Politika Bastet në internet 2023

Që nga shpikja e basteve më shumë se 2000 vjet më parë, praktika është zgjeruar më gjerë duke përfshirë më shumë mundësi. Politika ka qenë një nga temat më të rëndësishme për qindra vjet për të cilën njerëzit kujdesen - sepse ajo formëson ne, të ardhmen tonë dhe botën tonë.

Përveç sportit, kumarxhinjtë mund të parashikojnë gjithashtu rezultatet e ngjarjeve të njohura politike dhe të fitojnë para në këmbim. Pra, çfarë është basti politik? A është e ligjshme të luash kumar mbi zhvillimet politike? Nëse po, si veproni për këtë? Për përgjigje për këto pyetje dhe shumë të tjera, vazhdoni të lexoni.

Politika Bastet në internet 2023
Çfarë janë bastet politike?Si të vini bast për politikënFaqet e basteve politikeKëshilla për bastet politikeKumar i përgjegjshëm
Flag

Libërbërësit më të mirë Politika

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Bonus PolitikaDeri në 100 dollarë në depozitën e parë
Shfaq më pakShfaq më shumë
Luaj tani
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

1xBet funksionon që nga viti 2007. Filloi si një faqe interneti bastesh në Evropën Lindore dhe shpejt fitoi popullaritet. Që atëherë, kazinoja ka zgjeruar ndjeshëm bastet e saj në internet.

Bonus Politika100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Duke marrë parasysh që Betwinner sapo u hap për biznes në 2018, rritja e shpejtë e kompanisë është mjaft befasuese. Edhe nëse nuk janë ende ndër prodhuesit më të mirë të basteve në treg, ata po përparojnë me shpejtësi në atë drejtim.

Bonus PolitikaDeri në 300 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është një shtesë relativisht e fundit në tregun evropian të lojërave. Që nga viti 2018, ofruesi i lojërave të fatit është rritur ndjeshëm, duke arritur një numër tregjesh të ndryshme në mbarë botën dhe duke zgjeruar bazën e klientëve. Kompania është e ndërtuar mbi baste sportive, por gjithashtu pret një shumëllojshmëri produktesh të tjera. Lojtarët mund të lidhen me lojërat e kazinosë në internet si lojëra elektronike dhe tavolina, përveç basteve në sport.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Nomini është një librari në internet që doli në skenë në vitin 2019. Faqja operohet nga Rabidi NV, ndërsa i përket gjithashtu kolektivit të njohur të lojërave të fatit Soft2Bet. Nomini ka numrin e licencës Curacao 8048/JAZ2016-064. Zyra e operatorit të sitit ndodhet në Nikosia, Qipro. Fillimisht, Nomini ishte fokusuar në ofrimin e përdoruesve të saj me lojëra argëtuese kazino. Megjithatë, tani është zgjeruar në fushën e basteve sportive.

Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Bastet në internet Megapari përfshijnë opsione të gjera për bastore të rinj dhe me përvojë. Nga shpërblimet deri te mundësitë e basteve, lista sportive po qëndron kundër të tjerëve basteshkruesit online në treg. E njohur në të gjithë globin, platforma tërheq fansat me ngjarje sportive argëtuese dhe shanse bastesh konkurruese. Sidoqoftë, është faqja e internetit e platformave e lehtë për t'u përdorur, e cila tërheq biznesin e përsëritur.

  Bonus PolitikaDeri në 300 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Jackpote ditore
  • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
  • 1000+ lojëra elektronike

  BetVictor është një emër i njohur në industrinë e basteve sportive. E themeluar në vitin 1946, kompania filloi nga William Chandler dhe aktualisht drejtohet nga Andreas Meinrad, CEO.

  Bonus PolitikaDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion

  Libërbërësi në internet Rabona u krijua në vitin 2019. Soft2bet operon faqen. Kjo kompani ka zyra në Maltë, Ukrainë dhe Bullgari. Megjithatë, seksioni i faqes i fokusuar në bastet në sport ofrohet nga Altenar. Rabona është gjithashtu një krah i Araxio Development Company. Mbajtësi i licencës së tij është Tranello Group.

  Bonus PolitikaDeri në $500 + 200 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  I lançuar në vitin 2018, Kazino LibraBet po grumbullon një pjesë të konsiderueshme të tregut të librave sportiv nga basteshkruesit më të mirë në internet. Si një e preferuar në mesin e bastorëve të përditshëm të internetit, platforma njihet ndërkombëtarisht për opsionet e saj të basteve sportive në internet dhe bastet live online për turne dhe gara sportive. Popullariteti i tij në rritje është i dukshëm nga rishikimet në internet me 8/10 yje.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Malina Casino, dhe simotra e saj e internetit Malina Sports, ofron veprime të gjera bastesh duke përdorur softuerët kryesorë të industrisë, si NetEnt, iSoftBet dhe Quickspin. Që nga viti 2017, platforma po tërheq bastore që shijojnë kombinimin e eksitimit të kazinosë në internet dhe basteve sportive. Malina po afron entuziastët e lojërave nga të gjitha kombësitë duke ofruar opsione dhe gjuhë të ndryshme pagese. Duke operuar nën një licencë Curacao, numër 8048/JAZ, faqja e internetit është në pronësi të Araxio Development NV Duke arritur lojtarë në të gjithë botën, Malina vazhdon të sjellë oferta konkurruese në treg.

  Bonus PolitikaDeri në 200 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes

  Mr.play është një ofrues i basteve në internet që ofron një zgjidhje mbresëlënëse për bastet moderne. Ai është i bazuar në Maltë me një licencë të lëshuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA). Ai u bashkëthemelua nga Hannan Greenberg, veteranë të tjerë të iGaming dhe ekipi i Aspire Global.

  Bonus Politika20% Cashback
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live

  Të pretendosh se Parimatch e di se çfarë po bën do të ishte një nënvlerësim, duke pasur parasysh 25+ vitet e saj në industri. Ky libër sportiv është i pëlqyer në rajonin e CIS për shumëllojshmërinë e tij të gjerë emocionuese opsionet e basteve sportive në internet dhe lojëra argëtuese kazino.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  Paripesa u themelua në vitin 2019 dhe kompania është e bazuar kryesisht në ishullin Curacao, pavarësisht se është një faqe që synon lojtarët në Nigeri dhe vende të tjera afrikane. Autoritetet në Curacao kanë gjykuar se kompania plotëson të gjitha kërkesat për respektimin e ligjeve të lojërave të fatit atje dhe i kanë dhënë një licencë për të operuar.

  Bonus Politika100% deri në 100 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Baza e basteve online Helabet u lançua si një faqe bastesh në vitin 2015. Vetë kompania u themelua që në vitin 2003. Bastet online Helabet synojnë kryesisht një treg afrikan. Në fakt, është faqja më e njohur për bastet në sport brenda Kenias. Vitet e fundit, bastet online të Helabet kanë arritur edhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Firma pranon kumarxhinj nga shumë vende të ndryshme dhe faqja kryesore është e disponueshme në 43 gjuhë. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, frëngjisht, rusisht, turqisht dhe spanjisht.

  Bonus PolitikaKërkoni 300% bonusin tuaj të depozitës së parë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Si libri i ri sportiv në ueb, N1 Bet u sjell entuziastëve të sportit një mori opsionesh bastesh, të cilat rivalizojnë basteshkruesit më të mirë në internet. Që nga viti 2021, basteli sportiv ofron një avantazh konkurrues në bastet online duke ofruar një listë të gjerë të mundësive të basteve sportive në internet. Platforma është e licencuar në Curacao dhe operohet nga Dama NV, e cila siguron që lojtarët të bastojnë në një mjedis të rregulluar rreptësisht.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta

  Një nga lojtarët më të shquar të pokerit i ka dhënë faqes së internetit emrin: Antanas Guoga (i njohur zakonisht si Tony G).

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP

  Faqja e internetit Zodiacbet është një konkurrent i ri në tregun e basteve sportive. Bastet online të Zodiacbet u publikuan së fundmi në vitin 2020. Kompania operohet nga Bellona NV, ndërsa vetë platforma mundësohet nga Delasport. Kumarxhinjtë do të gjykojnë bastebërësin më të mirë në internet bazuar në atë se sa i besueshëm është.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7

  SilverPlay është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, SilverPlay është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Arlekin Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus Politika100% bonus sportiv i mirëseardhjes
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Roku është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

  Bonus PolitikaDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Jet Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jet Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

   Bonus PolitikaDeri në 600 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    Jupi Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, Jupi Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     FreshBet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, FreshBet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Verifikimi i shpejtë
     • Mbështetje 24 orëshe
     • Programi i gjerë i bonusit
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Verifikimi i shpejtë
     • Mbështetje 24 orëshe
     • Programi i gjerë i bonusit

     IZZI Casino është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, IZZI Casino është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus Politika100% deri në 100 € + 30 rrotullime falas
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Bonus i madh i mirëseardhjes
     • Mbështetje 24/7
     • Platformë miqësore për celularin
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Bonus i madh i mirëseardhjes
     • Mbështetje 24/7
     • Platformë miqësore për celularin

     Fairspin.io është një platformë bastesh me fuqi blockchain, e krijuar në vitin 2018. Platforma ofron një libër sportiv dhe veçori të kazinosë në internet. Faqja e internetit është në pronësi të Techcore Holdings BV dhe ka një licencë nga Autoriteti Curacao. Me një audiencë dominuese në Kanada, Indonezi dhe pjesë të Evropës, disponueshmëria e kriptomonedhës hap dyert për lojtarë të tjerë në mbarë botën. Faqja e basteve ofron sporte nga ofruesit e programeve kompjuterike si Pragmatic Play, Play'n Go, Hacksaw Gaming, Bgaming dhe 78 të tjerë. Sajti krenohet me sporte dhe sporte të ndryshme ku mund të vini bast, duke përfshirë futbollin, hendbollin, basketbollin, tenisin dhe shumë më tepër. Ky rishikim i basteve Fairspin do të nxjerrë në pah të gjitha tregjet dhe lojërat e basteve të disponueshme në Fairspins.

     Bonus Politika100% deri në 150 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Opsione të shumta pagese
     • Mbështetje 24/7 e disponueshme
     • Shumëllojshmëri lojërash
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Opsione të shumta pagese
     • Mbështetje 24/7 e disponueshme
     • Shumëllojshmëri lojërash

     Ndërsa bota e lojërave të fatit vazhdon të zgjerohet, disa hyrje të reja krijojnë përvoja të shkëlqyera për bastorët. Një nga këto platforma bastesh është Zotabet, një libër sportiv miqësor ndaj kriptove, i zotëruar dhe i drejtuar nga Hollycorn NV. Përveç të qenit një rezervist miqësor ndaj kriptove, bastorët mund të shijojnë pagesa pa probleme dhe një përvojë pa vonesa. Zotabet përmban një sasi mbresëlënëse sportesh dhe esporte nga një treg global, duke u dhënë bastorëve opsione të shumta. Ka një aplikacion të dedikuar celular që lejon lojtarët celularë të bastojnë ekskluzivisht në të gjitha ngjarjet sportive pa shumë sherr.

     Bonus PolitikaBonus i mirëseardhjes 100% deri në 150 €
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Baste sportive dhe esports
     • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
     • Bonus bujar i mirëseardhjes
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Baste sportive dhe esports
     • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
     • Bonus bujar i mirëseardhjes

     Viti 2022 ishte një vit i frytshëm për komunitetin e lojërave të fatit, duke krijuar shumë site lojërash fati. Një nga këto platforma është Betibet, një kompani në pronësi të Dama NV dhe e regjistruar nën autoritetin e lojërave të Curacao. Bookie është i hapur për bastorët në mbarë botën që të bashkohen në argëtim dhe të fitojnë monedha ndërsa janë në të. Kjo platformë e basteve të kriptove u mundëson bastuesve të luajnë dhe të fitojnë duke përdorur monedha kripto ose fiat.

     Bonus Politika100% deri në 500 dollarë
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
     • Mënyrat lokale të pagesës
     • Mbështetje për klientët 24/7
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
     • Mënyrat lokale të pagesës
     • Mbështetje për klientët 24/7

     bet O bet është një ofrues i besuar i basteve sportive, që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me një përzgjedhje gjithëpërfshirëse të opsioneve sportive dhe basteve. Me fokus në inovacionin dhe kënaqësinë e klientit, bet O bet është bërë një emër i njohur në botën e basteve sportive, duke u ofruar lojtarëve një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të vendosur bastet e tyre.

     Bonus Politika100% deri në 500 € + 200 rrotullime falas
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Mijëra lojëra
     • Baste sportive dhe esports
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Mbështetje për klientët 24/7
     • Mijëra lojëra
     • Baste sportive dhe esports

     Bastet sportive janë një nga aktivitetet e lojërave të fatit që fitoi vazhdimisht tërheqje në mbarë botën dhe faqet e lojërave të fatit po hapen vazhdimisht për të përmirësuar përvojën. Një nga faqet e basteve që përpiqet të ofrojë një gamë të plotë shërbimesh është Bankonbet. Bankonbet është një platformë bastesh e vitit 2022 në pronësi të Rabidi NV, një kompani lojrash me më shumë se 15 faqe lojrash online. Bankonbet ofron një libër sportiv të pasur dhe të gjerë dhe kazino online për lojtarë nga vende të ndryshme.

     Bonus PolitikaBast javor falas në tenis
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Temë e butë
     • Kazino fituese e çmimeve
     • Lojëra elektronike ekskluzive
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Temë e butë
     • Kazino fituese e çmimeve
     • Lojëra elektronike ekskluzive

     Megjithëse zoti Green filloi të ofrojë baste sportive vetëm në pranverën e vitit 2016, kompania tashmë ka arritur një popullaritet të madh mes lojtarëve të fatit, veçanërisht atyre në vendet evropiane. Për t'u ofruar konsumatorëve një përvojë bastesh më të individualizuar, operatori i basteve ka krijuar një partneritet me zhvilluesin e softuerit Kambi, i cili ndodhet në Maltë.

     Bonus PolitikaBast Falas për Anëtarët e Rinj
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Marka më e mirë
     • Libri historik sportiv
     • Tërheqje të pakufizuara
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Marka më e mirë
     • Libri historik sportiv
     • Tërheqje të pakufizuara

     Me një histori që daton që nga viti 1934, William Hills ka dëshmuar një zgjerim të konsiderueshëm në industrinë e lojrave. Përveç jetëgjatësisë së tyre, është e pabesueshme se si ata kanë qëndruar në vijën e parë gjatë gjithë kësaj kohe.

     Shfaq më shumë
     Shfaq më pak
     Çfarë janë bastet politike?

     Çfarë janë bastet politike?

     Siç sugjeron emri, bastet politike përfshijnë parashikimin e rezultateve të garave të mëdha politike si Zgjedhjet e Përgjithshme në Mbretërinë e Bashkuar, Zgjedhjet Presidenciale në SHBA dhe më shumë.

     Por prezantuesit nuk bëjnë vetëm shanse të basteve politike për zgjedhjet paraprake. Bastorët mund të marrin gjithashtu tregje të tilla si kush kandidon për çfarë zyre, pjesëmarrësit e debatit, kohëzgjatja e debatit dhe më shumë. Me pak fjalë, ka një bollëk tregjesh bastesh politike për t'u shfrytëzuar.

     Ndërkohë, është urtësi konvencionale që bastet politike janë një shpikje relativisht e fundit. Por e vërteta është se bastet politike kanë një histori të pasur, veçanërisht në vendet perëndimore.

     Ajo i ka rrënjët në shekullin e 16-të në Itali dhe në shekullin e 18-të në MB. Në SHBA, bastet politike ishin kaq të përhapura në periudhën para 1860. Deri në vitin 1960, prezantuesit në Nevada po bënin baste të mëdha për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA. Shihni, kumari politik nuk është asgjë e re.

     A janë të ligjshme bastet zgjedhore?

     Po, bastet për aktakuzat politike janë 100% të ligjshme. Megjithatë, është jetike që të vendosni baste në bastet me reputacion si ato të listuara këtu. Në SHBA, për shembull, mbi 20 shtete kanë legalizuar bastet sportive, duke i bërë bastet politike absolutisht të ligjshme në këto fusha.

     Është edhe më mirë në Evropë, ku shumica e vendeve kanë rishikuar së fundmi ligjet e tyre të basteve për të përfshirë bastet sportive në internet. Në përgjithësi, bastet për çdo mundësi janë të ligjshme, në varësi të vendit nga vjen lojtari.

     Por çfarë ndodh nëse bastet janë të paligjshme në një vend? Mos u shqetësoni; bastorët në juridiksione të tilla ende mund të vendosin baste në bastet më të mira në det të hapur.

     Këta rezervistë ndërkombëtarë pranojnë lojtarë të huaj, me kusht që të kalojnë procesin KYC (Njih klientin tënd). Gjithashtu, rezervistët më të mirë ndërkombëtarë janë të licencuar dhe rregulluar nga organe të respektuara si Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC), Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA), dhe Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit.

     Çfarë janë bastet politike?
     Si të vini bast për politikën

     Si të vini bast për politikën

     Pas leximit deri në këtë pikë, është e qartë se ju doni të luani në rezultate politike si zgjedhjet presidenciale të 2024 në SHBA. Për fat të mirë, shumë lojtarë të licencuar u ofrojnë lojtarëve shanse të mira për bastet zgjedhore. Propozimet zgjedhore janë shumë të ngjashme me shanset tradicionale të disponueshme çdo faqe të caktuar bastesh.

     Më poshtë janë disa rekomandime standarde politike për t'u kujdesur:

     • Kush do t'i fitojë zgjedhjet?
     • Kush do të jetë kandidati i “X”?
     • A do të lidhë kandidati "X" në Clintons apo Obama?
     • Sa do të zgjasë debati mes X dhe Y?
     • Cila parti do të mbajë votat popullore?

     Tani që e dini se disa tregje të zakonshme të basteve politike shkoni përpara dhe krijoni një llogari në një libër sportiv ligjor. Për ta bërë këtë, krijoni një llogari, kërkoni bonusin dhe zgjidhni një ngjarje politike për të vënë bast. Por përpara se të vendosni një bast, mësoni se si të lexoni shanset. Për fat të mirë, kjo është ajo që kjo faqe do të diskutojë më pas.

     Si të lexoni shanset e basteve zgjedhore

     Leximi i shanseve të basteve politike është mjaft i thjeshtë. Shanset janë të disponueshme në formatet dhjetore, amerikane ose thyesore, në varësi të juridiksionit tuaj.

     Shanset dhjetore të basteve janë të zakonshme në Evropë dhe Azi, ndërsa Sportsbooks në SHBA dhe Kanada përdorin shanset amerikane. Së fundmi, bastorët shpesh hasin shanse bastesh fraksionale në MB dhe Irlandë.

     Për shembull, një prezantues në Mbretërinë e Bashkuar mund të ofrojë shanse 2.51 për Partinë Konservatore në pushtet për të fituar një zgjedhje parlamentare të diskutueshme kundër Liberal Demokratëve. Tani, në këtë rast, nëse një lojtar bast vë 10 dollarë që partia në pushtet të bëjë atë që është e nevojshme, ata përfundojnë me një fitim prej 15,1 dollarësh nëse fitojnë (10x2,51 dollarë).

     Sa për shanset amerikane, një shanset mund të ofrojë -150 që Joe Biden të fitojë zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Nga ana tjetër, Kanye West ka +150 për të fituar.

     Nëse është kështu, një lojtar duhet të paguajë 150 dollarë që Biden të fitojë për të marrë një fitim prej 100 dollarësh. Ndërkohë, një bast prej 100 dollarësh në Kanye West mund të japë një fitim prej 150 dollarësh. Mos harroni, shanset negative (-) përfaqësojnë favoritët ndërsa pozitive (+) janë të dobëtit.

     Së fundi, një prezantues mund të ofrojë linja me shanse Thyesore, të njohura si shanset britanike, ose shanset në Mbretërinë e Bashkuar. Duke iu përmbajtur shembullit të parë të mësipërm, supozoni se shanset janë 6/1 që Liberal Demokratët ta mbajnë ditën. Nëse është kështu, do të thotë që një bast i suksesshëm prej 10 dollarësh garanton një fitim prej 60 dollarësh duke përfshirë aksionin prej 10 dollarësh. Thjesht shumëzojeni kunjin me numëruesin dhe më pas pjesëtojeni me emëruesin. Më pas, shtoni shumën totale për të mësuar potencialin tuaj fitues.

     Si të vini bast për politikën
     Faqet e basteve politike

     Faqet e basteve politike

     Çfarë e bën faqen e përsosur të basteve politike? Ekziston një kriter specifik për të kërkuar dhe përzgjedhur faqet më të mira të basteve politike. Këtu janë ato më të zakonshmet:

     • Licencimi dhe rregullimi: Ashtu si kur zgjidhni një faqe tradicionale të lojërave të fatit, licencimi duhet të jetë përparësia kryesore kur zgjidhni një faqe bastesh politike. Përpara se të vendosni një bast zgjedhor në ndonjë libër sportiv, sigurohuni që faqja të jetë me reputacion si ato të promovuara në këtë faqe.
     • Protokollet e sigurisë: Ky është një tjetër faktor që shton besueshmërinë e faqeve të lojërave të fatit. Përveç mbajtjes së një licence të vlefshme, një faqe e sigurt bastesh duhet të jetë e koduar SSL për të siguruar sigurinë maksimale të të dhënave. Përsëri, shumica e faqeve të rekomanduara këtu shënojnë këtë kuti.
     • Tregjet e basteve dhe shanset: Tregjet politike nuk janë vetëm tregje të tjera bastesh. Si të tillë, prezantuesit më të mirë duhet të përpiqen shumë për të ofruar sa më shumë tregje të jetë e mundur. Gjithashtu, shanset duhet të jenë miqësore me lojtarët. Për ta siguruar këtë, zbuloni dhe krahasoni shanset përpara se të bashkoheni në një libër sportiv.
     • Bonuset dhe promovimet: Me një sërë opsionesh për të zgjedhur, nuk ia vlen t'i bashkoheni një librari që nuk ofron stimuj. Faqet më të mira të basteve politike duhet ofroni lojtarëve të rinj baste falas dhe bonuse depozitash. Gjithashtu, lojtarët besnikë duhet të gëzojnë stimuj si zbritjet e shpeshta dhe bonuset e depozitave.
     • Shërbimi ndaj klientit: Sigurohuni që një libër sportiv të ofrojë një mekanizëm mbështetës më të avancuar. Ekipi mbështetës duhet të jetë i arritshëm në telefon, email, bisedë të drejtpërdrejtë ose media sociale. Gjithashtu, ato duhet të jenë të disponueshme 24/7 dhe në shumë gjuhë. Plus, provojini ato me një ose dy pyetje për të parë se sa shpejt përgjigjen.
     Faqet e basteve politike
     Këshilla për bastet politike

     Këshilla për bastet politike

     Interesante, nuk ka një strategji të mirë ose të keqe bastesh në bastet politike. Megjithatë, disa sisteme janë dëshmuar më efikas se të tjerët me kalimin e kohës. Së pari, gërmoni thellë për të zbuluar situatën aktuale në terren. Për shembull, lajmet politike në CNN mund të ndryshojnë nga ato që janë në dispozicion në BBC. Kanalet ndërkombëtare të lajmeve dihet se kanë prirje politike. Pra, hulumtoni thellë në disa burime.

     Së dyti, përdorni me maturi anketuesit politikë. Kjo për shkak se këto sondazhe mund të anojnë në varësi të burimit. Mos harroni se sondazhet më të besueshme përshkruajnë situatën e saktë ashtu siç po ndodh. Nëse është e mundur, përdorni anketuesit lokalë që janë përgjithësisht më të saktë. Në përgjithësi, kush u intervistua dhe kush e kreu sondazhin është i rëndësishëm.

     Mbi të gjitha, vendosni një buxhet për lojërat e fatit dhe respektoni atë në çdo kohë. Këtu është gjëja; kufizimi i shumës për të vënë bast brenda një dite, jave ose muaji i bën humbjet më pak të dhimbshme dhe fitimet edhe më të ëmbla. Çështja është t'i bashkohemi manisë së basteve politike duke e ditur se humbjet janë më të përhapura se fitimet. Dhe, sigurisht, mos i ndiqni humbjet pasi rezultati përfundimtar është i parashikueshëm.

     Këshilla për bastet politike
     Kumar i përgjegjshëm

     Kumar i përgjegjshëm

     Qoftë bast për politikë apo ndonjë ngjarje tjetër, kumari i përgjegjshëm është i domosdoshëm. Pra, përveç vendosjes së një kufiri shpenzimi, cilat truke të tjera zbatohen? Për fillestarët, vendosni një kufi kohor pasi kumari mund të marrë kohë. Është e mundur që të kaloni orë të tëra në bastet e basteve deri sa të dështoni bankrolli juaj. Në këtë rast, bastorët jo vetëm që rrezikojnë të varen nga bastet, por edhe të falimentojnë.

     Gjithashtu, shmangni kumarin nën ndikimin e drogës ose depresionit. Lojtarët në depresion janë të njohur për marrjen e vendimeve të paarsyeshme dhe jo të mençura të basteve. Përveç kësaj, bastet nën ndikimin e alkoolit ose drogës mund të dëmtojnë gjykimet. Kështu, luani vetëm kur koka është e pastër nga çdo mendim ose ndikim stresues.

     Së fundi, mos vini bast për të siguruar jetesën nga kjo. Dihet se garat politike prodhojnë rezultate të paparashikueshme, ashtu si format e tjera të lojërave të fatit. Prandaj, investimi i një pasurie në një treg bastesh ka të ngjarë t'ju lërë të thyer dhe të stresuar në fund të të gjithave. Pra, bastni pak dhe shijoni shfaqjen ndërsa vijnë.

     Kumar i përgjegjshëm

     Mos i humb këto oferta me bonus

     1xBet
     1xBet
     100 dollarë
     Metodat e depozitimit
     SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
     Merr bonusin1xBet komento
     Betwinner
     Betwinner
     100 €
     Merr bonusinBetwinner komento
     22BET
     22BET
     300 dollarë
     Metodat e depozitimit
     SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
     Merr bonusin22BET komento
     Close