fundit, bastet online të Helabet kanë arritur edhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Firma pranon kumarxhinj nga shumë vende të ndryshme dhe faqja kryesore është e disponueshme në 43 gjuhë. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, rusisht, turqisht dhe spanjisht.

  Bonus BadmintonKërkoni 300% bonusin tuaj të depozitës së parë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Si libri i ri sportiv në ueb, N1 Bet u sjell entuziastëve të sportit një mori opsionesh bastesh, të cilat rivalizojnë basteshkruesit më të mirë në internet. Që nga viti 2021, basteli sportiv ofron një avantazh konkurrues në bastet online duke ofruar një listë të gjerë të mundësive të basteve sportive në internet. Platforma është e licencuar në Curacao dhe operohet nga Dama NV, e cila siguron që lojtarët të bastojnë në një mjedis të rregulluar rreptësisht.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta

  Një nga lojtarët më të shquar të pokerit i ka dhënë faqes së internetit emrin: Antanas Guoga (i njohur zakonisht si Tony G).

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7

  SilverPlay është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, SilverPlay është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Arlekin Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus Badminton100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Fresh Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Fresh Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Bonus BadmintonDeri në 100% + 500 rrotullime falas
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Jet Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jet Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     1Bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1Bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus BadmintonDeri në 600 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë

      Jupi Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jupi Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

      Shfaq më pakShfaq më shumë
      Shfaq më pak
      Shfaq më shumë

       1goodbet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, 1goodbet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

       Shfaq më pakShfaq më shumë
       Shfaq më pak
       Shfaq më shumë

        FreshBet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, FreshBet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

        Shfaq më pakShfaq më shumë
        Shfaq më pak
        Shfaq më shumë

         Slotimo është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Slotimo është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • 150% bonus mirëseardhjeje
         • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • 150% bonus mirëseardhjeje
         • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

         VTBET88 është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, VTBET88 është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbështetje 24 orëshe
         • Programi i gjerë i bonusit
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbështetje 24 orëshe
         • Programi i gjerë i bonusit

         IZZI Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, IZZI Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus BadmintonDeri në 100% + 500 rrotullime falas
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Mbështetje 24/7
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbi 5000 lojëra
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Mbështetje 24/7
         • Verifikimi i shpejtë
         • Mbi 5000 lojëra

         Legzo Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Legzo Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
         • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
         • Dizajn miqësor për celularin
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
         • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
         • Dizajn miqësor për celularin

         Librat sportive ndërkombëtare po shfaqen pothuajse çdo ditë. Në përleshje, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një nëse nuk ngrihen më lart. Një nga prezantuesit që bëhet popullor në botën e lojërave të fatit është një institucion i vitit 2020 i quajtur Rolletto.

         Bonus Badminton100% deri në 500 € + 200 rrotullime falas
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Mijëra lojëra
         • Baste sportive dhe esports
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Mbështetje për klientët 24/7
         • Mijëra lojëra
         • Baste sportive dhe esports

         Bastet sportive janë një nga aktivitetet e lojërave të fatit që fitoi vazhdimisht tërheqje në mbarë botën dhe faqet e lojërave të fatit po hapen vazhdimisht për të përmirësuar përvojën. Një nga faqet e basteve që përpiqet të ofrojë një gamë të plotë shërbimesh është Bankonbet. Bankonbet është një platformë bastesh e vitit 2022 në pronësi të Rabidi NV, një kompani lojrash me më shumë se 15 faqe lojrash online. Bankonbet ofron një libër sportiv të pasur dhe të gjerë dhe kazino online për lojtarë nga vende të ndryshme.

         Bonus BadmintonDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Mbështetje e bisedës live 24/7
         • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
         • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Mbështetje e bisedës live 24/7
         • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
         • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

         Richy është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Richy është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

         Bonus BadmintonDeri në 20 € + Rritja e Energjisë
         Shfaq më pakShfaq më shumë
         • Libri sportiv
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Promovime të shpeshta
         Shfaq më pak
         Shfaq më shumë
         • Libri sportiv
         • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
         • Promovime të shpeshta

         EnergyCasino është një kazino në internet që përmban qindra lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe një libër sportiv gjithëpërfshirës. Është anëtare e Bashkimit Evropian dhe ka licenca të lëshuara nga UKGC (Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar) dhe MGA (Autoriteti i Kumarit të Maltës). Baza e saj është në Maltë, dhe ndërsa operon shumë në vend, ajo ka lirinë për të kryer operacione jashtë MB dhe në zona të tjera të botës.

         Shfaq më shumë
         Shfaq më pak
         Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Badminton

         Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Badminton

         Edhe flladet e vogla mund të ndikojnë në kursin e anijes, prandaj badmintoni konkurrues zakonisht luhet në ambiente të mbyllura. Nga ana tjetër, badmintoni rekreativ është një sport popullor në natyrë gjatë verës. Fusha drejtkëndore është 44 këmbë (13.4 metra) e gjatë dhe 17 këmbë (5.2 metra) e gjerë për teke dhe 20 këmbë (6.1 metra) e gjerë për dyshe.

         Në qendër të fushës, një rrjetë 5 këmbë (1.5 metra) e lartë shtrihet mbi gjerësinë e fushës. Kërkohet një zonë e pastër 4 këmbë (1.3 metra) përreth fushës. Volejbolli luhet ekskluzivisht duke goditur barkun përpara dhe mbrapa mbi rrjetë pa e lejuar atë të kontaktojë dyshemenë ose tokën brenda kufijve të fushës.

         Qëllimi i kësaj loje është që të godasësh me raketë karakun e anijes ose një predhë me pendë për ta mbajtur atë të fluturojë dhe të largohet nga toka nëse është në oborrin tuaj. Një lojë e vetme badminton mund të zgjasë deri në dy fitore në lojëra me rezultatin përfundimtar 2:0 ose 2:1. Loja fitohet nga lojtari që shënon i pari 21 pikë. Lojtari merr një pikë për çdo tubim të fituar.

         Loja do të vazhdojë derisa njëri nga kundërshtarët të fitojë një avantazh prej 2 pikësh, ku rezultati do të jetë 20:20. Sistemi i shënimit në badminton është i ngjashëm me atë të volejbollit, me anën e shërbimit që fitoi në mitingun e mëparshëm. Badmintoni luhet në teke, dyshe dhe dyshe të përziera, njësoj si tenisi.

         Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Badminton
         Pse badmintoni është një sport popullor për të bastuar?

         Pse badmintoni është një sport popullor për të bastuar?

         Badmintoni është një sport me ritme të shpejta që kërkon përqendrim të plotë dhe teknikë të jashtëzakonshme. Kjo është një nga arsyet pse loja përmban shkëmbime të shpejta dhe të fuqishme të barkut dhe pikët mund të shënohen brenda pak sekondash. Karakteri i gjallë i lojës krijon një atmosferë interesante bastesh në badminton.

         Është gjithashtu e thjeshtë të mësohesh me bastet në badminton sepse është e krahasueshme me të baste në sporte të tjera. Strategjia juaj e basteve në badminton mund të jetë e ngjashme me strategjinë tuaj të basteve të volejbollit, volejbollit në plazh ose pingpongut në atë që merr parasysh sistemin e pikëve dhe strukturën e ndeshjes.

         Secili prej këtyre sporteve shquhet për dinamikën e tij të madhe dhe ndryshimet e shpeshta në koeficientët e bastvënësve gjatë lojës. Për këto arsye, ky sport është një nga opsionet më të njohura të basteve live. nMegjithatë, përpara se të filloni bastet online të badmintonit, duhet të njiheni me llojet e shumta të basteve të disponueshme në bastet sportive të badmintonit.

         Pse badmintoni është një sport popullor për të bastuar?
         Si të bastni në badminton

         Si të bastni në badminton

         Kur bëhet fjalë për bastet e badmintonit në internet, do të zbuloni një mori zgjedhjesh nga të cilat mund të zgjidhni dhe vendosni bastet tuaja. Para së gjithash, ju do të përcaktoni nëse bastet mbi të janë të ligjshme. Do të mësoni gjithashtu për alternativat e shumta ligjore të basteve sportive të disponueshme për ju për baste në badminton, si dhe se si të analizoni baste të tilla.

         Do të mësoni gjithashtu për disa nga shanset më të fundit të badmintonit. Më e rëndësishmja, do të zbuloni se si të përfitoni nga badmintoni dhe si të depozitoni dhe tërhiqni fonde nga librat sportiv me shanse badminton.

         Si të bastni në badminton
         A janë të ligjshme bastet e badmintonit?

         A janë të ligjshme bastet e badmintonit?

         Është krejtësisht e ligjshme të vihet bast në badminton. Nëse jeni adhurues i sportit dhe dëshironi të vini bast në të, nuk duhet të shqetësoheni pasi mund ta bëni këtë në të gjithë vendin në librat sportiv në internet që funksionojnë në vende të tjera. Ju keni lejen për të bastuar në badminton nëse ato shërbime të basteve në internet ofrojnë shanse për të, ashtu si bëjnë për sportet e tjera.

         Thjesht krijoni një llogari me një shërbim të njohur dhe të ligjshëm të basteve sportive dhe jeni gati për të filluar. Nëse jetoni në një shtet ku librat sportiv në internet janë të rregulluara, shanset për sportin mund të jenë ose jo të disponueshme. Me shumë mundësi do të përcaktohet nga madhësia e turneut të badmintonit.

         A janë të ligjshme bastet e badmintonit?
         Bastet më të mira të badmintonit

         Bastet më të mira të badmintonit

         Linjat e basteve të badmintonit janë një grup i zakonshëm i baste për sport me rregulla dhe formate të krahasueshme.

         Bastet për bastet fitues të ndeshjes/lojës dhe me handikap

         Për shkak se nuk ka barazime në badminton, bastebërësit do t'ju lejojnë të vini bast për Lojtarin 1 ose Lojtarin 2, i cili, sipas gjykimit të bastit, do të fitojë ndeshjen ose lojën. Ky është tregu më i popullarizuar i basteve. Disa bastevënës ofrojnë baste për të fituar një barazim të caktuar pikësh kur bëhet fjalë për bastet live. Ashtu si një bast Ndeshje/Lojë Fituesi, librat e sportit ofrojnë një bast handikap për ndeshjen e plotë, si dhe për një lojë të caktuar, me këtë të fundit më të aksesueshmet në linjat e drejtpërdrejta. Fatkeqësisht, numri i ngjarjeve sportive të badmintonit të aksesueshme për baste është i kufizuar.

         Bast në badminton mbi/under

         Bastet në Over/Under në badminton janë të njëjta si bastet në çdo sport tjetër. Libra sportive në internet do të zgjedhë një numër dhe në varësi të bastit, ju mund të vendosni bast Mbi ose nën atë shifër.

         Ky lloj unik bast ju lejon të bëni një sërë bastesh të ndryshme. Ju mund të merrni me mend se sa lojëra do të ketë sepse është një format më i mirë nga tre. Ju mund të vendosni bast mbi shumën e përgjithshme të pikëve të shënuara në çdo lojë, si dhe numrin total të pikëve të shënuara nga secili pjesëmarrës.

         Bast në totalin e badmintonit

         Ju nuk jeni duke vënë bast që një ekip të fitojë; në vend të kësaj, ju jeni duke vënë bast për numrin total të pikëve që të dy lojtarët do të shënojnë së bashku. Ju mund të vini bast që lojtarët do të shënojnë më shumë ose më pak se numri i pritur i pikëve.

         Për shembull, nëse dy lojtarë po luanin me njëri-tjetrin dhe totali i pritur ishte 34.5, basti Over favorizohej në -130 dhe basti Under ishte +110, ky do të ishte një shembull i kësaj. Kjo do të thotë që të dy lojtarët kanë një shans për të shënuar më shumë se 34.5 pikë. Nëse dëshironi të vini bast në mbi, rezultati total duhet të jetë 35 pikë ose më i lartë.

         Bastet në badminton përhapen

         Është e thjeshtë të vësh bast në përhapjen e një loje badminton. Kjo nënkupton që ju jeni duke vënë bast nëse një lojtar do të fitojë ose do të humbasë me një numër të caktuar pikësh. Ju mund të vini bast se një lojtar fiton ose humbet me një numër të caktuar pikësh.

         Për shembull, nëse Lojtari 1 dhe Lojtari 2 do të konkurronin kundër njëri-tjetrit, diferenca u caktua në 3.5 në favor të Lojtarit 2. Në tabelën e koeficientëve, Lojtari 2 do të kishte -3.5 pranë emrit të tij, që tregon se një bast mbi të do të duhet të fitojë me më shumë se 3.5 pikë për të paguar. Lojtari 1 do të kishte shanse +3.5, që do të thotë se ai mund të humbiste me tre pikë ose të fitonte plotësisht lojën dhe një bast mbi të do të fitonte.

         Bastet më të mira të badmintonit
         Këshilla për bastet e Badmintonit

         Këshilla për bastet e Badmintonit

         Para fillimit të ndeshjes, është thelbësore të merret parasysh motivimi i lojtarit për ngjarjen, vlerësimi i tij dhe forma aktuale, e cila – si në sportet e tjera – është një komponent kritik. Shumë lojtarë të badmintonit, si lojtarët e tenisit, preferojnë turne të veçantë. Për shkak se ata kanë motivim të rritur si rezultat i pjesëmarrjes në ngjarje të tilla, ata performojnë mirë.

         Nëse nuk dini asgjë rreth badmintonit, nuk do të jeni në gjendje të gjykoni shanset për të fituar më mirë se bastelibëruesi. Si rezultat, ju duhet të mbani një sy në treg nga duke analizuar shanset botuar nga libra të tjerë sportiv, duke përdorur mjete statistikore dhe duke mbajtur një sy në lëvizjen e linjës përpara fillimit të lojës.

         Për shkak se shanset për bastet e drejtpërdrejta të ndeshjes/lojës, Handicap dhe Total në badminton luhaten kaq shpesh, duke u siguruar që bastet gjatë ndeshjes të jenë zakonisht të arritshme. Një bastues duhet të ketë një plan veprimi të paramenduar për baste live me hapa logjikë për të parandaluar vendimet emocionale gjatë lojës.

         Bëni një bast të sigurt apo prisni për rezultatin e ndeshjes? Të pranosh një humbje kur loja u zhvillua ndryshe nga sa pritej apo të rikuperosh duke vënë baste për një rezultat tjetër? Ju duhet të keni përgatitur përgjigje për pyetjet e mëposhtme sepse nuk ka një plan ideal që premton 100% sukses.

         Këshilla për bastet e Badmintonit
         Kumar i përgjegjshëm

         Kumar i përgjegjshëm

         Për të parandaluar humbjen e papritur të shumë parave, duhet t'i trajtoni financat tuaja në mënyrë të arsyeshme. Mbani mend, kurrë nuk duhet të vendosni më shumë para në një bast sesa jeni gati të humbni. Për të shmangur shpërdorimin e të gjitha parave tuaja menjëherë, duhet të ndani fondet tuaja.

         Nëse keni një fat të keq, mos u përpiqni ta kompensoni atë duke rritur madhësinë e bastit tuaj. Ju ose duhet të vendosni një kufizim se sa mund të depozitoni çdo muaj ose një kufi se sa mund të humbni në një lojë të vetme.

         Ju duhet të jeni në gjendje të rregulloni emocionet tuaja dhe të kuptoni se kur duhet të hiqni dorë. Kur jeni të mërzitur, keni më shumë gjasa të bëni gjykime të nxituara, gjë që është e tmerrshme kur bëhet fjalë për lojërat e fatit. Mbani gjithmonë një kokë të qartë dhe analizoni tërësisht vendimin tuaj të ardhshëm.

         Nëse gjërat po përkeqësohen dhe ju po filloni të ndiheni sikur po zhvilloni një varësi, provoni vetëpërjashtimin. Vetë-përjashtimi u lejon atyre që kanë probleme me varësitë e tyre ndaj lojërave të fatit të bëjnë një pushim prej tij dhe të përqendrojnë jetën dhe paratë e tyre. Mund t'ju rilidhë me më shumë shërbime komunitare për t'ju ndihmuar të përballeni me problemin tuaj të lojërave të fatit, si dhe t'ju ofrojë mbështetjen që ju nevojitet nëse nuk jeni të sigurt se si të trajtoni hapat e mëposhtëm në rikuperimin tuaj.

         Kumar i përgjegjshëm

         Mos i humb këto oferta me bonus

         1xBet
         1xBet
         100 dollarë
         Metodat e depozitimit
         SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
         Merr bonusin1xBet komento
         Betwinner
         Betwinner
         100 €
         Merr bonusinBetwinner komento
         22BET
         22BET
         300 dollarë
         Metodat e depozitimit
         SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
         Merr bonusin22BET komento
         Close