Football Odds

Futbolli, ose i njohur si futbolli në Amerikën e Veriut, është sporti më popullor globalisht. Duke pasur parasysh këtë, futbolli është gjithashtu më i popullarizuari kur bëhet fjalë për bastet sportive. Turnetë ndërkombëtare si Kupa e Botës FIFA, Euro, Copa America dhe UEFA Champions League janë ndër ngjarjet sportive më të ndjekura në botë, gjë që i bën ato shumë tërheqëse për bastet sportive.

Rasti është i njëjtë me Premier Ligën angleze, Bundesligën gjermane, Serinë A italiane, La Ligën spanjolle dhe Ligue One franceze, të cilat konsiderohen pesë ligat më të mira në Evropë.

Si të lexoni shanset e basteve të futbollit?

Si të lexoni shanset e basteve të futbollit?

Futbolli është një nga sportet e pakta ku një lojë mund të përfundojë pa një fitues, përveç nëse është faza e eliminimit në turne të mëdha si p.sh Kupa e Botës FIFA. Kjo do të thotë se ka tre shanse të parave për një lojë futbolli - ekipi 1 fiton, barazimi dhe ekipi 2 fiton.

Shanset e futbollit jepen për kohën e rregullimit të lojës dhe në turnetë me eliminim si Kupa FA ose faza e eliminimit të një turneu si Kupa e Botës FIFA, ka edhe shanse për fituesin e lojës që do të avancojë. me tutje.

Si të lexoni shanset e basteve të futbollit?
Gjithçka në lidhje me shanset e futbollit, linjat e basteve dhe spread-et

Gjithçka në lidhje me shanset e futbollit, linjat e basteve dhe spread-et

Një nga rregullat themelore të një loje futbolli është se ndahet në dy gjysma 45-minutëshe. Kjo do të thotë që një lojë e rregullt futbolli zgjat 90 minuta plus kohën e ndalimit që gjyqtari jep kur është e nevojshme.

Nëse është një fazë eliminuese e një turneu ose një turne me eliminim dhe ndeshja përfundon në barazim, atëherë luhen dy herë shtesë 15 minuta. Nëse rezultati është ende i barabartë, atëherë gjuajtja e penalltive është duke vendosur fituesin e lojës.

Shanset e futbollit

Shanset e futbollit jepen për kohën e rregullimit prej 90 minutash. Ndryshe nga shumica e sporteve, shanset e parave të futbollit përbëhen nga tre opsione - ekipi 1 fiton, barazimi dhe ekipi 2 fiton.

Nëse një nga skuadrat është favorit i dukshëm, bazuar në cilësinë e ekipit, avantazhin e fushës vendase, formën e fundit, raportin e dëmtimit dhe faktorë të tjerë, shanset për fitoren e asaj skuadre janë shumë më të ulëta se ato për tjetrën. Në këto raste, shanset për barazimin janë diku mes shanset për dy skuadrat.

Në rastet kur skuadrat janë afër duke pasur parasysh cilësinë e tyre dhe faktorë të tjerë, shanset që çdo ekip të fitojë janë shumë afër njëra me tjetrën. Kur është kështu, shanset për barazimin janë më të larta se shanset për çdo ekip për të fituar.

Gjithçka në lidhje me shanset e futbollit, linjat e basteve dhe spread-et
Futbolli përhapet

Futbolli përhapet

Duke pasur parasysh faktin se futbolli është një lojë me rezultate të ulëta, bastet mbi përhapjet e futbollit ose handikapet janë më pak të njohura sesa bast linja parash. Megjithatë, ka opsione të basteve me spread, të cilat në shumicën e rasteve janë midis 0.5 dhe 2.5.

Pra, nëse doni të vini bast në një ekip të caktuar që të fitojë me -1.5, kjo do të thotë që për të fituar atë bast, skuadra që keni mbështetur do të duhet të fitojë me të paktën dy gola diferencë. Nëse keni vënë një bast në +1,5 për një ekip, atëherë ajo skuadër duhet të fitojë ose të mos humbasë me më shumë se një diferencë gol në mënyrë që basti juaj të jetë fitues.

Në rast se keni vënë një bast në -1 për një ekip dhe ai ekip fiton saktësisht me një diferencë gol, atëherë basti juaj shtyhet dhe ju do të ktheheni paratë që keni vendosur.

Njohja e të gjitha këtyre detajeve do t'ju japë më shumë mundësi për të vënë bast dhe padyshim më shumë argëtim kur jeni duke parë lojën.

Futbolli përhapet
Shpjegohen linjat e basteve të futbollit

Shpjegohen linjat e basteve të futbollit

Futbolli është sporti në të cilin linja e parave, ose zgjedhja e fituesit në një lojë të caktuar, është më e popullarizuara në mesin e bastorëve.

Përveç linjës së parave, vija e golit, ose mbi/nën, është më e popullarizuara në mesin e bastorëve që preferojnë bastet e futbollit në internet. Futbolli është një sport me rezultate të ulëta dhe për këtë arsye, çdo gol i shënuar bën ndryshim të madh.

Vija bazë e golit në futboll është vendosur në 2.5 gola dhe lojtarët mund të zgjedhin opsionet mbi dhe nën. Bastilistët më të mirë të futbollit në internet po ofrojnë gjithashtu shumë linja të ndryshme goli që duken të arsyeshme. Prandaj mund të shihni opsione për çdo diferencë duke filluar nga 0.5 në 7.5.

Një tjetër fakt specifik për bastet e futbollit kur bëhet fjalë për vijën e golit është se bastet e futbollit në internet ofrojnë një larmi linjash goli që ju mundësojnë të parashikoni golat minimale dhe maksimale të shënuara në një lojë të caktuar. Këto opsione përfshijnë golat 0-1, 0-3, 0-4, 1-3, 2-3, 2-4, 2-5, 3-5, 3-6, 4-6 etj.

Njohja e të gjitha këtyre detajeve do t'ju japë një shans për të zgjedhur opsionin tuaj më të mirë, veçanërisht kur nuk mund të vendosni se cili ekip është më afër fitores.

Shpjegohen linjat e basteve të futbollit
Si të gjeni shanset më të mira të basteve të futbollit

Si të gjeni shanset më të mira të basteve të futbollit

Gjëja e mirë nëse preferoni të vini bast në ndeshjet e futbollit është fakti që ka mijëra lojëra fjalë për fjalë çdo ditë. Loja e futbollit luhet në të gjithë globin dhe ka lojëra të planifikuara rreth orës.

Nëse pyesni se si të vini bast në futboll dhe si të vendosni bast në linjat më të mira të mundshme të basteve të futbollit, duhet të krahasoni jepen shanset në linjën ku dëshironi të bastoni.

Shumica e basteshkruesve të futbollit në internet ofrojnë pothuajse çdo ligë në botë dhe kur krahasoni shanset, është shumë e rëndësishme të kontrolloni shanset nga basteshkruesit nga vendi në të cilin luhet ndeshja e caktuar, veçanërisht nëse është një garë e nivelit më të ulët.

Kur bëhet fjalë për futbollin, basteshkruesit lokalë zakonisht dinë fakte që mund të ndikojnë ndjeshëm në shanset e dhëna, gjë që nuk ndikon menjëherë në shanset e librezës sportive të futbollit në internet. Është e rëndësishme të krahasoni shanset për një lojë specifike të dhënë nga shumë lojtarë të basteve, pasi shanset mund të jenë të ndryshme dhe ju do të keni mundësinë të zgjidhni atë që është më e mira për ju.

Si të gjeni shanset më të mira të basteve të futbollit
Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e futbollit

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e futbollit

Nuk ka fjalë për fjalë asnjë bastvënës në internet që nuk ofron shanse futbolli dhe për këtë arsye ju duhet të zgjidhni më të mirën për ju që ofron shanset më të mira të basteve të futbollit. Krahasimi i koeficienteve dhe linjave sigurisht që bën dallimin në lidhje me probabilitetin që bastet tuaja të jenë fituese, si dhe shumën e parave që do të merrnit për fitoren tuaj.

Rekomandohet shumë të kontrolloni shanset e basteve të futbollit në 1xBet, Betwinner, 22bet, Gunsbet dhe të tjerë prej basteshkruesve më të mirë në internet.

Krahasimi i koeficienteve të dhëna për opsionin për të cilin dëshironi të vini bast është thelbësor për të vendosur një bast në sa më të lartë të mundshme. Një tjetër detaj i rëndësishëm që duhet t'i kushtoni vëmendje përpara se të vendosni bast është drejtimi i drejtimit që po lëvizin shanset e caktuara në një bastvënës të caktuar.

Disa nga librat sportiv të futbollit në internet do të shënojnë drejtimin në të cilin po shkojnë shanset e caktuara të futbollit me një shigjetë lart ose poshtë ose me ngjyrat jeshile dhe të kuqe me jeshile që do të thotë se shanset janë duke u ulur dhe me e kuqe që do të thotë se ato po rriten.

Kur krahasoni shanset e parave për një fitues të një loje specifike, diferenca mund të mos jetë mjaft e madhe për të bërë një ndryshim të rëndësishëm. Por kur bëhet fjalë për rreshtat mbi/nën, mund të ketë shanse që janë shumë të ndryshme.

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e futbollit
Këshilla dhe truket për shanset e basteve në futboll

Këshilla dhe truket për shanset e basteve në futboll

Shanset që po tërheqin vëmendjen e shumicës së bastorëve të futbollit janë ato të ulëta për favoritët që nuk janë shumë të ulëta për t'u luajtur. Shumica e bastorëve po vendosin baste duke bërë baste paraprake me 3-8 ndeshje me shanse të ulëta për favoritët për të fituar.

Kur filloni me bastet sportive, kjo duket si opsioni fitues, por sapo të provoni këtë strategji, do të kuptoni se jo të gjitha shanset e ulëta janë në të vërtetë ato fituese.

Kërkimi për shanset që nuk janë të ulëta dhe ekipi ku dëshironi të vendosni bast është ende më i miri. Probabiliteti i fitimit të bastit ose të bastit është pothuajse i njëjtë me shanset më të ulëta, por fitimi eventual do të ishte më i lartë.

Nëse jeni një bastdhënës që dëshiron të vë bast te të dobëtit, atëherë krahasimi i shansetave të futbollit është edhe më i rëndësishëm. Atje jane basteshkruesit online shanset e të cilëve për fitoren e humbësit janë të larta, por të kufizuara dhe ka nga ato ku shanset për fitoren e nëndogut janë shumë të larta.

Krahasimi i këtyre gjasave rekomandohet shumë pasi bën dallim të madh në shumën e mundshme fituese.

Këshilla dhe truket për shanset e basteve në futboll