Biathlon Odds

Edhe pse është ende një sport për të cilin vetëm një numër i vogël lojtarësh vënë bast, biatlon në fakt është dëshmuar të jetë i shkëlqyer në praktikë për grumbullimin e biletave fituese, me mundësi të shumta të ndryshme për të fituar. Ashtu si çdo sport individual, ju zgjidhni një atlet për të cilin vini bast dhe ai ose ajo bëhet i preferuari juaj derisa të përfundojë gara.

Kjo është pikërisht arsyeja pse ne sjellim një analizë të detajuar të gjithçkaje që lidhet me bastet në një nga më garat tërheqëse të çdo Lojëra Olimpike Dimërore, në mënyrë që lojtarët ta kenë më të lehtë të mbledhin një biletë premtuese.

Gjithçka në lidhje me shanset e biatlonit, linjat e basteve dhe përhapjet

Gjithçka në lidhje me shanset e biatlonit, linjat e basteve dhe përhapjet

Edhe pse vetëm kohët e fundit i njohur për publikun e gjerë, biatlon u shfaq në Norvegji qysh në shekullin e 18-të, dhe në pjesët veriore të Evropës ka qenë një pjesë e rëndësishme e stërvitjes së ushtarëve për shekuj me radhë. Kërkon dy gjëra nga konkurrentët: zotërimin sa më të shpejtë të pistës së skijimit në vend dhe gjuajtje të saktë në poligonin e qitjes.

Ka pesë lloje të racave. Në garën klasike individuale, burrat vrapojnë 20 kilometra, dhe gratë vrapojnë 15 kilometra. Ekziston edhe një garë arritjeje, një sprint, një fillim masiv dhe një garë stafetë.

Individi ndryshon nga të tjerët në atë që për çdo humbje i shtohet rezultati përfundimtar një minutë e plotë, ndërsa në garat e tjera, biatletët e paguajnë dështimin në poligonin e qitjes me penallti që duhet të skijojnë.

Në garat individuale dhe masive gjuan katër herë, dy herë në këmbë, dy herë shtrirë, ndërsa në të tjerat gjuan një herë në çdo pozicion. Objektivi është 50 metra larg, dhe dyfishi i asaj distancë kur jeni shtrirë.

Gjithçka në lidhje me shanset e biatlonit, linjat e basteve dhe përhapjet
Shanset e linjës së parave të biatlonit dhe si të bastoni në biatlon

Shanset e linjës së parave të biatlonit dhe si të bastoni në biatlon

Si në çdo formë tjetër të garave, bazë bast në bastet e biatlonit online është për të marrë me mend se kush do të arrijë kohën më të mirë në garë, pra i pari që do të kalojë vijën e finishit. Në biatlon, ju mund të merrni shanse vërtet të mëdha për konkurrentët individualë, veçanërisht nëse ata nuk janë të preferuarit e parë ose të dytë të garës.

Është një sport i pasigurt ku gjithçka ndryshon në një sekondë, pasi edhe rënia në dëborë dhe probleme të ndryshme në poligonin e qitjes janë të mundshme, prandaj rekomandohet të luhet me më shumë se një fitues potencial për të maksimizuar shanset për të fituar. .

Shanset e stafetës së biatlonit

Në biatlon, atletët konkurrojnë jo vetëm individualisht, por edhe si ekip. Ka stafeta për burra dhe gra, si dhe stafeta të përziera. Është një lloj kompeticioni mjaft i popullarizuar mes bastorëve, sepse është më e qartë se kush janë favoritët dhe kush janë jashtë, duke qenë se superfuqitë si Norvegjia, Gjermania, Rusia dhe Franca kanë një staf më të gjerë dhe është më e lehtë të arrish renditje të larta.

Kjo është arsyeja pse shumë njerëz preferojnë të hamendësojnë vendosjen e stafetës, si dhe duelet e ekipeve kombëtare individuale, bazuar në formën aktuale të yjeve më të mëdhenj të çdo ekipi.

Shanset e linjës së parave të biatlonit dhe si të bastoni në biatlon
Shpjegohen linjat e basteve të biatlonit

Shpjegohen linjat e basteve të biatlonit

Përveç linja e parave bazë, ka shumë opsione të tjera mbi të cilat mund të vendosni baste.

Duel biatlon

Në shumicën e rasteve, ky është basti më i mirë që mund të vendosni në biletën tuaj. Bëhet fjalë për hamendësimin se cili nga dy konkurrentët e ofruar do të arrijë një vendosje më të mirë në garë. Edhe nëse i preferuari juaj përfundon në vendin e 15-të, nëse tjetri përfundon pas tij, basti juaj fiton.

Bookmakers përpiqen të ofrojnë biatlete me aftësi të barabarta, por ata shpesh bëjnë gabime, kështu që mënyra më e lehtë për të fituar në biatlon qëndron pikërisht në përgjimin e dueleve të tilla të vendosura gabimisht në të cilat shanset për një konkurrent janë shumë më të larta se sa duhet.

Vendosja në mesin e 3 më të mirëve

Biatlon është një sport në të cilin shumë mund të arrijnë një vend të lartë, në varësi të formës aktuale, karakteristikave të pistës dhe poligonit të qitjes dhe kushteve të motit.

Kjo është arsyeja pse është shumë më mirë të vihet bast për vendosjen e konkurrentit në podium, dhe jo për një fitore të qartë, sepse shanset janë ende të larta, nga 2.50 në më shumë kur paguani për një vend mes 3 të parëve, dhe shanset. që ju do të parashikoni me sukses një bast të tillë janë shumë më të larta.

Shpjegohen linjat e basteve të biatlonit
Si të gjeni shanset më të mira të basteve në biatlon

Si të gjeni shanset më të mira të basteve në biatlon

Kur bëhet fjalë për bastet në internet të biatlonit, opsionet janë më të kufizuara në krahasim me sportet e tjera. Biatlon është ende në kërkim të vendit të tij në mesin e sporteve më të mira dhe vazhdimisht po ndërton reputacionin e tij.

Të gatshëm për t'u futur në shanset e basteve të biatlonit do t'ju kërkojnë të kërkoni për opsionet më të mira të mundshme dhe të mbani gjurmët e përmirësimeve që po bën çdo krijues i basteve të biatlonit në internet.

Edhe pse ka mundësi të kufizuara për të vënë baste në këtë sport, duke bërë kërkime dhe duke krahasuar shanset është ende e detyrueshme nëse jeni vërtet serioz në përpjekjen për të vendosur një bast fitues. Meqenëse biatlon është i kufizuar në tregjet e basteshkruesve, dallimet midis shansetve të dhëna janë më të mundshme.

Bastet për performancën individuale nga atletët që në thelb konkurrojnë në dy aftësi njëkohësisht kërkon shumë fat, por pasi të keni arritur zgjedhjen e duhur do të bëjë një ndryshim të madh nëse keni zgjedhur më parë shanset më të larta të mundshme për bastin specifik.

Gjithsesi, me rritjen e sportit, do të rriten edhe linjat e basteve dhe basteshkruesit që ofrojnë linja biatlon.

Si të gjeni shanset më të mira të basteve në biatlon
Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e biatlonit

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e biatlonit

Siç e kemi vërejtur tashmë, biatlon është një sport dinamik në të cilin gjithçka ndryshon në një sekondë, gjë që e bën atë ideal për baste live, sepse do të thotë që shanset rriten për dikë që dështoi pas goditjes së parë dhe ka një shans shumë të mirë për të. duke arritur një renditje të lartë deri në fund të eventit.

Biatlon është më shumë një maratonë sesa një garë pasi një epërsi e hershme ose një fillim i ngadaltë nuk do të thotë domosdoshmërisht asgjë. Ka dy komponentë të veçantë që janë po aq të rëndësishëm për renditjen përfundimtare.

Fatkeqësisht, bastet e drejtpërdrejta në këtë sport emocionues dimëror janë vërtet të rralla në ofertën e basteshkruesve online dhe kur shfaqen, opsionet për depozitimin e biletave janë mjaft të dobëta. Vetëm në Lojërat Olimpike Dimërore a do të keni më shumë mundësi për baste live, por është larg nga shumë sporte të tjera ku pothuajse i gjithë fokusi i organizatorëve të lojërave të fatit është te bastet live.

Për fat të mirë, disa nga basteshkruesit më të mirë në internet të tilla si Melbet, 10bet dhe 22bet të cilët kanë biatlon rregullisht në ofertën e tyre, kështu që bastorët që e shohin këtë sport interesant mund të provojnë fatin e tyre.

Faqet më të mira të basteve në internet për shanset e biatlonit
Këshilla dhe truket për shanset e basteve të biatlonit

Këshilla dhe truket për shanset e basteve të biatlonit

Ata që janë në biatlon kanë vërtet mundësinë për t'i kthyer njohuritë e tyre sportive në një fitim, sepse basteshkruesit e nënvlerësojnë këtë sport dimëror dhe ndonjëherë japin shanse të shkëlqyera për bastet, rezultati i të cilave është mjaft i mundshëm.

Kushdo që dëshiron të përfitojë duke vënë baste në biatlon, sigurisht që duhet të ndjekë formën e garuesve, por edhe të njohë karakteristikat e vendpushimeve individuale të skive dhe rezultatet nga e kaluara. Është fantastike që në të njëjtën fundjavë zhvillohen disa gara në të njëjtën pistë, gjë që të jep mundësinë të njohësh ekuilibrin e fuqive mes biathletëve.

Pavarësisht nëse përdorni aplikacione të basteve të biatlonit ose luani në kompjuterin tuaj, ne ju rekomandojmë patjetër të vini bast në një duel midis dy konkurrentëve, si mënyra më e lehtë për të fituar. Ju mund të luani dy apo edhe tre duele të tilla në të njëjtën biletë, me koeficiente totale midis 2 dhe 3.

Shtojini kësaj bastin e rastësishëm për fituesin e garës ose vendosjen në top 3, nëse mendoni se dikush është në formë fantastike. Bastet për fituesin e përgjithshëm të Kupës së Botës gjithashtu kanë kuptim, sepse është më e lehtë të hamendësohen sesa një garë e vetme.

Këshilla dhe truket për shanset e basteve të biatlonit